نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: بی مسوولیتی شوهرم

918
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7685
    تشکـر
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

بی مسوولیتی شوهرم

سلام .من خانمی 33 و شوهرم 39 ساله هستیم.4ساله ازدواج کردیم قبلش هم 1/5 سال عقد بودیم.ازدواجمون با خواستگاری سنتی خانوادش انجام شد که بعدا فهمیدم با اصرار زیاد خانوادش تن به ازدواج داده.از اول هم به زندگیم نمیچسبید .همش در پی دوری از من با مسافرتهای طولانی یا کوتاه مدت داخل و خارج از کشور با بهانه ماموریت کاری ولی با تقاضای خودشه.اکثر مواقع تنهام وقتی هم که مسافرت نیست تا شب سرکاره.وقتی هم میاد حوصله حرف زدن رو نداره.دیر به دیر شاید ماهی یکبار رابطه داره چون میگه خستم.با من بیرون نمیره.به درخواست خانوادش هم یا تنهایی مسافرت میره یا باید با جماعت خانوادش باشیم تا بهش خوش بگذره.دلش نمیخواد تو تنهایی با هم خوش باشیم یا حرف بزنیم.محرم اسرار دلم هم نیست.در مورد تصمیمات زندگیمون و خودش اصلا با من حرفی نمیزنه.رازی باهم نداریم مگر اینکه همه میدونند.اختیار مدیریت همه زندگیمو ازم گرفته و توی همه کاریم دخالت میکنه و با بی توجهی به صلاحدیدها و نیازهام و ترس از همه غیر از من راه رو برای دخالت همه تو زندگیم باز کرده هر چقذر میخوام راه خیلی از دخالتها رو با بعضی از تمهیدات ببندم نمیذاره و زندگیمون روز بروز سردتر میشه.فقط بدنبال اینه که با هر روز تعطیلی همه مرخصی های سالانه اش رو جمع کنه بره شهرستان پیش خانوادش و اونجا به من میگه توبرو خونه بابات بمون.صدبار اعتراض کردم که منم بهت احتیاج دارم ولی انگار نه انگار که منم تو این زندگی حقی دارم.خانوادم هم دوست ندارند من برم خونشون بمونم اینم نمیتونم واضح به شوهرم بگم در لفافه هم میگم براش بی اهمیته .چون زمان موندنش هم طولانیه خونه مادر شوهرم هم راحت نیستم خیلی اذیتم میکنندآرامش و استراحت ندارم بدون توجه به نظرم برای ثانیه ثاتیه ام تعیین تکلیف میکنن من اصلا عید و تعطیلات ندارم با اینکه شاغلم و به استراحت نیاز دارم.خانوادم هم مدام برای دل خودشون میگن تو نیا تا ما بیاییم با اینکه از لحاظ عاطفی و مالی هیچ وقت حمایتم نکردند و من بروی خودم نیاوردم ولی راحتم نمیذارن اگرم یه جوری که ناراحت نشن بخوام مقاومت کنم شوهرم منو متهم به بی عاطفگی میکنه و چیزیم نمیتونم بگم و باز اوضاع خراب میشه.من زجر میکشم و اون میره پی مسافرت و خوشگذرونیش.بتنهایی چند بار و با اون یکبار مشاوره رفتیم همه میگن مشکلاتش جنسی و وابستگی شدید به خانواده و یکی دیگش رو فراموش کردم ولی خودش قبول نمیکنه مشاور میگه طلاق بگیر داری داغون میشی ولی من هنوز یکم دوستش دارم نمیتونم جدا بشم میخوام زندگیم درست و شادبشه وبچه دار بشیم با اینکه اون نمیخواد البته مشکل هم داره.لباور کنید هر کاری برای گرم شدنش نسبت به زندگی کردم با وجود اینکه شاغلم اما سعی کرم وقتی توی خونه است چیزی از زندگی کم نذارم.طفا راهنماییم کنید که چطور این زندگی رو درست کنم.ممنون.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بی مسوولیتی شوهرم

خب دوست عزیز برای این زندگی سرد بزرگترین اشتباه بچه دار شدن خواهد بود ...

دعوت از موجودی برای ورود به این زندگی سرد ... و این خودش خیانت بزرگی محسوب میشه ...

ما براساس گفته های شما نظرمونو میدیم ولی با توجه به قسمت آخر حرفتون که هنوز دوستش دارید و ....

این حرفتون یه خورده شک برانگیزه که شاید رفتارهای شما باعث سردی ایشون و فراری شدنش از زندگی شده ...

وگرنه با توجه به گفته های شما توقف در این زندگی خودش گناه بزرگی محسوب میشه

چون دارید وقت و انرژی خودتونو در راهی غیر از راه درست مصرف میکنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7685
    تشکـر
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از پاسخ سریعتان.در حقیقت شوهرم از همان ابتدای عقد و آشناییمان هم علیرغم تمام تلاشهای من نسبت به زندگیمان گرم نبود مثلا برای 9ماه مسافرت خارج رفت یا بعد از برگشتنش نیز معتقد بود بعد از عروسی هم دور از هم در دو شهر جدا زندگی کنیم و من با تلاش فراوان توانستم انتقالی بگیرم که خانواده اش هم از آن به بعد کدورت به دل گرفته اند.ولی من نمیخواستم دور از شوهرم زندگی کنم.ولی با دوریهای شدید شوهرم منم کم کم سرد شدم و تلاشهای گذشته را نمیکنم.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5681
    تشکـر
    0
    تشکر شده 43 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم
    مطالب شما رو خودم متوجه شدم که من وشماخیلی مشکلاتمون شبیه هم هستش. من همسرم به اجبارخانواده ازدواج کرده با من . ایشون تمام تصمیمات زندگی رو خود میگیره .

همه خانوادش دخالت میکنن در زندگ ما حتی خواهر زادهاش . و خیلی چیزهای دگه . فقط من یک دختره ساله دارم که خیلی دوستش دارم . اون همه هش دوست داره تنها بره بیرون مشورت

اصلا بلد نیست من هم خسته شدم بارها بارها توی تنهایی هام به حا خودم گریم میگره ادم ازدواج می که همدم داشته باشه ولی ......

6. کاربران زیر از ma.a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

وظایف مشترک زن و شوهر در زندگی زناشویی

زندگی زناشویی قوام، تحکیم و استمرارش به محبت، دوستی، تفاهم، احترام متقابل و به رسمیت شناختن و رعایت حقوق همدیگر است. دین اسلام برای آن که محیط و اجتماع کوچکِ خانواده قوام پیدا کند و تداوم یابد، برای هر یک از زن و شوهر حقوقی در نظر گرفته و در مقابل این حقوق وظایفی را نیز برای آنان تعیین کرده است؛ چرا که خداوند هر جا حقی در نظر گرفته، تکلیفی را هم مقرر نموده است.
    علاوه بر وظایف مشترکی که زن و شوهر در خانواده بر عهده دارند، هریک از آنها وظایف اختصاصی جداگانه ای دارند که باید انجام دهند. مرد خانواده نیز وظایف ویژه ای بر عهده دارد که مکلف به انجام آنها است که در ادامه به تعدادی از آنها می پردازیم.

1-سرپرستی خانواده: بر اساس آیه 34 سوره نسا و ماده 1105 قانون مدنی، سرپرستی خانواده وظیفه مرد است. سرپرستی خانواده وظیفه سنگینی است که بر عهده مرد گذاشته شده است.

سرپرست خانواده نسبت به کلیه امور خانواده مسئول است و باید نیازهای خانواده را تامین کند و به تنظیم روابط خانوادگی بپردازد. همچنین سرپرست خانواده موظف است که زمینه های رشد و تعالی اعضای خانواده را فراهم کند و از آنها در برابر خطرات و مشکلات مراقبت کند. سرپرست خانواده باید از توانایی مدیریتی بالایی برخوردار باشد و بتواند با حسن تدبیر و ذکاوت به امور خانواده نظم و ترتیب ببخشد.

امام صادق علیه السلام می فرمایند: سرپرستی خانواده و رسیدگی به امور آنان از خوشبختی مرد است. (وسائل الشیعة ج51، ص251).

2- نفقه: نفقه در لغت، به معنای هزینه و خرجی است و در اصطلاح، عبارت است از مالی که برای ادامه زندگی، صرف مخارج ضروری همسر و فرزندان، خویشاوندان و مانند آنها می‏شود. برابر ماده 1106 قانون مدنی، مرد موظف به پرداخت نفقه خانواده خود و تامین مخارج اقتصادی خانواده است. این مخارج که شامل محل س************ت،خوراک،پوشاک و سایر امور وابسته به آنها مانند تحصیلات است باید با توجه به زندگی زن و فرزندان و شان و جایگاه اجتماعی آنان و شرایط زمانی و اجتماعی هر خانواده باشد. زن در امور اقتصادی خانواده مسئولیتی ندارد و کلیه مسائل اقتصادی خانواده بر عهده مرد است.

رسول گرامی اسلام صلّی‌الله علیه وآله فرمودند:حقّ زن بر شوهر این است که او را گرسنه نگذارد، و بدنش را بپوشاند، و هیچگاه با او بد رفتاری نکند (بحارالانوار،ج100،ص254).

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: کسی که به بازار می رود و برای عیالش تحفه می خرد، مانند کسی است که در خانه مستمندان صدقه می برد

3- مهریه : یکی از وظایف شوهر پرداخت مهریه به همسر خود است. مهریه یا صداق مالی است که زن بر اثر ازدواج مالک آن می‌گردد و مرد ملزم به پرداخت آن به زن می‌باشد. مهریه در حقوق ایران مبتنی بر سنت و مذهب است و نظیر آن را در حقوق کشورهای غربی نمی توان یافت. مهریه در عرف نشانه ارج و احترامی است که مرد برای زن قائل است و مظهر تعهد شوهر برای تامین زندگی زن است. گاهی مهریه، که معمولا هنگام انحلال ازدواج مطالبه می شود، مانع گسستن پیوند زناشویی می گردد و تضمینی برای دوام ازدواج به شمار می آید. در صورت وقوع طلاق نیز گاهی مالی که زن به عنوان مهریه می گیرد در زندگی او بسیار موثر است و مانع پریشانی و درماندگی وی می گردد.

4 - گشایش در زندگی: مرد مسئول تامین رفاه و آسایش اعضای خانواده است و باید سعی کند حداکثر میزان راحتی و گشایش را در زندگی خانوادگی ایجاد کند. البته رفاه و آسایش تنها در امور مادی مثل خوراک و پوشاک نیست بلکه در امور معنوی مثل اخلاق نیکو و خوشرفتاری با خانواده نیز مصداق دارد.

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: کسی که به بازار می رود و برای عیالش تحفه می خرد، مانند کسی است که در خانه مستمندان صدقه می برد، او باید تحفه خریده شده را وقتی به خانه برد ابتدا به دخترانش بدهد، زیرا هرکس دخترش را خوشحال کند چنان است که بنده ای از نسل اسماعیل آزاد کرده، و هرکس دیده پسرش را با بردن تحفه روشن کند، گویا از ترس خدا اشک ریخته، و کسی که از ترس خدا گریه کند خداوند او را وارد بهشت های پرنعمت کند (وسائل الشیعة، ج 15، ص 227).

8. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7685
    تشکـر
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام از راهنمایی و همدردیتون ممنون.ولی فکر میکنم وطایف مرد یکم بیشتر از این چیری باشه که نوشتید.مخصوصا در مورد امور روحی و عاطفی و حمایتی.که اگر اینها باشه شاید کم و زیادشدن مسایل دیگه ای مثل مسایل مادی روبراحتی بشه تحمل کرد.بنظرم یه مرد باید زنش رو اولین محرم زندگیش بدونه و اونم متقابلا محرم راز خوبی باهاش باشه و باهاش صاف و صادق وگرم باشه.دروغ میگم بگید دروغ میگی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)