نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: اضطراب

1710
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

اضطراب

اضطراب‌ عبارت‌ است‌ از یک‌ احساس‌ ناراحت‌کننده‌ و مبهم‌ ترس‌ ، وحشت ‌، یا خطر با منشای‌ ناشناخته‌ که‌ بر فرد مستولی‌ می‌گردد. برای‌ بعضی‌ از افراد این‌ حالت‌ ممکن‌ است‌ ناگهانی‌ روی‌ دهد و بر طرف‌ شود، اما برای‌ بعضی‌ دیگر این‌ حالت‌ به‌ صورت‌ مزمن‌ در می‌آید. اضطراب‌ از نظر علمی‌ چندین‌ نوع‌ دارد: اضطراب‌ حاد ناشی‌ از موقعیتی‌ خاص ‌، اختلال‌ در تطابق‌ یافتن‌ با شرایط‌ تازه ‌، اختلال‌ اضطرابی‌ عمومی‌ شده ‌، اختلال‌ هراس ‌، اختلال‌ تنش‌زای‌ پس‌ از حادثه ‌، ترس‌ مرض‌گونه‌ و اختلال‌ وسواسی‌ ـ جبری‌.
    علایم‌ شایع‌ بیماری

احساس‌ اینکه‌ یک‌ اتفاق‌ نامطلوب‌ یا زیانبار به‌ زودی‌ رخ‌ خواهد داد،
    خشک‌ شدن‌ دهان ‌، مشکل‌ در بلع ‌، یا خشونت‌ صدا ، تند شدن‌ تنفس‌ و
    ضربان‌ قلب ‌، تپش‌ قلب‌ ،
    حالت‌ لرزش‌ یا پرش‌ عضلات‌ ، ناتوانی‌ جنسی‌ ،
    انقباض‌ عضلات‌،
    سردرد ، کمردرد ، عرق‌ کردن‌ ، تهوع ‌، اسهال ‌، کاهش‌ وزن‌ ،
    خواب‌آلودگی‌ ، مشکل‌ در تمرکز ، منگی‌ یا غش‌ ، تحریک‌پذیری‌ ، خستگی‌ ،
    کابوس‌ ، مشکل‌ در حافظه.‌
    بروز اختلال‌ در روابط‌ اجتماعی‌ و شغلی‌ ، افزایش‌ ناگهانی‌ میزان‌ اضطراب‌ ممکن‌ است‌ موجب‌ بروز حمله‌ هراس‌ و فرار از موقعیت‌ شود، وابستگی‌ به‌ داروها و نامنظمی‌ ضربان‌ قلب‌ از دیگر علائم این بیماری هستند.

علل‌ بروز اضطراب

فعال‌ شدن‌ مکانیسم‌های‌ دفاعی‌ بدن‌ برای‌ مبارزه‌ یا فرار ترشح‌ آدرنالین‌ از غدد فوق‌کلیوی‌ افزایش‌ می‌یابد، و موادی‌ که‌ از تجزیه‌ آدرنالین‌ در بدن‌ جمع‌ می‌شوند (کاتکول‌ آمین‌ها) نهایتاً بخشهای‌ مختلف‌ بدن‌ را تحت ‌تأثیر قرار می‌دهند. تلاش‌ برای‌ پرهیز از اضطراب‌ خود موجب‌ اضطراب‌ بیشتر می‌شود. استرس‌ با هر منشاء (مثلاً مشکلات‌ اجتماعی‌ یا مالی‌) ، سابقه‌ خانوادگی‌ اضطراب‌ ، خستگی‌ یا کار زیاد ، وقوع‌ مجدد موقعیتهایی‌ که‌ قبلاً استرس‌زا بوده‌اند یا طی‌ آنها به‌ فرد آسیب‌ رسیده‌ است‌، بیماری‌ جسمانی ، تکامل ‌طلبی‌ غیرمنطقی‌ ، ترک‌ اعتیاد و ... خطر بروز اضطراب را تسریع می‌کند.
    راههای پیشگیری‌

1. از روشهای‌ کسب‌ آرامش‌ یا مراقبه‌ برای‌ کاهش‌ استرس‌ بهره‌ بگیرید.
    2. به‌ فکر تغییر شیوه‌ زندگی‌ خود باشید تا استرس‌ کاهش‌ یابد.
    3. استرس و اضطراب ایجاد شده را مدیریت کنید (مدیریت استرس).
    4. از تفکرات بی‌ جا و بیش از حد دوری کنید.
    5. سعی کنید در اجتماعات حضور بیشتری یابید.
    6. سعی کنید زیادی با خودتان خلوت نکنید و خود را از تنهایی دور کنید (رهایی از احساس تنهایی).

درمان‌

اضطراب‌ عمومی‌ شده‌ را می‌توان‌ با درمان‌ کنترل‌ کرد. غلبه‌ کردن‌ بر اضطراب‌ اغلب‌ موجبات‌ زندگی‌ بهتر و رضایت‌ بخش‌تری‌ را فراهم‌ می‌آورد.
    روان درمانی

• وقتی احساس کردید که دارای اضطراب هستید، بهتر است‌ تحت‌ بررسی‌ و درمان‌ از نظر موارد خاص‌ تهدیدکننده‌ یا منشاء استرس‌ که‌ در ناخودآگاه‌ شما است‌ ولی‌ وجود دارد، قرار بگیرید.
    • به‌ فراگیری‌ روشهای‌ کاهش‌ انقباض‌ ناخودآگاه‌ عضلانی‌ مثل‌ بازخورد زیستی‌ و روشهای‌ کسب‌ آرامش‌ بپردازید.
    • فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری : فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری خود را حفظ‌ کنید. فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری به کاهش‌ اضطراب‌ کمک‌ می‌کند.

دارو درمانی

• امکان‌ دارد داروهای‌ ضداضطراب‌ مثل‌ بنزودیازپین‌ها برای‌ مدتی‌ کوتاه‌ تجویز شوند.
    • امکان‌ دارد از داروهای‌ ضدافسردگی‌ برای‌ اختلال‌ هراس‌ استفاده‌ شود.
    • از کافئین‌ و سایر مواد تحریک‌کننده ‌، و نیز الکل‌ استفاده نکنید.

در چه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟

• اگر شما یا یکی‌ از اعضای‌ خانواده‌تان علایم‌ اضطراب‌ را دارید و خود درمانی‌ نتیجه‌ای‌ نداده‌ است‌.
    • اگر شما دچار احساس‌ ناگهانی‌ هراس‌ بیش‌ از حد شده‌اید.
    • اگر دچار علایم‌ جدید و بدون‌ توجیه‌ شدید. داروهای‌ مورد استفاده‌ در درمان‌ ممکن‌ است‌ عوارض‌ جانبی‌ به‌ همراه‌ داشته‌ باشند.

2. 9 کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : اضطراب

مرسی آبجی فریماه خیلی مفیدن

انشالله اضطراب همه بدون دارو و پزشک حل بشه . . .

4. 4 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

آبجی پس این چیزی که من دارم چیه الان؟؟؟؟؟
    موهام میریزه(تو اعلایم نبود)
    تمرکز ندارم.
    همشم 2 تا 3ساعت مطول میکشه بخوابم.
    تازشم تو خوابم دارم تست میزنم

6. کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8024
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. مرسی مطالب خوبی بود.ولی کمکم نکرد .الان واسه وضعیتی که مینویسم پایین میشه کمکم کنین.........مشاوره بدین لطفا...
    من وقتی میخوام تو جمع (سر کلاس،دانشگاه) صحبت کنم خیلی استرس میگیرم (ضربان قلبم میره بالا، صدام میلرزه و...) واسه همین زیاد حرف نمیزنم سر کلاس حتی اگه سوال دارم از استاد نمیپرسم. یا جوابیو که بلدم نمیگم.
    از نظر درسی خوبما. تیپو قیافمم سر از همه. ولی وفتی حرف میزنم انگار همه دارن بم نگاه می کنن یا گوش میدن. می ترسم یه سوتی بدم ضایع شم. این میشه که میرم رو ویبره
    به خاطر این موضوع خیلی وقتا نمیتونم از حقم دفاع کنم، میریزم تو خودم. دیگه از این موضوع کلافه ام میشه بگین مشکلم چیه هو چجوری کنترلش کنم؟؟؟

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8026
    تشکـر
    29
    تشکر شده 91 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط killeryoung نمایش پست ها
    سلام. مرسی مطالب خوبی بود.ولی کمکم نکرد .الان واسه وضعیتی که مینویسم پایین میشه کمکم کنین.........مشاوره بدین لطفا...
    من وقتی میخوام تو جمع (سر کلاس،دانشگاه) صحبت کنم خیلی استرس میگیرم (ضربان قلبم میره بالا، صدام میلرزه و...) واسه همین زیاد حرف نمیزنم سر کلاس حتی اگه سوال دارم از استاد نمیپرسم. یا جوابیو که بلدم نمیگم.
    از نظر درسی خوبما. تیپو قیافمم سر از همه. ولی وفتی حرف میزنم انگار همه دارن بم نگاه می کنن یا گوش میدن. می ترسم یه سوتی بدم ضایع شم. این میشه که میرم رو ویبره
    به خاطر این موضوع خیلی وقتا نمیتونم از حقم دفاع کنم، میریزم تو خودم. دیگه از این موضوع کلافه ام میشه بگین مشکلم چیه هو چجوری کنترلش کنم؟؟؟
    سلام. پاسخ خودتان را در این جمله داده اید :
    " وفتی حرف میزنم انگار همه دارن بم نگاه می کنن یا گوش میدن. می ترسم یه سوتی بدم ضایع شم. این میشه که میرم رو ویبره "

من فکر می کنم شما بهتر است با دید مثبتی به دیگران و خودتان نگاه کنید . به این فکر کنید که دیگران شما را دوست دارند و هرگز با اشتباه هر چند احتمالی شما را تمسخر نخواهند کرد . به این فکر کنید که اشتباه اغلب از همه سر می زند و مختص شما نیست . "ضایع شدن " یک تصور ذهنی شما از جمعی هست که در آن حضور دارید . واقعیت اغلب با آن چیزی که شما تصور می کنید ( در این مورد که اشاره کردید ) یکسان نیست . اینطور بیاندیشید که می توانید در صورت اشتباه لفظی یا معنایی ، با شجاعت اشتباه خود را قبول کنید و آن را اصلاح کنید و این فرآیند هیچ عیبی ندارد

این اولین پست من در سایت وزین مشاور است . امیدوارم اوقات خوشی را در کنار دوستان کاوشگر و روشن بینم داشته باشم

9. 2 کاربران زیر از فرهنگ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام عزیزم شما میتونید وطالبی که درمورد مدیریت استرس گذاشتمو بخونید

امیدوارم بهتون کمک کنه اینم صفحه ش
    http://forum.moshaver.co/f123/%D9%85...1%D8%B3-11383/

11. کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8024
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییت.
    راسش یه چیزه دیگه هم هست
    همیشه وقتی یکی ازم سوال میپرسه، داخل هر زمینه ای، اصلا نمیتونم جوابشو بدم همون موقع ولی چند دقیقه بعد میبینم خیلی چیا میتونسم بش بگم که نگفتم.
    چیزایی که تو ذهنم هستو نمیتونم قشنگ تعریف کنم جلوشون

13. کاربران زیر از killeryoung بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام اين طور به نظر مياد كه ديده ديگران نسبت به شما بيش از حد لزوم براتون مهمه .زماني كه بيشتر به خودتون اعتماد كنيدحتي اگر كسي شما رو مسخره هم كرد براتون اهميتي نداشته باشه چون به خودت اعتماد داري

15. 2 کاربران زیر از آبي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8024
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون
    راسش خیلی خوب حدس زدین دیده بچا خیلی واسم مهمه (مخصوصا یکی از بچا)
    بعضی وقتا خوب به خودم اعتماد دارم ولی بعضی وقتا اصلا زبونم بند میاد( دلیلی واسه اعتماد به نفس پایینم وجود نداره چون خیلی جاها میبینم واقعا از خیلی ها داخل کلاس یا حتی دانشکده بهترم. ترم دوم دانشگاه شروع کردم به نوشتن مقاله و این چیزا. الان ترم 3ام. به هر کسی میگفتم تعجب میکرد)
    کاشکی یه خورده اجتماعی ترو پر رو تر بودم!!!!
    بازم ممنون از راهنماییاتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد