نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: خانوادم حتی به نامزدی هم راضی نمیشن

6314
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40344
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question خانوادم حتی به نامزدی هم راضی نمیشن

سلام
    پسری 21 ساله هستم و رشته پزشکی میخونم یک سال پیش با دختری اشنا شدم که همکلاسی هست و اونم پزشکی میخونه ما همشهری هستیم و هر دو در خوابگاه محل تحصیلمون هستیم
    خانواده من و اون تقریبا مذهبی هستن
    رابطه ما از یکسال پیش تابه حال فرازو نشیب های فراوانی داشته اما همیشه اختلافات رو با حرف زدن حل کردیم
    رابطمون خیلی جدی شده و هر دو میخوایم عقد کنیم و چون رشتمون بسیار سخت هست عروسی رو بذاریم واسه بعد تموم شدن درسمون
    پدر و مادر من و مادر ایشون از رابطه خبر دارن
    چون پدر و مادر من حدود یکسال پیش جدا شدن شرایطمون از نظر مالی در وضعیت خوبی نیست
    پدرم تقریبا راضی هست اما مادرم اصلا به هیچ وجه با هیچ حرکت رسمی موافقت نمیکنه
    مادر اون گفته که اگه پسره با خانوادش بیاد بهتون فرصت میدیم که یکسال اشنا بشین تا بعدش اگه هنوز همو خواستین عقد کنین
    اما مادر من میگه واست زوده و تو پول نداری و هیچی نداری و شناخت نداری
    خانواده دختر شرایط مالی بهتری از ما دارن اما رشته من طوری هست که درامدم در آینده تضمینه
    بارها به مادرم گفتم رابطه ما تو این یکسال به هیچ وجه همیشه حسو حرفای عاشقانه نبوده
    بارها سر خیلی مسائل مهم و اختلاف نظرها حرف زدیم و حلش کردیم
    و درباره خیلی مسائل و مشکلات احتمالی آینده صحبت کردیم
    بارها ساعت ها منطقی باهم حرف زدیم و موضوعات مهمو بررسی کردیم
    اما مامانم میگه تو اگر بری تو خانواده اونا الان که هیچی نداری با سرافکندگی میری و من اینو نمیخوام
    میگه باشین باهم تا چند سال دیگه وقتش بشه
    خانواده دختر هم ازون طرف بهش فشار میارن که کمتر کنه رابطه رو و زوده براش ازدواج
    ما واقعا همو دوست داریم و خیلی صفات خوب و بد همدیگه رو کاملا اطلاع داریم و قبول کردیم که میتونیم باهم زندگی خوبی داشته باشیم
    مشکل من فقط مادرمه که نمیتونم حتی به یک تلفن ساده به مادر اون راضیش کنم که بگه بذاریم این دونفر اشنا شن باهنگم چند ماهی
    حالا بعدش میتونیم یه عقد ساده بگیریم
    لطفا راهنمایی کنید و ببخشید پر حرفی کردم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40344
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خانوادم حتی به نامزدی هم راضی نمیشن

چرا هیچ کس جواب منو نمیده لطفا کمک کنید
    دارم دیوونه میشم خواهشا کمکم کنید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : خانوادم حتی به نامزدی هم راضی نمیشن

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است در اول آرامش خودتان را حفظ کنید تا بتوانید با شناختی که نسبت به مادرتان دارید در این مسیر گام بردارید ممکن است مادرتان به علت ازدواج ناموفق خودشان حساسیت بیشتری نسبت به ازدواج شما نشان بدهند بهتر است سعی کنید دلایل مخالفت ایشان را شناسایی کنید و در آرامش با ایشان صحبت کنید و توضیح بدهید تا زمانی که شناخت کافی به وجود نیاید در بین شما دو نفر ازدواج صورت نخواهد گرفت و این تنها یک مرحله آشنایی می باشد که شما ترجیح می دهید در این سن و با این خانم آن را تجربه کنید . سعی کنید نشان بدهید که نظر ایشان در کنار احساسات خودتان برایتان اهمیت دارد در صورتی که ایشان دلایل منطقی را از شما بشنوند بهتر می توانند تصمیم گیری کنند سعی کنید صبور باشید تا بتوانید بهتر نتیجه گیری کنید و در صورتی که مادرتان بازهم راضی نشدند می تواند با حضور ایشان به مشاور مراجعه کنید تا در این مسیر به شما کمک شود چون تا زمانی که دلایل ایشان شناسایی نشود نمی توان تصمیم گیری کرد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)