نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: بیکاری و عواقبش

4707
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35779
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بیکاری و عواقبش

سلام
    27 سالمه و الان 8 ماهه بیکارم. فوق لیسانس مهندسی از دانشگاه خوب دارم . ولی بیشتر از200 جا رفتم ولی بدون پارتی و سابقه کار ظاهرا نمیشه . مشکلی که الان دارم اینه چند وقتیه از ناراحتی و استرس برنامه خوابم بهم ریخته اصلا نمیتونم به راحتی بخوابم اگر هم خوابم ببره زیر 2 ساعت بیدار میشم .بیشتر مو های سرم هم تو این چند ماه سفید شده .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : بیکاری و عواقبش

نقل قول نوشته اصلی توسط farid.m نمایش پست ها
    سلام
    27 سالمه و الان 8 ماهه بیکارم. فوق لیسانس مهندسی از دانشگاه خوب دارم . ولی بیشتر از200 جا رفتم ولی بدون پارتی و سابقه کار ظاهرا نمیشه . مشکلی که الان دارم اینه چند وقتیه از ناراحتی و استرس برنامه خوابم بهم ریخته اصلا نمیتونم به راحتی بخوابم اگر هم خوابم ببره زیر 2 ساعت بیدار میشم .بیشتر مو های سرم هم تو این چند ماه سفید شده .

مشکل کارفرماها با شما تو چیه

سطح تخصصتون پایینه یا چی
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

3. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35779
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    مشکل کارفرماها با شما تو چیه

سطح تخصصتون پایینه یا چی
    اکثرا دنبال سابقه کار هستن . بعضی جاها هم نیاز به تخصص و تجربه زیاد دارند که به تنهایی نمیشه کسب کرد. مهارتم خیلی کم نیست . خیلی ها با مهارت های پایین تر سرکار هستن به دلیل داشتن اشنا. حتی حاضرم چند ماه با حقوق پایین یا رایگان کار کنم تا مهارتم بیشتر بشه ولی باز هم قبول نمیکنن

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

حتی حاضرم چند ماه با حقوق پایین یا رایگان کار کنم تا مهارتم بیشتر بشه ولی باز هم قبول نمیکنن
    با این شرطی که میگین گذاشتین خیلی عجیبه که کسی قبول نمی کنه اینکه بعضی کارفرماها قبول نکنن قابل درکه ولی هستند شرکتها کارخونه ها و جاهایی که این مدل آدما رو قبول می کنن

من که هر جا کار کردم به جز یک مورد می دیدم اگه کسی با این شرایط حاضر به کار بود رو قبول می کردن

شما رشتتون چیه ؟ و کدوم شهرید؟
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

6. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,909 بار در 979 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    سلام.

شرایط بدون حقوق رو خیلی شرکتها هستن که به عنوان نیروی کار مجانی هم که شده میپذیرن.

درسته سخته اما سابقه و مهارت کاریتون بالا میره و ارزششو داره.
    پله های ترقی رو باید یکی یکی طی کنین.

برادر منم با مدرک ارشد مهندسی سه سال مجانی کار کرد تا تونست مهارت و تجربه خوبی کسب کنه٬
    الانم خدا رو شکر توی تخصص خودش انقد پیشرفت کرده که هر جا بره روی هوا میبرنش!

نا امید نباشین و بیشتر جستجو کنین٬ موفق میشین صد در صد.

8. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام فرید جان

میدونم چی میگه واقعا شرایط کار سخته و کار نیست اصلا یه جوری کار کیمیا شده حتی مجانی هم بخوای کار کنی کلی واست ناز میکنن و باید حرفه ای باشی بهت حق میدم

تو این شرایطم آدم کم کم نا امید میشه خوابش به هم میریزه اعتماد به نفسش رو از دست میده و .. منم همین شرایط رو داشتم ولی حل شد مهمترین چیز اینکه نا امید نشی و

انگیزه داشته باشی برای تلاش بدون سخت هست ولی میشه . جدای از مدرک دانشگاهیت تو رشته خودت باید تخصص داشته باشی تخصص کم یا معمولی هم نه چون الان در

اون حد تخصص رو همه دارن تو باید یه سر و گردن از اونا بیشتر بلد باشی بعد تازه قبولت میکنن تا تو پروژه های کارآموزی و رایگان کار کنی یه مدت کارآموزی کنی سابقه میشه

برات و کم کم با حقوق پایینتر میری سر کار تا بعد یه مدت (حداقل یکسال) بتونی کار با درآمد حالا قانونکار یا بیشتر پیدا کنی
    ویرایش توسط moeinvk : 07-02-2017 در ساعت 12:45 PM

10. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

برای تخصص هم تو هر شهری مراکز فنی و حرفه ای یه سری آموزشهارو با بهترین امکانات و به صورت رایگان آموزش میدن که بسیار عالی هستش و فارغ التحصیل هاش چون

مهارت زیادی بدست میارن معمولا بیکار نمیمونن و حداقل کار رو پیدا میکنن یه سرچی بزنی این مراکز رو پیدا میکنی

12. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35779
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

با این شرطی که میگین گذاشتین خیلی عجیبه که کسی قبول نمی کنه اینکه بعضی کارفرماها قبول نکنن قابل درکه ولی هستند شرکتها کارخونه ها و جاهایی که این مدل آدما رو قبول می کنن

من که هر جا کار کردم به جز یک مورد می دیدم اگه کسی با این شرایط حاضر به کار بود رو قبول می کردن

شما رشتتون چیه ؟ و کدوم شهرید؟
    تقریبا هیچ جا که کار به درد بخور و جای پیشرفت داشته باشه کارآموز قبول نمیکنن . حرف شما برای شرکت های ضعیف درسته مثلا برای قسمت فروش که هیچ پیشرفتی نداره حاضرن براشون مجانی کار کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام.

شرایط بدون حقوق رو خیلی شرکتها هستن که به عنوان نیروی کار مجانی هم که شده میپذیرن.

درسته سخته اما سابقه و مهارت کاریتون بالا میره و ارزششو داره.
    پله های ترقی رو باید یکی یکی طی کنین.

برادر منم با مدرک ارشد مهندسی سه سال مجانی کار کرد تا تونست مهارت و تجربه خوبی کسب کنه٬
    الانم خدا رو شکر توی تخصص خودش انقد پیشرفت کرده که هر جا بره روی هوا میبرنش!

نا امید نباشین و بیشتر جستجو کنین٬ موفق میشین صد در صد.
    سلام
    متاسفانه همچین موردی پیدا نکردم . ولی انصافا سه سال بدون درآمد آینده جوونو تباه می‌کنه من سنم بالاس دیگه کی پول پس انداز کنم و

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    سلام فرید جان

میدونم چی میگه واقعا شرایط کار سخته و کار نیست اصلا یه جوری کار کیمیا شده حتی مجانی هم بخوای کار کنی کلی واست ناز میکنن و باید حرفه ای باشی بهت حق میدم

تو این شرایطم آدم کم کم نا امید میشه خوابش به هم میریزه اعتماد به نفسش رو از دست میده و .. منم همین شرایط رو داشتم ولی حل شد مهمترین چیز اینکه نا امید نشی و

انگیزه داشته باشی برای تلاش بدون سخت هست ولی میشه . جدای از مدرک دانشگاهیت تو رشته خودت باید تخصص داشته باشی تخصص کم یا معمولی هم نه چون الان در

اون حد تخصص رو همه دارن تو باید یه سر و گردن از اونا بیشتر بلد باشی بعد تازه قبولت میکنن تا تو پروژه های کارآموزی و رایگان کار کنی یه مدت کارآموزی کنی سابقه میشه

برات و کم کم با حقوق پایینتر میری سر کار تا بعد یه مدت (حداقل یکسال) بتونی کار با درآمد حالا قانونکار یا بیشتر پیدا کنی
    سلام
    بله حرف شما کاملاً درسته

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35779
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ناراحتم

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

تقریبا هیچ جا که کار به درد بخور و جای پیشرفت داشته باشه کارآموز قبول نمیکنن . حرف شما برای شرکت های ضعیف درسته مثلا برای قسمت فروش که هیچ پیشرفتی نداره حاضرن براشون مجانی کار کنی

دقیق متوجه نشدم از چی صحبت می کنی ولی طبق حدسم یه چیزایی می نویسم
    کار بدرد بخور آدم بدرد بخور می خواد یعنی کسی که کار بلد باشه اگه کار فرما مسئولیتی بهش سپرد خیالش راحت باشه که کار درست انجام میشه و همچنین در این جور کارها فرصت آزمون و خطا و آموزش وجود نداره و الان آدمای با تجربه ای هستن که از نظر خودشون کار بدرد بخوری ندارن یا تواناییشون از مسئولیتشون خیلی بیشتره ، به کار معمولی راضی شدن من تراشکار حرفه ای میشناسم الان داره تو قسمت بسته بندی یه کارخونه کار می کنه یا برقکار صنعتی کاربلد می شناسم الان داره تو قسمت مکانیک و تعمیرات کارخونه کار می کنه

به نظرم اگه می خوای تو رشته خودت ( نگفتی رشتت چیه) کار کنی همون شرکتای کوچیکم خوبه برای شروع هم سابقه کار حساب میشه و هم تجربه عملی پیدا می کنی و هم از نظر روحی برات خوبه در کنار اون می تونی دنبال جای بهتر هم باشی . تصور کن اگه 7 ماه پیش تو یه جای کوچیک کار می کردی نسبت به الانت چه چیزای بیشتری داشتی ؟ بالاخره از یه جایی باید شروع کرد

شما الان کار نداری و سابقه کار هم نداری به نظرم هنوز زوده که بخوای فکر پیشرفت باشی شما چطور وقتی که تو پیدا کردن کار گیر کردی به پیشرفت فکر می کنی ؟ پیشرفت تو چی؟ کجا؟ فکر میکنم احتمالا نسبت به موضوع پیشرفت در کار یه خورده تفکرت فانتزی هست

همون شرکتای یزرگ هم جوری برخورد می کنن که اگه خوب باشی فقط حاضرن تو رو در همون شغل نگهت دارن

چیزی که من تجربه کردم اینه که پیشرفت تو کار بیشتر وقتا یه توهمه ( نه همیشه ) پیشرفت زمانی به وجود میاد که خیلی بیشتر از بقیه زحمت بکشی یا مهارت خاصی داشته باشی اونوقت شاید بتونی تو یه شرکت پیشرفت کنی. البته تلاش بیشتر بالاخره خودشو یه جا نشون میده و مخصوصا تو شرکتای درست حسابی ( ممکنه شرکت با اینکه کوچیکه ، درست حسابی هم باشه )

صحبت از پیشرتی که در بالا گفتم منظورم از نوع فانتزی یا کلاسیکش بود به نظرم پیشرفت واقعی در حال حاضر برای شما کسب تجربه و یادگیری و داشتن سابقه کار هست
    ویرایش توسط آرش67 : 07-03-2017 در ساعت 02:56 PM
    امضای ایشان

16. 2 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    بزرگوار بیاید واقع نگر باشید , تنها راه پیدا کردن کار پارتی پیدا کردن است , بگردید پارتی پیدا کنید.
    مثلا رویه یک شرکت زوم بکنید "عین پوآرو" بعد بروید با کارمندانش دوست بشوید (برای شروع مستخدم یا نگهبان شرکت) بعدها این شخص را بکنید معرف خودتان و ازش بخواهید که راهتان بدهد (بعد هم یک شیتیلی بهشان بدهید) مثلا بگویید حقوق چندماهم را میدهم به شما!
    بله درست خواندید استفاده از بند "پ" و "رشوه"
    اینهایی هم که میگویند فلان بیسار بشوید اینها دارند قصه حسین کرد میگویند , شما اگر پارتی داشته باشی بدون دیپلم هم میتوانی وزیر بشوی!
    پس بجای گشتن دنبال کار بگردید دنبال پارتی

18. کاربران زیر از Aamir2121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35779
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

دقیق متوجه نشدم از چی صحبت می کنی ولی طبق حدسم یه چیزایی می نویسم
    کار بدرد بخور آدم بدرد بخور می خواد یعنی کسی که کار بلد باشه اگه کار فرما مسئولیتی بهش سپرد خیالش راحت باشه که کار درست انجام میشه و همچنین در این جور کارها فرصت آزمون و خطا و آموزش وجود نداره و الان آدمای با تجربه ای هستن که از نظر خودشون کار بدرد بخوری ندارن یا تواناییشون از مسئولیتشون خیلی بیشتره ، به کار معمولی راضی شدن من تراشکار حرفه ای میشناسم الان داره تو قسمت بسته بندی یه کارخونه کار می کنه یا برقکار صنعتی کاربلد می شناسم الان داره تو قسمت مکانیک و تعمیرات کارخونه کار می کنه

به نظرم اگه می خوای تو رشته خودت ( نگفتی رشتت چیه) کار کنی همون شرکتای کوچیکم خوبه برای شروع هم سابقه کار حساب میشه و هم تجربه عملی پیدا می کنی و هم از نظر روحی برات خوبه در کنار اون می تونی دنبال جای بهتر هم باشی . تصور کن اگه 7 ماه پیش تو یه جای کوچیک کار می کردی نسبت به الانت چه چیزای بیشتری داشتی ؟ بالاخره از یه جایی باید شروع کرد

شما الان کار نداری و سابقه کار هم نداری به نظرم هنوز زوده که بخوای فکر پیشرفت باشی شما چطور وقتی که تو پیدا کردن کار گیر کردی به پیشرفت فکر می کنی ؟ پیشرفت تو چی؟ کجا؟ فکر میکنم احتمالا نسبت به موضوع پیشرفت در کار یه خورده تفکرت فانتزی هست

همون شرکتای یزرگ هم جوری برخورد می کنن که اگه خوب باشی فقط حاضرن تو رو در همون شغل نگهت دارن

چیزی که من تجربه کردم اینه که پیشرفت تو کار بیشتر وقتا یه توهمه ( نه همیشه ) پیشرفت زمانی به وجود میاد که خیلی بیشتر از بقیه زحمت بکشی یا مهارت خاصی داشته باشی اونوقت شاید بتونی تو یه شرکت پیشرفت کنی. البته تلاش بیشتر بالاخره خودشو یه جا نشون میده و مخصوصا تو شرکتای درست حسابی ( ممکنه شرکت با اینکه کوچیکه ، درست حسابی هم باشه )

صحبت از پیشرتی که در بالا گفتم منظورم از نوع فانتزی یا کلاسیکش بود به نظرم پیشرفت واقعی در حال حاضر برای شما کسب تجربه و یادگیری و داشتن سابقه کار هست
    رشتم الکترونیکه . منظورم از کار به درد بخور این نیست که صرفا پول زیادی بدن . ولی اینکه برم تو قسمت فروش و کاری که نیاز به مدرک نداره و با دیپلم هم میشه انجام داد و از طرفی به مهارت و تخصصم چیزی اضافه نمیکنه تازه اونم چند ماه مجانی کار کنم بی انصافیه و احساس پوچی به ادم دست میده . حاضرم کارم در زمینه رشته ام باشه و شش ماهم مجانی کار کنم ولی متاسفانه رشته ما سخت میذارن پیشرفت کنی از ترس اینکه جاشون بگیری به خاطر همین کاراموز هم قبول نمیکنن
    خیلی از اطرافیانم مهارتشون نصف من نیست ولی با پارتی سرکار هستن .
    البته اینطور نیست که بیکار باشم دارم مهارتم بیشتر میکنم ولی خیلی از کارها تجربی هست و نیاز به ابزار گرون قیمت داره . زبان هم دارم تکمیل میکنم

20. کاربران زیر از farid.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)