نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: خانواده‌هاي اينترنتي

1061
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خانواده‌هاي اينترنتي

خانواده‌هاي اينترنتي:
    بعد از این‌که رقابت شرکت‌های تراشه ساخت بالا گرفت و یه جورایی وارد جنگ هسته‌ای شدن، هر کدوم سعی می‌کردن هسته‌های پردازشی بیشتری توی نوک سوزن جا بدن. حالا وقت وقت تمرکز روی محیط زیست و مصرف کمه و این وسط دیگه اینتل کم‌کم عقب می‌شینه چون AMD همیشه به مصرف کم پردازنده‌هاش معروف بوده.
    در هر صورت همین جعبه فلزی که فس فس کار می‌کنه و صبح تا شب پاش می‌شینیم، اندازه یه لوستر متوسط برق مصرف می‌کنه، اما خودتونم می‌دونین که واقعا آدم دلش نمیاد این مورد رو صرفه‌جویی کنه. پس همون بهتر که لامپ اضافه رو خاموش کنیم، اما همچنان پای کامپیوتر چرت بزنیم. راستی پردازنده‌های نسل جدید قراره علاوه بر این‌که کم مصرف هستن، قیمتشون هم پایین بیاد و چرخه تولیدشون هم سالم‌تر باشه.
    به من هیچ ربطی نداره که هر روز چند دفه می‌رین توی گوگل و این‌که چند وقته که دیدین گوگل خوش‌تیپ شده، اینا رو خودم دوس دارم بگم اصلا هم. بخش بازرگانی گوگل اعلام کرده از اونجایی که نیاز به تغییر و تحول توی سایت فوق‌العاده گوگل بود.
    پس برنامه‌نویس‌های گوگل هم بی‌کار ننشستن و سعی کردن با چند حرکت ساده یه کمی آب و تاب گرافیکی به صفحه‌های تمام متن بدن. البته این حرکت‌ها بیشتر به چند خط ساده و تغییر فونت بسنده نکرده و کمی توی موتور جست‌وجو هم رفته. برای مثال یه نوار عمودی به سمت چپ اضافه کرده که هم‌زمان می‌تونین چند تا گونه مثل و عکس و مطلب رو باهم جست‌وجو کنین.
    این تیکه رو هم داشته باشین برای این‌که یه جا تیریپ اینترنت باز بیایین بد نیست، یه جا داریم با اینترنت ور می‌ریم که دوستمون معنی فلان کلمه انگلیسی رو ازمون می‌پرسه، شما سریع گوگل رو باز کنین و تایپ کنین: define و با یه فاصله کلمه رو تایپ کنین، نتیجش بدک نیست، اما اگه انگلیسی رو از بیخ و بن نمی‌دونین، با این کار آبروتون می‌ره، چون این دستور شما رو می‌بره به واژه‌نامه بزرگ گوگل که کاملا انگلیسی به انگلیسیه.
    یه کار با مزه دیگه هم انجام بدین و حالش رو ببرین و اونم اینه که توی قسمت جست‌وجوی گوگل فرمول‌های ریاضی بنویسین تا گوگل در جیک سوت ثانیه حلش کنه. به عنوان چشم‌بندی برای دوستان و آشنایان و مریدان هم اسم شهرتون یا محلتون رو به انگلیسی بنویسین و با یه فاصله تایپ کنین map نتیجه شما رو تبدیل به غول اینترنتی در بین آشنایان می‌کنه و مسلما عزیزانی هستن که با لحن شیرینی به شما بگن «فلانی! تو که اینترنتت خوبه یه تحقیق برای دانشگام در میاری؟ آفرین!»
    این مایکروسافت هم عجب روح لطیفی داره به گردن همه ما هم حق داره، والا ازشما چه پنهون برو بچشون نشستن و از صبح تا شب زور خودشون رو بالا پایین کردن و گوشی دادن بیرون وای وای.

از شکل ظاهری شروع می‌کنیم که جزو گوشی‌های نسل شبکه‌های اجتماعی هستن و کلی دکمه کیبورد دارن و صد البته صفحه لمسی هستن و یه محصول کاملا مایکروسافتی یعنی از ویندوز هفت موبایل که اولین اجراش روی سیستم این تلفن هست.
    همچنين صفحه خانه داره به اسم loop که فلسفه مایکروسافت رو نشون می‌ده، در دیدار دوستان و آشنایان و لذت بردن از وجودشون تا موتور جست‌وجوی Bing که موتور جست‌وجوی مایکروسافته و البته این شرکت بزرگ خواسته که تواناییش رو بزنه تو چشم دوستان گوشی‌ساز مخصوصا آقای سیب‌خور و در حرکت‌های عجیب و غریب دوربین هشت مگا پیکسلی روش گذاشته با کیفیت زیاد و فیلم‌برداری HD و همه این تصاویر رو توی یکی از با کیفیت‌ترین صفحه نمایش‌های دنیا جلو روتون گذاشته. همه این امکانات رو در کنار امکانات گوشی آقای قارچ‌خور اضافه کرده با محصولات دفتریه مایکروسافت و از همه مهم‌تر فلش دوستان عزیزی که تا الان این مطلب‌ها رو می‌خورین.
    لطفا پول‌هاتون رو جمع کنین، چون کمتر از یه ماه دیگه میاد بیرون و با اختلاف پنج هفته هم چند برابر قیمت توی ویترین مغازه‌ها می‌بینیمش. اصلا هم یادم نرفته اسمش رو بگم، فقط محض ایجاد هیجان کاذب دیر گفتم. Kin One و Kin Two اسم محصولات همراه مایکروسافت هستن که اولی اندازه کف دسته و دومی یه کف دست رو انگشتای روشه.
    قابل توجه دوستانی که از روابط من و آقای سیب‌خور عصبانی هستن، بابا جون اپل اپله اصلا منم دوستش نداشته باشم خبرسازه کاریش نمی‌شه کرد، بقیه شرکتا می‌خواستن کار کنن تا اسمشون رو صبح تا شب بگیم. در هر صورت خبر مهم این هفته این بود که دوستان فنلاندی نوکیا تصمیم گرفتن که آقای سیب‌خور رو ببرن دادگاه به خاطر یه مشت دلار و داد و فریاد که آره اپل فناوری‌های ما رو هپولی کرده و داره قورت قورت روش آب می‌خوره. البته هنوز آقای سیب‌خور داره دندونش رو خلال می‌کنه و اصلا باکش نیس، ناسلامتی اولین باری نیس که می‌برنش دادگاه بنده خدا دست رو هرچی می‌ذاره صاحاب‌دار می‌شه. صددرصد باهاتون موافقم که دعوا فقط و فقط سر لحاف ملاست. شما بله شما که شبیه علامت سؤال شدین، این دادگاه درباره ماجرای عجیبی نیست، نوکیا فقط می‌گه داداش این سیستم بهبود کیفیت مکالمات و آنتن داخلی و تقویت فرکانس چرا کپ دم و دستگاه نوکیاست؟ من می‌دونم آقای سیب‌خور از پس همشون بر‌میاد می‌دونم.

روزگار عجیبی شده:
    خداییش هرچی بار رو آقای سیب‌خور نمی‌بره برو بچ رقیب می‌برن تا آخر مسیر، فکر می‌کنم حتی از جون هم مایه می‌ذارن. آقای سیب‌خور می‌گه من زهر نمی‌خورم یکی از راه می‌رسه، می‌گه بدین من بدین من می‌خورم و هر بلایی هم سرش میاد. ماجرا اینه که گوگل با Android خودش اومده، می‌گه داداش اصلا به حرف سیب‌خور گوش نده من خودم بارت رو می‌برم که هیچ فلش هم ساپورت می‌کنم که هیچ هرچی اپل تو کتش نره هم روش.
    اندروید سیستم عامل گوگل هست که به شدت آن لاینه، اما روی اینترنت پرسرعت واقعا عالیه، ایده این سیستم بخش زیادیش درباره تئوری پردازش ابری است، یعنی یه سوپر کامپیوتر کارهای پردازشی شما و خیلی‌های دیگه رو انجام می‌ده و شما از طریق بستر ارتباطی داده‌ها رو جابه‌جا می‌کنین. این‌طوری سیستم شما پردازشی انجام نمی‌ده.
    مصرف انرژی و هزینه‌های جانبی‌تون خیلی کم می‌شه. این ربات رو به خاطر داشته باشین، چون در زمان نه‌چندان دور همه‌مون باهاش سروکار داریم. حتی کسانی که خود این سیستم را طی یک دهه اخیر توسعه داده و حمایت کرد‌ه‏‌اند حالا به منتقدان آن تبدیل شده‌‏اند و از طرف دیگر هم مردم نیز به‌عنوان استفاده‏ کنندگان از اینترنت مزه فیلترینگ اشتباهی و سخت‏گیرانه را چشیده‌‏اند.
    در زمانی نه چندان دور موضوع فیلترینگ به بحث‏‌های امنیتی پیوند زده می‏ شد تا کمتر انتقادی را به سمت آن متوجه کند، اما حالا به نظر می‏ رسد بحث فرهنگی و اخلاقی اینترنت بار دیگر مطرح شده است.
    این بحث اما در فضای کشور ما بی‌سابقه نیست. در هنگام ورود اینترنت به کشور نیز مشابه چنین بحث‏‌هایی وجود داشت. موافق و مخالف ورود اینترنت به کشور با هم بحث می ‏کردند و سرانجام تصمیم به استفاده از این شبکه بین‏‌المللی رسید. صحبت موافقان توسعه اینترنت و شبکه‏‌های ارتباطی روشن است. آنها معتقدند که روش‏های پیشین برخورد با پدیده‌‏های جدید جواب نداده است.
    از دوست خوبمون آقای بالمر که به جای بیل گیتس سکان هدایت مایکروسافت رو دس گرفته خبر‌های خوبی شنیده نمی‌شه، دلیلش تبلیغات زیادی بود که شرکت HP روی تبلت جدید خودش کرده بود. همه این آتیش‌ها از تنور آقای سیب‌خوره به خدا اگه آی پد رو به بازار نمی‌داد، الان این همه داد و فریاد نبود. اچ پی اعلام کرده که تبلت جدیدش اصلا با نرم‌افزار‌های مایکروسافت جور نیس و اندروید گوگل رو ترجیح می‌ده.
    تو این هاگیر و واگیر هم شرکت دل برگشته صاف تو چشمای آقای بالمر نگاه کرده و گفته آره دااش جووواب نمی‌ده. گوگل هم خوشحال و خندون تیریپ دوستانه و یتیم نوازانه این دو تا شرکت رو بغل کرد و همه منتظرن ببینن چه دسته گلی قراره با گلدون بیاد بیرون. اما قسمت جذابش وقتیه که آقای بالمر یه عالم کلاس گذاشته بود و کلی با تبلت اچ‌پی عکس یادگاری گرفته بود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

2. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)