نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: کشاورزی

2090
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 45 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    10

کشاورزی

با سلام.من در زمینه کامپیوتر مهارت دارم. 5 سال هم در این زمینه کار کردم.ولی از آنجایی که دیگر از پشت میزنشستن خسته شده ام می خواهم به کشاورزی روی آورم.کتابهای زیادی در این زمینه خوانده ام و از نظر پیامبر و اسلام نیز شغلی بهتر و حلال تر از کشاورزی نیست.می خواستم بدانم آیا وارد این شغل بشوم.؟

2. 2 کاربران زیر از c12au6 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : کشاورزی

كجا ساكن هستين ؟

4. 2 کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4555
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    10

مشهد.ولی پدر بزرگم در فردوس زمین کشاورزی داره.نمیدونم اگه برم اونجا میتونم تنهایی زندگی کنم یا نه؟

6. 2 کاربران زیر از c12au6 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط c12au6 نمایش پست ها
    با سلام.من در زمینه کامپیوتر مهارت دارم. 5 سال هم در این زمینه کار کردم.ولی از آنجایی که دیگر از پشت میزنشستن خسته شده ام می خواهم به کشاورزی روی آورم.کتابهای زیادی در این زمینه خوانده ام و از نظر پیامبر و اسلام نیز شغلی بهتر و حلال تر از کشاورزی نیست.می خواستم بدانم آیا وارد این شغل بشوم.؟
    خب شما دارید به حرف خدا وپیغمبر وارد این کار میشی پس چرا از ما نظر میخوای بپرسی ؟

ببین دوست من هر شغلی برای خودش آبرو و شخصیت خاصی داره ...

پس اول ببیین به چی علاقه داری؟ و بعد از اون ببین کجا میتونی مفید باشی ...

اینا سوالای مهمی هستن و شما باید بهشون جواب بدی ...

در ضمن چی شده که یه هویی هوس کشاورزی به سرت زده ... چون این کار شرایط سخت خودش رو داره

پس بهتره اول همه چی رو در نظر بگیری بعد وارد اون کار بشی وگرنه اگه نتونی باعث میشه اعتماد بنفست رو از دست بدی
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

خب باید ببینی تحمل دوری و سختی اینکارو داری ؟ یا همینجوری با خوندن یه حدیث میخوای کشاورز فق سبیل الله بشی

چون خداوند به هر کسی یه توانایی و ظرفیتی داده که باید در اون کار تلاش کنه و به رشد برسه ...

به همین خاطر بهتره در این مورد با یک مشاوره مشورت کنی و عجولانه تصمیم نگیری ...
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

10. 2 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

به نظر من توی این وضعیت خ************الی و کمبود آب کشاورزی مناسب نیست . میتوی یه سر به کارگاههای فنی و حرفه ای بزنی اونجا هنرهای زیادی داره که میتونی یاد بگیری

12. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4555
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    10

راستشو بخواین یه مرتبه ای نشد.در طول خدمت سربازیم که همین ماه پیش تموم شد به این فکر افتادم.می خوام یه شغلی باشه که درآمد خوبی داشته باشه.و همچنین بتونم با شغلم ورزش کنم و قدرت بدنیم رو بالا بیارم.من یک سال در مغازه خدمات کامپیوتری کار کردم والان شارژ کارتریج و تعمیرات جزیی لپ تاپ و پرینتر و تسلط کامل بر تعمیرات سخت افزار و برخی نرم افزار کامپیوتر دارم ولی ماهیانه حقوق 300 هزار تومان دستمزد می گرفتم.الانم می گه قانون کار به من حقوق می ده. برادرم می گه همین کار رو ادامه بده ولی من می خوام خودم راهمو انتخاب کنم.در طول خدمتم دوستام به من می گفتن تو در هر راهی بری موفقی.فقط از جانب خانواده زیاد مورد سرزنش قرار می گیرم

14. کاربران زیر از c12au6 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

به نظرم آينده كاريت خيلي خوب و رو به پيشرفته چون الان همه چيز حول و حوش سيستم و كامپيوتر و ... ميچرخه . يعني شغلي نيست كه فصلي باشه يا در آينده نتوني ديگه باهاش درآمدزايي كنه . اگه مشكلت تحرك بدني هست كه ميتوني با باشگاه رفتن حلش كني .

16. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

راستشو بخواین یه مرتبه ای نشد.در طول خدمت سربازیم که همین ماه پیش تموم شد به این فکر افتادم.می خوام یه شغلی باشه که درآمد خوبی داشته باشه.و همچنین بتونم با شغلم ورزش کنم و قدرت بدنیم رو بالا بیارم.من یک سال در مغازه خدمات کامپیوتری کار کردم والان شارژ کارتریج و تعمیرات جزیی لپ تاپ و پرینتر و تسلط کامل بر تعمیرات سخت افزار و برخی نرم افزار کامپیوتر دارم ولی ماهیانه حقوق 300 هزار تومان دستمزد می گرفتم.الانم می گه قانون کار به من حقوق می ده. برادرم می گه همین کار رو ادامه بده ولی من می خوام خودم راهمو انتخاب کنم.در طول خدمتم دوستام به من می گفتن تو در هر راهی بری موفقی.فقط از جانب خانواده زیاد مورد سرزنش قرار می گیرم

خب اینکه بتونی در چیزیکه علاقه داری قدم برداری خودش خیلی خوبه ...

اگه بتونی مجوز یه گلخونه رو بگیری و یا بتونی زعفرون کشت کنی و یا حتی محصول استراتزیک گندم ...

خب چراکه نه !

میتونی در این رشته خیلی خوب کار کنی ... و از دانسته های کامپیوتری هم در کنارش استفاده کنی ...

فقط در مورد هر کاری قبلش خوب فکر کن و جوانب رو در نظر بگیر

بریا خودت وقت تعیین کن و هدف ... اینکه در چه مقطعی میخوای به چه هدفی برسی ... این خیلی مهمه که بدونی چیکار میخوای بکنی ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

البته الان دولت به بخش کشاورزی خیلی کمک میکنه ... میتونی خیلی کارارو تو زمین اجرا کنی ...

فقط باید فکر پشت کارت باشه ... باید ببینی چه محصول و چه کار خوب و نابی رو میتونی اونجا به پا کنی ...

در این مورد با یه کارشناس جهاد میتونی مشورت و مشاوره کنی ...

اینکه چه چیزی رو میتونی روش سرمایه گذاری کنی ...

خب در مورد کار قبلیت چیز زیادی رو از دست ندادی فقط 300هزارتومن پوله ... ولی باید برای این تغییر اماده بشی و تحمل زیاد داشته باشی

وگرنه وسط کار دلسرد میشی و پشیمون
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2438
    تشکـر
    138
    تشکر شده 101 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    11

اگه می خواین وارد این زمینه بشید باید اول با یک کارشناس کشاورزی زراعت یا باغبانی مشورت کنید. چون در همین زمینه هم یکسری مسائل و کلاهبرداری ها وجود داره یعنی هزینه ای که می ذارید رو ممکنه حیف و میل کنند. خودتون میخواین کشاورزی کنین؟؟اگه وارد این زمینه می شید حتما کنارتون یه مشاور یا متخصص داشته باشید. مدیریت این مسائل مثل تعداد بذور، تعداد افرادی که به کار می گیرید، میزان زمینی که به کشت می گیرید، هزینه ای که برای اینا می گذارید همه و همه باید برنامه ریزی شده و مدیریت بشند.یه پیشنهاد دارم. اگه سرمایه دارید و میخواید که پول دربیارید و خودتون هم گاهی سر بزنید اونجا، میتونید توی زمینتون نهال (مثلا قلمه) بکارید و اون نهال ها رو تا یه سن مشخصی پرورش بدید و بعد بفروشید به گلخونه ها و شهرداری و جاهای دیگه .بسیار روش خوبی هست.
    موفق باشید

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4555
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    10

من یه مشکلی که دارم اینه که بازی با کامپیوتر انجام میدم و از این رو داخل خونه زیاد سرزنش می شم.با یکی از مشاورین مشورت کردم گفت که اگه سر کار بری هیچ اشکالی نداره بازی هم بکنی.آیا همینجوریه واقعا؟

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

من یه مشکلی که دارم اینه که بازی با کامپیوتر انجام میدم و از این رو داخل خونه زیاد سرزنش می شم.با یکی از مشاورین مشورت کردم گفت که اگه سر کار بری هیچ اشکالی نداره بازی هم بکنی.آیا همینجوریه واقعا؟
    پس چطوری میخوای کشاورزی کنی ؟

بلاخره ما نفهمیدیم شما میخوای بازی کنید ؟ یا میخوای کشاورزی کنید ؟

چون کار کشاورزی خیلی سخته و شرایط خاص خودشو داره

پس اگه اینجوری باشه که شما معتاد به بازی کامپیوتری هستید اونوقته که در کارتون به مشکل برمیخورید

پس بهتره در این مورد خوب فکر کنی دوست عزیز ...
    ویرایش توسط farokh : 07-16-2014 در ساعت 07:38 PM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4555
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    10

شاید یکی از دلایل محکمی که تصمیم گرفتم کشاورز بشم همین خدمت بود.چون روزهایی خیلی سخت تر از روزهای کشاورزی رو تجربه کردم

23. کاربران زیر از c12au6 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

یه تجربه بهتون بگم
    پدر خودم یه زمینی رو خرید حدودا 10 هکتار برای دوران بعد از بازنشستگی اطراف کردستان
    اب خوبی نداره حدود 3 اینچ . در عوض امتیاز برق و بارانی و فاصله مناسب با شهر و روستا و امنیت و زمین صاف و همواری داره .

به این حرفا گوش نکن اب نیست و نمیدونم اب قراره چی بشه و ... کلا از انرژی های منفی دور شو
    اگه دنبال درامد حلال و پربرکتی قطعا کشاورزی گزینه خوبیه به شرطی که زیادی قرض دار نباشی
    یه کشاورز اماتور میتونه سالانه با کشت 3 هکتار گندم ابی ، به طور متوسط 12 تن معادل 12 میلیون تومان گندم به عمل بیاره
    با کشت خیار و گوجه و کدو و هندوانه به صورت ابیاری قطره ای میتونی حد اقل بالای 5 میلیون تومان درامد کسب کنی
    این درامد ها برای افراد اماتور هست
    افراد حرفه ای میتونن سالانه با کشت 2 هکتار کدو به صورت قطره ای 25 میلیون درامد زایی کنن

منتهی فقط به تجربه و مهارت همراه با علم به روز و بذر مناسب مخصوصا مشاوره گرفتن از افراد با سواد در این زمینه

کشاورزی امروزه درسته سیستم ابیاری نوین شده و از زحمت کشاورزان کاسته شده ولی باز هم زحمت خودش رو داره

در کنارش اگه بتونی باغ هم عمل بیاری دیگه واقعا نور علی نوره . باغ در دراز مدت سود کلانی به همراه داره

در کنار اینها اگه بتونید یه طرح کوچک که هزینه زیادی رو متحمل نشید رو اجرا کنید .

اگه بتونی سالی 50 راس گوسفند رو پروار کنی سود خوبی داره . بره در 40 روزه به پروار میرسه و هر وقت که اراده کنی به فروش میرسه

خلاصه کشاورزی میشه ایده های خوبی رو خلق و وارد مرحله اجرا کرد . همت مضاعف و اراده محکم و قوی و روحیه شاد و خستگی ناپذیر

25. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

قطعا وقتی بخوای وارد کشاورزی بشی افرادی شما رو منصرف میکنن و تاکید میکنن که اب نیست در امد نیست
    منظور اونها از اب ، اب دریای خزر
    و درامد بالای 100 میلیون تومان است
    من کشاورزی رو میشناسم سالی 100 تومان درامد داره همیشه کفر میکنه و میگه ببره این چه زندگیه که من دارم

ما یه جای دیگه باغ گردو داریم وقت نمیکنیم بهش سر بزنیم . اوایل کاشت رفته بودن اتیشش زده بودند . بعد الکی ابش دادیم دیدیم دوباره سبز شد . میخوام اینو بگم باید صبور باشی مشکلات و رنج وسختی رو اولش تحمل کنی و اوایل راه سریعا نظرت تغیر نکنه و منصرف بشی
    چون اول هر کاری سختی خودش رو داره . ولی بعد یکی دو سال می افتی تو غلطک .
    نمونش پدر من معنی نکنیش میره کل روستا رو میخره . عشق خرید زمین داره .

تاکید میکنم از افراد با تجربه و با سواد قطعا راهنمایی و مشاورهصورت بگیره در حین عمل و کاشت . ان شاءالله که موفق خواهید شد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)