نمایش نتایج: از 1 به 21 از 21

موضوع: اثبات محبت در یک رابطه عاشقانه

2070
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8751
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اثبات محبت در یک رابطه عاشقانه

سلام
    کمکم کنید لطفا
    من 21 سالمه و مهران 26
    حدود یه ساله ک با مهران دوستم.خانواده ها از همون اول درجریانن و قصدمون ازدواج هست.مهران تا بحال با هیچ دختری در ارتباط نبوده و همیشه دخترهای زیادی سمتش رفتن و خیلی کارها انجام دادن ک نشون بدن دوسش دارن.مهران تو این یه سال همیشه دوس داشتنشو به من نشون داده و من مطمئن هسم ک دوسم داره.ولی متاسفانه من تو این یه سال نتونسم کاری بکنم.نمیدونم چیکار باید بکنم.محبت و وفاداری و توجه زیاد علاقه زیاد بهش دارم ولی اون ازم اثبات میخاداونروز هم سر موضوعی طاقت من سرومد و همه ناراحتیامو روش خالی کردمحالا نه بهم محبت میکنه نه توجه نه هیچی.مطمئنم جواب اسامم زوری میدهبهم گفت یه کاری بکن درست شه.نیاز نیس ثابتش کنی،یکاری بکن حداقل مث قبل شه
    خانوما شما اگه جای من بودین چیکار مییکردین؟چیکار میکردین ک بهش نشون بدین واقعا دوسش دارین؟
    و شما اقایون ب عنوان یه مرد انتظار داری طرف مقابلت چطوری دوس داشتنشو نشونت بده؟چیکار کنه ک باورش کنی؟
    اینم اضافه کنم که شهرامون از هم دوره و تو یه شهر نیستیم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اثبات محبت در یک رابطه عاشقانه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahla نمایش پست ها
    سلام
    کمکم کنید لطفا
    من 21 سالمه و مهران 26
    حدود یه ساله ک با مهران دوستم.خانواده ها از همون اول درجریانن و قصدمون ازدواج هست.مهران تا بحال با هیچ دختری در ارتباط نبوده و همیشه دخترهای زیادی سمتش رفتن و خیلی کارها انجام دادن ک نشون بدن دوسش دارن.مهران تو این یه سال همیشه دوس داشتنشو به من نشون داده و من مطمئن هسم ک دوسم داره.ولی متاسفانه من تو این یه سال نتونسم کاری بکنم.نمیدونم چیکار باید بکنم.محبت و وفاداری و توجه زیاد علاقه زیاد بهش دارم ولی اون ازم اثبات میخاداونروز هم سر موضوعی طاقت من سرومد و همه ناراحتیامو روش خالی کردمحالا نه بهم محبت میکنه نه توجه نه هیچی.مطمئنم جواب اسامم زوری میدهبهم گفت یه کاری بکن درست شه.نیاز نیس ثابتش کنی،یکاری بکن حداقل مث قبل شه
    خانوما شما اگه جای من بودین چیکار مییکردین؟چیکار میکردین ک بهش نشون بدین واقعا دوسش دارین؟
    و شما اقایون ب عنوان یه مرد انتظار داری طرف مقابلت چطوری دوس داشتنشو نشونت بده؟چیکار کنه ک باورش کنی؟
    اینم اضافه کنم که شهرامون از هم دوره و تو یه شهر نیستیم
    خب در این روابط پسر باید ناز دخترو خریدار باشه ولی ظاهرا" در این مورد برعکس شده ...

راستش اگه بخواد در زندگی آینده هم اینقدر مهرطلب باشه ... واقعا" با مشکل برخورد میکنید

مثلا" میخواد شما چیکار کنید که ازتون میخواد اثبات کنید ...

باید اینو بدونه که در زندگی همیشه مشکلات وجود داره و قرار نیست برای گذشت اقدام به اثبات کرد ...

جز به اینکه در آینده کارهای اشتباه امروز رو تکرار نکنید ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8751
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

منم همینو نمیدونم که میخاد چیکارکنم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8751
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    خب در این روابط پسر باید ناز دخترو خریدار باشه ولی ظاهرا" در این مورد برعکس شده ...

راستش اگه بخواد در زندگی آینده هم اینقدر مهرطلب باشه ... واقعا" با مشکل برخورد میکنید

مثلا" میخواد شما چیکار کنید که ازتون میخواد اثبات کنید ...

باید اینو بدونه که در زندگی همیشه مشکلات وجود داره و قرار نیست برای گذشت اقدام به اثبات کرد ...

جز به اینکه در آینده کارهای اشتباه امروز رو تکرار نکنید ...
    الان حرف اثبات نیس.حرف جبران هست.من چطور باید جبران کنم اشتباهه اون روزمو

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام

خودت باش تا زماني كه دنبال تائيد باشي خودتو فراموش مي كني و براي جبران سعي كن زود عصباني نشي و اعصابت تحت كنترلت باشه تا رفتار مناسب و منطقي داشته باشي

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8739
    تشکـر
    68
    تشکر شده 59 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    0

درود

جناب farokh گرامی فکر کنم به یک موضوع اینجا توجه نشده که این دونفر فقط با هم دوست هستند نه نامزد یا نشان کرده یا هرچیز دیگه ای!اینکه قصد ازدواجه خیلی خیلی فرق میکنه با اقدام کردن به خواستگاری و آشنایی بیشتر.البته برداشت بنده بدینصورت هستش.اینکه خانواده ها در جریان هستند دلیلی بر این نمیشه که فکر کنیم اقدام رسمی میشه و شناخت براساس درست شکل میگیره خودمان را گول نزنیم

با سلام و احترام
    ما کاملا دونسته و قصدا و عمدا روابط عاشقانه رو تخریب می کنیم

البته روابط عاشقانه ای که متداول هست و خصوصیات ذیل را دارد:
    1- احساسات برانگیخته دختر و پسر نسبت به هم به صورت مخفی کاری

2 - احساسات برانگیخته دختر و پسر بدون پشتوانه خانوادگی و تعهد افراد به آن

3- احساسات برانگیخته در غیاب شناخت سایر فرایندها و معیارهای لازم برای ازدواج

4 - احساسات برانگیخته بدون هدف گذاری رابطه که ادامه پیدا می کند شاید یه چیزی یه روز ازش در بیاید!

5 - احساسات برانگیخته که مدت محدود، مشخص و تعیین شده ای ندارد. و جای شناخت را می گیرد.

6 - احساسات برانگیخته که خانواده های دو طرف مخالف هستند. و در نهایت به درگیری و مشکلات با خانواده ها می انجامد.

7 - احساساتی برانگیخته که مانع روند طبیعی پیشرفت تحصیلی، شغل، ارتباطات، تفریحات شده و صرفا فرد را به سوی خود می کشاند و به صورت تومور وار این چنین روابط عاشقانه یک فرد را فلج و بی خاصیت می سازد.

8 - احساسات برانگیخته ای که به صورت موجی بین دختر و پسر بالا و پایین می شود و مانند یک بیمار دوقطبی، در فواصلی خلق بالا می رود و شاد می شود، و در لحظاتی هم خلق پایین می آید و توان فرد را می گیرد.

9 - احساسات برانگیخته ای که همه معیارهای ازدواج را ذبح می کند. و تنهایی جای همه را می گیرد. بسان کسی که چشمان قشنگی دارد. اما دیگر بینی ، لب، صورت، پیشانی و گوش یا ندارید یا ریز هستند. در حالیکه باید هر چیزی وزن خودش را داشته باشد.

10 - احساسات برانگیخته ای که وقتی راهش سد می شود. به افسردگی، فشارهای آسیب زای روانی، خودکشی، درگیری، اخراج از کار، ترک تحصیل ، به انزوا رفتن و .... را به فرد تحمیل می کند.

11 - احساسات برانگیخته ای که اگر با اصرار و فشار که فرد دارد خانواده ها کوتاه بیایند و ازدواح کنند، بعد از ازدواج منشاء بدبینی، پشیمانی، و درگیری هایی می شود که به خاطر عدم شناخت کافی پیش آمده است.

12 - احساسات برانگیخته ای که موجب می شود به خاطر طول کشیدن دوستی ها پیش بیاید و این توهم را ایجاد کند که دختر و پسر همدیگر را کاملا می شناسند. در حالیکه چنین احساساتی اساسا شناخت را به زیر صفر می رساند.

13 - احساسات برانگیخته ای که کنترلش کم کم از دست طرفین می رود و از صحبت های عاطفی، به شوخی های عاطفی، لمس و گفتگوهای جنسی و کم کم به رفتار جنسی کشیده می شود.

14 - احساسات برانگیخته ای که آن چنان سرعت می گیرد که اگر یکی از طرفین متوجه آسیب آن شد، قدرت ترک و قطع و فراموشی را از دست می دهد. و درمانده می شود.

15 - احساسات برانگیخته ای که ساعت ها با چت، پیامک، ایمیل، فسبوک، تلفن، گشت و گذار، وقت دختران و پسران را می کشد. و در عوض به آنها توهم یک زندگی به جای یک زندگی می دهد.

16 - احساسات برانگیخته ای که لذتهای آنی را برای مدتی به طرفین می دهد، لیکن در زندگی دراز مدت آنها نقش رنج دهنده ای را بازی می کند.

17 - احساسات برانگیخته ای که اسم عشق یدک می کشد. اما قبله آن حس لذت درونی فرد هست. و هر وقت این احساس کم می شود. فرد مفعول عوض می شود. یا کس دیگری کنار آن می نشیند.

18 - احساسات برانگیخته ای صفات دروغ و مخفی کاری را در پسر و دختر عادی و ارزشمند جلوه می دهد. و برای رسیدن به این هیجان حتی مادر وپدر و خانواده را به راحتی می فریبند.

19 - احساسات برانگیخته ای که با قدرت خود حتی یک خانم تحصیل کرده، استاد دانشگاه، با موقعیت اجتماعی را هم به خطا می اندازد و او را ناتوان در هدایت مسیر زندگی و ازدواجش می کند.

20 - احساسات برانگیخته ای که توقعات و انتظارات انتزاعی دختر و پسر را (اگر به ازدواج ختم شود)، به زندگی مشترک می برد و چون آنجا قابل انجام نیست. با یاس و سرخوردگی آنها را روبرو می کند.

21 - احساسات برانگیختگی که دختر و پسر در قفل می کند و آنها را مقاوم نسبت به مشاوره و تجربه دیگران می کند. و آنها در برابر هر چیزی گارد گرفته ومقابله می کنند.

22 - و اگر فرصت باقی بود به ازای هر کدام از این احساسات برانگیخته ای که بین دختر و پسری جریان داشت می شد مشکلش در بندی آورد....

به نظرم من کسانی که در بند چنین احساسات برانگیخته ای قرار می گیرند و ازدواج هم می کنند و زندگی مناسبی هم دارند مانند کسانی هستند که با چشم بسته از عرض یک اتوبان و آزاد راه عبور کرده و سلامت به آن طرف رسیده اند. البته امکان ضعیفش هست. لیکن هر کس چنین ریسکی می کند باید عواقبش را بپذیرد. (چشم بسته در اینجا همان احساسات برانگیخته یا روابط عاشقانه ای هست که ما تخریبش می کنیم عمداً)
    ویرایش توسط khaleghezey : 11-19-2014 در ساعت 03:28 PM

8. کاربران زیر از khaleghezey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

درسته ... ولی خب تمام این ازدواج ها از یک نقطه ای شروع شده ان ....

مام اینجا بحثمون آسیب شناسی نیست ... بلکه یک جور آگاه سازی برای بهتر فکر کردنه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8751
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اره خب فرخ درس میگه
    حالا من چطوری میتونم جبران کنم؟

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8751
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

چرا هیچکس جواب درستی به شهلا نداده؟؟؟
    منم قبلا همچین مشکلی داشتم ...الان دیگه باهاش در ارتباط نیستم اما اون همیشه ازم میخاست بهش ثابت کنم که دوسش دارم...و منم آدمی نبودم که بخام چاپلوسی کنم و الکی فاز بدم...و واقعا نمیدونستم چکار کنم که هم خودم باشم هم احساس اون رو درک کرده باشم...اگه میشه جواب واضحی بدید فک میکنم مشکل خیلیا باشه..سپاس.

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

ببینید بچه ها اول در جواب پست khaleghezey اینو بگم که تعهد دادن و پس شما تو چی تعریف میکنی؟وقتی دو نفر به قصد ازدواج با هم هستنو

خانوادهاشون به در جریانند و همدیگه رو به عزیزم و گلمو این جورچیزها خطاب قرار میدن در واقع دارن به هم تعهدی میدن برای شروع یک زندگی دیگه

اگه اسم این تعهد نیست پس چیه؟

اما حالا من به عنوان یه پسر چون دیدم این مشکل برای یکی از دوستام هم پیش اومده بهتون میگم چطور بهش اثبات کنید

ببینید خانم پسرا دوست دارن عشقشون احساساتشو بریزه بیرون و بروزش بده نه این که تو خودش نگه داره در اینصورت فکر میکنن

که دوسشون نداره نه این که احساساتشو بروز نمیده شما باید کاری کنید که بفهمه که براتون مهم هستشو دوسش دارید

مثلا از یه چیزی که تو زندگیتون هستو خیلی دوسش دارید بگذرید و بدید به دوستتون

و یا این که هدیه ای برای تولدش بگیرید که اون دوسش داره و ضمنا با پول خودتون هم تهیه کرده باشیدش نه پدرتون

رو خیلی چیزا حساسیت به خرج ندید مثلا اگه گوشیتونو قرض خواست یا ازتون سئییچ ماشین خواست بهش بدید وگرنه فک میکنه ارزش یه گوشیو هم ندارهو

شما دوسش ندارید

و این که بهش بگید که دوسش دارید بهش بگید از این که تو زندگیتون هست خیلی خوشحالید و از مهمتر بهش بگید که مرد ارزوهاش هستید(این یکی معجزه میکنه)

و خلاصه کارای دیگه ای که خودتون هم بهتر میدونید

موفق باشید

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8751
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون رزمریم
    ولی من واقعا با جون و دل دوسش دارم.همه جوره دوسش داره مریم.فقط نمیدونم باید چیکارکنم..خودش میگه کوچیکترین کارها هم میتونه اثبات کردن باشه..ولی اخه این کارا چی هستن؟

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8751
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ولی من همه جوره بروز میدم احساسمو

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    میزان امتیاز
    10

باید ادامه دار باشه و به صورت مستمر

اگه دیدید این کارا روش تاثیری نداره و جواب نمیده متاسفم که این حرفو میزنم ولی قصدش سوءاستفاده جنسیه

وگرنه به قول نیوتون هر عملی یه عکس العملی داره.اگه این همه احساس شما هیچ عکس العملی نداشت

ایشون یا از شما دلزده شدن و روشون نمیشه به صورت مستقیم این حرفو بهتون بزنن یا این که تو رابطه نزدیکی

میخوانو هم اغوشی به خاطر همین تو زندگیشون احساس خلاء میکنن و از طرفی روشون هم نمیشه به صورت مستقیم

نیاز جنسیشونو بهتون بگن

من هم جنسمو از شما بهتر میشناسم خانم حرفایی که زدم از این چیزا خارج نیست یکیشون هست و لاغیر

موفق باشید

18. کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8751
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ما از هم دوریم...تو ی شهر زندگی نمیکنیم..از طرفی تو این یه سال تا بحال این حرفارو ازش نشنیدم...

20. کاربران زیر از shahla بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    میزان امتیاز
    10

ما از هم دوریم...تو ی شهر زندگی نمیکنیم..از طرفی تو این یه سال تا بحال این حرفارو ازش نشنیدم...
    خواهرم من که نگفتم حتما همینه

اولش گفتم باید محبت هاتون مستمر و ادامه دار باشه اگه بعد یه یه مدت دیدید که احساستون براش ارزشی نداره

اونوقت به مسائلی که گفتم فکر کنید نه الان

به قول حمید عسگری اگه اشکت براش فرقی نداره این ینی یکی دیگه رو داره

پس عجله نکن و فعلا براش احساس خرج کن

موفق باشید

22. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

23. 2 کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8751
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

25. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8751
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

کمکم کنید خو

26. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

کمکم کنید خو
    خانومه شهلا...

من ی پسرم....

ی رابطه ای مث رابطه شما داشتم 4سال....

احساستونو الان و برای کسی که هیچ تضمینی برای داشتنش نیست خرج نکنید...اینو از زبون یکی که همه اینارو دیده بهت میگم.

عسلو با کاسه بریزی تو حلق یکی دلشو میزنه....اما اگه کم کم بدی خوشش میاد....

من شخصا شما رو تو این راه راهنمایی نمیکنم...

27. 3 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8739
    تشکـر
    68
    تشکر شده 59 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    0

درود دگربار

واقعا تعجب میکنم جناب farokh یعنی شما این مسیر آشنایی را قبول دارید؟!
    دوستان لطفا احساسی نظر ندید ایشون به اندازه کافی وارد وادی احساسات شده اند.اینجا داریم در مورد زندگی دو انسان صحبت میکنیم فیلم رمانتیک نیست مسئله فقط رسیدن و ازدواج کردن نیست!دوستی بین دختر و پسر و اینجور رفتارهای قبل از ازدواج بسیار زیاد متفاوته با زندگی متاهلی شناختی که شما پیدا میکنید از طرف مقابلتان در اینگونه موارد بسیار سطحی است.نهایت دیدارها در رفتن به کافی شاپ و یا سینما و یا فست فود و ساندویچی اینجور مکان هاست نه بیشتر مسئله ازدواج یه مسئله بسیار بسیار مهم هستش تصمیمی که شما میگیرید برای بیش از 50 سال بر روی زندگی شما تاثیر مستقیم داره پس لطفا جدی بگیرید.

اینکه شما بگید دوست دارم عشقم و بهت علاقه دارم براش هدیه بگیرید یا کادو بگیرید و طرف مقابلتان ابراز کنه اینا دلیلی نمیشه که شما دونفر با هم ازدواج میکنید.وقتی دونفر به هم تعهد دارن که از نظر قانونی زن و شوهر محسوب شوند وگرنه به چی عنوان هیچگونه تعهدی از نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران باهم ندارن.

مقاله ای که برای شما گذاشتم را لطفا با دقت مطالعه فرمایید و سرسری از کنارش رد نشید شما باید ببینید آیا انتخابی که میکنید یه انتخاب درسته و درصد موفقیتش در چه حده لطفا از گرفتن تصمیمات احساسی و هیجانی خودداری کنید دوست عزیز

سطوح رابطه دختر و پسر

متاسفانه دید نابالغانه به نحوه ارتباط دختر و پسر غالبا منجر به درگیریهای عاطفی ,شکست های ارتباطی و تبعات منفی آن می شود . گاهی این رابطه ها به احساس گناه بدبینی,رنجش ,خشم ,تنفر ,فرار ازازدواج یا نگرانی های فزاینده دختران و پسران می شود .
    آگاهی از نحوه مدیریت کردن اینگونه رابطه ها منجر به کاهش عوارض آن می شود .
    رابطه دختر و پسری می توانددر 3سطح وجودداشته باشد ,البته مرزهای این سطوح کاملا مشخص نیست و اینها همپوشانی دارند .لیکن با شناخت این 3 سطح مدیریت و کنترل رابطه بهتر می شود .

1- سطح اجتماعی(social) :
    این سطح عقلانی ارتباط دختر و پسر است.دراین سطح ارتباطی ,دختران و پسران در محیط کار,محل تحصیل و محیطهای اجتماعی با هم تعامل دارند ,این ارتباط همانند ارتباط با هم جنس است . دراین سطح ابراز احساسات , عاطفه و هیجانات وجود ندارد و مسائل جنسی وجود ندارد .
    این سطح از ارتباط معقولانه است ,لذا پنهان کاری درآن راه ندارد , قرارهای خصوصی و ابراز تمایلات احساسی منتفی است .تلفن های غیر کاری و طولانی ,sms های عاشقانه دراین جا تعریف نمی شود . از این که خانواده ها در جریان محتوای صحبت ها ی ما قرار بگیرند نگران نیستیم . عشوه گری ,دلبری, و ابراز تمایل ها دراین سطح نمی گنجد .وهمه ی ارتباط دراین سطح کاملا آشکار و بی استرس است . حتی دراین سطح در چارچوب قراردادهای اجتماعی خواستگاری ها اتفاق می افتد و شناخت های قبل از ازدواج شکل می گیرد .

2- سطح عاطفی و هیجانی (Emotional)
    دراین سطح زن و مرد به تبادل احساسات و هیجانات می پردازند , احساس تعلق و محبت به هم دارند و ابراز می کنند , رابطه انحصاری بین زن و مرد بوجود می آید . حرف های محرمانه و خصوصی و عشوه و عشق ورزی ها مربوط به این سطح عاطفی و هیجانی می شود . قرارها ,کوه رفتن ها , پارک رفتن ها ,نامه ها , اس ام اس ها و..... دراین جا صورت می گیرد .بازی جزوه دادن و گرفتن و....، آغاز این مرحله است که باید دقت شود .
    نکته مهم :
    اما باید این قانون طلایی را دختران و پسران بدانند که رابطه احساسی در این سطح عمیق است و صرفا در چارچوب ازدواج و پس از عقد و تعهد زناشویی، عقلانی و درست هست. و قبل از عقد آفت رابطه و شناخت و عامل شکست می باشد.

یعنی وقتی عقد انجام می گیرد آن وقت انحصار رابطه از طریق قانون و شرع به قطعیت رسیده و از نظر عرف , اجتماع , فرهنگ , شرع و قوانین رابطه به رسمیت یافته است .چون دراین صورت دختر و پسر نگران نیستند که دچار مشکل شوند . نگران نیستند خانواده مانع آنها شود . نگران نیستند که طرفشون آ نها را ترک کند یا با کس دیگری ازدواج کند . در این حریم امن است که انحصاری بودن معنا می دهد .
    اگر بدون عقد در دوران قبل از ازدواج ، به این سطح رابطه یعنی سطح احساسی و هیجانی وارد شدید باید منتظر عواقب آن باشید . بعضی این خطرات , از این قبیل اند .
    1- وابسته شدن و سپس ترک شدن .
    2- ممانعت خانواده از ازدواج در حالی که از نظر هیجانی وابسته اید .
    3- نگرانی از آشکار شدن ارتباط و برخورد خانواده ها .
    4- به هنگام ازدواج، از رابطه های قبلی نگران و هراسان هستید .
    5- عدم تعهد و عدم منع قانونی برای ازدواج با دیگری .
    6- تغییر دیدگاه طرف مقابل و منصرف شدن از ازدواج .
    7- وعده های دروغین و سوء استفاده از احساسات .
    8- تحریف شناخت نسبت یکدیگر
    9- متضرر اصلی در این سطح دختران هستند.
    10- عدم مسئولیت پذیری در رابطه كه به خاطر عدم قرار داد قانونی و شرعی كاملا محسوس است.

خلاصه :
    تا زمانی که عقد قانونی صورت نگرفته است، ابراز هیجانات و احساسات و عواطف ممنوع است .

3- سطح سوم :سطح جنسی (sexual)
    این سطح از ارتباط نیزمانند سطح دوم صرفا پس از ازدواج منطقی و صحیح است . و مرز آن از سطح عاطفی عبارت است از : لمس کردن ,اشاره به مسائل زناشویی, جک های ************ی , سوال های جنسی ,فیلم و خاطره جنسی , بهانه برای قرار در حریم های خصوصی, محیط های خلوت . همچنین بهانه های مختلف مثل این که : اگر هم دیگر را دوست داریم می توانیم ارتباط را عمیق کنیم .باید هم دیگر را آزمایش کنیم ,یا این که ما متعلق به هم هستیم پس می توانیم هر طور خواستیم عمل کنیم .و...
    تمام 10 تهدید برشمرده در سطح دوم (عاطفی و هیجانی )این جا هم با شدت بیشتر وجوددارد .
    علاوه بر آن خطرات ذیل هم وجود دارد .
    1- سوءاستفاده های جنسی از دختران .
    2- از بین رفتن بکارت و تبعات آن , آبروریزی ,خود کشی,فرار ,افسردگی ، ترس از ازدواج کردن , اضطراب .
    3- تهدیدات وابسته به فرهنگ ,قتل ها ی ناموسی.
    4- بدبینی های پس از ازدواج و محدودیت ها .

در واقع اگر هنجارهای اجتماعی و شرعی نتواند دختر و پسر را از ارتباط جنسی غیر قانونی قبل از ازدواج باز دارد , این مسئله در پس از ازدواج هم هست که پس از ازدواج هم مانعی پیش روی خود در کسب لذت نبینند.
    درواقع وجود مرزی بازدارنده در روابط سطح 2و3 (ارتباط احساسی و ارتباط جنسی ) تضمین کننده یک ارتباط قوی هست . این باز دارندگی این اطمینان رابه طرفین می دهد که پس از ازدواج نیز فرد مذکور از این بازدارندگی در جهت حفظ کیان خانواده استفاده کرده و روابط احساسی و جنسی خارج از خانواده نداشته باشد .

نتیجه گیری :
    ارتباط دختر و پسر صرفا در محیط اجتماعی و در سطح اجتماعی به شرطی آسیب رسان نیست که وارد سطح دوم (سطح احساسی)و سطح سوم (سطح جنسی) نشود .و اگر مسئله ازدواج در میان بود , باید در همان سطح اجتماعی و به صورت آشکار, صریح و قانونی فرایند خواستگاری و شناخت طی گردد.و پس از ازدواج سطح احساس و جنسی صحیح می باشد .و اگر دختر و پسر قبل از ازدواج وارد سطح احساسی یا سطح جنسی شدند باید عواقب و خطرات آن را بپذیرند و بابت این اشتباه تاوان آن را بپردازند .
    نوشته استاد سنگتراشان

سعی کنید شناختی که نسبت به هم پیدا میکنید اصولی و منطقی باشه و بدور از هیجانات احساسی.اگر میخواهید با ایشون ازدواج کنید خوب این خیلی خوبه رسما اقدام به خواستگاری کنید اگر شرایطش را ندارید خوب مشکلی نیست تلاشتو انجام بده تا شرایطشو بدست بیاری البته اگر واقعا بهش علاقه داری.
    بزار ایشون در تصمیم گیری آزاد باشه این خودخواهانه هستش شاید ایشون خواستگاری برایشان بیاد که شرایطش از شما بهتر باشه و مورد قبول خودش و خانوادش باشه شاید شما در آینده با فردی آشنا بشید که به این نتیجه برسید کهش رایطش برای ازدواج با شما و انتخاب بعنوان همسر برای شما گزینه بهتری باشه

دوستان عزیز و ارجمند لطفا نظریات شخصی خودتان را میخواهید بیان کنید کمی دقت بخرج بدهید امکان داره مراجع براساس نظریات ما اقدام کنه پس دقت خودتان را بیشتر کنید

پ.ن:استارتر گرامی لطفا در گذاشتن پست بسیار دقت کنید تایپیک شما با سرعت بسیار زیادی داره رو بجلو حرکت میکنه این اصلا خوب نیست چون افرادی هم که بتوانند و یا بخواهند به شما راهنمایی بدهند در این وضعیت حوصله و وقت خیلی زیادی ندارند تا همه نوشته های شما را مطالعه کنند
    ویرایش توسط khaleghezey : 11-21-2014 در ساعت 01:22 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد