نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ازدواج

3854
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47659
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج

سلام من دختر ۲۳ ساله هستم ، من دوتا خاستگار دارم که نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم ، یکی از این ها یکسال از من کوچیکتر هستش و ۲ ساله ک خاستگاری می‌کنه و علاقشو بهم ثابت کرده من جواب مثبت دادم اما سر مسئله ای این قضیه بهم خورد و مراسم عقد تشکیل نشد اما دوباره این آقا پیگیره منم نسبت به ایشون ی کششی دارم اما سر این ک یکسال از من کوچکتره و خونوادشون با ما راه نمیان دودل میشم اما خود این آقا خیلی خوبن , و اما خاستگار بعدی پسرخالم هستش ک ۲۸ ساله و شرایط اجتماعی و فرهنگی کاملا مشابه هم دارن این دوتا ، شرایط دوتا خاستگار شبیه همه ، پسر خالم قبلا با خواهرم رابطه عاطفی داشته اما الان میگه ک هیچ حسی نبوده و دوستش نداشتم ، از هر بابت این دونفر شرایط یکسانی دارند و من خیلی سردرگم هستم ک کدومشون واسم بهتره ،از طرفی میگن ازدواج فامیلی خوب نیس باعث مشکلاتی میشه ،واقعا نمیدونم چیکار کنم ،بین این دوتا کدوم رو انتخاب کنم،لطفا کمکم کنید ممنون میشم و اینکه من خیلی حرف بقیه واسم اهمیت داره متاسفانه میترسم کسی بفهمه ک یکسال از من کوچکتر باشه و واسه من بد بشه ،واقعا تو دوراهی گیر کردم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : ازدواج

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که تصمیم گیری برای ازدواج مقداری نگرانی برای شما ایجاد کرده است اما عزیزم شما بیان می کنید با آقای اول تا مرحله عقد هم پیش رفته اید اما این شرایط بهم خورده است سوال این است که این مشکلاتی که باعث بهم خوردن عقد شما در آن زمان شده است در زمان فعلی رفع شده است و دوم اینکه خود شما این تفاوت سنی را می پذیرید و برایتان چه معنایی دارد؟ چون در هرصورت تضمینی وجود ندارد که دیگران متوجه نشوند اما خب اینکه برای شما چه معنای دارد از اهمیت برخودار می باشد.
    در مورد پسرخالیتان هم خب نیاز است که در کنتر شناخت فامیلی به شناختی در مسیر تعامل برسید تا بتوانید در این مورد تصمیم گیری داشته باشید در کنار اینکه آیا واقعا این آقا رابطه گذشته خود با خواهرتان را تمام کرده اند و شما می توانید این اعتماد را برای خودتان ایجاد کنید؟ در هرصورت معیارهای خود شما برای ازدواج نیز از اهمیت زیادی برخودار می باشد در کنار اینکه دقت کنید اجبار برای انتخاب یکی از آن ها وجود ندارد چون ممکن است اصلا به این نتیجه برسید که میخواهید مسیر ازدواج را با فرد دیگری تجربه کنید اما این مسیر نیاز به شناخت خودتان و بررسی معیارها و شناخت می باشد.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47659
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون ک جواب دادین ، اون مشکلاتی ک باعث به هم خوردن عقد شده بود الان حل شده و دوباره میخاد شکل بگیره این ازدواج اما نمی‌دونم چرا باز هم حالت دودلی رو دارم و درمورد سن هم چون از لحاظ ظاهر مشخص نیست من مشکلی ندارم و اینکه رفتارهای این آقا کاملا عاقلانه و منطقی هست بخاطر همین خود من مشکل ندارم ، نمیتونم اصلا تصمیم قطعی بگیرم و این ضعف منه خودمم خیلی عذاب میکشم بابت این دوراهی قرار گرفتنم ، انگار یکی باید بهم بگه این خوبه یا اون خوبه خود من نمیتونم تصمیم بگیرم منتظر تصمیم بقیه هستم ، حداقل نمیتونم بگم کدوم عیب کمتر و کدوم عیب بیشتر داره کاملا یکسانن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط angel78 نمایش پست ها
    سلام من دختر ۲۳ ساله هستم ، من دوتا خاستگار دارم که نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم ، یکی از این ها یکسال از من کوچیکتر هستش و ۲ ساله ک خاستگاری می‌کنه و علاقشو بهم ثابت کرده من جواب مثبت دادم اما سر مسئله ای این قضیه بهم خورد و مراسم عقد تشکیل نشد اما دوباره این آقا پیگیره منم نسبت به ایشون ی کششی دارم اما سر این ک یکسال از من کوچکتره و خونوادشون با ما راه نمیان دودل میشم اما خود این آقا خیلی خوبن , و اما خاستگار بعدی پسرخالم هستش ک ۲۸ ساله و شرایط اجتماعی و فرهنگی کاملا مشابه هم دارن این دوتا ، شرایط دوتا خاستگار شبیه همه ، پسر خالم قبلا با خواهرم رابطه عاطفی داشته اما الان میگه ک هیچ حسی نبوده و دوستش نداشتم ، از هر بابت این دونفر شرایط یکسانی دارند و من خیلی سردرگم هستم ک کدومشون واسم بهتره ،از طرفی میگن ازدواج فامیلی خوب نیس باعث مشکلاتی میشه ،واقعا نمیدونم چیکار کنم ،بین این دوتا کدوم رو انتخاب کنم،لطفا کمکم کنید ممنون میشم و اینکه من خیلی حرف بقیه واسم اهمیت داره متاسفانه میترسم کسی بفهمه ک یکسال از من کوچکتر باشه و واسه من بد بشه ،واقعا تو دوراهی گیر کردم
    خواهر گرامی سلام ، در موضوع ازدواج در خصوص سن و سال وسواس به خرج ندهید چرا که از ملاک های انتخاب همسر فقط سن و سال خواستگار مطرح نبوده و حتماً مسائل مهمتر و اساسی تر را که شامل کُفویت و اخلاق شما و همسر آینده تان می باشد را مد نظر قرار دهید .

آیا شما و همسرتان با یکدیگر هم کُفو هستید ؟

آیا خانواده شما و خانواده همسر آینده تان با یکدیگر هم کفو هستند ؟

سن و سال آن هم در حد یکی دو سال اصلاً و ابداً ملاک نمی باشد ، ضمناً سر مسائل مهریه هم سخت گیری ننمایید و مهریه را زیاد نگیرید چرا که مهریه زیاد موجب کینه و عداوت می شود

حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می‏ فرماید: «در مهریه زن‏ ها زیاده ‏روی نکنید که موجب عداوت و دشمنی می‏ گردد.»

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

در این مسیر بهتر است در اول یکی از این رابطه ها را انتخاب کنی و برای شناخت کامل تر اقدام کنی و در این مسیر در کنار شناخت خودت بهتر است مشورت با خانواده و مشاوره پیش از ازدواج هم داشته باشید در این حالت با بررسی شرایط می توانیم به شما کمک کنیم در این مسیر تصمیم گیری با شناخت بهتر خودتان و فرد مقابل داشته باشید.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47471
    تشکـر
    1
    تشکر شده 24 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط وکیل حقوقی نمایش پست ها
    خواهر گرامی سلام ، در موضوع ازدواج در خصوص سن و سال وسواس به خرج ندهید چرا که از ملاک های انتخاب همسر فقط سن و سال خواستگار مطرح نبوده و حتماً مسائل مهمتر و اساسی تر را که شامل کُفویت و اخلاق شما و همسر آینده تان می باشد را مد نظر قرار دهید .

آیا شما و همسرتان با یکدیگر هم کُفو هستید ؟

آیا خانواده شما و خانواده همسر آینده تان با یکدیگر هم کفو هستند ؟

سن و سال آن هم در حد یکی دو سال اصلاً و ابداً ملاک نمی باشد ، ضمناً سر مسائل مهریه هم سخت گیری ننمایید و مهریه را زیاد نگیرید چرا که مهریه زیاد موجب کینه و عداوت می شود

حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می‏ فرماید: «در مهریه زن‏ ها زیاده ‏روی نکنید که موجب عداوت و دشمنی می‏ گردد.»
    مهریه باید خیلی سبک باشه مثل یک شاخه گل مصنوعی که همون لحظه هم تحویل بدی چند تا شاهد و خود عاقد و خود خانوم هم امضا کنن که من مهریمو تحویل گرفتم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد