نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشاوره حقوقی و گرفتن ارث

1438
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8985
    تشکـر
    0
    تشکر شده 18 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاوره حقوقی و گرفتن ارث

سلام پدربزرگ من میمیرد ووصیت میکنداموال بطوریکه نوشته شده تقسیم بشه اما عمهاوزنعموهای من تبانی کردن وهمه ارثوبرداشتن ووصیتوسوزوندن پدرمم ازحق ارث 8میلیون گرفته بوددرصوری که اون اموال 500میلیون بود میشه بدونم چطورمیتونم حقموبگیرم غیرمسقیم بدون اینکه اسمی ازمن برده بشه؟

2. کاربران زیر از گل وفا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2736
    تشکـر
    176
    تشکر شده 120 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : گرفتن ارث من بدون نظرمن

سلام
    اگر وصیت نباشد اموال طبق قانون تقسیم می شود یعنی 2 تا پسر و یکی دختر ارث می برد پس پدر شما باید شکایت کند اگر اموالی در کار بوده و برادران پدرتان آن ها را فروخته باشند انتقال مال غیر کرده اند اگر هم دخل و تصرفی صورت گرفته باشد تصرف عدوانی کردند که به راحتی قابل پیگیری است.
    ویرایش توسط cigar : 11-28-2014 در ساعت 11:21 PM

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشاوره حقوقی و گرفتن ارث

نقل قول نوشته اصلی توسط گل وفا نمایش پست ها
    سلام پدربزرگ من میمیرد ووصیت میکنداموال بطوریکه نوشته شده تقسیم بشه اما عمهاوزنعموهای من تبانی کردن وهمه ارثوبرداشتن ووصیتوسوزوندن پدرمم ازحق ارث 8میلیون گرفته بوددرصوری که اون اموال 500میلیون بود میشه بدونم چطورمیتونم حقموبگیرم غیرمسقیم بدون اینکه اسمی ازمن برده بشه؟
    دوست عزیز در این مورد با وکلای حاضر در واحد ارشاد و معاضدت قضایی دادگستری مشورت کنید

این وکلا به صورت رایگان خدمات مشاوره ای رو اراوه میکنن

بهتره قبل از هر کاری اول از مسیر قانونی بااطلاع بشید ...

و اینو بدونید که همیشه یک راهی وجود داره تا شما به حق واقعیتون برسید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشاوره حقوقی و گرفتن ارث

نقل قول نوشته اصلی توسط گل وفا نمایش پست ها
    سلام

اگر پدر شما زنده است...شما ذی نفع نیستین تا چه مخفیانه(که امکانش نیست)چه به طور علنی بخواین از ترکه چیزی نصیب بشین...

وصیت پدر بزرگه شما هر چی باشه فقط تا یک سومش نافذ هست(مثلا اگر اموالش 300م ارزش داره تا سقف 100م به وصیت عمل میکنن.بیشتر

از اونو همه ورثه باید تنفیذ(اجازه بدن)کنن)

و اما اگه شما(البته پدرتون) مطمئن هستین که وصیت نامه ای وجود داشته و به نفع پدرتون بوده و برای این ادعا شاهد دارین میتونین

علیه اونها اقامه دعوی کنید و اگر شاهد نداشته باشین میتونیین بخواین سوگند بخورن که وصیتی وجود نداشته....این از این

از وصیت که بگذریم.بعد از فوت اشخاص ترکه بین ورثه به نسبت جنسیت بین افراد تقسیم میشه(بعد از کسر دیون و مابقی واجبات مالی مالیات

بر ارث . انحصار ورثه...)

و مطمئنن عمه و عموهای شما هم برای اینکه این اموالو تملک کنند باید این مراحلو بگذرونن و اینجاست که به امضا و حضور پدر شما هم نیاز

هست.احتمال این که بدون بردن اسم پدرتون اینکارو کنن محاله...چون اسم پدر شما تو شناسنامه پدر بزرگتون هست و ادعا فوت نیاز به گواهی

فوت و اثبات داره(منظور فوت پدر شماست)

این در صورتیه که پدرتون زنده باشه...و اگر ایشون بعد از فوت پدر بزرگتون فوت کردن شما و مابقی ورثه پدرتون میتونن پیگیره مطالبه حقشون

باشین....

اگه چیزه دیگه ای نباشه پدر شما و درصورت نبودن پدرتون(تاکید میکنم در صورتی که بعد از پدر بزرگتون فوت کردن) شما ذی نفع هستین و این حقوق قابل مطالبه هست...

موفق باشید

6. 2 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد