نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: خواب بی کیفیت

1492
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8495
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy خواب بی کیفیت

با سلام من مدت ده سال است که هیچ لذتی از خواب نمی برم و از لحظه ای که بخواب میرم تا زمانی که بیدار میشوم خواب و کابوس میبینم لطفا مرا راهنمایی بفرمایید

2. 2 کاربران زیر از بیخواب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خواب بی کیفیت

هر کسی کابوس می‌بیند. با ترس از خواب می‌پرید و در رختخواب می‌نشینید، قلبتان به‌شدت می‌زند، و پیشانیتان عرق کرده است. اگر بچهٔ کوچکی بودید، واقعاً می‌ترسیدید، اما با رفتن کابوس، شما فقط تعجب می‌کنید و به فکر می‌افتید که چگونه مانع تکرار آن شوید. به احتمال زیاد این کابوس دیدن شما ناشی از کمی تنش روانی است یا شاید عارضهٔ جانبی قرص فشار خونتان است.

روان‌شناسان و متخصصان خواب در مورد اینکه خواب دیدن بازتاب اختلالات هیجانی است توافق کامل ندارند. بعضی می‌گویند نتیجهٔ فعالیت‌های امواج پراکندهٔ مغزی است که مغز در حال خواب می‌خواهد آنها را منظم کند. برخی هم چیزهای دیگری را – مثل تأثیرات قدیمی، ترس و هوس سرکوب شده، و پاسخ‌های نمادین – در آن می‌بینند. عده‌ای نیز به چیز بینابین اینها اعتقاد دارند. حیوانات هم خواب می‌بینند، ولی ما نمی‌دانیم آن را چگونه تجزیه و تحلیل می‌کنند.
    با این همه، افراد تحت تنش روانی بیشتر دچار کابوس می‌شدند. کابوس مانند حملات اضطراب به هنگام خواب است و علامت یک بیماری نیست.

– درمان کابوس دیدن
    خود را نگران نکنید. کابوس معمولاً نشانه‌ای از یک بیماری یا اختلال روانی نیست.
    خیال کودکان را راحت کنید. به کودکی که دچار کابوس شده و ترسیده است اطمینان دهید که چیزی نشده و فقط خواب دیده است. کودکان نمی‌توانند به‌خوبی تفاوت بین واقعیت و کابوس را تشخیص دهند. بنابراین، بد نیست که جلو چشمانشان رختخواب و اتاق را وارسی کرده و به آنها نشان دهید که در جای امنی هستند.

لولو در جعبه داروهاست. بسیاری داروها می‌توانند شدت، مقدار، و نوع رویای خواب را تغییر دهند. اولین کار برای فرد دچار کابوس کنترل داروهای مصرفی اوست. تعدادی داروهای ضد فشار خون و تقریباً تمام داروهای بیماری پارکینسون فعالیت هنگام خواب را افزایش داده و باعث دیدن کابوس می‌شوند. اگر چنین داروئی می‌خورید و دچار کابوس می‌شوید، این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.
    دارو بخورید. پزشکان برای رفع کابوس دیدن معمولاً داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای تجویز می‌کنند. اما این داروها فقط برای کسانی لازم است که کابوس زندگی آنها را به هم ریخته است. متخصصات خواب با این داروها موافق نیستند، چون اینها مرحلهٔ حرکات سریع چشم را در هنگام خوابیدن کم می‌کنند و شما اصلاً خواب نمی‌بینید. استفاده از این داروها مثل شکار گنجشک با مسلسل است.
    کابوستان را بازنویسی کنید. وقتی خواب ناراحت‌کننده‌ای دیده‌اید یا کابوستان تکرار می‌شود، خودتان آخر داستان را در بیداری تغییر دهید. با تکرار تمرین خواب تغییر یافته در طی روز وقایع وحشتناک آن را عوض می‌کنید. و شب مغز این تغییرات را در خواب خود اعمال می‌کند.
    مشکلتان را بازگو کنید. کابوس ممکن است نشاندهندهٔ وجود ناراحتی‌های هیجانی حل نشده باشد. ببینید مشکلتان چیست و آن را با یک دوست، همکار، یا روان‌پزشک در میان بگذارید.

– بختک
    ولی چه باعث می‌شود که شما (یا بیشتر کودکتان) نصف شب جیغ بکشید؟ آیا این هم نتیجهٔ کابوس است؟ به احتمال زیاد نه. این حالت که بختک نام دارد اغلب با کابوس دیدن اشتباه می‌شود و گرچه شبیه به هم هستند، اما کاملاً متفاوتند.
    فرد دچار بختک حتی خواب هم نمی‌بیند. بختک شبیه راه رفتن در خواب است، چون هر دو در مرحلهٔ خواب عمیق و بدون خواب دیدن روی می‌دهند.
    بر خلاف کسی که کابوس دیده است، فرد دچار بختک بیدار نمی‌شود. در واقع، بیدار کردن او مشکل است. و وقتی بیدار شود، به یاد نمی‌آورد که چه چیز باعث ترس او شده یا حتی نمی‌داند که فریاد کشیده است.
    با ملایمت رفتار کنید. بختک بخشی از فرایند بلوغ در نوجوانان است و اغلب اتفاق می‌افتد. بهترین کار این است که او را به آرامی دوباره در رختخواب بخوابانید.
    اگر بختک به حد خطرناکی برسد و باعث سلب آرامش دیگران شود، پزشک با تجویز دارو یا رفتار درمانی او را تحت کنترل در می‌آورد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8495
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

من حدودا 37 سال سن دارم و دارای دو فرزند هم می باشم این حالت دقیقا از بعد از متاهلی اتفاق افتاد و با پزشکان زیادی هم مشاوره کردم و تحت درمان هم قرار گرفتم اما متاسفانه تاثیری نداشت در حال حاضر احساس میکنم رو حافظه هم تاثیر گذاشته چون مطالب رو زود فراموش میکنم و حافظه کوتاه مدتم حسابی آسیب دیده در ضمن اصلا یادم نمیاد چی خواب دیدم فقط خسته و خورد از خواب بلند میشم

6. کاربران زیر از بیخواب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4062
    تشکـر
    60
    تشکر شده 115 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    10

من هم دقیقا همین مشکل را دارم
    دکتر که رفتم برایم قرص آهن و b12 تجویز کرد و گفت که از ضعف و کم خونی است )) هنوز در تعجبم که واقعا همین است دلیل و درمانش ؟؟ البته من حاضر نیستم قرص اعصاب و..مصرف کنم به همین خاطر از رفتن پیش دکتر های بیشتر هم ترس دارم می ترسم چیزی تجویز بکند که نا امید شوم از درمان طبیعی،،
    به هر حال خواب دیدن هایم تحت هیچ شرایطی متوقف نمی شوند که نمی شوند

8. کاربران زیر از سوزان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8495
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بله سوزان جان صحیح است چون درمان آن هم توسط داروهای خواب آور و مسکن فقط هوشیاری رو کم میکنه و اعتیاد آور هم هستن من که اصلا حوصله دارو خوردن رو ندارم البته قبلا استفاده کردم اما هیچ نتیجه ای نگرفتم از مشاور عزیز میخوام اگه درمان جدیدی هست پیشنهاد کنه البته شنیدم مراکزی هست که یک شب بستری میکنن و با آنالیز بدن متوجه بیماری میشن اما نمیدونم کجاست لطفا راهنمایی بفرمائید .متشکرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)