نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: شخصیت درونگرا و عدم اعتماد بنفس

918
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8745
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شخصیت درونگرا و عدم اعتماد بنفس

سلام دوستان عزیز... من کمتر از 3-4 روزه با این سایت آشنا شدم امیدوارم بتونید کمکم کنید.
    دختری 30 ساله هستم فارغ التحصیل ارشد صنایع غذایی.... متاسفانه باید بگم با گذشت 6 سال از گرفتن مدرک کارشناسی و 7 ماهی که از دفاع ارشدم میگذره نتونستم کار مناسبی در رابطه با رشته ام پیدا کنم ( خانوادم کار اداری و درون شهری را به کار در کارخانجات ارون شهری ترجیح میدهند) کلا از نظر شخصیتی درونگرا هستم و اعتماد به نفسم به شدت ضعیفه اگه هزار نفر هم ازم تعریف کنن باور نمیکنم. خانواده ام با شناختی که از من دارن تشویقم میکنن که دکتری بخونم ولی خودم مردد هستم 1- به دلیل اینکه مطمئن نیستم نتیجه داشته باشه 2- از اینکه کار ندارم و دستم تو جیب خودم نیست به شدت احساس سرخوردگی و بی کفایتی دارم. در این سن تعداد خواستگارهایی هم که داشتم انگشت شمار بودن ( البته خواهر بزرگترم هم مجرده) و شاید این موضوع هم باعث ضعیف تر شدن اعتماد به نفسم شده .این احساس پوچی و سردر گمی منو خیلی بی احساس و انگیزه کرده... واقعا اگه از نظر شرعی مجاز بودم خود کشی میکردم... شاید خیلی اوقات به خرید رفتم و از چیزی خوشم امده ولی نخریدم چون خودم استقلال مالی ندارم.... این را هم بگم وضع مالی خانوادمون متوسطه و از نظر خانوادم هرچی بخوام خداییش دریغ نمیکنن ولی خودم معذبم
    حالا واقعا نمیدونم آزمون دکتری بخونم؟ اگه آزاد یا شبانه باشه چی؟ دوباره باید شرمنده باشم که.... چطور اعتماد به نفسم را تقویت کنم؟ لطف میکنید اگه راهنماییم کنید

2. کاربران زیر از *آسمان آبی* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : شخصیت درونگرا و عدم اعتماد بنفس

نقل قول نوشته اصلی توسط *آسمان آبی* نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز... من کمتر از 3-4 روزه با این سایت آشنا شدم امیدوارم بتونید کمکم کنید.
    دختری 30 ساله هستم فارغ التحصیل ارشد صنایع غذایی.... متاسفانه باید بگم با گذشت 6 سال از گرفتن مدرک کارشناسی و 7 ماهی که از دفاع ارشدم میگذره نتونستم کار مناسبی در رابطه با رشته ام پیدا کنم ( خانوادم کار اداری و درون شهری را به کار در کارخانجات ارون شهری ترجیح میدهند) کلا از نظر شخصیتی درونگرا هستم و اعتماد به نفسم به شدت ضعیفه اگه هزار نفر هم ازم تعریف کنن باور نمیکنم. خانواده ام با شناختی که از من دارن تشویقم میکنن که دکتری بخونم ولی خودم مردد هستم 1- به دلیل اینکه مطمئن نیستم نتیجه داشته باشه 2- از اینکه کار ندارم و دستم تو جیب خودم نیست به شدت احساس سرخوردگی و بی کفایتی دارم. در این سن تعداد خواستگارهایی هم که داشتم انگشت شمار بودن ( البته خواهر بزرگترم هم مجرده) و شاید این موضوع هم باعث ضعیف تر شدن اعتماد به نفسم شده .این احساس پوچی و سردر گمی منو خیلی بی احساس و انگیزه کرده... واقعا اگه از نظر شرعی مجاز بودم خود کشی میکردم... شاید خیلی اوقات به خرید رفتم و از چیزی خوشم امده ولی نخریدم چون خودم استقلال مالی ندارم.... این را هم بگم وضع مالی خانوادمون متوسطه و از نظر خانوادم هرچی بخوام خداییش دریغ نمیکنن ولی خودم معذبم
    حالا واقعا نمیدونم آزمون دکتری بخونم؟ اگه آزاد یا شبانه باشه چی؟ دوباره باید شرمنده باشم که.... چطور اعتماد به نفسم را تقویت کنم؟ لطف میکنید اگه راهنماییم کنید
    خب عزیزم این که مشکل خاص شما نیست ... خیلی از جوونای کشور با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم میکنن ...

در مورد دکتری گرفتن باید اول زا همه بتونید این عدم اعتماد بنفس رو در خودتون درمان کنید

و در این مورد باید حضورا" با مشاوری متعهد مشورت کنید ....

چون با این اوصاف ورود شما براساس خلقیاتتون در کارخانه های خارج از شهر کار درستی نیست

چون بر اساس شغلتون باید مسئول فنی آزمایشگاه باشید و در این موقعیت باید از حق مصرف کننده بتونید دفاع کنید

پس اول از همه باید این مشکل رو حل و فصل کنید

4. 3 کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : شخصیت درونگرا و عدم اعتماد بنفس

کتاب رابطه ازاقای محمد جعفر مصفارو بخونید...به سایتشون سری بزنید
    محمدجعفر مصفا نویسنده، مترجم و مولوی‌شناس اهل ایران است. که کتاب‌ها و مقالات زیادی در رابطه با خودشناسی و انسان‌شناسی نوشته است.

6. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد