نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کنکور

2224
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46151
    تشکـر
    15
    تشکر شده 18 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    4

کنکور

با سلام

من راهنمایی میخواستم ازتون چون واقعا نمیدونم باید چکارکنم!

من امسال کنکور دارم یعنی پشت‌کنکوری هستم سال گذشته رتبه دلخواهمو نتونستم بیارم بخاطر همین یسال موندم پشت کنکور.
    بعد سوالی که دارم اینه ک اول من هیچ وقت فکر نمیکردم ک سال دوم تا این اندازه خسته کننده باشه!
    و همینطور پر استرس من سال اول با اینکه اولین بارم بود اصلا استرس نداشتم ولی الان استرسم ب حدی زیاد هست ک کل لبم تبخال زده حتی شبا هم خواب کنکور میبینم .
    من یه سری مشکلاتیو در یادگیری ادبیات و ریاضی واسه کنکور دارم هیچ جوره نمیتونم ادبیات تخصصی و عمومیو یاد بگیرم همینطور ریاضی و همین ترسمو خیلی بیشتر کرده بقیه درسا هم یادگیریم صددرصد نیست با اینکه بارها خوندمشون با اینکه الان‌دوساله دارم میخونم موقع درس خوندن‌یاد میگیرم ولی بعدا احساس میکنم یادم رفته!!

یه سری اتفاق امسال برام افتاد ک‌باعث دل مشغولی زیادی برام بود ولی سعی کردم کنترلش کنم ک‌موقع درس اذیت نشم. ولی همش تو ذهنم اینه ک اگر قبول نشم بیچاره میشم . من امسال اخرین شانسمه و اتفاقای خیلی بدی در انتظارم هست اگر قبول نشم!!
    نمیدونم چرا احساس میکنم حافظم خیلی ضعیف شده . بخاطر همین عدم یادگیری احساس میکنم افسردگی شدید گرفتم . خسته شدم بی انگیزه شدم . مخصوصا الان ک فقط دوماه فرصت دارم و من هنوز یه دور خوندنمو تموم نکردم و نمیرسم ک‌بخوام مرور کنم .‌چکار کنم اخه😔

2. کاربران زیر از Nastaran90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : کنکور

سلام به شما دوست عزیز
    خب در هرصورت دو سال خواندن یک سری کتاب های تکرار می تواند یک میزان خستگی را ایجاد کند اما اینکه اضطراب شما به اندازه ای می باشد که با علایم جسمی نیز خود را نشان می دهد می تواند بی تاثیر بر موضوع یادگیری شما نباشد به این معنا که خب اگر شما از نظر یادگیری مشکلی داشتید اصلا نمی توانستید تا این مرحله درس بخوانید پس از نظر هوشی و یادگیری مشکلی ندارید و به نظر می رسد این مشکلات شما در یادگیری ارتباط زیادی با اضطراب شما دارد .
    اضطراب می تواند در سطح یادگیری و یاداوری و استفاده از مطالب تاثیر داشته باشد به همین دلیل نیاز است در کنار انجام برنامه درسی خود به روانشناس نیز مراجعه کنید تا این اضطراب شما بررسی شود و بتوانید در شرایط روحی بهتری مسیر رشدی خود را ادامه بدهید .
    ببین عزیزم بهتر است بجای تمرکز بر اینکه آینده چه خواهد شد فعلا تمرکز خود را بر زمان حال بگذاری آینده براساس شرایط همان زمانش برای آن تصمیم گیری خواهی کرد اگر بخواهی در مورد چیزی که هنوز رخ نداده است دائم فکر کنید فرصت تلاش و زیستن در زمان حال را از دست خواهی داد .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد