نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: مشاوره و وسوسه خودارضایی

2582
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9084
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاوره و وسوسه خودارضایی

من علی هستم 17 سالم هست ..... سه ساله بدن سازی کار میکنم در رشته پاور لیفتینگ .....
    من به علت مصرف یه سری از مکمل ها و دارو ها و همچنین خود ورزشم قدرت و انرژی جنسی بسیار بالایی دارم .....
    ولی متاسفانه گاهی اوقات این وسوسه میشم که خود ارضایی کنم ......
    راستش قبلا یک سال این کارو میکردم ولی بعد برای سه سال ترکش کردم ..... ولی دوباره این اعتیاد گریبان گیرم شده ....
    اینطوری بگم که نه اعتیاد مثلا من ماهی یه بار معمولا خیلی وسوسه میشم و تقریبا خیلی تحمل میکنم ..... ولی ازتون خواهش مندم بهم کمک کنید که اصلا این کارو انجام ندم ....؟!

2. 3 کاربران زیر از e-mortall بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : اگر ممکنه به سوالم جواب بدید ؟!

میفهمم مشکلتو
    چندتا پیشنهاد دارم اول اینکه به فکر ازدواج باشی
    تنهایی تنها عامله خودارضایی (پس باید از بین ببری تا ترک بشه )
    (درعجبم با این همه ورزش چجوری تحریک میشی آخه خودم موقعی که رزمی میرفتم شبا بدون شام خوابم میبرد چه برسه به فکروخیال بگذریم .....)
    ولی اگر موقعیت ش و نداری بازم نباید خودارضایی کنی
    اول بهم بگو تو چه تایمی خودارضایی میکنی ؟؟
    چه روز هایی ؟؟؟
    چه عاملی باعث تحریکت میشه ؟؟
    و چیزایی که خودت فکرمیکنی باید بدونم
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

4. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

داداش رپا ایشون 17 سالشونه مشکلشون خود ارضای ، میخوای ازدواج کنن ؟؟

مشکلش یکیه میخوای چنتا بشه ، بهتره اول اینو حل کنن .

تا بعد انشالله ازدواج هم میکنن .

سلام آقا علی

بهتره عامل های که باعث میشه فکر ها و نگرش های سـکـسی به ذهنتون بیاد رو ازشون دوری کنید .

خوبه که شما اعتیاد شدید هم ندارین ، پس خیلی جلو هستین .

ورزش بدنسازی هم یک ورزش غیر هوازیه بهتره یک ورزش هوازی کنارش انجام بدین مثل ، پیاده روی ، دو ، تنیس ، فوتبال و . . . هرچی که خودتون علاقه دارین ، به نظرم کوه نوردی هم بهترین ورزش هوازیه

مکمل هم مصرف نکنین خیلی خوبه ، هم برا سلامتی تون هم برا تحریک نشدن ( مکمل ها برای بدن ضرر هستن ، رشد عضله ای هم که در بدنسازی میارن موقتیه )

6. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    داداش رپا ایشون 17 سالشونه مشکلشون خود ارضای ، میخوای ازدواج کنن ؟؟

مشکلش یکیه میخوای چنتا بشه ، بهتره اول اینو حل کنن .

تا بعد انشالله ازدواج هم میکنن .
    )
    حالا ازدواجم نکرد نکرده
    تنها مندنش درد اصلیشه
    امضای ایشان

8. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشاوره و وسوسه خودارضایی

نقل قول نوشته اصلی توسط e-mortall نمایش پست ها
    من علی هستم 17 سالم هست ..... سه ساله بدن سازی کار میکنم در رشته پاور لیفتینگ .....
    من به علت مصرف یه سری از مکمل ها و دارو ها و همچنین خود ورزشم قدرت و انرژی جنسی بسیار بالایی دارم .....
    ولی متاسفانه گاهی اوقات این وسوسه میشم که خود ارضایی کنم ......
    راستش قبلا یک سال این کارو میکردم ولی بعد برای سه سال ترکش کردم ..... ولی دوباره این اعتیاد گریبان گیرم شده ....
    اینطوری بگم که نه اعتیاد مثلا من ماهی یه بار معمولا خیلی وسوسه میشم و تقریبا خیلی تحمل میکنم ..... ولی ازتون خواهش مندم بهم کمک کنید که اصلا این کارو انجام ندم ....؟!
    دوست عزیز این یک حس طبیعی و عریزیه و شما نمیتونید در مواقعی که تحریک میشید جلوشو بگیرید

بهتره برای دور شدن از این عمل از تحریک شدن دور باشید ....

وقتی در موقعیتی برای تحریک قرار میگیرید ، محلتون رو تغییر بدید ...
    خب انرژی خودتون رو با ورزش کردن مصرف کنید و خواهشا" فقط ورزش کنید نه اینکه با پودر و دارو باشه

به هرحال اگر تعداد دفعات انجام دادن رو کم کنید میتونید اونو کنترل کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9084
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان خوبم رضا و رپا جان .....
    راستش رپا جان چه موقعی از روز که اینطوری بهت بگم مثلا از شنبه تا چهار شنبه میرم باشگاه مشکلی ندارم ولی پنج شنبه و جمعه به طور مثال به محض اینکه پای لپ تاپ یا موبایل میشینم یه سری افکاری میاد تو ذهنم خیلی اوقات باهاشون مبارزه میکنم ولی دو هفته اینطوری پیش میره ولی هفته سوم دیگه قدرتی انگار برام باقی نمیمونه .......
    فقط تنها راهیی که به نظر خودم میرسه استفاده از موادی هست که قدرت جنسی رو میاره پایین .....
    رضا جون راستش تنها راهی که احساس میکنم میتونم این نگرش ها رو از خودم دور کنم نماز خوندن هست ...... ولی بعضی اوقات تنبلیم میشه و این باعث فاصله بین نماز خوندنم میشه .... و رضا جان وقتی این کارو میکنم اینقد عذاب وجدان دارم که حتی شده خود زنی میکنم اینقد اعصابم خورد میشه که دوست دارم هر نوع اسیبی به خودم برسونم ......
    ولی دوستان حالم بهم میخوره از این کار اینقد ازش متنفر هستم که انگیزشو داشته باشم ترکش کنم ..... اصلا اگر چاره ای باشه دوست دارم اصلا همچین قدرتی نداشتم احساس میکنم عقیم باشم خیلی بهتره !!!

12. کاربران زیر از e-mortall بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

راستش رپا جان چه موقعی از روز که اینطوری بهت بگم مثلا از شنبه تا چهار شنبه میرم باشگاه مشکلی ندارم ولی پنج شنبه و جمعه به طور مثال به محض اینکه پای لپ تاپ یا موبایل میشینم یه سری افکاری میاد تو ذهنم خیلی اوقات باهاشون مبارزه میکنم ولی دو هفته اینطوری پیش میره ولی هفته سوم دیگه قدرتی انگار برام باقی نمیمونه .......
    فقط تنها راهیی که به نظر خودم میرسه استفاده از موادی هست که قدرت جنسی رو میاره پایین .....
    رضا جون راستش تنها راهی که احساس میکنم میتونم این نگرش ها رو از خودم دور کنم نماز خوندن هست ...... ولی بعضی اوقات تنبلیم میشه و این باعث فاصله بین نماز خوندنم میشه .... و رضا جان وقتی این کارو میکنم اینقد عذاب وجدان دارم که حتی شده خود زنی میکنم اینقد اعصابم خورد میشه که دوست دارم هر نوع اسیبی به خودم برسونم ......
    ولی دوستان حالم بهم میخوره از این کار اینقد ازش متنفر هستم که انگیزشو داشته باشم ترکش کنم ..... اصلا اگر چاره ای باشه دوست دارم اصلا همچین قدرتی نداشتم احساس میکنم عقیم باشم خیلی بهتره !!!
    ببین برنامه ات واسه 5شنبه وجمعه روو عوض کن
    یعنی پنج شنبه ها با رفیقات قرار بزار برو بیرون
    جمعه ها برو کوهی جاییی که زیاد تو خونه نمیونی
    یادت باشه با غول بی شاخ و دم نمیجنگی فقط یه احساس که باید بهش جهت بدی واسه خوشبختی
    تنبلی برای نماز مشکل همه است یه جورایی ولی راه حلش مسجد رفتنه چون واسه حفظ ابروم شده پامیشی و نماز میخونی تازه روحیه اتم عوض میشه و باعث میشه با اجتماع تعامل خوبی داشته باشی
    منم تا همین چندماه پیش مثل خودت درگیر خودارضایی بودم ولی چون قبلا 1 سال پیش ترکش کرده بودم این ددفه راحت تر از قبل ترکش کردم
    و اما میرسیم به عوامل تحریکت
    همه عکس های تحریک کننده رو از تو هاردت (گوشیت ) پاک کن و رو این موضوع حساس باش
    یعنی سعی نکن دوباره برش گردونی
    پیش رفیقات اگه بلوتوث تعارف زدن سر بحث و عوض کن
    باید همیشه به خودت یاد وری کنی که میتونی ترکش کنی
    امضای ایشان

14. 3 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8739
    تشکـر
    68
    تشکر شده 59 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    0

درود

بهت پیشنهاد می دهم به این تالار مراجعه کنی که مخصوص همین مشکلی هست که شما داری:
    K.T.KH.E - صفحه سردر

راههای ترک خود ارضایی

[replacer_img]

بسم الله الرحمن الرحیم

دستورهاى ده گانه

گفتيم خطر و زيان انحرافات جنسى مخصوصاً «استمنا» MASTURDATIONكه گاهى به تناسب يك افسانه تاريخى «اونانيسم» نيز ناميده مى شود. اگر چه غير قابل انكار است، زيرا به زودى شكل «اعتياد» به خود مى گيرد، اعتيادى ريشه دار و كشنده تا آن جا كه گاه در يك روز چندين بار دامان مرتكبين خود را آلوده مى سازد،و حتّى طبق اعتراف صريح بعضى از مبتلايان گاهى كارشان به جايى مى رسد كه تنها با «تصوّر و فكر»! بدون هيچ گونه عمل ديگر مايع مخصوص از آنها دفع مى گردد.

ولى از آن خطرناك تر يأس و نوميدى از مبارزه با اين اعتياد است، زيرا اين نوميدى بزرگ ترين سدّ راه نجات مبتلايان خواهد شد و واكنش هاى فوق العاده نامطلوب روحى در آنها ايجاد خودهد كرد.

مبتلايان بايد اطمينان كامل داشته باشند كه اگر بخواهند مى توانند در مبارزه با اين عادت شوم پيروز گردند، و حتّى عمده آثار آن را از وجود خود برچينند، خواه دوران اين مبارزه كوتاه يا طولانى باشد.

آنها هرگز نبايد به خود تلقين كنند كه اين اعتياد تا آخر عمر از آنها دست بردار نيست و يا آثار آن همچنان باقى خواهد ماند.

منتها بايد با هوشيارى كامل و تصميم قاطع و به كار بستن «دستورهاى آينده» به مبارزه پى گيرى برخيزند.

كسانى كه از چنگال اين عادات شوم نجات يافته اند بايد قدر پاكى خود را بدانند، و در حفظ آن نهايت مراقبت را بنمايند، از هر گونه وسوسه شيطانى در اين راه بپرهيزند، و با هيچ قيمتى سرنوشت خود را به دست افراد گمراه و معاشران منحرف نسپارند.

همان طور كه سابقاً هم اشاره كرديم شرط پيروزى قطعى در مبارزه با هر نوع اعتياد غلط - اعم از اعتيادهاى خطرناك جنسى يا اعتيادهاى ديگر - پس از «اميدوارى و اطمينان به پيروزى» داشتن تصميم قاطع است.
    تصميمى آهنين و محكم و متّكى به ايمان و شخصيت و شرافت و وجدان.

تصميمى راسخ و غير قابل عدول.

حتّى اگر به عللى اين تصميم ده بار هم شكسته شد مجدداً، بلكه قاطع تر و راسخ تر بايد تصميم بگيرند و با همان اميدوارى و ايمان تصميم خود را تجديد كنند.

زيرا سرانجام آثار اين تصميم ها در ناخودآگاه آنها اثر گذارده و هنگامى كه روى هم متراكم شد تأثير خود را خواهد بخشيد.

امّا مسلّماً و بدون ترديد اگر اين تصميم شكسته نشود خيلى زودتر آثار اين عادات شوم از روح و جسم آنها برچيده خواهد شد.
    بديهى است اين گونه افراد اگر رابطه و پيوند نزديكى با خداى خود برقرار سازند و با تمام ذرات وجود خود از ساحت مقدّس او استمداد جويند، و به لطف او اميدوار و دلگرم باشند در پرتو اين ايمان مذهبى خيلى زودتر نتيجه خواهند گرفت.

* * *

اكنون كه اين مراحل پيموده شد بايد امور زير را دقيقاً به كار بندند.

ممكن است اين امور در نظر بعضى ساده جلوه كند، ولى هنگام عمل روشن مى شود كه اثر معجزه آسايى دارد.

1- اجتناب از هر گونه تحريك مصنوعى
    اگر جوانان انتظار داشته باشند كه هر شب در سينما يا در برابر تلويزيون ناظر صحنه هاى هوس آلود «فيلم هاى س *ك**_س**ى» باشند، و همه روز قسمت مهمى از وقت گران بهاى خود را به مطالعه «رمان هاى عشقى» و تماشاى «عكس هاى شهوت انگيز» مجلات فاسد و مبتذل بگذرانند، و در كوچه و خيابان با ولع تمام اندام برهنه زنان و دختران را ورانداز كنند، و با اين همه باز هيچ گونه آلودگى پيدا نكنند سخت در اشتباهند.

اين گونه «تحريكات مصنوعى» كه هيچ گونه ضرورتى هم ندارد، مسير فكر هر جوانى را از مسائل اصولى زندگى تغيير مى دهد و به سوى مسائل جنسى، آن هم به صورت حاد و طغيانگر، مى كشاند.
    شب و روز، آنها را در يك حال اضطراب دائمى عصبى كه آثار نامطلوب آن بر تمام وجود آنان سايه خواهد افكند نگه مى دارد.

همه جوانان عزيز - مخصوصاً آنهايى كه داراى پاره اى از عادت هاى غلط جنسى هستند - بايد به شدت از اين گونه امور بپرهيزند، از ديدن اين فيلم ها، و مطالعه آن رمان ها و هر گونه چشم چرانى عمدى اجتناب ورزند، آرامش فكرى خود را بى جهت بر هم نزنند، و اعصاب نيرومند خود را با هيجان هاى دائمى تضعيف نكنند.

براى موفقيت در اين قسمت لازم است سرگرمى هاى سالم و مناسبى براى اوقات فراغت خود انتخاب نمايند و به كمك دوستان خود برنامه هاى صحيحى براى اين اوقات تنظيم كنند.

اين سرگرمى ها ممكن است:

ورزش هاى فردى و دسته جمعى

پياده روى در هواى آزاد

مطالعه كتب سودمند و مفيد

پرورش گل در منزل و به طور كلى كارهاى كشاورزى،

كارهاى دستى

جمع آورى اشعار

تهيه كلكسيون هاى عكس و تمبر و مانند اينها.

شركت در انجمن هاى گوناگون و كنفرانس هاى علمى يا اخلاقى، باشد.

* * *

2- تهيه برنامه فشرده و تمام وقت

جوانان بايد بطور حتم براى تمام شبانه روز خود برنامه تنظيم كنند به طورى كه يك ساعت وقت بيكار و بدون برنامه نداشته باشند.

نمى گوييم مرتباً درس بخوانند يا كار كنند، بلكه مى گوييم اگر تفريح يا ورزش هم دارند برنامه داشته باشند، و يك ساعت خالى از برنامه نباشد.

جوانان بايد بدانند بزرگ ترين بدبختى براى يك جوان اين است كه وقت هاى خالى از هر گونه برنامه داشته باشد.

خطرناك» به وسيله مطبوعات هدف نشر داده شده قسمت قابل توجّهى از سرگرمى هاى سالم تشريح گرديده است.

ممكن است جوانى بيكار باشد و جوياى كار، امّا در عين حال براى شب و روز خود برنامه اى تهيه كند، اعم از مطالعه و تفريح و استراحت و مانند آن.

حتى اگر جوانان بتوانند برنامه روزانه خود را كمى بيش از مقدار وقتشان تنظيم كنند به طورى كه فكر آنها حتى يك لحظه بيكار به معناى واقعى نباشد بهتر است، زيرا اشتغالات فراوان فكرى، اثر عميقى در انصراف فكر از آن عادات شوم دارد.

بسيار ديده شده كه افراد معتاد به سيگار در روزهاى تعطيلى چند برابر روزهايى كه مشغول كار هستند سيگار دود مى كنند، اين تفاوت فاحش، اثر همان اشتغال فكر و اعصاب و بدن به كارهاى مثبت و انصراف از كارهاى بيهوده يا زيان آور در ايّام غير تعطيلى است.

خلاصه افرادى كه گرفتار اعتيادهاى غلط جنسى هستند اگر برنامه مشغول كننده اى براى تمام وقت خود نداشته باشند به آسانى نمى توانند اين عادت را از سر خود دور كنند، و تهيه چنين برنامه اى از مؤثرترين عوامل ترك اعتياد است، و مطمئناً با تهيه چنين برنامه اى قسمت مهمى از مشكلات ترك اين اعتياد را پشت سر خود خواهند گذاشت.

3- توجّه مخصوص به ورزش

معروف است ورزشكاران نسبت به مسائل جنسى كم علاقه هستند، چون ورزش مقدار فراوانى از انرژى هاى بدنى و فكرى آنها را به خود اختصاص مى دهد و طبعاً از مسائل ديگر كم مى كند.

به همين دليل براى جلوگيرى از تحريكات زياد جنسى لازم است جوانان برنامه هاى وسيع و متنوع ورزشى انتخاب كنند.

مبتلايان به اين عادت شوم غالباً افرادى گوشه گير، منزوى كم تحرك و خمود هستند و همين گوشه گيرى و انزوا و عدم تحرك وضع آنها را تشديد مى كند، و اگر از اين وضع به كلى در آيند و زندگى خود را با تحرك زياد بياميزند اثر عميقى در بهبود حال آنها و ترك عادتشان خواهد بخشيد.

اين گونه افراد معمولا اعصاب ضعيف و ناتوانى دارند، و ورزش هاى متنوع و مناسب در تقويت اعصاب آنها فوق العاده مؤثّر است.

اين افراد هر چه وقت اضافى و خالى از برنامه دارند بايد به بازى هاى گوناگون ورزشى و يا پياده روى در هواى آزاد تخصيص دهند تا هم سلامت از دست رفته خود را باز يابند و هم قسمتى از انرژى هاى جسمى و فكرى آنها متوجه اين قسمت گردد.

به همان اندازه كه تحرّك و ورزش هاى فردى و دسته جمعى براى آنها مفيد است، انزوا و به گوشه اى خزيدن و در فكر فرو رفتن براى اين قبيل افراد سم مهلك است كه بايد به هر قيمتى شده از آن دورى گزينند.

اين توصيه را فراموش نكنيد و آثار معجزه آساى آن را ببينيد، در روز آن قدر ورزش كنيد كه خسته شويد و شب هنگام به محض اين كه در بستر آرميديد در خواب عميقى فرو خواهيد رفت و از شر بسيارى از خيالات و افكار مضر و كشنده كه در اين موقع به سراغ جوانان مى آيد در امان خواهيد بود!

* * *

4- بايد عادتى جانشين عادتى گردد

روانشناسان مى گويند: براى ترك يك عادت بد حتماً بايد به سراغ عادت خوب رفت و آن را جانشين عادت بد نمود.

مثلا كسانى كه عادت به قمار دارند، و با اين كه تمام زيان هاى آن را مى بينند و حس مى كنند، باز حاضر نيستند آن را ترك گويند، و به گفته خودشان وقت قمار كه مى رسد نمى فهمند چه نيرويى آنها را مانند يك اسير و برده به سوى اين عمل كه عقل و وجدانشان آن را محكوم ساخته مى كشاند؟!، چنين كسانى براى اين كه بر اين عادات غلط پيروز شوند حتماً بايد در همان ساعات، بازى صحيحى را (مانند يك مسابقه ورزشى سالم) جانشين بازى قمار كنند تا اين عادت بد به اصطلاح از سر آنها بپرد.

و به عبارت ديگر انرژى خاصى كه تحت تأثير انگيزه عادت در آن حال تحريك مى گردد به اين سمت كشيده شود و مصرف گردد بدون اين كه هيچ گونه واكنش نامطلوبى داشته باشد (دقت كنيد).

در مورد عادات بد جنسى بايد درست در همان ساعاتى كه انگيزه آن در مبتلايان توليد مى شود به سراغ برنامه خاصى براى چنين ساعتى از قبل پيش بينى كرده اند بروند، به سراغ مسابقه علمى، ورزشى، مسابقه هوش، مطالعه يك اثر جالب، يك ورزش مورد علاقه مانند كوهنوردى، اسب سوارى و... اين كار را آن قدر ادامه دهند كه جانشين عادت بد سابق گردد.

* * *

5- پرهيز مطلق از تنهايى

اين گونه افراد بايد حتماً و بدون هيچ گونه قيد و شرط از تنها ماندن به شدت اجتناب كنند.

هرگز تنها نباشند; در خانه تنها نمانند، شب در اطاق تنها نخوابند، تنها براى مطالعه به نقاط خلوت نروند.

و به محض اين كه در محيطى احساس كردند تنها هستند از آن محيط بيرون بروند.

اين گونه افراد مخصوصاً بايد اين نكته را فراموش نكنند كه به مجرد اين كه نخستين تحريك را در خود حس مى كنند بلافاصله برخيزند و سرگرم كار ديگرى شوند. فراموش كردن اين تذكر غالباً گران تمام مى شود.

تنهايى، محيط كاملا مساعدى است براى پرورش ميكرب اين اعتياد در فكر هر جوان، و تمام جوانانى كه مى خواهند خوشبخت و سالم و از خطرات عظيم استمنا در امان باشند بايد از تنهايى بپرهيزند.

6- ازدواج در نخستين فرصت

اين افراد اگر امكاناتشان اجازه مى دهد بايد در نخستين فرصت ازدواج كنند حتى اگر امكانات آنها «تنها» براى انتخاب نامزد (البتّه نامزد مشروع كه عقد شرعى آن اجرا شده باشد) فراهم است بايد اين فرصت را نيز از دست ندهند.

خلاصه ازدواج تأثير قابل توجّهى در مبارزه با اين انحراف جنسى دارد و در صورتى كه دامنهة توقّعات را كوتاه و تشريفات زايد و بيجا را از آن حذف كنند كارى است بسيار سهل و ساده و آسان، ولى متأسفانه يك سلسله اوهام و قيود غلط، دست و پاى غالب طبقات را - اعم از تحصيل كرده و بى سواد - در اين قسمت بسته است.

بعضى از جوانان معتاد از ازدواج وحشت دارند، ولى اين وحشت كاملا بى اساس است زيرا با به كار بستن دستورها هم ترك اين اعتياد آسان است و هم پيروزى در تمام مراحل ازدواج و زناشويى.

7- تلقين و تقويت اراده

«تلقين» نيز در مبارزه با اين عادت رُل مهمى را بازى مى كند.

افراد معتاد بايد مرتباً به خود تلقين كنند كه به خوبى قادر هستند اين عادت زشت را ترك گويند.

براى اين كه تلقين در آنها اثر قوى و سريع ببخشد آن طور كه يكى از اطباى روانشناس دكتر «ويكتور پوشه فرانسوى» مى گويد: - بايد تلقين را به صورت زير چندين روز پشت سر هم ادامه دهند - همه روز در محل آرامى كه چيزى فكر آنها را به خود مشغول نسازد، فكر خود را متمركز ساخته و با كلمات شمرده و محكم اين جمله را تكرار كنند: «من به خوبى قادر هستم اين عادت بد را از خود دور كنم، من قادرم»! تكرار اين تلقين ساده اثر عجيبى در تقويت روحيه و ترك اين عادت و هر عادت بدى دارد. (مى توانيد آزمايش كنيد).

علاوه بر اين بايد براى تقويّت اراده از مطالعه كتاب هاى روانى كه براى تحكيم و رشد شخصيت و تقويت اراده نوشته شده است غفلت نورزند، زيرا همان طور كه دانستيم - و همه معتادانى كه موفق به ترك اين عادت بد و ساير اعتيادهاى ناپسند شده اند اعتراف دارند - نخستين گام در اين راه «اراده و تصميم» است.
    * * *

8- پرهيز كاملاز معاشرت و همنشينى با افراد منحرف و مبتلا به اين عادت بد،

در همه اوقات مخصوصاً دوران مبارزه، بايد به طور مطلق دورى جست همان طور كه از مبتلايان به «وبا» فرار مى كنند. علاوه بر اين بايد زيان ها و عواقب دردناك و مرگبار اين عمل را هرگز از خاطر خود دور ندارند و هرگز گوش به سخنان وسوسه انگيز اين و آن ندهند.

نقش معاشران بد و فاسد در ابتلاى به اين انحراف، و ادامه آن، بسيار عجيب است آنها براى اين كه كمتر احساس گناه و بدبختى كنند سعى دارند افراد ديگرى را نيز مبتلا سازند و به سرنوشت غم انگيز خود گرفتار نمايند، لذا همواره مى كوشند با سخنان وسوسه انگيز اين عمل شوم و زشت را لذت بخش و كم ضرر جلوه دهند، ولى جوانان بيدار هرگز در دام وسوسه هاى شيطانى آنها نمى افتند.

* * *

9- تقويت عمومى و رژيم غذايى

داشتن يك رژيم غذايى كامل و سالم كه موجب تقويت عمومى بدن گردد نيز در مبارزه با اين عادت كه در بسيارى از مواقع از ضعف اعصاب سرچشمه مى گيرد و يا خود عامل ضعف اعصاب است تأثير قابل توجّهى دارد.

استحمام با آب سرد (البتّه در مواقعى كه وضع هوا اجازه مى دهد) و سپس ماساژ دادن بدن با حوله نيز كمك مؤثرى به اين گونه افراد مى تواند بنمايد.

همچنين اين گونه افراد بايد به شدت از پوشيدن لباس هاى تنگ و چسبان كه عامل مؤثّرى براى تحريك مصنوعى است بپرهيزند، اين گونه لباس ها اصولا براى همه جوانان زيان بخش و حتى گاهى خطرناك است هم به نمو و رشد طبيعى جسم آنها صدمه مى زند و هم وسوسه انگيز و تحريك آميز است.

* * *

10- استمداد از نيروى ايمان و عقايد مذهبى

نيروى ايمان و عقيده مذهبى مى تواند بزرگ ترين كمك را به اين مبتلايان كند و آنها را به زودى از چنگال اين عادت بد نجات بخشد.

اين گونه افراد هرگز نبايد خود را يك فرد نفرين شده و مطرود درگاه خداوند بدانند. بلكه بايد به لطف خداوند بزرگ كاملا اميدوار باشند و هنگام نماز و پس از نماز كه سر به سجده گذاشته و با آفريننده مهربان و بخشنده خود راز و نياز مى كنند با تمام دل و جان و با تمام ذرات وجود خويش از او بخواهند كه آنها را در ترك اين عادت زشت يارى كند و از چنگال آن برهاند و مطمئناً هرگاه با جان و دل به او توجّه نمايند، لطف خداوند مهربان به يارى آنها خواهد شتافت و در اين مبارزه حياتى پيروز خواهند شد.

و نيز بايد در همه جا و در همه حال او را حاضر و ناظر بدانند و هرگز به خود اجازه ندهند در پيشگاه مقدّس او دست به چنين كار خلافى بزنند.
    ما اطمينان كامل داريم اگر مبتلايان دستورهاى بالا را دقيقاً فقط براى يك ماه به كار بندند از شر اين انحراف رهايى خواهند يافت.

منبع : http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=11416

16. 2 کاربران زیر از khaleghezey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

بعد اینکه تصمیم گرفتی ترک کنی خودتو ببخش دیگه لازم نیست احساس گناه کنی چون ترک کردی

قُل يا عِبادِىَ الَّذينَ اسرفُوا على اَنفُسهِم لا تَقْنطوا مِن رَحمَة الله إنّ الله يَغفرُ الذُّنوبَ جَميعاً إنَّه هو الغَفورُ الرّحيم(6)؛
    بگو اى بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده‌ايد، از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را مى‌آمرزد و او بسيار بخشنده و مهربان است.

و من يَعمَل سُوء او يَظلِم نَفسَه ثُمّ يَستغفِرِ الله يَجد الله غَفوراً رَحيماً(4)؛
    كسى كه كار بدى انجام دهد، يا به خود ستم كند، سپس از خداوند طلب آمرزش نمايد، خداوند را آمرزنده و مهربان خواهد يافت.

اینقدر هم نگران نباش همه مشکل تنبلی برای نماز دارن ،
    توصیه های khale ghezey هم توجه کن

18. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9084
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم همه دوستان از کمکتون ولی یه سوالی دارم ! شما دارو یا گیاهی میشناسید که در دسترس باشه برای خرید و باعث کاهش این حالت یا حداقل کم کردنش بشه .....؟!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)