نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: پیگیری قانونی تهمت و افترا

3079
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8840
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پیگیری قانونی تهمت و افترا

با سلام من خانمی هستم 50 ساله الحمدلله مشکل خانوادگی ندارم سه فرزند پسر دارم با یک نفر شوهرم یک معامله کرد که او پول ما رو خورد و الان حدود پنج سال است که نداده و بخاطر مریضی همسرم شکایت نکردم لازم به توضیح است این شخص همسایه ما هم هست مشکل من اینجاست که این شخص مدت زیادی است که پیامک های بسیار بسیار بد که مرتب از کلمات رکیک استفاده میکند بمن می دهد و مرتب مرا مورد فحش و تهمت های بیجا می دهد او تهدید می کند که سر شوهرت بلا می اورم و از این قبیل .من بخاطر بیماری شوهرم که قلب عمل کرد و عصبی هست به او و پسران چیزی نگفتم ولی او از این پیام ها دست بردار نیست موضوع را به خواهرش گفتم او هم با برادرش حرف زد ولی دوباره شروع می کند او نیمه شب ها پیام می دهد و من مجبورم گوشیم را خاموش کنم شما نمی دانید چه چیز هایی می گوید او به تمام مرد ه های من کار دارد و مرتب ناسزا می گوید و مرا به هر کس و ناکسی می بندد و می گوید تو با انها ارتباط داری خواستم بگویم من می توانم وکیل بگیرم و شکایت کنم طوری که خانواده نفهمند .ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : پیگیری قانونی تهمت و افترا

نقل قول نوشته اصلی توسط شهناز نمایش پست ها
    با سلام من خانمی هستم 50 ساله الحمدلله مشکل خانوادگی ندارم سه فرزند پسر دارم با یک نفر شوهرم یک معامله کرد که او پول ما رو خورد و الان حدود پنج سال است که نداده و بخاطر مریضی همسرم شکایت نکردم لازم به توضیح است این شخص همسایه ما هم هست مشکل من اینجاست که این شخص مدت زیادی است که پیامک های بسیار بسیار بد که مرتب از کلمات رکیک استفاده میکند بمن می دهد و مرتب مرا مورد فحش و تهمت های بیجا می دهد او تهدید می کند که سر شوهرت بلا می اورم و از این قبیل .من بخاطر بیماری شوهرم که قلب عمل کرد و عصبی هست به او و پسران چیزی نگفتم ولی او از این پیام ها دست بردار نیست موضوع را به خواهرش گفتم او هم با برادرش حرف زد ولی دوباره شروع می کند او نیمه شب ها پیام می دهد و من مجبورم گوشیم را خاموش کنم شما نمی دانید چه چیز هایی می گوید او به تمام مرد ه های من کار دارد و مرتب ناسزا می گوید و مرا به هر کس و ناکسی می بندد و می گوید تو با انها ارتباط داری خواستم بگویم من می توانم وکیل بگیرم و شکایت کنم طوری که خانواده نفهمند .ممنون

افترا در لغت به معنی دروغ‌بستن، و بهتان‌زدن، و در اصطلاح حقوقی عبارت است:

از نسبت دادن صریح عمل مجرمانه برخلاف حقیقت و واقع به شخص یا اشخاص معین

به یكی از طرق مذكور در قانون، مشروط بر این‌كه صحت عمل مجرمانه نسبت داده شده، در نزد مراجع قضایی ثابت نشود...

ارکان و اجزاء قانونی جرم افترا عبارتند از:
    1- جرمی را بصورت صریح و واضح به دیگری نسبت دهد.

2- آن جرم امر پوچ و واهی باشد یعنی ساخته تخیلات ذهن شاکی باشد.

3- با انگیزه ضرر زدن و هتک حیثیت آن جرم را به غیر نسبت دهد.

4- نسبت دهنده(شاکی) نتواند درستی موضوعی را که به دیگری نسبت داده
    در مرجع قضایی صلاحیت دار به اثبات برساند.

و از آنجایی که آبروی مسلمان به منزله خون اوست

و اصولاً تهمت یا افترا به دیگری از نظر شرعی، عرفی و اخلاقی عملی زشت، ناپسند و نفرت آور است

و در کلامی از امام علی (ع) نیز آمده است که:

((بپرهیز از اینکه گمان را بد گردانی زیرا به راستی بدگمانی عبادت را فاسد و گناه را بزرگ میگرداند.))

به همین خاطر شما میتونید با واحد ارشاد و معاضدت قضایی در دادگستری مراجعه کنید ...

تا با مشورت با وکلای محترم (بصورت رایگان) مراحل روند کارو بررسی کنید ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : پیگیری قانونی تهمت و افترا

نقل قول نوشته اصلی توسط شهناز نمایش پست ها
    سلام

در اینجا با چند تا عنوان مجرمانه قانونی مواجه هستیم:

1.تهدید.
    2.توهین
    3.قذف(نسبت دادن زنا و لواط به دیگری)
    4.مزاحمت تلفنی

که از هر طریق باشه تحقق پیدا میکنه...که پیامک هم یکی از مصادیقش هست...

شما.اگر sms های این فرد رو دارید و خطی رو هم که ایشون با اون به شما sms میده به نام خودش باشه میتونید.به دادسرای محلتون رجوع

کنید...و بدونه نیاز به هیچ دلیل و مدرکه دیگه ایشون رو تحت پیگرد قانونی قرار بدین...

تشخیص اینکه الفاظ بیان شده مصداق کدوم جرم هست با دادگاه هست...

و از اونجا که ابلاغ های دادگاه و در آخر دادنامه باید به شما انجام بگیره و شما ناگزیر هستین آدرس محل اقامتتون رو در شکوایه بنویسید

امکان اینکه دیگران(همسرتون) متوجه بشه هست..مگر اینکه آدرسه کس دیگرو به عنوان محل اقامت معرفی کنید...

و اگه وکیل بگیرید که دیگه هیچ جای نگرانی نیست از بابت متوجه شدن دیگران.و تمام ابلاغها به وکیل شما انجام میشه...

تنظیم شکوایه صحیح نیاز به تخصص داره تا نتیجه بگیرید

موفق باشید

5. 5 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)