نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ترس از ارائه در کلاس

980
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7485
    تشکـر
    5
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از ارائه در کلاس

سلام
    من خیلی اعتماد به نفسم پایینه طوری که وقتی استاد از من می خواد که موضوعی رو در کلاس ارائه بدم من بی خیال نمره ارائه میشم. چون یکبار که ارائه داشتم در حال ارائه خیلی صدام و دست و پام میلرزید. خیلی ضربان قلبم بالا رفت. و این که فقط در جمع های رسمی اینطوری میشم ولی در جمع های دوستانه مثلا در خوابگاه اینطوری نیستم. به هرکسی هم که این موضوع رو میگم جوابش اینه که باید این کار(ارائه درس) رو تکرار کنی. و مشکل من اینه که چطوری؟ خواهشا راهنمایی کنید. با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : اعتماد به نفس

5 راه سریع برای افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس خریدنی نیست بلکه به دست آوردنی است.

اعتماد به نفس چیزی نیست که با پول و ثروت بتوان به دست آورد، بلکه بالعکس، این اعتماد به نفس است که باعث رسیدن افراد به شادی، موفقیت و ثروت می شود.
    راه های ساده ای برای افزایش اعتماد به نفس افرادی که خجالتی هستند و به سختی در جمع ها ابراز عقیده می کنند وجود دارد که در اینجا به 5 مورد از آن ها اشاره می کنیم.
    1- با اعتماد به نفس نگاه کنید
    این ساده ترین راه برای تقویت روحیه اعتماد به نفس شما است. زمانی که در حال آماده شدن برای رفتن به محل کار هستید یا زمانی که لباس راحتی منزل را بر تن می کنید و خود را در آینه نگاه می کنید، با خود بگویید که چقدر خوب به نظر می رسید. صبح خود را با لبخند زدن به خود هنگام نگاه کردن در آینه آغاز کنید و مطمئن باشید که با راحت تر بودن در هر شرایطی، بهترین به نظر می رسید. همچنین زمانی که فردی شدیدا به شما خیره شده و شما را آزار می دهد، خیلی ساده به سمت او رفته، لبخند زده و از او بپرسید: «آیا مشکلی پیش آمده است؟»
    2- با اعتماد به نفس بحث کنید
    مدیریت لحن و سخن، یکی از برترین ویژگی های افراد دارای اعتماد به نفس بالا است. این کار آن قدرها هم سخت نیست. اگر شما همواره نرم و ملایم صحبت کنید دیگر مردم فرصت گرفتن اشتباه را در کلام شما نخواهند یافت. صحبت کردن بیش از حد سریع، ممکن است شما را عصبی جلوه دهد. صوت خود را مدیریت کنید و با اصلاحات کوچک در لحنتان، پیام های خود را ساده تر و کامل تر به افراد منتقل کنید.
    3- آسوده خاطر باشید
    وقتی در حال صحبت با دیگران هستید، با آسودگی و دوستانه به آن ها نگاه کنید. بدانید آن ها هر قدر هم که از نظر مقام و رتبه از شما بالاتر باشند باز هم مانند شما انسان هستند و در انسانیت چیزی بیش تر از شما ندارند. زمانی که در حال مذاکره با افراد مختلف برای موقعیت ها مختلف در زندگی تان هستید، به راحتی به افراد نگاه کنید و اگر اشتباهی در کلامتان صورت گرفت، بدون تعارف آن را اصلاح کنید. از هیچ کس نترسید، همه مانند شما انسان هستند.
    4- با اعتماد به نفس قدم بردارید
    استقرار خوب بدن به میزان زیادی در بهبود اعتماد به نفس شما کمک می کند. همیشه در هنگام ایستادن شانه های خود را راست و بالا نگه دارید. این مساله باعث می شود در نگاه دیگران کم تر آسیب پذیر باشید. راه رفتن و ایستادن شما نشانه اعتماد به نفس و وقار شما می باشد و شما را موفق تر جلوه می دهد.
    5- احساس اعتماد به نفس داشته باشید
    اعتماد به نفس تا حد زیادی یک مساله روانی می باشد. همواره مطمئن باشید که این احساس از فکر و قلب شما منعکس می شود. اگر این احساس را در خودتان داشته باشید، هر زمان که یک مکالمه مهم آغاز می شود همه چیز به صورت خودکار در مسیر موفقیت شما جریان خواهد یافت.
    این راه های ساده و سریع با بهبود روحیه اعتماد به نفس در شما با عث تغییرات محسوسی در زندگی شخصی و اجتماعیتان خواهد شد.

3. کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

one

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اعتماد به نفس

نقل قول نوشته اصلی توسط one نمایش پست ها
    سلام
    من خیلی اعتماد به نفسم پایینه طوری که وقتی استاد از من می خواد که موضوعی رو در کلاس ارائه بدم من بی خیال نمره ارائه میشم. چون یکبار که ارائه داشتم در حال ارائه خیلی صدام و دست و پام میلرزید. خیلی ضربان قلبم بالا رفت. و این که فقط در جمع های رسمی اینطوری میشم ولی در جمع های دوستانه مثلا در خوابگاه اینطوری نیستم. به هرکسی هم که این موضوع رو میگم جوابش اینه که باید این کار(ارائه درس) رو تکرار کنی. و مشکل من اینه که چطوری؟ خواهشا راهنمایی کنید. با تشکر
    سلام

عزیز صحبت کردن در جمع بزرگترین ترس مردم دنیاست بعد از ترس از مرگ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟

پس شما تنها نیستید

این ناشی از حرمت و اعتماد به نفس پایینه, بهتره که یک مشاور حاذق پیدا کنید و مشاوره بگیرید.

موفق باشید

5. کاربران زیر از فرشاد1020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

one

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد