نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: یک اشتباه ; میخوای بری تهران پاید گرگ باشی !!!

780
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7345
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

یک اشتباه ; میخوای بری تهران پاید گرگ باشی !!!

متأسفانه یک رفتار اشتباه بین برخی از مردم شهرستانها دیده میشه که شاید بهتره که روانشناسان در مورد این نگاه و رفتار تأملی کنند ؛ و این رفتار اشتباه اینکه: « من میخواهم برم تهران . دوستش میگه : میخوای بری تهران ؟!!! اگر بری تهران می خورنت پس باید گرگ باشی !
    نظر شما چیه ؟
    آیا تهران یا هر شهرستان بزرگ دیگه ای باید اینطوری معرفی بشه ؟
    چرا برخی از جوان ها خیال می کنند که پایتخت و مردم محترم تهران ( تافته ای جدا بافته ای ) هستند و بهترینند و ما خودمان رو پایین تر بدانیم؟
    چرا بعضی ها عاشق تهران رفتن هستن در حالی که این شهر شلوغ نیاز به مهاجرت معکوس داره ؟
    گمان نمی کنم که این مشکل فقط در ایران وجود داشته باشه و در کشورهای دیگر هم شاید همین وضعیت باشه
    البته به هیچ وجه قصد بی احترامی به تهرانی های عزیز ندارم فقط منظورم مشکلهای موجود در جامعه بود و در اینکه تهران شهر مهم و بزرگی هست شکی نیست و این شهر به عنوان پایتخت اهمیت ویژه ای داره .
    افرادی که در مورد شهر تهران اینگونه اشتباه فکر می کنن، هم بگم که منظورم همه مردم نیست و منظورم فقط برخی از افرادی که شاید بشه گفت تنگ نظر هستند است . افرادی که همیشه یک سری تفکرات عقب افتاده دارن مثلاً در مورد رفتن توی اجتماع هم اینطوری فکر می کنن که باید آدم گرگر باشه ! درحالی که انسان بودن باید ارزش باشه .
    ویرایش توسط ghiamat : 10-13-2014 در ساعت 07:47 PM

2. 2 کاربران زیر از ghiamat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : یک اشتباه ; میخوای بری تهران پاید گرگ باشی !!!

به نظر من دیدگاه اشتباه برخی اشخاص که شاید مشکلی تو تهران براشون به وجود اومده و تصورشون اینه که حتما باید گرگ باشی ! نه کسی گرگ بوده ، نه بره
    کسی که نتونه گلیم خودش رو از آب بکشه و نتونه تو یه اجتماع 15 میلیون نفری ( شایدم بهتره بگیم 8 میلیونی ) خودش رو پیدا کنه و مراقب خودش نباشه مقصر خود اون شخصه نه اجتماع
    تو این 8 میلیون نفر شاید کمتر از 10 درصدشون بومی باشن و بقیه ساکنین از بقیه شهر ها به تهران اومدن ... نمیشه یه جماعت یا شایدم بشه گفت گلچینی از تمام شهرهای کشور رو با یه چوب زد
    مسلما آدم خوب و بد تو اون ها پیدا میشه
    تهران هم نه مکان مقدسی هست ، نه مکانی برای فخر فروشی ، نه شهری برای بزرگ جلوه دادن خودمون ... مثل همه شهرها یه شهره که فقط روش فوکوس شده و چون قطب فعالیت سیاسی و اقتصادی هست این حرف ها در موردش زیاده
    کسی هم که میگه تهران برای پدر بنده هست و آنچنان تعصبی روش داره مشکل از خودش هست ، ما نباید این ضعف رو پای 8 میلیون نفر بنویسیم ...
    تهران خواه ناخواه یه کلان شهره تو ایران ، بالاخره باید یه مکانی تو هر کشوری باشه که مردم اون مکان رو به عنوان شهر مقصد و هدف خودشون قرار بدن . مثلا کسی که بخواد سرمایه گذاری کلان بکنه مسلما اولین انتخابش تهران هست ، چون میدونه که آینده داره و ممکنه چند تا آشنا هم داشته باشه ! نمیتونه که بره یه شهر ناشناخته رو انتخاب کنه
    برای شخص بنده هم ترک تهران مشکله ؛ نه اینکه جایی برای بزرگ نمایی من باشه نه . صرفا به دلیل اینکه به هر چیزی که نیاز دارم در کمترین وقت میتونم برم و تهیه کنم ؛ هرچیزی که به فکرم برسه !
    به نوعی برای رفع نیاز های اولیه خودم هست که تو این شهر موندم و چون همینجا هم متولد شدم دلیلی برای ترکش ندارم
    تعصبی هم برای خود من هیچ وقت وجود نداشته و نداره ، اگر یه روزی نیاز های من تغییر کنه ممکنه برم تو کویر زندگی کنم !
    اما در حال حاضر برای رفع نیاز های خودم تو این شهر هستم

4. 2 کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

هر بامداد آهویی از خواب بر می خیزد و میداند که از تندترین شیر باید تندتر بدود وگرنه کشته خواهد شدهر بامداد شیری از خواب بر می خیزد و میداند که باید از تندترین آهو تندتر بدود وگرنه از گرسنگی خواهد مردفرقی ندارد آهو باشی یا شیر ، آفتاب که برمی آید آماده دویدن باش

6. 3 کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خب مسلما" کسی که از محیطی کوچیک پا به شهری بزرگ میذاره چنین حسی رو خواهد داشت

در این شهر خبری از اون نزدیکی شهرهای کوچیکتر وجود نداره و به همین خاطر مردم در تهران و شهرهای بزرگ

بخاطر مشکلاتی که در رفت و امد و خرید و ... دارن عصبی تر هستن و این خودش نوعی بازخورد منفی رو به همراه داره

شما اول صبح در تهران رو نگاه کنید ، بچه های خواب الود که به زور سوار سرویس مهد میشن ...

افراد بزرگسالی که در حال سریع رفت و آمد کردن هستن و قیافه های خسته ای دارن

شلوغی و هم همه خودش نوعی اثر منفی داره ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد