نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکلات دوران عقد

2241
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3617
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلات دوران عقد

با سلام. و وقت بخير......
    /
    من پسر هستم. و 25 سال سنم هست.. و به مدت 3 ماه است که در عقد هستيم... همسرم رو از خانواده سنتي انتخاب. کردم. تو اين جور خانواده ها ي سنتي. نميشه دوران عقد بيشتر از 2 هفته باشه.../ مثلا يکي از بزرگ ترين مشکلاتي که مادريم. بحث رفت امد و تردد ها هستند. .... مثلا من به اتفاق همسرم بعد از ظهر که ميريم بيرون.اولا که باید از پدرش اجازه بگیرم/ و بعدش .زمان غروب که رسيد ، مدام خانواده اش مخصوصا پدرش به همسرم تماس ميگيرد که : زودباش سريع بيا خونه... و حداکثر من بايد ساعت 2100 دختر را تحويل منزل پدريش بدهم. خوب ظاهرا به اين ميگن عرف../// رسمي که خلاف قانون و شرع است... من نميدونم که کي همچين رسمو رسوماتي رو در جامعه ي ما انداخته که زن و شوهري که در عقد بسر ميبرند . مدام بايد در استرس و اضطراب باشند... که ما زمان بعد از ظهر که رفتيم بيرون .. نزديک غروب که شد. مدام . پدر و مادرش به گوشي همسر م تماس ميگيرند که کجايي و سريع زودباش بيا خونه...///
    /
    اگر مشکل مسکنمون حل بود. همين فردا مراسم عروسي رو برگزار ميکرديم...
    .
    .
    جالب اينه که حق نفقه رو هم و خرجي و هزينه دانشگاه رو در اين دوران به بنده تحويل داده اند... اخه نفقه رو زماني ميدن که زن در کنار شوهرش باشه. در زمان عقد که زن از شوهر جداست. و طبق رسومات غلط خانواده نميتونن باهم تردد کنند . پس نفقه براي چيه... حتي هزار تومن هم خرجي بهش نميدن... حتي روسري 10هزار تومني که بخره. پدرش بهش خرجي نميده. بهش ميگه به شوهرت بگو پول بريزه رو حسابت . ولي حق هم نداري تا شب باش بري بيرون. بايد قبل از غروب افتاب منزل پدريت باشي..
    /
    من چه کنم؟؟؟؟؟؟؟

2. کاربران زیر از ali_joon178 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکلات دوران عقد

به هرحال کشور ما کشوری مذهبی و سنتی بحساب میاد و این رفتار نباید شمارو به تعجب بندازه

ولی در کل شما دیگه متوجه شدید که با چه پدرخانمی سروکار خواهید داشت ...

ولی در مورد نفقه وجوه قانونی اون کاملا" مشخصه و زن در برابر تمکین (عام-خاص) استحقاق دریافت نفقه رو خواهد داشت

ماده 1106 قانون مدنی : در عقد دائم نفقه زن به عهده شوهر است.

از نظر اسلام تامين هزينه خانواده و از جمله مخارج شخصی زن بر عهده مرد است و زن از اين نظر هيچگونه مسئوليتی نداره

شرط وجوب نفقه دو چيز است:

1- دائم بودن نکاح (عقد)
    2- تمکين زوجه
    حدود نفقه

ماده 1107 قانون مدنی : نفقه عبارت است از همه نيازهای متعارف و متناسب با وضعيت زن از قبيل مسکن ، البسه ، غذا ، اثاث منزل و هزينه های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت يا احتياج به واسطه نقصان يا مرض.
    معيار نفقه:1- شان زن 2-شرايط خانواده فعلی (مرکب از زن و شوهر) 3- توان مالی مرد 4-عرف(محل،مکان،زمان)

سقوط نفقه:
    ماده 1108 قانون مدنی: هرگاه زن بدون مانع مشروع از ادای وظايف زوجيت امتناع کند مستحق نفقه نخواهد بود.
    استحقاق نفقه در عقد دائم مشروط به تمکين زوجه است. در فقه به زنی که از ادای وظايف زوجيت امتناع کند، ناشزه گفته می شود. نشوز در لغت به معنای ارتفاع و سرکشی است، که از سوی هريک از زوجين می تواند صورت گيرد. ولی آنچه که در اين ماده آمده است، نشوز زوجه در مقابل زوج است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3617
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

جناب اقای فرخ ... من از این قوانین و ماده هایی که برام ارسال کردید. اگاهی و اطلاع داشتم. ./// و این که میگویید که کشور ما مذهبی و سنتی هست.. ...... ....... این که نشد راه حل؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه دو تا زن و شوهر که محرم هستند و در عقد داییمی بسر میبرند .... حق تردد و رفت امد با یک دیگر را ندارند؟ ..... از شما اقای مدیر کل بعیده همچین حرفی رو بزنی . که کشور ما اینجوریه ؟ ........ من راه حل هزتون میخواستم... نه اینکه بخوایی منو توجیه غیر منطقی کنی

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_joon178 نمایش پست ها
    با سلام. و وقت بخير......
    /
    من پسر هستم. و 25 سال سنم هست.. و به مدت 3 ماه است که در عقد هستيم... همسرم رو از خانواده سنتي انتخاب. کردم. تو اين جور خانواده ها ي سنتي. نميشه دوران عقد بيشتر از 2 هفته باشه.../ مثلا يکي از بزرگ ترين مشکلاتي که مادريم. بحث رفت امد و تردد ها هستند. .... مثلا من به اتفاق همسرم بعد از ظهر که ميريم بيرون.اولا که باید از پدرش اجازه بگیرم/ و بعدش .زمان غروب که رسيد ، مدام خانواده اش مخصوصا پدرش به همسرم تماس ميگيرد که : زودباش سريع بيا خونه... و حداکثر من بايد ساعت 2100 دختر را تحويل منزل پدريش بدهم. خوب ظاهرا به اين ميگن عرف../// رسمي که خلاف قانون و شرع است... من نميدونم که کي همچين رسمو رسوماتي رو در جامعه ي ما انداخته که زن و شوهري که در عقد بسر ميبرند . مدام بايد در استرس و اضطراب باشند... که ما زمان بعد از ظهر که رفتيم بيرون .. نزديک غروب که شد. مدام . پدر و مادرش به گوشي همسر م تماس ميگيرند که کجايي و سريع زودباش بيا خونه...///
    /
    اگر مشکل مسکنمون حل بود. همين فردا مراسم عروسي رو برگزار ميکرديم...
    .
    .
    جالب اينه که حق نفقه رو هم و خرجي و هزينه دانشگاه رو در اين دوران به بنده تحويل داده اند... اخه نفقه رو زماني ميدن که زن در کنار شوهرش باشه. در زمان عقد که زن از شوهر جداست. و طبق رسومات غلط خانواده نميتونن باهم تردد کنند . پس نفقه براي چيه... حتي هزار تومن هم خرجي بهش نميدن... حتي روسري 10هزار تومني که بخره. پدرش بهش خرجي نميده. بهش ميگه به شوهرت بگو پول بريزه رو حسابت . ولي حق هم نداري تا شب باش بري بيرون. بايد قبل از غروب افتاب منزل پدريت باشي..
    /
    من چه کنم؟؟؟؟؟؟؟
    سلام

پسر خوب من نمیگم ازدواج سنتی خوب یا بده ولی خوب تصمیم گرفتی سنتی ازدواج کردی پس مردش باش و شرایط و مسئولیتش رو هم قبول کن.

به قول معروف ,همینه که هست.

موفق باشید

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_joon178 نمایش پست ها
    جناب اقای فرخ ... من از این قوانین و ماده هایی که برام ارسال کردید. اگاهی و اطلاع داشتم. ./// و این که میگویید که کشور ما مذهبی و سنتی هست.. ...... ....... این که نشد راه حل؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه دو تا زن و شوهر که محرم هستند و در عقد داییمی بسر میبرند .... حق تردد و رفت امد با یک دیگر را ندارند؟ ..... از شما اقای مدیر کل بعیده همچین حرفی رو بزنی . که کشور ما اینجوریه ؟ ........ من راه حل هزتون میخواستم... نه اینکه بخوایی منو توجیه غیر منطقی کنی

سلام

به نظر من شما باید با پدر زنتون صحبت کنین و اعتمادشونو جلب کنین و بهشون ثابت کنین که میتونین آدم مسئولیت پذیری باشین .

سعی کنین تو حرفاتون هم از صداقت رک بودن و احترام به بزرگتر رو حفظ کنین.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3617
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

راه حل مناسب تری کسی پیشنهاد نمیکنه؟؟؟؟؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد