نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: فقدان مهارت اجتماعی

1833
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8153
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

فقدان مهارت اجتماعی

سلام.دختری 19 ساله هستم.اعتماد به نفسم به شدت پایینه از اینکه در جمع های خیلی بزرگ و سطح بالا بخوام صحبت کنم به شدت واهمه دارم مثلا وقتی میرم مهمونی فامیل های پدریم به خاطر اینکه بیشتر بحث ها حول کار و درس و بحث های مختلف کاری و ایناس که من درموردشون هیچی ندارم که بگم و هر صحبتی که میکنم از طرف خواهرم و مادرم سرکوب میشم که چرا اینو گفتی؟چرا بلد نیستی درست حرف بزنی؟حرف زدنم ما باید یادت بدیم؟و سر هرچیزی مسخرم میکنن ولی طرف فامیل های مادریم میرم احساس راحتتری دارم چون اونقدری نباید جلو صحبت کردنمو بگیرم..به خاطر همین چند وقتیه که رفتن به مهمونیای طرف پدری برام خیلی سخت شده و وقتی هم که میرم ساکت ی گوشه میشینمو مدام دختر عمه و شوهر عمه م میگن چرا صحبت نمیکنی؟چرا ناراحتی؟تا اینکه تا اخر مهمونی خدا خدا میکنم زودتر تموم شه.و شوهر عمه م هم به طور غیر مستقیم با حرفاش بهم میفهمونه که اجتماعی نیستم و گوشه گیرم...توی دوره همی های دوستانمونم خیلی کوتاه صحبت میکنم خیلی نمیتونم چیزی رو تعریف کنم.معماری میخونم و تو این رشته خیلی سخته که نتونی صحبت کنی..کاردانیمو تازه تموم کردم کنکور دادم برای کارشناسی قبول نشدم و دلم هم نمیخواد دیگه ادامه بدم فقط بخاطر ترس از پایان نامه لیسانس...همیشه موقع ارایه های دانشجویی وقتی کارگروهی باشه هیچ وقت من ارایه نمیدم ولی وقتی فردی باشه از شب قبل از استرس خوابم نمیبره و موقع ارایه احساس میکنم سرم به شدت سنگین میشه و همه چیز از ذهنم پاک میشه صدام میلرزه و دلم میخواد صحبتامو کوتاه کنم که زودتر تموم شه و همه دوستام به خاطر همین مسخرم میکنن میگن تو پایان نامه رو میخوای چیکار کنی؟از تنهایی جایی رفتن مثلا خرید استرس میگیرم نمیتونم صحبت کنم تمام جونم لرزه میوفته و واسه اینکه کسی نبینه زود کارمو انجام میدمو میرم.هیچوقت برای کارهای تلفنیم خودم تماس نمیتونم بگیرم .یا به مامانم میگم زنگ بزنه یا به کسی دیگه. یا اینکه با کسی دعوام میشه فوری گریه م میگیره و نمیتونم حرفامو بهش بزنم.اصن نمیدونم چیکاد کنم اعتماد به نفسم خیلی پایینه و خیلی هم بده میدونم ولی نمیدونم چیکار کنم که موقع صحبت کردن استرس نگیرم و صدام نلرزه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : اعتماد به نفس

ميتوني از يه آينه شروع كني بلند بلند توي آينه افكار تو بگي و با خودت فكر كني همه آدماي ديگه مثل تو هستند آدم . اينكه ديگران در مورد تو چي فكر مي كنن زياد مهم نيست به خودت اعتماد داشته باش نقاط مثبتتو قوي تر كن

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7974
    تشکـر
    53
    تشکر شده 14 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست عزیز منم یه جورایی مثل شمام. من 23 سالمه و برای کارشناسی پایان نامه دادم موقع ارایه پایان نامه لرزش دست گرفتم دهنم خشک شده بود ولی بالاخره تمام شد و درسم تمام شد الان برای فوق لیسانس هم استرس دارم ولی باید ادامه بدم.مثل من و شما زیاده ولی نباید در مقابل این وضعیت کوتاه بیایم.منم تو مهمانی ها و جمع دوستان ساکتم و همش تیکه هایی میشنوم که فلانی بلد نیست حرف بزنه.اما بلدیم ولی گوشی برای شنیدن حرفامون پیدا نمی کنیم.درکت می کنم ولی کوتاه نیا!اگر دوستی تو رو برای خودت بخواد حتی اگه حرفی هم نزنی بازم میاد سمتت.اگه می خوای جایی حرفی بزنی قبلش یه کم به اون حرف فکر کن.و تو ذهنت تمرین کن تاثیرشو می بینی.نگران کارشناسی و پایان نامه ات نباش با اعتماد به نفس تمام روزهای گذشته رو فراموش کن و به آینده ای خوب فکر کن.و دوباره برای ازمونت تلاش کن مطمینم موفق میشی.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7956
    تشکـر
    36
    تشکر شده 81 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من فکر میکنم خیلی از چیزایی که میگین ممکنه فقط تو ذهن خودت باشه.
    سعی کن ابتدا بصورت منطقی خودت بررسی کنی و به این نتیجه برسی ک شما هم یکی هستید مثل بقیه با خوبیهای منحصر به فرد خودتن که میونید چیزای زیادی برا گفتن داشته باشید. سعی کن این با تلقین افکار مثبت رو به ذهنت راه بدی. توی جمع ریلکس باش و سعی کن تو بحثا بیشتر شرکت کنی.
    موفق باشی

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8153
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میخوام که تو بحث ها شرکت کنم ولی تو اون لحظه هرچی فکر میکنم چیزی برای گفتن ندارم خیلی موقع ها هم ی چیز بی ربطی میگم و ازم سوتی میگیرن و میخندن بهم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    میزان امتیاز
    10

خوب بخندن چه اتفاقي مي افته؟ تو هم باهاشون بخند

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8153
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

یا اینکه وقتی با دوستام یا خواهرم ی جایی برای اولین بار میریم دلم میخواد منو بیشتراز اونا تحویل بگیرن ولی همیشه اونارو بیشتراز من تحویل میگیرن و این باعث میشه تا آخرین لحظه ای که اونجام گرفته باشمو تو خودمو باشم.

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    میزان امتیاز
    10

دليل اينكه شمارو بيشتر از اونا تحويل بگيرن چيه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)