نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: ازدواج و مشکلات مالی خواستگار

2716
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8801
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج و مشکلات مالی خواستگار

سلام نیاز ب کمک فوری دارم.
    ۲۲سالمه مجردم و درحال تحصیل.
    کسیرو دوست دارم ک تحصیلات آکادمیک نداره و ب تازگی کارش رو هم از دست داده..خواستگارایی با شرایط خوب دارم اما بخاطر حسی ک ب ایشون دارم خواستگارامو رد میکنم. ما دوساله باهم هستیم نمیتونم ازش جدا بشم،چون باجداییمون ضربه بدی بهش میخوره ممکنه هربلایی سرخودش بیاره.
    میدونم هم خانوادم مخالفت خواهند کرد. نمیدونم چیکارکنم...واقعا بریدم. آینده ای ک باازدواج باایشون خواهم داشت سطح خیلی پایین تری از سایر خواستگارام داره. کمکم کنید...آیا عشق مهمه یا تحصیلات و پول....کمکم کنید

2. کاربران زیر از leili1992 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8677
    تشکـر
    767
    تشکر شده 103 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج و مشکلات مالی خواستگار

عزیزم به آیندت فکر کن.ببین چند سال دیگه این عشق و علاقه چقد به دردت میخوره،نمیگم عشق مهم نیست اماچیزای دیگه هم مهمه مخصوصا کار و متعاقبش درآمد. دوستم با عشق با یکی ازدواج کرده بود اما چندسالی که شوهرش کار نداشت دائما دعوا داشتن حالا که شوهرش کار پیدا کرده دوباره رابطشون خوب شده.البته باز به خودت برمیگرده
    ویرایش توسط maryam1369 : 11-20-2014 در ساعت 10:44 PM

4. 2 کاربران زیر از maryam1369 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8801
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ :ازدواج و مشکلات مالی خواستگار

برای من عشق مهم تر بود ک وارد این رابطه شدم...ولی راستشو بخوای الان وقتی میبینم خانوادم و اطرافیانم چ طرز فکری راجب انتخاب من دارن میترسم از معرفی کردن ایشون. دودل شدم، مخصوصا ک الان کارپیدا نمیکنه بااینکه خیلی تلاش کرده و روی نقطه صفر ایستاده،منم ۲۲سالمه وخانوادم اصرار دارن ازدواج کنم. واقعا سرگردونم

6. کاربران زیر از leili1992 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8801
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم یکی کمکم کنه...واقعا چ کاری درسته؟
    جدابشم یا نه...حداقل نظرات شخصیتون رو بدید...جای من بودین چیکارمیکردین؟؟؟
    اصلا آیا احساس ملاک؟؟؟ یا شرایط؟؟؟

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8739
    تشکـر
    68
    تشکر شده 59 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ :ازدواج و مشکلات مالی خواستگار

درود بانو

لطفا آرامش خودتا را حفظ کنید.اول از همه نیاز دارید که آرام باشید برای گرفتن هر تصمیمی چه ادامه دوستی و چه گرفتن تصمیم جدایی.کارهایی که باعث میشه آرامش بدست بیاری مثل خرید کردن یا با دوستات گردش و تفریح رفتن یا هرکاری که بتعث بوجود امدن آرامش در وجودت میهش انجام بده.یه مدت بخودت فشار نیار.بشین خوب فکر کن برای آیندت داری تصمیم گیری میکنی یه تصمیم بزرگ من 30 سالمه و متاهل هستم ازدواج بزرگترین تصمیم زندگی هر آدمی توی زندگیشه توی سنین شما شوربختانه رابطه های اینچنینی و احساسی باعث میشه به اشتباه تصمیم بگیری و در آینده ضربه بخوریم پس لطفا عجول نباشید

چند مقاله از استاد سنگتراشان برای شما در تایپکتان قرار میدهم لطفا با دقت مطالعه کنید
    با سلام و احترام
    ما کاملا دونسته و قصدا و عمدا روابط عاشقانه رو تخریب می کنیم

البته روابط عاشقانه ای که متداول هست و خصوصیات ذیل را دارد:

1- احساسات برانگیخته دختر و پسر نسبت به هم به صورت مخفی کاری

2 - احساسات برانگیخته دختر و پسر بدون پشتوانه خانوادگی و تعهد افراد به آن

3- احساسات برانگیخته در غیاب شناخت سایر فرایندها و معیارهای لازم برای ازدواج

4 - احساسات برانگیخته بدون هدف گذاری رابطه که ادامه پیدا می کند شاید یه چیزی یه روز ازش در بیاید!

5 - احساسات برانگیخته که مدت محدود، مشخص و تعیین شده ای ندارد. و جای شناخت را می گیرد.

6 - احساسات برانگیخته که خانواده های دو طرف مخالف هستند. و در نهایت به درگیری و مشکلات با خانواده ها می انجامد.

7 - احساساتی برانگیخته که مانع روند طبیعی پیشرفت تحصیلی، شغل، ارتباطات، تفریحات شده و صرفا فرد را به سوی خود می کشاند و به صورت تومور وار این چنین روابط عاشقانه یک فرد را فلج و بی خاصیت می سازد.

8 - احساسات برانگیخته ای که به صورت موجی بین دختر و پسر بالا و پایین می شود و مانند یک بیمار دوقطبی، در فواصلی خلق بالا می رود و شاد می شود، و در لحظاتی هم خلق پایین می آید و توان فرد را می گیرد.

9 - احساسات برانگیخته ای که همه معیارهای ازدواج را ذبح می کند. و تنهایی جای همه را می گیرد. بسان کسی که چشمان قشنگی دارد. اما دیگر بینی ، لب، صورت، پیشانی و گوش یا ندارید یا ریز هستند. در حالیکه باید هر چیزی وزن خودش را داشته باشد.

10 - احساسات برانگیخته ای که وقتی راهش سد می شود. به افسردگی، فشارهای آسیب زای روانی، خودکشی، درگیری، اخراج از کار، ترک تحصیل ، به انزوا رفتن و .... را به فرد تحمیل می کند.

11 - احساسات برانگیخته ای که اگر با اصرار و فشار که فرد دارد خانواده ها کوتاه بیایند و ازدواح کنند، بعد از ازدواج منشاء بدبینی، پشیمانی، و درگیری هایی می شود که به خاطر عدم شناخت کافی پیش آمده است.

12 - احساسات برانگیخته ای که موجب می شود به خاطر طول کشیدن دوستی ها پیش بیاید و این توهم را ایجاد کند که دختر و پسر همدیگر را کاملا می شناسند. در حالیکه چنین احساساتی اساسا شناخت را به زیر صفر می رساند.

13 - احساسات برانگیخته ای که کنترلش کم کم از دست طرفین می رود و از صحبت های عاطفی، به شوخی های عاطفی، لمس و گفتگوهای جنسی و کم کم به رفتار جنسی کشیده می شود.

14 - احساسات برانگیخته ای که آن چنان سرعت می گیرد که اگر یکی از طرفین متوجه آسیب آن شد، قدرت ترک و قطع و فراموشی را از دست می دهد. و درمانده می شود.

15 - احساسات برانگیخته ای که ساعت ها با چت، پیامک، ایمیل، فسبوک، تلفن، گشت و گذار، وقت دختران و پسران را می کشد. و در عوض به آنها توهم یک زندگی به جای یک زندگی می دهد.

16 - احساسات برانگیخته ای که لذتهای آنی را برای مدتی به طرفین می دهد، لیکن در زندگی دراز مدت آنها نقش رنج دهنده ای را بازی می کند.

17 - احساسات برانگیخته ای که اسم عشق یدک می کشد. اما قبله آن حس لذت درونی فرد هست. و هر وقت این احساس کم می شود. فرد مفعول عوض می شود. یا کس دیگری کنار آن می نشیند.

18 - احساسات برانگیخته ای صفات دروغ و مخفی کاری را در پسر و دختر عادی و ارزشمند جلوه می دهد. و برای رسیدن به این هیجان حتی مادر وپدر و خانواده را به راحتی می فریبند.

19 - احساسات برانگیخته ای که با قدرت خود حتی یک خانم تحصیل کرده، استاد دانشگاه، با موقعیت اجتماعی را هم به خطا می اندازد و او را ناتوان در هدایت مسیر زندگی و ازدواجش می کند.

20 - احساسات برانگیخته ای که توقعات و انتظارات انتزاعی دختر و پسر را (اگر به ازدواج ختم شود)، به زندگی مشترک می برد و چون آنجا قابل انجام نیست. با یاس و سرخوردگی آنها را روبرو می کند.

21 - احساسات برانگیختگی که دختر و پسر در قفل می کند و آنها را مقاوم نسبت به مشاوره و تجربه دیگران می کند. و آنها در برابر هر چیزی گارد گرفته ومقابله می کنند.

22 - و اگر فرصت باقی بود به ازای هر کدام از این احساسات برانگیخته ای که بین دختر و پسری جریان داشت می شد مشکلش در بندی آورد....

به نظرم من کسانی که در بند چنین احساسات برانگیخته ای قرار می گیرند و ازدواج هم می کنند و زندگی مناسبی هم دارند مانند کسانی هستند که با چشم بسته از عرض یک اتوبان و آزاد راه عبور کرده و سلامت به آن طرف رسیده اند. البته امکان ضعیفش هست. لیکن هر کس چنین ریسکی می کند باید عواقبش را بپذیرد. (چشم بسته در اینجا همان احساسات برانگیخته یا روابط عاشقانه ای هست که ما تخریبش می کنیم عمداً)

متاسفانه دید نابالغانه به نحوه ارتباط دختر و پسر غالبا منجر به درگیریهای عاطفی ,شکست های ارتباطی و تبعات منفی آن می شود . گاهی این رابطه ها به احساس گناه بدبینی,رنجش ,خشم ,تنفر ,فرار ازازدواج یا نگرانی های فزاینده دختران و پسران می شود .
    آگاهی از نحوه مدیریت کردن اینگونه رابطه ها منجر به کاهش عوارض آن می شود .
    رابطه دختر و پسری می توانددر 3سطح وجودداشته باشد ,البته مرزهای این سطوح کاملا مشخص نیست و اینها همپوشانی دارند .لیکن با شناخت این 3 سطح مدیریت و کنترل رابطه بهتر می شود .

1- سطح اجتماعی(social) :
    این سطح عقلانی ارتباط دختر و پسر است.دراین سطح ارتباطی ,دختران و پسران در محیط کار,محل تحصیل و محیطهای اجتماعی با هم تعامل دارند ,این ارتباط همانند ارتباط با هم جنس است . دراین سطح ابراز احساسات , عاطفه و هیجانات وجود ندارد و مسائل جنسی وجود ندارد .
    این سطح از ارتباط معقولانه است ,لذا پنهان کاری درآن راه ندارد , قرارهای خصوصی و ابراز تمایلات احساسی منتفی است .تلفن های غیر کاری و طولانی ,sms های عاشقانه دراین جا تعریف نمی شود . از این که خانواده ها در جریان محتوای صحبت ها ی ما قرار بگیرند نگران نیستیم . عشوه گری ,دلبری, و ابراز تمایل ها دراین سطح نمی گنجد .وهمه ی ارتباط دراین سطح کاملا آشکار و بی استرس است . حتی دراین سطح در چارچوب قراردادهای اجتماعی خواستگاری ها اتفاق می افتد و شناخت های قبل از ازدواج شکل می گیرد .

2- سطح عاطفی و هیجانی (Emotional)
    دراین سطح زن و مرد به تبادل احساسات و هیجانات می پردازند , احساس تعلق و محبت به هم دارند و ابراز می کنند , رابطه انحصاری بین زن و مرد بوجود می آید . حرف های محرمانه و خصوصی و عشوه و عشق ورزی ها مربوط به این سطح عاطفی و هیجانی می شود . قرارها ,کوه رفتن ها , پارک رفتن ها ,نامه ها , اس ام اس ها و..... دراین جا صورت می گیرد .بازی جزوه دادن و گرفتن و....، آغاز این مرحله است که باید دقت شود .
    نکته مهم :
    اما باید این قانون طلایی را دختران و پسران بدانند که رابطه احساسی در این سطح عمیق است و صرفا در چارچوب ازدواج و پس از عقد و تعهد زناشویی، عقلانی و درست هست. و قبل از عقد آفت رابطه و شناخت و عامل شکست می باشد.

یعنی وقتی عقد انجام می گیرد آن وقت انحصار رابطه از طریق قانون و شرع به قطعیت رسیده و از نظر عرف , اجتماع , فرهنگ , شرع و قوانین رابطه به رسمیت یافته است .چون دراین صورت دختر و پسر نگران نیستند که دچار مشکل شوند . نگران نیستند خانواده مانع آنها شود . نگران نیستند که طرفشون آ نها را ترک کند یا با کس دیگری ازدواج کند . در این حریم امن است که انحصاری بودن معنا می دهد .
    اگر بدون عقد در دوران قبل از ازدواج ، به این سطح رابطه یعنی سطح احساسی و هیجانی وارد شدید باید منتظر عواقب آن باشید . بعضی این خطرات , از این قبیل اند .
    1- وابسته شدن و سپس ترک شدن .
    2- ممانعت خانواده از ازدواج در حالی که از نظر هیجانی وابسته اید .
    3- نگرانی از آشکار شدن ارتباط و برخورد خانواده ها .
    4- به هنگام ازدواج، از رابطه های قبلی نگران و هراسان هستید .
    5- عدم تعهد و عدم منع قانونی برای ازدواج با دیگری .
    6- تغییر دیدگاه طرف مقابل و منصرف شدن از ازدواج .
    7- وعده های دروغین و سوء استفاده از احساسات .
    8- تحریف شناخت نسبت یکدیگر
    9- متضرر اصلی در این سطح دختران هستند.
    10- عدم مسئولیت پذیری در رابطه كه به خاطر عدم قرار داد قانونی و شرعی كاملا محسوس است.

خلاصه :
    تا زمانی که عقد قانونی صورت نگرفته است، ابراز هیجانات و احساسات و عواطف ممنوع است .

3- سطح سوم :سطح جنسی (sexual)
    این سطح از ارتباط نیزمانند سطح دوم صرفا پس از ازدواج منطقی و صحیح است . و مرز آن از سطح عاطفی عبارت است از : لمس کردن ,اشاره به مسائل زناشویی, جک های ************ی , سوال های جنسی ,فیلم و خاطره جنسی , بهانه برای قرار در حریم های خصوصی, محیط های خلوت . همچنین بهانه های مختلف مثل این که : اگر هم دیگر را دوست داریم می توانیم ارتباط را عمیق کنیم .باید هم دیگر را آزمایش کنیم ,یا این که ما متعلق به هم هستیم پس می توانیم هر طور خواستیم عمل کنیم .و...
    تمام 10 تهدید برشمرده در سطح دوم (عاطفی و هیجانی )این جا هم با شدت بیشتر وجوددارد .
    علاوه بر آن خطرات ذیل هم وجود دارد .
    1- سوءاستفاده های جنسی از دختران .
    2- از بین رفتن بکارت و تبعات آن , آبروریزی ,خود کشی,فرار ,افسردگی ، ترس از ازدواج کردن , اضطراب .
    3- تهدیدات وابسته به فرهنگ ,قتل ها ی ناموسی.
    4- بدبینی های پس از ازدواج و محدودیت ها .

در واقع اگر هنجارهای اجتماعی و شرعی نتواند دختر و پسر را از ارتباط جنسی غیر قانونی قبل از ازدواج باز دارد , این مسئله در پس از ازدواج هم هست که پس از ازدواج هم مانعی پیش روی خود در کسب لذت نبینند.
    درواقع وجود مرزی بازدارنده در روابط سطح 2و3 (ارتباط احساسی و ارتباط جنسی ) تضمین کننده یک ارتباط قوی هست . این باز دارندگی این اطمینان رابه طرفین می دهد که پس از ازدواج نیز فرد مذکور از این بازدارندگی در جهت حفظ کیان خانواده استفاده کرده و روابط احساسی و جنسی خارج از خانواده نداشته باشد .

نتیجه گیری :
    ارتباط دختر و پسر صرفا در محیط اجتماعی و در سطح اجتماعی به شرطی آسیب رسان نیست که وارد سطح دوم (سطح احساسی)و سطح سوم (سطح جنسی) نشود .و اگر مسئله ازدواج در میان بود , باید در همان سطح اجتماعی و به صورت آشکار, صریح و قانونی فرایند خواستگاری و شناخت طی گردد.و پس از ازدواج سطح احساس و جنسی صحیح می باشد .و اگر دختر و پسر قبل از ازدواج وارد سطح احساسی یا سطح جنسی شدند باید عواقب و خطرات آن را بپذیرند و بابت این اشتباه تاوان آن را بپردازند .
    لطفا با دقت مطالعه فرماید.
    1.معیارهای شما برای انتخاب شریک زندگیتان چیست بر اساس اولویت بنویسید
    2.معیارهای خودتان را در یک و یا چند خط توضیح بدهید
    3.آیا ایشون شرایط مورد نظر شما را دارند
    4.خدمت سربازی رفتن و آیا شغل مناسب با درآمد دارن یا پس اندزی دارن

تجربه شخصی خود من توی این موقعیت قرار داشتم بهتره از این رابطه فاصله بگیری بعد منطقی تصمیم بگیرید که آیا ایشون برای ازدواج مناسب هستند آیا توانایی اداره یه زندگی مستقل از نظر مالی دارند؟آیا به پختگی لازم از نظر شخصیتی رسیدند برای حمایت و پشتیبانی کردن از همسرشان؟آیا به استقلا ل فکری و استقلال شخصیتی رسیدند و ..... لطفا به این موضوع بصورت کاملا جدی نگاه کنید شوخی نگیرید بانو

9. 3 کاربران زیر از khaleghezey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط leili1992 نمایش پست ها
    سلام نیاز ب کمک فوری دارم.
    ۲۲سالمه مجردم و درحال تحصیل.
    کسیرو دوست دارم ک تحصیلات آکادمیک نداره و ب تازگی کارش رو هم از دست داده..خواستگارایی با شرایط خوب دارم اما بخاطر حسی ک ب ایشون دارم خواستگارامو رد میکنم. ما دوساله باهم هستیم نمیتونم ازش جدا بشم،چون باجداییمون ضربه بدی بهش میخوره ممکنه هربلایی سرخودش بیاره.
    میدونم هم خانوادم مخالفت خواهند کرد. نمیدونم چیکارکنم...واقعا بریدم. آینده ای ک باازدواج باایشون خواهم داشت سطح خیلی پایین تری از سایر خواستگارام داره. کمکم کنید...آیا عشق مهمه یا تحصیلات و پول....کمکم کنید
    دوست عزیز از نوشته شما کاملا" میشه فهمید که شما علاقه چندانی به این ازدواج ندارید ...

و این بخاطر احساس و نگرانیه که عقلتون برای شما به وجود اورده ...

شاید دیدگاه خیلی از افراد در ازدواج متفاوت باشه ولی چیزی که در ازدواج بسیار مهمه ....

اول از همه داشتن استقلال مالیه ... و این یعنی اینکه ایشون باید کار و درآمدی باثبات داشته باشن ...

در غیر اینصورت هر چی که باشه تحت تاثیر این مشکل قرار خواهد گرفت ...

شما در این سایت پیدا خواهید کرد افرادی که بسیار عاشقانه ازدواج کرده ان ولی مشکلات مالی و بیکاری

باعث برهم زدن کانون زندگشون شده ....پس منطقی و واقعبینانه تصمیم گیری کنید نه از سر دلسوزی برای فردی و ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8801
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

صحبت های شما راهنمایی عالی بود کاملا واقع بینانه..ممنونم اگر امکانش هست مطالبی هم راجب عشق بذارید..و تعهداتی ک باهاش ب وجود میاد.

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8801
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    دوست عزیز از نوشته شما کاملا" میشه فهمید که شما علاقه چندانی به این ازدواج ندارید ...

شاید دیدگاه خیلی از افراد در ازدواج متفاوت باشه ولی چیزی که در ازدواج بسیار مهمه ....

اول از همه داشتن استقلال مالیه ... و این یعنی اینکه ایشون باید کار و درآمدی باثبات داشته باشن ...

شما در این سایت پیدا خواهید کرد افرادی که بسیار عاشقانه ازدواج کرده ان ولی مشکلات مالی و بیکاری

باعث برهم زدن کانون زندگشون شده ....پس منطقی و واقعبینانه تصمیم گیری کنید نه از سر دلسوزی برای فردی و ...
    نظرشما ب واقعیت من خیلی نزدیک ولی منی ک دوسال با ایشون بودم آیا رفتنم خیانت محسوب نمیشه در قبال احساس عمیق ایشون.
    و سوال دیگه ام اینه آیا من از نظر احساسی توانایی اینو خواهم داشت ک با کس دیگه ای رابطه ی احساسی شروع کنم. درحالی ک تمام خاطرات و آرزوهای آیندم در گذشته با ی مرد دیگه بوده...اصلا چ بلایی سر ایشون میاد؟ راستش احساس من رفتنمو تایید نمیکنه. دنبال اینم ک برهانی برنده تر و درست تر از احساسم پیداکنم.

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8801
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها

چرا کسی ج سوالای اساسیمو نمیده؟؟؟؟
    مگه احساس مهم نیست؟؟؟
    لطفا شرایطمو درک کنید...فاجعه روانی این موضوع قابل تحمل؟؟
    یا ترک نکردن این رابطه ظلم ب من یا ظلم ب این آقا؟؟؟

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9337
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام منم دققیقا دو سال با کسی هستم که عاشقشم و تو این مدت همه چیزاش برام خوبه اما در حال حاضر موقعیت مالی نداره با اینکه کار آیندش 90 درصد جور میشه...و واس منی که توی فامیل از لحاظ اخلاقی و تحصیلی تکم خیلی سخته ببینم کسایی که پایین تر از منن الان شرایط بهتری دارند با ازدواج های با شرایط مالی عالی...راهنماییم کنید لطفا خیلی سردرگمم...

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

به نقل از "ندای یک بسیجی":- روز قیامت وقتی همه به صف شده بودن خداوند فرمود : هرکی مدرک تحصیلی بالایی داره و پولداره بیاد بره بهشت تا از نعمت هایی که بهش میدم لذت ببره و هرکی اینارو نداره بیاد بره جهنم تا شدید ترین عذاب ها رو ببینه. دهه چی شد؟ مگه خدا همچین کاری هم میکنه؟ خادم سایبری چی میگی برا خودت حالت بده ها؟ خدا و این حرف ها؟ چرا داری کفر میگی؟ - کفر کجا بود؟ خب حرف حساب می زنم دیگه. مگه نمی بینین اون خانواده هایی که ادعای خدا پرستی و مسلمانی دارن وقتی برای دخترشون خواستگار میاد بجای اینکه به دین و اخلاق خواستگار توجه کنن به مادیات و مدرک و این چیز ها توجه میکنن؟ خدای اون ها هم لابد اینجوری هست دیگه. وگرنه کتاب خدا مشخصه، دین خدا مشخصه، احادیث ائمه مشخصه و اون چیزی که مشخص نیست این هست که این کفر از کجا اومده؟؟؟ متأسفانه ما برگشتیم به دوران جاهلیت، مادیات و ثروت و مدرک و خیلی چیزای دیگه که فقط برای به رخ کشیدن هستن جاش رو به انسانیت و دین و معرفت و پاکدامنی داده. بیایم یه مقدار حرف ها و شعار های کلیشه ای رو بگذاریم کنار و خیلی رو راست در باره ازدواج حرف بزنیم. چیزی که این روز ها فکر خیلی از جوان ها رو درگیر خودش کرده. من خودم به عنوان یک جوان مسلمان راه تکمیل شدن دین خودم رو ازدواج می دونم اما با این وضع موجود پشت دستم رو داغ کردم که سمت ازدواج برم چون چیز هایی دیدم و هم چنین تجربه کردم که واقعاً متأسف شدم. یک خانم چون مدرک بالایی داره یا مثلاً دانشجوی رشته پزشکی هست برای خودش عار میدونه مثلاً با یه لیسانسه که رشته غیر پزشکی هست ازدواج کنه. خب اینا ارزش جامعه ماست؟ ارزش آدم هاست؟ لپ کلامم این هست اونایی که ادعای مسلمانی دارن ادعای خدا پرستی دارن ادعای شیعه اهل بیت بودن رو دارن، اگه بخاطر مادیات ازدواج رو بهم بزنین یقین کنین که نه مسلمانین نه خدا پرستین نه شیعه هستنین. پ,ن : برای ازدواج گوش ما پره از نصیحت کردن اما گوش خیلی ها خالیه از حرف های بالا.

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12763
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نظر شخصیم
    ازدواج نکنیا!!!!!!!

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12763
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوغفار نمایش پست ها

به نقل از "ندای یک بسیجی":- روز قیامت وقتی همه به صف شده بودن خداوند فرمود : هرکی مدرک تحصیلی بالایی داره و پولداره بیاد بره بهشت تا از نعمت هایی که بهش میدم لذت ببره و هرکی اینارو نداره بیاد بره جهنم تا شدید ترین عذاب ها رو ببینه. دهه چی شد؟ مگه خدا همچین کاری هم میکنه؟ خادم سایبری چی میگی برا خودت حالت بده ها؟ خدا و این حرف ها؟ چرا داری کفر میگی؟ - کفر کجا بود؟ خب حرف حساب می زنم دیگه. مگه نمی بینین اون خانواده هایی که ادعای خدا پرستی و مسلمانی دارن وقتی برای دخترشون خواستگار میاد بجای اینکه به دین و اخلاق خواستگار توجه کنن به مادیات و مدرک و این چیز ها توجه میکنن؟ خدای اون ها هم لابد اینجوری هست دیگه. وگرنه کتاب خدا مشخصه، دین خدا مشخصه، احادیث ائمه مشخصه و اون چیزی که مشخص نیست این هست که این کفر از کجا اومده؟؟؟ متأسفانه ما برگشتیم به دوران جاهلیت، مادیات و ثروت و مدرک و خیلی چیزای دیگه که فقط برای به رخ کشیدن هستن جاش رو به انسانیت و دین و معرفت و پاکدامنی داده. بیایم یه مقدار حرف ها و شعار های کلیشه ای رو بگذاریم کنار و خیلی رو راست در باره ازدواج حرف بزنیم. چیزی که این روز ها فکر خیلی از جوان ها رو درگیر خودش کرده. من خودم به عنوان یک جوان مسلمان راه تکمیل شدن دین خودم رو ازدواج می دونم اما با این وضع موجود پشت دستم رو داغ کردم که سمت ازدواج برم چون چیز هایی دیدم و هم چنین تجربه کردم که واقعاً متأسف شدم. یک خانم چون مدرک بالایی داره یا مثلاً دانشجوی رشته پزشکی هست برای خودش عار میدونه مثلاً با یه لیسانسه که رشته غیر پزشکی هست ازدواج کنه. خب اینا ارزش جامعه ماست؟ ارزش آدم هاست؟ لپ کلامم این هست اونایی که ادعای مسلمانی دارن ادعای خدا پرستی دارن ادعای شیعه اهل بیت بودن رو دارن، اگه بخاطر مادیات ازدواج رو بهم بزنین یقین کنین که نه مسلمانین نه خدا پرستین نه شیعه هستنین. پ,ن : برای ازدواج گوش ما پره از نصیحت کردن اما گوش خیلی ها خالیه از حرف های بالا.
    خیلی کنجکاوم بدونم مدرک تحصیلی شما چیه؟!

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15822
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    شرایط شما دقیقا شبیه شرایط منه 6ماه قیل....عقد کردم باهاش....ولی الان واقعا پشیمونم بخدا.....اگه طرف شمام از همه لحاظ از شما و خانوادتون پایین تره قبول نکن...مگر اینکه دیگه زیاد با فامیلای خودت رفت و آمد نداشته باشی......من تو شهر تقریبا کوچکی زندگی میکنم حرف و حدیث زیاده.....میگن دختر فلانی کجا زندگی میکنه...نگا خونه زندگیش....هزار و هزار حرف دیگه......خیلی سخته بخدا.....عشق زیاد میخواد چشمتو رو این چیزا ببندی....شما الان 6ماه پیش منید....به تجربه میگم اگه الان جای شما بودم جواب رد میدادم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)