نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: کنکور ، آسان است ؟!!

896
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7852
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

کنکور ، آسان است ؟!!

سلام ،

من امسال دانش آموز سال سوم دبیرستان رشته ریاضی مدرسه تیزهوشان هستم .

از سال اول راهنمایی تو این مدارس بودم و خوب در کنار خدمات نسبتا بهتر آموزشی( و نه رفاهی) که در مقایسه با مدارس دیگه وجود داشت تو مدرسه ما ، خیلی چیزا هم نبوده و نیست . مهم نیست 6 سال از عمره من چه خوب چه بد تو این مدرسه گذشته.

این یه امره مسلمه که این 2 سالی که از دوره ی دبیرستان من باقی مونده ، تقریبا یه جورایی جز مهم ترین سالای زندگیم محسوب میشه و همین سور این سال هستن که شاید آینده ی منو میسازن.

من همه ی شرایط لازمو برای پاس کردن کنکور دارم :

امکانات ، هوش ، خلاقیت ، وقت ، اعتماد به نفس

الا دو مورد :

علاقه ، آرامش

من واقعا هیچ علاقه ای به این محیط آموزشی داغون ندارم ، هر روز که میگذره نفرتم از مدرسه بیشتر میشه . واقعا نمیفهمم چرا ما باید بتونیم سخت ترین مسایل فیزیک و ریاضی و شیمی و حل کنیم و مغز آماده و تمیزمونو با یه سری چیزای بی ارزش پر کنیم ؟ !
    چرا باید آزمونی به اسم کنکور و بدیم که از تنها چیزی که برخورداره استاندارد سازمانه سنجشه ! واقعا کنکور آزمون عادلانه ایه ؟ من با کسی مقایسه میشم که تو بهترین شرایط آموزشی پایتخت تو گرون ترین مدرسه ها و با کمک گرون ترین استادا داره درس میخونه و افرادیم با من مقایسه میشن که تا حالا اسم تست و کنکور به گوششون نخورده !

من اصن علاقه ای به انجام هیچ کدوم ازین کارایی که دارم انجام میدم نیستم. امسال مجبور شدم همه ی کارایی که دوست دارم انجام بدم و جز تفریحات سنم هست و کنار بزارم.

کلاس زبان ، کلاس موسیقی ، مهمونی ، عروسی ، ...

تنها لزومی که وجود داره تا باعث بشه من این شرایطو تحمل و قبول کنم اینه که از هیچ طریقه دیگه ای به جز پاس کردن کنکور نمیتونم وارد یه دانشگاه خوب بشم ، و امن این حقیقت و پذیرفتم که باید سوخت و ساخت .

نمیدونم کسی حرفای منو میفهمه یا نه. آیا واقعا اینجا مشاوری به حرف آدم گوش میده یا نه ؟ ولی لطفا کمک کنید . هر روز من داره با بی انگیزگی میگذره و این داره منو از بقیه عقب میندازه . فقط خوهاشی که دارم اینه که لطفا نگید باید با شرایط کنار بیای . همه ی آدما یه دوره های سختی رو باید تحمل کنن. من واقعا گوشم پره ازین حرفا !

2. کاربران زیر از PrinceSs Star بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : کنکور ، آسان است ؟!!

خوب منم وقتی تو سن شما بودم از هرچی کتابو درس و مدرسه بود نفرت داشتم ، اما الان دانشگاه خیلی بهتره و خیلی هم بهم خوش میگزره ، حتی کتاب های غیر درسی بیشتر از کتاب های درسیم میخونم . . .

خوبه خودتون هم میدونین که این دوران میگذره و نمیمونه . . .

پس اگه دوست دارین تو یه رشته مورد علاقه تو دانشگاه خوب قبول شین باید براش تلاش کنید . . .

میتونید یه سال بعد تموم شدن دبیرستان به خودتون یه سال استراحت بدین و وقت بیشتری برا مطالعه بزارین کاری که من کردم هم از لحاظ ذهنی آماده دانشگاه میشین هم اطلاعاتتون برا تصمیم گیری بالا میره . . .

اما زمان هم نباید فراموش کنید با توجه به نوع نگارش و برانامه ریزیتون معلومه که زمان هم خیلی براتون مهمه . . .

و هیچ وقت هم خودتون را دیگران مقایسه نکنید .

به نظر منم سخت ترین دوران زندگی همین دوران دبیرستانه . . .

امیدوارم شما هم بتونین بهترین تصمیم رو برا خودتون بگیرین .

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7852
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    خوب منم وقتی تو سن شما بودم از هرچی کتابو درس و مدرسه بود نفرت داشتم ، اما الان دانشگاه خیلی بهتره و خیلی هم بهم خوش میگزره ، حتی کتاب های غیر درسی بیشتر از کتاب های درسیم میخونم . . .

خوبه خودتون هم میدونین که این دوران میگذره و نمیمونه . . .

پس اگه دوست دارین تو یه رشته مورد علاقه تو دانشگاه خوب قبول شین باید براش تلاش کنید . . .

میتونید یه سال بعد تموم شدن دبیرستان به خودتون یه سال استراحت بدین و وقت بیشتری برا مطالعه بزارین کاری که من کردم هم از لحاظ ذهنی آماده دانشگاه میشین هم اطلاعاتتون برا تصمیم گیری بالا میره . . .

اما زمان هم نباید فراموش کنید با توجه به نوع نگارش و برانامه ریزیتون معلومه که زمان هم خیلی براتون مهمه . . .

و هیچ وقت هم خودتون را دیگران مقایسه نکنید .

به نظر منم سخت ترین دوران زندگی همین دوران دبیرستانه . . .

امیدوارم شما هم بتونین بهترین تصمیم رو برا خودتون بگیرین .
    سلام ممنون از پاسختون . ولی قانع کننده نبود. در ضمن یک سال فاصله هم تنفرا رو بیشتر میکنه هم وقتو تلف

5. کاربران زیر از PrinceSs Star بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

به این فکر کنید که کسایی شاید باشن که بخوان جایی شما باشند واینکه کنکور خوبه واتفاقا مهم نیست که با کدوم امکانات درس بخونی مهم تلاش و هوش فرده این سالا میگذره ب قول دوستمون ب سالای بعدی فکر کنید که ک میرید دانشگاه و از اون مدرسه خلاص میشید و کاراها و موفقیت های دیگه ای انجام میدید!
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

خب باید قبول کرد که سیستم اموزشی ما با کشورهای دیگه متفاوته و اونجا چیز به اسم کنکور وجود نداره و دانشگاهها برا خودشون به صورت مجزا ازمون ورودی میگیرن

در هر حال تو هم اگه دستت به رئییس اموزش و پرورش میرسه طرز فکرتو بهش بگو شاید سیستمو تغییر داد

اگرم دستت بهش نمیرسه مطابق سیستمش درس بخون و با این فکرا که چرا من دارم انقدر درس میخونمو چرا باید با کسی ازمون بدم که فلان قدر خرج استاد میکنه ذهنتو

درگیر نکن

موفق باشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)