نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مهاجرت

1958
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32243
    تشکـر
    22
    تشکر شده 30 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    8

مهاجرت

نمیدونم چطوری سوالم رو مطرح کنم.
    33 سالمه و متاهلم.
    از مقطع دکترام تو دانشگاه تهران انصراف دادم چون هیچ علاقه ای نداشتم عمرمو اینجا پای درس هدر بدم.
    بصورت پروژه ای کار میکنم و شغل ثابت ندارم . متاهلم و همسرم شغل و درامد نسبتا خوبی داره.
    مدتی هست به فکر مهاجرت افتادم که البته همسرم مخالفه رفتن هر دوتامونه و میگه من موقعیتم تو ایران تثبیت شده و نمیتونم ریسک کنم. ولی میگه تو بخوای برای ادامه تخصیل بری مخالفتی نمیکنم ولی به شرطی که نری اونجا موندگار بشی و سالی چند بار بیای و بری.
    خودم دنبال اپلای و فاند گرفتن هستم.
    چون سابقه علمی خوبی دارم به راحتی میتونم یه دانشگاه خوب اپلای کنم ولی هر دفعه میرم یه اقدام جدی کنم دست و دلم میلرزه.
    من خیلی وابسته م به همسرم و خانوادم.
    تصور میکنم یکسال نبینمشون و نداشته باشمشون منو میترسونه.
    میترسم وقت بذارم و برم دنبال کارای اپلای که خودش یه سال وقت میگیره و برم اونجا و دووم نیارم.
    میترسم برم اونطرف و با چیزی که تو ذهن منه همخونی نداشته باشه.
    واقعا میترسم .
    میدونم خانواده خودم بخصوص مادرم مخالفت میکنه.
    از طرفی خودم هم بلاتکلیفم. به موندن تو این شرایط اینجا علاقه ای ندارم و از طرفی اونور برام تاریک و مبهمه. با خیلی از دوستانم که اونطرف زندگی میکنند مشورت کردم و همشون دلتنگی رو بهش اشاره میکنند و میگن بیای اینجا سرگرم میشی عادت میکنی.
    من از این عادته میترسم.. عادت به ندیدن همسر و پدر و مادر و ...
    واقعا موندم چیکار کنم..
    شما تا حالا به فکر مهاجرت بودین؟ در موردش اطلاعاتی دارین؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مهاجرت

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    عموما این دوگانگی ها در تصمیمات مهمی چون مهارجرت آن هم در شرای طمتاهلی وجود دارد و بهتر است شما همه شرایط را در کنار یکدیگر قرار بدهید و سعی کنید بهترین تصمیم را بگیرید در هر صورت هر یک از تصمیمات شما چه ماندن در اینجا و چه رفتن از ایران می تواند مشکلاتی برای شما ایجاد کند هرچقد بینش شما بیشتر باشد تصمیم گیری برای شما و قبول مشکلات بهتر اتفاق می افتد. برای شناخت بیشتر نسبت به شرایط روحی و علایق خود می توانید به صورت حضوری با روانشناس در این زمینه صحبت کنید تا بتوانید در این مسیر تصمیم گیری بهتری داشته باشید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34330
    تشکـر
    144
    تشکر شده 67 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط diba95 نمایش پست ها
    نمیدونم چطوری سوالم رو مطرح کنم.
    33 سالمه و متاهلم.
    از مقطع دکترام تو دانشگاه تهران انصراف دادم چون هیچ علاقه ای نداشتم عمرمو اینجا پای درس هدر بدم.
    بصورت پروژه ای کار میکنم و شغل ثابت ندارم . متاهلم و همسرم شغل و درامد نسبتا خوبی داره.
    مدتی هست به فکر مهاجرت افتادم که البته همسرم مخالفه رفتن هر دوتامونه و میگه من موقعیتم تو ایران تثبیت شده و نمیتونم ریسک کنم. ولی میگه تو بخوای برای ادامه تخصیل بری مخالفتی نمیکنم ولی به شرطی که نری اونجا موندگار بشی و سالی چند بار بیای و بری.
    خودم دنبال اپلای و فاند گرفتن هستم.
    چون سابقه علمی خوبی دارم به راحتی میتونم یه دانشگاه خوب اپلای کنم ولی هر دفعه میرم یه اقدام جدی کنم دست و دلم میلرزه.
    من خیلی وابسته م به همسرم و خانوادم.
    تصور میکنم یکسال نبینمشون و نداشته باشمشون منو میترسونه.
    میترسم وقت بذارم و برم دنبال کارای اپلای که خودش یه سال وقت میگیره و برم اونجا و دووم نیارم.
    میترسم برم اونطرف و با چیزی که تو ذهن منه همخونی نداشته باشه.
    واقعا میترسم .
    میدونم خانواده خودم بخصوص مادرم مخالفت میکنه.
    از طرفی خودم هم بلاتکلیفم. به موندن تو این شرایط اینجا علاقه ای ندارم و از طرفی اونور برام تاریک و مبهمه. با خیلی از دوستانم که اونطرف زندگی میکنند مشورت کردم و همشون دلتنگی رو بهش اشاره میکنند و میگن بیای اینجا سرگرم میشی عادت میکنی.
    من از این عادته میترسم.. عادت به ندیدن همسر و پدر و مادر و ...
    واقعا موندم چیکار کنم..
    شما تا حالا به فکر مهاجرت بودین؟ در موردش اطلاعاتی دارین؟

سلام وقتتون بخیر. فقط برای ادامه تحصیل قصد دارید مهاجرت کتید؟ حداقل چهار پنج سال طول میکشه دوره دکترا
    بحث دلتنگی مهم ترین بحث مهاجرته ولی بسته به شرایط مادی و فاندی که می گیرید میتونید زودتر از یک سال هم سر بزنید به خانوادتون مثلا چهار پنج ماه شش ماه یکبار
    ولی نکته ای که هست اگر می خواید برید و برگردید به نظرم نرید بهتره چون شرایطتون زیاد فرق نمیکنه. البته ممکنه هیئت علمی بشید ولی با توجه به این که این چند ساله خیلی کم هیئت علمی جذب می کنند و شرایط سختی هم داره بنابراین ممکنه در ایده آل ترین حالت استاد دانشگاه بشید
    الان شما دو راه حل دارید یا این که همسرتون رو راضی کنید و کلا با هم برید خارج و هر سه چهار ماه یکبار به خانوادتون سر بزنید
    یا این که کلا بیخیال مهاجرت بشید و ایران بمونید
    بشینید با خودتون فکر کنید که با رفتن یا نرفتن چه چیزایی به دست میارید و چه چیزایی از دست میدید. آیا بعدا پشیمون میشید یا نمیشید؟
    جواب این سوال ها رو هم فقط خودتون میتونید پیدا کنید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32243
    تشکـر
    22
    تشکر شده 30 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    8

ممنونم. اینکه همسرم حاضر بشه بیاد که یک شرایط خیلی ایده اله ولی همسرم اصلا اهل ریسک نیست و از طرفی اینجا تقریبا ده سال دیگه باز نشست میشه و اگر بخواد بیاد باید خودشو بازنشست بکنه و از طرفی به خاطر شغلش ممکنه نتونه از ایران خارج بشه.
    و از طرفی رفتن به یه کشور دیگه و موندن میتونه بهترین هدفی باشه که میشه بخاطرش تلاش کرد . قطعا بتونی از یک دانشگاه خوب فاند بگیری و درست رو تموم کنی میتونی همونجا یک شغل خیلی خوب داشته باشی.
    ولی من همیشه ترس دلتنگی رو دارم.
    الان خودمون ساکن یک شهر دیگه ایم ولی خانواده هامون شهر دیگه. یک ماه نبینیمشون واقعا عصبی میشیم.
    عملا با موندن در اینجا چیز خاصی به دست نمیارم . هر چند یک کار تجاری رو شروع کردم و ایده پردازش و عملی شدنش 2-3 سال طول میکشه. و از طرفی رفتن به یک کشور دیگه عملا شروع زندگی از صفر هست!
    واقعا سردرگمم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

ببین حاجی اصلا شاید تو رفتی اونجا و موفقیت بیشتری نصیبت شد دنبال هرچی علاقه داری برو قطعا توش موفق میشی
    حالا اون دانشگاه که میخای بری توی رشته مورد علاقت درس میخای بخونی ؟
    بحث دلتنگیت هم خدا پدر تکنولوژی رو بیامرزه از طریق چت های تصویری به راحتی میتونی از اون سر دنیا با خانوادت ارتباط برقرار کنی
    امضای ایشان
    [/SIZE]اینجا سرزمین نامردمی هاست،به سلام گرم هیچکس اعتماد نکن
    آدم های این حوالی روی حرف ها و انتخاب هایشان نمیمانند
    همان ها که شروع کردند ،همان ها که تو را خاستند، یک روز در کمال ناباوری و انکار، تو و دل بستگی ات را پس میزنند
    دل نبند!
    اینجا پایان هیچ شاهنامه ای خوش نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد