نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: احساس تنهایی با وجود همسر

7040
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40265
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

احساس تنهایی با وجود همسر

با سلام و خسته نباشید به همه

من یه خانوم 26 ساله هستم, یک سال و نیمه که عقد کرده هستم و با همسرم 7 سال اختلاف سنی داریم,

علی رغم موفقیت های زیادی ک داشتم اعتماد به نفس فوق العاده پایینی دارم, مخصوصا در روابطم با دیگران, همیشه فکر میکنم کسی دوستم نداره و همه در نهایت تنهام میذارن و حس سر بار بودن و مزاحم بودن همیشه باهام هست, از بچه گی این احساس با من بوده و البته چند بار هم پیش اومده ک دوستام باهام قطع رابطه کردن... حالا به دلایل مختلف و این باعث تشدید این احساس در من شده.

این احساس سربار بودن باعث شده ک همیشه به دیگران خیلی محبت کنم و در عوض هیچی ازشون نخوام... احمقانه اس ولی انگار برای اینکه تو زندگیم بمونن بهشون باج محبتی میدم! به خاطر همینم تعداد آدمای تو زندگیمو خیلی محدود کردم و تقریبا هیچ دوست صمیمی ای ندارم.
    با همسرم با عشق ازدواج کردیم یک سالی با هم دوست بودیم و اون یک سال فوق العاده بود و من داشتم اعتماد به نفسم رو دوباره به دست میاوردم ولی بعد از ازدواج مشکلات عدیده ای به وجود اومد ک به کل همسرم رو به هم ریخت. سعی کردم با محبت و عشق زندگی رو براش آسون تر کنم و خیلی جاها موفق بودم, ولی همین باعث شده ک ورق برگرده و به کل یادش بره منم برای خودم آدمم و مشکلات خودمو دارم. هر طوری بخواد با من رفتار میکنه, یه روز با محبت یه روز با دعوا اصلا به خودش زحمت نمیده تغییری ایجاد کنه تا من ناراحت نشم.
    با خودم فکر میکنم شاید به خاطر عشق زیادیه ک من بهش دادم... و من واقعا عاشقش بودم
    الان اما حس قبل رو بهش ندارم یه مدته...حتی اگه به خاطر خانواده ام مجبور به ادامه ی زندگی نبودم قطعا اقدام به جدایی میکردم, خب بعد از اون همه اذیت کردناش غیر طبیعی نیست حتی خودشم اعتراف میکنه ک خیلی وقتا شوهر خوبی برام نیست. البته اینم باید بگم که من خانواده ی فوق العاده ای دارم اونا منو مجبور به ادامه ی زندگی نکردن من خودم نمیتونم ناراحتیشونو ببینم, و البته یه دفه ک طاقتم تموم شد مساله ی جدایی رو وسط کشیدم و کاملا ازم پشتیبانی کردن ولی به دلایلی منصرف شدم و دوباره نمیخوام همون پروسه رو براشون تکرار کنم.
    اما از طرفی حس میکنم عزت نفسم به کل خورد شده و به خاطر محبتم و انعطاف زیادم به یه موجود بی ارزش تبدیل شدم
    چیکار کنم که هم به ازدواجم ضربه نخوره هم عزت نفسم رو حفظ کنم؟ فاصله گرفتن و کم کردن محبت راه درستیه؟
    ممنون میشم اگر کمکم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : تنهایی

سلام

عشق و محبت الکی برا چی؟

مثل خودش باهاش رفتار کن اگه دلیلشو پرسید چرا اینطور شدی بگو چون تو اینطور هستی.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمتش ما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که شما بیان کردید که بعد از وجود یک سری مشکلات در زندگی مشترکتان رفتارهای همسرتان تغییر کرده است گاه شرایط سخت اقتصادی، شغلی، اجتماعی و... می تواند بر عملکرد فرد تاثیر گذارد وو بهتر است سعی کنید قبل از تصمیم گیری جدی در مورد جدا شدن به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا بررسی لازم در مورد مشکلات زندگیتان صورت گیرد بهتر است در یک محیط آرام و بدون توهین و مقصر جلوه دادن یکدیگر سعی کنید باهم در مورد مشکلات پیش آمده و احساساتتان با همسرتان صحبت کنید و نیازهای خود را با او در میان بگذارید تا زمانی که ایشان از نیازهای شما آگاهی نداشته باشند امکان تغییر کم می باشد . بهتر است هردوی شما سعی کنید که یک سری تغییرات کوچک در زندگی مشترکتان ایجاد کنید ، سعی کنید از نیازها و علایق همسرتان آگاهی بیشتری پیدا کنید و همچنین ایشان نسب به شما و بعد با ایجاد یک سری تغییرات کوچک مانند مثلا دیدن یک فیلم مورد علاقه همسرتان، قدم زدن، تغییرات در رابطه جنسی، بیان احساسات و.... سعی کنید کمی تنوع در رابطه خود ایجاد کنید تا از یکنواختی در زندگی مشترکتان کاسته شود. اینگونه یکنواختی اگر ادامه دار باشد می تواند به زندگی مشترکتان آسیب وارد کند . در مورد خودتان نیز که سعی می کنید با برطرف کردن نیازهای دیگران آنها را کنار خود نگه دارید نیاز است که طرحوارهای بنیادین شما مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد به نظر می رسد که شما به دلیل طرحواره هایی که از کودکی در شما شکل گرفته است اعتماد به نفس لازم را ندارید و سعی می کنید با کمک به دیگران از این موضوع فرار کنید و افراد را در کنار خودتان نگه دارید . بهتر است در کنار توجه به افرادی که براتان بار عاطفی مثبت دارند سعی کنید نیازها و علایق خود را نیز شناسایی کنید و به آنها بپردازید تا زمانی که شما برای خودتان ارزش قائل نباشید نمی توانید این توقع را از دیگران داشته باشید و ممکن است حتی دیگران نیز از اینگونه رفتارهای شما سوء استفاده کنند. برای بررسی این موضوعات و مشکلات زندگی مشترکتان به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا بررسی های لازم صورت گیرد و با همسرتان نیز صحبت شود و در صورت نیاز یک سری اموزش ها در این زمینه به هردوی شما داده شود و بعد از آن می توانید راحت تر برای ادامه مسیر زندگی مشترک خود تصمیم گیری کنید.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند
    تو خیلی خانمی ابجی واقعا خانمی

مردم ایران هرجا برن برا همدیگه از مشکلاتشون میگن ولی خوشی هاشون و لذت هاشون توی خفا انجام میشه
    امضای ایشان
    [/SIZE]اینجا سرزمین نامردمی هاست،به سلام گرم هیچکس اعتماد نکن
    آدم های این حوالی روی حرف ها و انتخاب هایشان نمیمانند
    همان ها که شروع کردند ،همان ها که تو را خاستند، یک روز در کمال ناباوری و انکار، تو و دل بستگی ات را پس میزنند
    دل نبند!
    اینجا پایان هیچ شاهنامه ای خوش نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)