نمایش نتایج: از 1 به 24 از 24

موضوع: نماز و زشتی صورت

3449
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5928
    تشکـر
    13
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نماز و زشتی صورت

سلام
    من انسانی هستم مذهبی .... که البته جوری که بسیار هم در زندگی ازاد بودم و هرکاری میخواستم پدر و مادر برایم انجام میدادن

وقتی که به بلوغ هم که رسیدم زیبا بودم چون تا ان موقع نماز نمیخواندم و باهوش هم بودم و هیچ وقت افسرده نبودم

ولی الان 1 سالی میشه که نماز رو کامل و بیشتر اوقات سر وقت میخوانم و بعضی اوقات هم به صورت جماعت در دانشگاه

ولی از ان موقعی که شروع به نماز خواندن کردم چهره ام یکدفعه شروع به زشتی کرد و شادی و نشاط همیشه گی خودمو از دست دادم و کم کم افسرده شدم.... و دوستانم رو از دست دادم

من حتی 1 بار هم به خاطر افسردگی مشکل قلبی پیدا کردم و به کسی نگفتم که بخاطر افسرده گی منه تا مسخرم نکنن ولی خودم مطمعن بودم به خاطر افسردگی و اضطرابی که به صورت دائمی داشتم

من خلاصه براتون بگم که وقتی نماز میخونم با اینکه عاشق خدا هستم ولی خود را مانند یک برده در برابر خدا میبینم و به نماز هم علاقه زیادی دارم چون خدا رو دوست دارم

من یک مثال میزنم که بفهمید منظورم رو:
    فرض کنید من فردا صبح باید برم دانشگاه و اذان هم صبح ساعت 5 میده و من هم شب ساعت 12 خوابیدم

و صبح ساعت 5 با استرس و سختی زیاد باید از خواب بلند بشم برای خواندن نماز صبح ( اونم با خواب الودگی )

و بعدش دوباره بخوابم تا ساعت 7صبح و دوباره ساعت 7 صبح بیدار بشم برم دانشگاه..

خب معلومه که توی دانشگاه با چنین خوابی که داشتم و این استرس ها وضع خوبی ندارم و به مرور زمان چهره ام زشت و افسرده میشه

و حالا ظهر شده و با خستگی ساعت 3 ظهر به خانه برگشتم و با این همه خستگی که دارم لذت بخش ترین کاری که میتونم بکنم اینه که برم سریع خودمو بندازم روی مبل بخوابم ولی باید با زور خودم رو بیدار نگه دارم و نماز ظهر و عصر رو بخونم و بعدش هم که معلوم نیست دیگه خوابم ببره یا نه

خب دوستان این برنامه یک روز من بود

دیدین چقدر پراسترس ؟؟
    همش به خاطر نماز هستش
    و همینه که منو افسرده و زشت میکنه و ذهنمو کند میکنه
    من احساس میکنم نماز خیلی به زندگی من ضربه میزنه
    چیکار کنم ؟؟ همیشه هم استرس نماز دارم

و اینم بگم که نماز خوندن ارامش رو از من میگیره و باعث میشه که همیشه اظطراب داشته باشم...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : نماز و زشتی صورت

بهانه های بچه گانه خوبی بود برای نماز نخوندن ...

من یک توصیه میکنم اگه واقعا" این احوالات رو دارید باید برای حل شدنش دنبال ریشه اون در جای دیگه ای باشید

و این مواردی که شما گفتید هیچ ربطی به نماز خوندن نداره ...

خب مگه نماز صبح چقدر از شما وقت میگیره که باعث زشتی صورت و افسردگی شما میشه !!!!

وقتی ظهر خونه میایت بهتره کمی استراحت کنید و بعد نمازتون رو بخونید

اونیکه خداست گفته تا غروب آفتاب وقت دارید پس بهتره کمی با خودتون رو رواست باشید

چون برای نماز نخوندن باید دنبال دلایل محکمتری باشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 7 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5928
    تشکـر
    13
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

من میگم امتحان کردم .... و واقعا دنبال بهانه ای نیستم

ولی نماز خوندن همیشه باعث میشه که به نوعی همیشه دل مشغولی داشته باشم و اضطراب دائمی

ولی وقتی نماز نمیخونم خیلی بیخیال هستم و همیشه هم شاداب هستم
    من فقط علتش رو میخوام پیدا کنم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام دوست عزیز پست جالب و عجیبی گذاشتی...شما میگی عاشق خدایی ولی نماز خوندن باعث میشه احساس بردگی کنی؟؟؟ما برده نیستیم بلکه بنده ایم...برده یعنی کسی که هیچ اختیاری از خودش نداره در صورتیکه خداوند ما رو مختار آفریده...و اینکه چطور ممکنه عاشق کسی باشی اما گوش دادن به حرفاش انقد آزار دهنده باشه؟؟؟؟؟شما هم بهتر تایم خوابت رو تنظیم کنی مسلما کسی که دوازده شب میخوابه خیلی سخت بیدار میشه...حرفاتون ضد و نقیضه...اگه عاشق کسی باشیم انجام دادن کارایی که بهمون میسپره حتی تو سخت شرایط شیرین و لذت بخشه...در ضمن نماز نور صورت رو زیاد میکنه بویژه نماز شب..مگه نماز خوندن چقد وقت میگیره؟؟؟؟
    بنظرم شما باید اول واسه خودتون روشن کنید که چرا نماز میخونید؟؟!!

6. 8 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

خب تا اونجایی که من دیدم اکثر ادمایی که تو بچگیشون زیبا بودن وقتی بزرگ میشن به مرور زیباییشون کم میشه و برعکس

همه ما نقاشی های خداییم و کسی نیست که زشت باشه فقط بعضیا بیشتر زیبا هستن و بعضیا هم کمتر

دوستی هم که به خاطر زیبایی با ادم باشه و فقط موقعی که شاداب هستید فک کنم اصلا نباشه بهتره

اشتباه نکن دوست عزیزم منم سال کنکورم به بهانه این که نماز وقتمو میگیره و از این حرفا نمازمو ترک کردم تا مثلا بیشتر درس بخونم

و ترازم تو ازمون هایی که شرکت میکردم بیشتر بشه اما بیشتر که نشد بماند ازمون به ازمون کمتر هم شد

همونطور که خانم رزمریم هم گفتن اگه شما شبا زودتر بخوابید دیگه انقدر موقع بیدارشدن برا نماز صبح خسته و خوابالوده نیستی

و خواب بعد از نماز صبح هم به هیچ دردی نمیخوره چون تا وقتی که میخواد پلکهات سنگین بشه باید بیدار شی پس توصیه میکنم که نخوابی

و درس بخونی که خیلی هم توی اون تایم بازده خوبی داری چون اگه بخوابی تا خود شب که برسی به خونه چرت میزنی

موفق باشید

8. 4 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5928
    تشکـر
    13
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Alisbi نمایش پست ها
    خب تا اونجایی که من دیدم اکثر ادمایی که تو بچگیشون زیبا بودن وقتی بزرگ میشن به مرور زیباییشون کم میشه و برعکس

همه ما نقاشی های خداییم و کسی نیست که زشت باشه فقط بعضیا بیشتر زیبا هستن و بعضیا هم کمتر

دوستی هم که به خاطر زیبایی با ادم باشه و فقط موقعی که شاداب هستید فک کنم اصلا نباشه بهتره

اشتباه نکن دوست عزیزم منم سال کنکورم به بهانه این که نماز وقتمو میگیره و از این حرفا نمازمو ترک کردم تا مثلا بیشتر درس بخونم

و ترازم تو ازمون هایی که شرکت میکردم بیشتر بشه اما بیشتر که نشد بماند ازمون به ازمون کمتر هم شد

همونطور که خانم رزمریم هم گفتن اگه شما شبا زودتر بخوابید دیگه انقدر موقع بیدارشدن برا نماز صبح خسته و خوابالوده نیستی

و خواب بعد از نماز صبح هم به هیچ دردی نمیخوره چون تا وقتی که میخواد پلکهات سنگین بشه باید بیدار شی پس توصیه میکنم که نخوابی

و درس بخونی که خیلی هم توی اون تایم بازده خوبی داری چون اگه بخوابی تا خود شب که برسی به خونه چرت میزنی

موفق باشید

من وقتی امتحان میکنم و مثلا 1 هفته نماز رو کنار میزارم حتی 1 روز ، روز بعدش فوق العاده پرانرژی و شاداب میشم

و در مورد اینکه گفتید شب زود بخوابم تا صبح زود بیدار بشم :
    همین کار موجب تشدید استرس های روانی در من میشه چون من به اجبار مجبورم همیشه چنین کاری رو بکنم
    در صورتی که از کودکی عادت کردم شب ها دیر تر بخوابم

و یکی از دوستانم که در دانشگاه هست که نماز نمیخونه ولی انسان بسیار باهوشی هستش و همیشه هم در کلاس فعاله
    من وقتی اون رو با گذشته خودم که مثل اون بیخیال بودم و نماز نمیخوندم ولی در عوض سر زنده بودم حسرت میخورم و همینه که باعث شد که تحقیقی در این باره بکنم و مشکل اصلی خودمو نماز بدونم

من یک مثال ساده برای شما میزنم:
    فرض کنید که مادر شما به شما گفته است که باید اشغال های خانه تان را حتما سر ساعت 9 شب به کوچه بگذارید
    خب حالا که چی ؟ اینکه شما همش باید حواست به ساعت باشه که سر ساعت 9 اشغال ها رو بزاری توی کوچه و همین ذهنتو مشغول میکنه

حالا فکر کن این کار رو روزی 5 بار بخوای انجامش بدی ( البته ببخشید چوم مثال دیگری به ذهنم نرسید )
    یکبار ساعت 5 صبح برای نماز صبح
    2 بار برای ظهر
    2 بار برای عصر
    و اگر مثل من خیلی نماز خون باشین ( که البته داره اعتقاداتم کمی ضعیف میشه) 11 رکعت هم نماز شب

خب حالا فک کنین چقدر از نظر ذهنی داغون میشین و افسرده میشین ؟؟
    همش باید فکرتون به این باشه که کی اون زمان خاص فرا میرسه و همین براتون استرس دائمی و دل مسغولی ایجاد میکنه
    حکایت منم همینه و اگر دوستان جوابی که قانع کننده نباشه ندن واقعا نمازم رو ترک میکنم
    ویرایش توسط lroman : 11-12-2014 در ساعت 06:57 PM

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    میزان امتیاز
    10

دوست خوبم تو دنبال دلیل قانع کننده هستی که نماز بخونی؟مگه خدا به نماز من و شما احتیاجی داره که براش نماز بخونیم یا نخونیم

شما برای من مثال هایی زدید که معنیش این بود که تا موقعی که به اون تایم به خصوص برسید استرس دارید

حالا من یه مثال براتون بزنم:

فرض کنیم که شما به فوتبال علاقه زیادی داری از طرفی شب امتحانت یه فوتبال مهم هم هست که واقعا دوست داری که ببینیش

چیکار میکنی؟

توی این موارد برای اینکه هم خر و داشته باشی هم خرمارو باید درستو طوری بخونی که تا موقع فوتبال تموم بشه چون اگه درستو نخونی

شک نکن موقع دیدن فوتبال هم استرس امتحانت نمیزاره که از تماشای فوتبال لذت ببری

من فک میکنم که شما داری تو کارات به گونه ای رفتار میکنی که نمیتونی برا خودت وقت بزاری و این مشکل از شماست نه مشکل از دینتون

پیامبر خدا که رهبر امت بودهو نمازو روزش از همه ماها بیشترو ارتبلطش با خدا از هرکس قوی تر موهای بلندی داشت و همیشه هم به خودش میرسید

لباسای تمیزی داشت و از عطر استفاده میکرد

و یکی از عمده دلایلی که شما کسلید و شادمانی گذشته رو ندارید اینه که به خودتون نمیرسید نه این که زشت هستید

چون معتقدم اگه زشت ترین موجود دنیا هم به خودش برسه زیبا میشه و همینطور اگه جنیفر لوپز به خودش نرسه زشت

حالا قانع شدی یا باید بیشتر راهنمایی کنیم؟

11. 6 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5928
    تشکـر
    13
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

من هرکاری میکنم و به هر شیوه ای هم زندگی میکنم نمیتونم خودمو با نماز وقف بدم

مدتی شبها ساعت 10 میخوابیدم که بتونم صبح راحت برای نماز صبح بیدار بشم
    ولی همون اجبار در خوابیدن در ساعت 10 که برای خودم اجباری کرده بودم باعث افسردگی و خواب بد من میشد و تاثیر منفی روی من میزاشت

مدتی هم که گفتم بیام و نماز رو سر وفت بخونم و به جماعت بخونم ... ولی باز هم دل مشغولی من برطرف نشد

بعدش با خودم گفتم که مدتی نماز نخونم یا خیلی اعتنایی بهش ندم ... یعنی مثلا صبح با ساعت زنگ دار برای نماز صیح بیدار نشم و اگه خود به خود و به طور طبیعی بیدار شدم نمازمو بخونم

یا اگه مثلا ظهر حال نداشتم نمازمو نخونم
    که با این روش واقعا زنده شده بودم ... دیگه سر کلاس خوابم نمیبرد. و افسردگی هم نداشتم و در بحث ها شرکت میکردم و ذهنم باز شده بود.. و افتادگی صورتم که فک میکنم به خاطر استرس و افسردگی باشه از بین رفته بود و حتی داشتم چاق میشدم و لاغری مفرط من از بین میرفت

ولی دیدم که شاید تصمیم درستی نگرفته باشم و ممکنه توی قیامت کل زندگیمو تباه کرده باشم ...

با خودم گفتم بزار دوباره شروع کنم به خوندن نماز و الان هم دوباره همون اش و همون کاسه .... زندگیم دوباره سخت شد و افسردگی گرفتم ...

تا اینجا که اومدم اینجا این تایپ رو ایجاد کردم تا شاید به نتیجه ای برسم

من یک تحقیق کوچکی که برای خودم در دانشکده انجام دادم تا نتیجه درست رو ببینم این بود که روز یکشنبه که از صبح تا غروب افتاب کلاس داریم و در بین ان وقت برگشت به خانه هم نداریم ..برم و توی نماز خونه بشینم و ببینم که چند نفر از کلاسمون میان برای نماز خواندن ....

شاید باورتون نشه ولی از کلاس 40 نفری فقط 8 یا 10 نفر اومدن نماز خوندن و بقیه هم نمازشون رو نخوندن ( با اینکه شهر ما توی قم هستش) .... چون باهم بودیم و قتی دیگه برای نماز خوندن نداشتن..

و دقت که کردم دیدم اکثر این 10 نفر که برای نماز اومده بودن همشون مشکلی داشتن...
    یکیشون که سر کلاس هیچ حرفی نمیزنه و همیشه گوشه گیره ....
    یکیشونم که هیچکی دوسش نداره و دوستی پیدا نمیکنه وو......

همشون که میرفتن برای نماز به غیر از تعدادی ، مشکلی داشتند....
    من احساس میکنم که نماز خوندن در سن نوجوانی برای بعضی افراد افسردگی و تنبلی ایجاد میکنه ...! به خاطر اینکه همش کارشون رو میسپرن به خدا و دیگه کار خودشون رو انجام نمیدن
    منتظر انتقادات شما هستم
    ویرایش توسط lroman : 11-12-2014 در ساعت 07:37 PM

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8089
    تشکـر
    244
    تشکر شده 520 بار در 197 پست
    میزان امتیاز
    10

.بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت
    چه اندازه در ندبه ها زار یاری
    به شانه کشیدی...غم سینه اش را
    و یا چون بقیه تو سربارِ یاری
    اگر یک نفر را به او وصل کردی
    برای سپاهش تو سردارِ یاری
    به گریه شبی را سحر کردی یا نه
    چه مقدار بیتاب و بیمارِ یاری
    دل آشفته بودن...دلیل کمی نیست
    اگر بیقراری بدان یارِ یاری
    و پایان این بیقراری...بهشت است
    بهشتی که سرخوش ز دیدارِ یاری

مبادا بدوزی نگاه دلت را...به مردم که بازار یوسف فروشی در این دورهِ بد...شدیدا گرفته
    خدایا به روی درخشان مهدی...
    به زلف سیاه و پریشان مهدی
    به قلب رئوفش که دریای داغ است
    به چشمان از غصه گریان مهدی
    به لب های گرم علی...یا علیش
    به ذکر حسین و حسن جان مهدی
    به دست کریم و نگاه رحیمش
    به چشم امیدِ فقیران مهدی
    به حال نیاز و قنوت نمازش...
    به سبحان...سبحان...سبحان مهدی
    به برق نگاه و به خال سیاهش
    به عطر ملیح گریبان مهدی
    به حج جمیلش...به جاه جلیلش
    به صوت حجازیه قرآن مهدی
    به صبح عراق و شبانگاه شامش
    به آهنگ سمت خراسان مهدی
    به جان داده های مسیر عبورش
    به شهد شهود شهیدان مهدی
    مرا دائم الاشتیاقش بگردان
    مرا سینه چاک فراقش بگردان
    تفضل بفرما بر این بنده بی سر و پا
    مرا همدم و محرم و هم رکاب
    سفرهای سوی خراسان و شام و عراقش بگردان
    یا مهدی...یا مهدی...مددی

14. 4 کاربران زیر از همنورد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

تا اونجایی که ما میدونیم نماز برامون زیبایی و انرژی و تحرک بالا به همراه داشته جدای از دیگر حسنات

به نظرم نماز شب بخون تا نورانی بشی البته شوخی نمیکنم جدی میگم

ازته قلب و معرفت و عشق بخونی حتما به حرف من میرسی

بعدشم کسایی که اصلا معتقد بهدین نیستند قیافشون خدایی مثل ... میمونه . من خودم چند مورد رو سراغ دارم که بد جور لائیک هستن و قیافشون مثل حیوون میمونه

16. 4 کاربران زیر از پسرک 22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    میزان امتیاز
    10

شما سعی کن پست هایی که بچه ها برات گذاشتنو با دقت بیشتری بخونی جواب همه این سوالاتو ما دادیم که

گفتم که علت ضعف شما خودتون هستید و این که کمتر به خودتون میرسید نه دینتون

خدا تو قرانش گفته که برای ما در این دین هیچ تنگی و اضطراری قرار نداده اگه نمیتونید وایساده نماز بخونید بشینیدو بخونید

اگه نمیتونید بشینید بخوابیدو بخونین براتون هم به اندازه کافی وقت گذاشته که اگه اول وقت نتونستید بخونید وقت داشته باشید بازم بخونید

خدا این همه نسبت به بنده هاش لطف داره این همه راه جلوپامون گذاشته برا نزدیک شدن به خودشو بهشتش

پس روا نیست که ما مشکل خودمون و کوتاهیه خودمون رو به گردن خدا بندازیمو از دینش شکایت کنیم

شما باید دیدتو نسبت به نماز هم عوض کنی تو نباید نگاه کنی که ببینی از دوستات چندنفرشون نماز میخونن که تو هم بخونی یا نه

تو نمازو برا خودت میخونی این تویی که به نماز احتیاج داری نه خدا به نمازت

الگوی تو در دینت باید پیامرت باشه و امامی که بهش شیعه اید نه همکلاسایی های خودتون که وضعشون از شما بدتر نباشه بهتر نیست

موفق باشید

18. 3 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    میزان امتیاز
    10

[QUOTE=Alisbi;43092]شما سعی کن پست هایی که بچه ها برات گذاشتنو با دقت بیشتری بخونی جواب همه این سوالاتو ما دادیم که

گفتم که علت ضعف شما خودتون هستید و این که کمتر به خودتون میرسید نه دینتون

خدا تو قرانش گفته که برای ما در این دین هیچ تنگی و اضطراری قرار نداده اگه نمیتونید وایساده نماز بخونید بشینیدو بخونید

اگه نمیتونید بشینید بخوابیدو بخونین براتون هم به اندازه کافی وقت گذاشته که اگه اول وقت نتونستید بخونید وقت داشته باشید بازم بخونید

خدا این همه نسبت به بنده هاش لطف داره این همه راه جلوپامون گذاشته برا نزدیک شدن به خودشو بهشتش

پس روا نیست که ما مشکل خودمون و کوتاهیه خودمون رو به گردن خدا بندازیمو از دینش شکایت کنیم

شما باید دیدتو نسبت به نماز هم عوض کنی تو نباید نگاه کنی که ببینی از دوستات چندنفرشون نماز میخونن که تو هم بخونی یا نه

تو نمازو برا خودت میخونی این تویی که به نماز احتیاج داری نه خدا به نمازت

الگوی تو در دینت باید پیامرت باشه و امامی که بهش شیعه اید نه همکلاسایی های خودتون که وضعشون از شما بدتر نباشه بهتر نیست

/QUOTE]

شما هم اگه نمیتونی اینطوری نماز بخونی نماز شبو فعلا بزار کنار و واجباتو بچسب

موفق باشید

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6456
    تشکـر
    36
    تشکر شده 10 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

عزیزم تو شرطی شدی... توصیه میکنم سخنرانی های استاد رائفی پور رو از اینترنت دانلود کن و گوش بده....واقعا همه به این نتیجه رسیدن نماز خواندن نورانیت و انرژی و تحرک و امید به زندگی میده... تعجب میکنم از این حرفات

21. 4 کاربران زیر از ســتــیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8512
    تشکـر
    2
    تشکر شده 10 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نمیدونم چرا ولی اصلن حس خوبی نسبت به سوالت ندارم اما لازم دونستم یه نکته ای رو بگم
    از نظر روانشناسی و بطور علمی ثابت شده زمان اذان صبح دقیقن موقعی است که غلظت یکسری هورمون ها در بدن بالا میره و اگر انسان در محدوده زمانی از خواب بیدار بشه این غلظت به حالت متعادلش برمیگرده وگرنه موجب امراضی از قبیل فشار خون مشکلات قلبی عروقی و غیره میشه.
    یه چیز دیگه اینکه اگه دقت کنی وقتی وضو میگیریم تمام مسح ها به حالتی هست که باعث خروج انرژی منفی میشه بجز مسح پا که دقیقن برعکسه و این هم باز فوایدی داره
    و اما تجربه شخصی خودم اینو بهت بگم من بارها تجربه کردم وقتی دایم الوضو هستم پوست صورتم صاف و رنگش روشن تره حتی گاهی حس میکنم زیباتر شدم دیگه نماز ببین چه میکنه حتی حدیث داریم نماز نور مومن است
    بهترین ساعت خواب ۹ تا ۴ صبح هست بطوریکه از ساعت ۱۰ شب تا ۳ صبح در خواب عمیق باشی پیشنهاد میکنم یه مدت تست کن این مدل خواب رو حتی این موضوع هم علمی ثابت شده و یه موضوع جالب دیگه اینکه وقتی شب زود میخوابی صبح هم زود بیدار میشی هم پوستت بهتره هم سیاهی زیر چشم کمتره اینم تجربه شده است بازم میتونی خودت امتحان کنی
    با همه اینها ممکنه مشکل فیزیولوژیکی داشته باشی حتمن یه چکاپ کلی انجام بده
    موفق باشی.

23. 4 کاربران زیر از farzane_m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4062
    تشکـر
    60
    تشکر شده 115 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    10

ببین حرف هایت خیلی چرت و پرت بود ولی،،
    کلا به نظرم لازم است آدم زمانی که احتیاج به راز و نیاز با خدا و آرامش به دست آمده ازش داره نماز بخونه
    این فکر که تو باید حتما مثل ساعت منظم و پیوسته یک کاری مثل نماز خوندن را انجام بدی باعث می شود خودت را مغبون و مجبور حس کنی و دیدت بد بشود به نماز مثل الآن
    هر چیز دیگری هم همین طور است
    من خودم 9 ماه تمام وجیترین بودم و هیچ مشکلی هم نداشتم باهاش اتفاقا این را هم بگویم شاید برایت جالب باشد که در اثرش ( دو هفته دو هفته خام گیاهخواری می کردم حتی ) به قدری پوست و اندامم شفاف و زیبا شده بود که همه می گفتند شبیه فرشته ها شدی و بعضی که مخالف بودند می گفتند خود فرشته شده ای چون به آن دنیا نزدیکی ( داری می میری ))))
    ولی گذاشتمش کنار چون به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی دوست نداشتم روحم را و خودم را اسیر و در بند و وابسته چیزی بدانم حتی یک چیز خوب
    این نظر من است

25. کاربران زیر از سوزان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6562
    تشکـر
    199
    تشکر شده 288 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط lroman نمایش پست ها
    سلام
    من انسانی هستم مذهبی .... که البته جوری که بسیار هم در زندگی ازاد بودم و هرکاری میخواستم پدر و مادر برایم انجام میدادن

وقتی که به بلوغ هم که رسیدم زیبا بودم چون تا ان موقع نماز نمیخواندم و باهوش هم بودم و هیچ وقت افسرده نبودم

ولی الان 1 سالی میشه که نماز رو کامل و بیشتر اوقات سر وقت میخوانم و بعضی اوقات هم به صورت جماعت در دانشگاه

ولی از ان موقعی که شروع به نماز خواندن کردم چهره ام یکدفعه شروع به زشتی کرد و شادی و نشاط همیشه گی خودمو از دست دادم و کم کم افسرده شدم.... و دوستانم رو از دست دادم

من حتی 1 بار هم به خاطر افسردگی مشکل قلبی پیدا کردم و به کسی نگفتم که بخاطر افسرده گی منه تا مسخرم نکنن ولی خودم مطمعن بودم به خاطر افسردگی و اضطرابی که به صورت دائمی داشتم

من خلاصه براتون بگم که وقتی نماز میخونم با اینکه عاشق خدا هستم ولی خود را مانند یک برده در برابر خدا میبینم و به نماز هم علاقه زیادی دارم چون خدا رو دوست دارم

فرض کنید من فردا صبح باید برم دانشگاه و اذان هم صبح ساعت 5 میده و من هم شب ساعت 12 خوابیدم

و صبح ساعت 5 با استرس و سختی زیاد باید از خواب بلند بشم برای خواندن نماز صبح ( اونم با خواب الودگی )

خب معلومه که توی دانشگاه با چنین خوابی که داشتم و این استرس ها وضع خوبی ندارم و به مرور زمان چهره ام زشت و افسرده میشه

و حالا ظهر شده و با خستگی ساعت 3 ظهر به خانه برگشتم و با این همه خستگی که دارم لذت بخش ترین کاری که میتونم بکنم اینه که برم سریع خودمو بندازم روی مبل بخوابم ولی باید با زور خودم رو بیدار نگه دارم و نماز ظهر و عصر رو بخونم و بعدش هم که معلوم نیست دیگه خوابم ببره یا نه

دیدین چقدر پراسترس ؟؟
    همش به خاطر نماز هستش

و اینم بگم که نماز خوندن ارامش رو از من میگیره و باعث میشه که همیشه اظطراب داشته باشم...
    شما واقعاً دنبال بهانه ای، سال پیش که داشتم روی رسالم کار میکردم، از 8 صبح تا ساعت 4 بعداز ظهر سر کار بودم، وقتی بر میگشتم خونه، چون متأهلم باید به کارای خونه میرسیدم شام و نهار رو آماده میکردم، با همسرم وقت میگذروندم و بعد از همه اینا تازه ساعت 10-11 شب مینشستم پای رسالم و تا ساعت 4- 5 صبح بیدار میموندم، اما نشد که نماز صبح رو نخونم و بخوابم با این که کلاً 2 ساعت در شبانه روز وقت برای خواب داشتم... آخه 10 دقیقه نماز خوندن واقعاً کار سختی نیست! مطمئناً شما سرت اونقدری که من سرم شلوغ بود شلوغ نیست...ضمناً همیشه پر انرژی بودن و بشاش بودنم با این همه، همیشه زبانزد بوده و این رو دقیقاً برعکس شما به خاطر نمازم میدونم و اینکه همیشه بهش امید داشتم!

27. 3 کاربران زیر از mahsa_bestgirl87 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام

دیدین چقدر پراسترس ؟؟
    همش به خاطر نماز هستش

از حرف من ناراحت نشید ولی پسرخاله من که 7 سالشه قشنگ تر بلده بهانه بیاره و از زیرکار دربره
    1- مجبور نیستی ساعت 12 بخوابی یکم زودتر بخواب! 2- مجبور نیستی بعد از نماز دوباره بخوابی؟ خدا رو شکر دانشمندان تحقیق کردن و فهمیدن بهترین موقع واسه درس خوندن صبح زوده میتونی اون موقع زمان درس خوندنت رو قرار بدی یا ورزش کنی
    زشتی صورت هم هیچ ربطی به نماز نداره بازم بنازم دانشمندان علم تغذیه رو شاید بخاطر کار و درس برنامه غذاییت بهم خورده دیگه خدایی ربطی به نماز نداره
    ظهر هم بعد از تموم شدن کلاست تو دانشگاه نماز بخون و برو خونه که وقتی رسیدی خونه خودتو مثل بچه باکلاسای تو فیلم روی مبل پرت کنی و بخوابی تازه اینجوری نمازت هم دم غروب نمیشه که استرس قضا شدنشو داشته باشی
    اگر هر کاری رو به موقع خودش انجام بدی استرس و فشار و عصبی نداری
    وقتی میخوای نماز بخونی خودتو تو بغل خدا حس کن این بزرگترین ارمشه
    یه چیز دیگه اگر شب ساعت 12 می خوابی و نماز صبح هم ساعت 5 بیدار میشی خوبه دیگه 5 ساعت خواب کامل داری تازه میگی ظهر هم میخوابی
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

29. 3 کاربران زیر از بهشت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

شما خیلی به خودت سخت میگیری..وقتی کاری بهتون سپرده میشه لازم نیس که استرس انجام دادنش رو داشته باشین چون بالاخره زمانش میرسه پس بهتره تا رسیدن وقتش به کارای دیگتون رسیدگی کنید...نماز شب واجب نیس اما اگه شما دوس داری بخونی تعدادش رو کم کن..مثلا دو یا سه بار در هفته...شبایی بخون که فرداش وقت آزادتری داری...حساس بودن شما بهتون آسیب میرسونه...نمازای ما شاید سرهم نیم ساعت هم نشه یعنی نیم ساعت وقت گذاشتن واسه خالق جهان انقد سنگینه؟؟؟

31. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6252
    تشکـر
    216
    تشکر شده 191 بار در 126 پست
    میزان امتیاز
    10

من با نظر همه بچه ها موافقم مخصوصا خانم فرزانه.

همسر من 26 ساله ست. یه چهره و تیپ کاملا امروزی داره و واقعا به خودش میرسه. خشک مذهب نیست ولی اعتقاداتش واقعا قویه. هیچ وقت نمازش رو کنار نذاشته. از سن بلوغش تا همین الان. من واقعا بهش حسودیم میشه. خودم نمازم رو مرتب نمیخونم و با چشم دارم میبینم که همسرم واقعا از من سرحال تر و پرانرژی تره. تو بدترین شرایط، بهترین زمان ها، هرجا که باشه و هر کار مهمی که داشته باشه نمیذاره نمازش قضا بشه. اگه بتونه اول وقت میخونه ولی اکثر اوقات چون سرش خیلی شلوغ میشه نمیتونه ولی قضا هم نمیشه. من از ته قلبم دلم میخواد و سعی میکنم مثل همسرم باشم. به نظرم شما دیگه داری به خودت تلقین میکنی. یه مدت هم تلقین کن که با نماز واقعا شاداب میشی که صد البته همین طوره. امتحان کن ضرر نداره. به نظر من هیچ وقت نمازت رو ترک نکن. این احساساتت همه ش کار شیطونه...

33. 3 کاربران زیر از sepideh.t بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8180
    تشکـر
    1,305
    تشکر شده 190 بار در 91 پست
    میزان امتیاز
    10

خدا اینجور نماز خوندن دوست نداره انقد که به خودت تلقین کردی اینطور شده بهتره اول با خودت کنار بیای بعد نمازت از سر بگیر

35. کاربران زیر از rozita بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2809
    تشکـر
    35
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

ولی نماز خوندن همیشه باعث میشه که به نوعی همیشه دل مشغولی داشته باشم و اضطراب دائمی

خب نماز نخون اگه فکر میکنی علتش اینه:|
    امضای ایشان
    من عاشق هنر بودم ...دیروز به جبر پدر و مادرم مهندس شدم امروز به جبر چشم هایت شاعرهمیشه میگفت جبر یک روز به کارت می آیدروح معلم ریاضیم شاد .

37. کاربران زیر از yohana بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8879
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

استخفرالله این چ حرفیه خداخوشش نمیادتوداری ب خودت تلقین میکنی ک نمازباعث همچین چیزی شده بخاطرهمین وقتی صب بیدارمیشی دیگ ب خودت میگس چون واسه نمازبیدارشدی الان دیگ حوصله نداری ب .خودت برسی ب خاطرهمین باچهره ی ژولیده میری سرکلاس

39. 2 کاربران زیر از elna بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6271
    تشکـر
    1,498
    تشکر شده 560 بار در 143 پست
    میزان امتیاز
    10

نماز صبح:
    انسان مسلمان در صبح برای نماز صبح بیدار می شود درحالیکه دربرابر سه تحول مهم قرار دارد:

*دریافت نور در زمان آن که فعالیت غده صنوبری را کاهش می دهد، و میلاتونین را کم می کند و عملیات دیگر مرتبط با نور را فعال می سازد.
    *پایان کنترل دستگاه عصبی (ناخوشایند) که شب ها باعث آرامش می شود و شروع دستگاه عصبی (خوشایند) که روزها باعث فعالیت می شود.
    *آمادگی برای استفاده از نیرویی که افزایش کورتیزن در صبح آن را ایجاد می کند، و این افزایش خود به خود صورت می گیرد و به خاطر بلند شدن ازخواب و پایین آمدن از تخت نیست همچنانکه هورمون سیرنونین و اندرفین در خون نیز افزایش می یابد.

نماز صبح را منافقین دوست ندارند
    رسول خدا: نماز صبح و نماز عشا سنگین ترین نمازها در نظر منافقین است.
    (مستدرك وسایل/ج۱/ص/۱۸۳)

41. 2 کاربران زیر از آفرودیت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

جهت اطلاع عرض میکنم نه آخوندم نه آخوند زاده نه حتی آخوند پرست
    ولی
    مقاله پزشکی معتبری تو زمینه فواید نماز هست (که دارم روش کار میکنم و چندروز دیگه منتشر میشه )
    شما وقتی میخوای نماز بخونی باید وضو بگیری
    و در این بین با خیس کردن صورت پوست آب و جذب میکنه (به گفته پیامبرصورت و خشک نکنید چون کمی از آبش جذب میشه )
    این جذب آب باعث میشه پست شاداب تر و سفید تر بشه
    بازم جهت اطلاع عرض میکنم نصف کرم های صورت بازار "تنها کارشون افزایش جذب آب "توسط پوست هست .
    پس مشکلات شخصی و فکریت و با نماز قاطی نکن
    یه فکری به حال و روز بدنت بکن ککه خیلی زود خسته میشه و پژمرده
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

43. 4 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)