نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: روش افزایش وزن

956
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    تشکر شده 26 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    10

Question روش افزایش وزن

سلام دوستان عزیز خسته نباشید خواهش میکنم راهنمایی کنید
    مدیر جان خواهشا کمک کن هرچی گشتم نتونستم تایپک برای وزن رو افزایش بدم پیدا کنم

سوال:
    من 18 سالمه وزنم 57 هست راستش میخوام برای استخدام نیروی انتظامی در بیام گفتن حداقل وزن 70 حداکثر 80 باشه
    باید برج 2 سال 94 یعنی چندماه دیگه اقدام کنم کمکم کنید چه طور وزنمو زیاد کنم
    درضمن از پودر اصلا خوشم نمیاد چون کبد رو از کار میندازه راهایی بجز پودر بگید برام ممنونم فوریه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ :روش افزایش وزن

برو اینترنت سرچ کن . راه حل های خوبی داده

مورد زیاد بلدم اما حوصله تایپ کردنشو ندارم
    امضای ایشان
    عشق مرکب حرکت است نه مقصد حرکت . امام حسین ( ع )

3. کاربران زیر از پسرک 22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : روش افزایش وزن

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نینجا نمایش پست ها

سوال:
    من 18 سالمه وزنم 57 هست راستش میخوام برای استخدام نیروی انتظامی در بیام گفتن حداقل وزن 70 حداکثر 80 باشه
    درضمن از پودر اصلا خوشم نمیاد چون کبد رو از کار میندازه راهایی بجز پودر بگید برام ممنونم فوریه
    درسته راه های زیادی در اینترنت وجود داره ولی بهترین راه حل اینه که با مشاور تغذیه مشورت کنید

شما جوان هستید و باید براساس قاعده این وزن رو افزایش بدی ...

خدارو شکر وقتم داری و میتونی به وزن دلخواهت برسی...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : روش افزایش وزن

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نینجا نمایش پست ها

سوال:

کالری را محاسبه کنید اما مواد مغذی را فراموش نکنید

تمرکزتان را روی مواد غذایی سالم بگذارید. یادتان باشد هر چقدر هم کالری یک غذا بالا باشد باز هم این مواد مغذی است که باید ملاک اصلی قرار بگیرد. آلیس بندر متخصص تغذیه و مدیر موسسه آمریکایی تحقیقات سرطان میگوید: برای وزن اضافه کردن باید غذایی پر کالری و البته سرشار از مواد مغذی بخورید نه فقط غذاهای پرکالری سرشار از چربی، شکر و کالری های پوچ. هدف این است که غذایی بخوریم سرشار از ویتامین ها، مینرالها، مواد مغذی و کالری بالا تا با هر گاز کالری به همراه مواد مغذی بگیریم. کار را با غذاهای مغذی و پرکالری شروع کنید و هر موقع توانستید غذاهای غنی شده با مواد اضافی مانند ماست، میوه، آجیل و چربی های سالم.

بیشتر اوقات بخورید، وزن اضافه کنید

صرف نظر از اینکه چرا میخواهید وزن اضافه کنید، خوردن میان وعده های مقوی در کنار وعده های اصلی یکی از راه های جمع آوری کالری و اضافه کردن وزن است. سعی کنید هر روز در کنار وعده های اصلی شش یا حداقل سه میان وعده استفاده کنید. سعی کنید میان وعده ها شامل پروتئین، نشاسته، سبزیجات و چربی باشد. پس سعی کنید بیشتر اوقات چیزی میل کنید و همچنین سعی کنید انتخاب هایی هوشمندانه انجام دهید. بسته به انتخاب نوع غذا میتوانید سرعت افزایش وزن خود را تند یا کند کنید.

ساخت عضله

ورزشکارانی که میخواهند وزن اضافه کنند باید به همان اندازه که تمرین میکنند به رژیم خود کالری و پروتئین استفاده کنند تا بتوانند عضله سازی کنند. افراد لاغر میتوانند با خوردن میان وعده های پروتئینی مانند شیر کم چرب به راحتی عضله سازی کنند. ورزشهای قدرتی در کنار چنین میان وعده هایی باعث ساخت عضله میشود و از آنجا که عضله سنگین است باعث بالا رفتن وزن میشود. از ورزشهایی هم که عضله ساز نیستند بپرهیزید.

نکاتی برای افزایش وزن

• در کنار صبحانه خود یک نان تست سبوس دار که روی آن کره بادام زمینی مالیده شده باشد میل کنید.
    • اگر املت میخورید به آن یک تخم مرغ اضافی و پنیر اضافه کنید.
    • سیبی را قطعه قطعه کنید و روی ان کره بادام زمینی بمالید و میل کنید.
    • درون یک کاسه ماست آجیل و عسل بریزید سپس میل کنید.
    • با استفاده از پنیر و سس به سیب زمینی خود کالری اضافه کنید.
    • به سالاد خود پنیر، سس و روغن زیتون اضافه کنید.
    • اگر بیرون میروید همیشه یک کیسه با خود داشته باشید و در آن میان وعده ی خود را قرار دهید تا استفاده کنید.
    • از شکلات های پروتئینی برای افزایش کالری و پروتئین دریافتی خود استفاده کنید.
    • از سبزیجات نشاسته ای مانند سیب زمینی و ذرت شیرین استفاده کنید.
    • از شیر و آب میوه های طبیعی برای بالا بردن کالری دریافتی خود استفاده کنید.

افزایش وزن بعد از بیماری

کاهش وزن اکثر اوقات با یک بیماری همراه است و دلیل آن هم کم اشتها شدن و یا شرایط خاص همان بیماری است. در طول بیماری اغلب رژیم نامناسب باعث کمبود بدن در کالری، پروتئین، ویتامین و مینرال ها میشود. خوردن آب میوه، تخم مرغ و میان وعده های کوچک و سالم کمک میکند بدن به وضعیت قبلی خود بازگردد. میان وعده های سالم به راحتی هضم میشوند، سرشار از مواد مغذی هستند و همچنین با سادگی آماده میشوند. در کنار مواد مغذی باید پروتئین هم استفاده کنید زیرا پروتئین به ریکاوری بعد از بیماری بسیار کمک میکند. گوشت بدون چربی، ماهی یا مرغ و چند وعده لبنیات، غلات سبوس دار، تخم مرغ، و حبوبات بخورید تا مطمئن شوید به اندازه ی کافی پروتئین میگیرید.

نکاتی برای افزایش اشتها

وقتی اصلا اشتها به خوردن غذا ندارید کارهایی است که میتوانید با آنها میل به غذا پیدا کنید. قبل از غذا خوردن مقداری پیاده روی کنید این کار میتواند اشتهای شما را شعله ور کند. اگر اشتها ندارید غذای مورد علاقه خود را بخورید با این کار میتوانید اشتهای خود را تحریک کنید. میتوانید به غذاهای خود ادویه یا دیگر چاشنی های خوش طعم کننده اضافه کنید تا میل به خوردن پیدا کنید. طعم خوب میوه ها نیز به برانگیخته شدن اشتها کمک میکند. میتوانید میوه را به صورت آب میوه هم استفاده کنید.

آیا قرص های افزایش وزن کارساز هستند؟

قرص و داروهایی که به شما قول اضافه کردن وزن و یا عضله را میدهند کارساز نیستند و خطرناک هم هستند. این محصولات ترکیباتی مخفی و خطرناک دارند که برای سلامتی بسیار مضر است. انجمن غذا و داروی آمریکا لیستی بلند بالا از داروها و مکمل های خطرناک افزایش وزن و بدنسازی تهیه کرده است. اگر اضافه کردن وزن با بیشتر خوردن در وعده ها و یا اضافه کردن تعداد وعده ها برای شما ممکن نیست حتما با یک متخصص صحبت کنید.
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

7. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)