نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: نا امیدی از اخلاق بد پرخاشگری

1155
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9184
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نا امیدی از اخلاق بد پرخاشگری

با عرضه سلام خدمت دوستان عزیز مهدیم 28 ساله ، به راهنماییتون خیلی زود نیاز دارم متاسفانه چندتا اخلاق بد دارم که همین اخلاقا داره زندگیمو نابود میکنه از جمله بدبین بودنو بی اعتمادی به اطرافم ، انتقاد پذیر نبودن به طوری که با انتقاد چه درست چه غلط عصبی میشم اگه هم تو بحثی کم بیارم سعی میکنم با داد و بیدادو تهدید به خواستم برسم.دیگه اینکه خیلی زود عصبی میشمو غیر قابل کنترل با اینکه آدمه آرومی هستم.به همین خاطر دیگه هیچ انگیزه و امیدی واسه زندگی ندارم سرد شدم به طوری که حتی به مردن و خودکشی فکر میکنم چون با این رفتارام دارم زنمو از دست میدم کسیو که واقعا دوست دارم چندینو چند بار تلاش کردم خودمو اصلاح کنم ولی فقط یه مدته کوتاهی تونستمو بعدش برگشتم سر نقطه ی اول.
    با تشکر

2. کاربران زیر از mehdinemati605 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : نا امیدی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinemati605 نمایش پست ها
    با عرضه سلام خدمت دوستان عزیز مهدیم 28 ساله ، به راهنماییتون خیلی زود نیاز دارم متاسفانه چندتا اخلاق بد دارم که همین اخلاقا داره زندگیمو نابود میکنه از جمله بدبین بودنو بی اعتمادی به اطرافم ، انتقاد پذیر نبودن به طوری که با انتقاد چه درست چه غلط عصبی میشم اگه هم تو بحثی کم بیارم سعی میکنم با داد و بیدادو تهدید به خواستم برسم.دیگه اینکه خیلی زود عصبی میشمو غیر قابل کنترل با اینکه آدمه آرومی هستم.به همین خاطر دیگه هیچ انگیزه و امیدی واسه زندگی ندارم سرد شدم به طوری که حتی به مردن و خودکشی فکر میکنم چون با این رفتارام دارم زنمو از دست میدم کسیو که واقعا دوست دارم چندینو چند بار تلاش کردم خودمو اصلاح کنم ولی فقط یه مدته کوتاهی تونستمو بعدش برگشتم سر نقطه ی اول.
    با تشکر

علیک سلام دوست من
    شما مشکلت ناتوانی در کنترل احساساته
    زود جوش میاری به خاطر غرورت
    ولی مشکلی که خیلی اذیتت میکنه حساسیت بالا نسبت به اطرافیانته
    دلیل بی اعتمادی ت همینه
    بی خیال باش
    تو روز حتما چند دقیقه با خودت خلوت کن و به شناخت خودت فکرکن
    به رفتارهارت فکرکن به عواقبشون به عکس العمل های دیگران
    وقتی خودت و کامل شناختی میتونی رو احساساتت کنترل داشته باشی
    وقتی خودت و بشناسی میفهمی موقع عصبانیت بهترین کار بر آروم شدنت چیه ؟
    بازم دارم میگم نسبت به بعضی چیزا بی خیال باش
    ویرایش توسط Reepaa : 12-01-2014 در ساعت 12:40 AM
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

4. 2 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    تشکر شده 26 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    10

تیم مشاور یاری کنن دیگه من که هیچی به کلم نمیرسه

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8918
    تشکـر
    87
    تشکر شده 501 بار در 155 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    این مشکله شما قابل حله البته اگه خودتون بخواید وتلاش کنید و بهتون توصیه میکنم یک مشاوره حضوری پیش یک مشاور برید.

اصولا وقتی کسی از دیگری انتقاد میکنه اون فرد ندونسته به خودش صدمه میزنه واسه مثال اگر کسی بیاد به من بگه این چه لباسیه که پوشیدی من ندونسته با کلی فکر منفی به خودم صدمه میزنم و به جای

این که ازشخص مقابلم منظورشو بپرسم عصبانی میشم و با اون شخص بحث میکنم و چون منظور اون شخصو از اون جملش نپرسیدم با خودم فکر میکنم حتما لباسم زشت بوده که همچین چیزی گفته یا حتما

لباسم خیلی تنگ یا جلفه و در این موقع با افکار منفی به خودم صدمه میزنم در حالی که وقتی میری ازش میپرسی که منظورت چی بود اون میاد بهت میگه این لباسی که پوشیدی واسه این هوای سرد مناسب نیست پس بتره قبل از صدمه زدن به روحیه خودمون ازش منظورشو بپرسیم و تشکر کنیم بابت توجه ای که به ما داشته چون معمولا کسی از ادم انتقاد میکنه که تو براش مهم باشی و حتی اگه بهت

گفت لباست قشنگ نیست یعنی براش مهم بودی که در موردت نظر داده پس همیشه تو این مواقع مثبت فکر کنیم و همیشه از شخص انتقاد کننده تشکر کنیم.

واسه اون مشکل که میگید کم میارید سعی کنی با سیاست برخورد کنید جوری که ورق واسه شما برگرده البته اگه تو اون مورد حق با شما باشه سعی کنید با لحن اروم صحبت کنید .

اینم توصیه میکنم که وقتی میبینید دارید عصبانی میشید بهتره از بحث خارج بشید و از اون جمع برید به یه جای خلوت و فکر کنید که ایا حق با شما بوده یا طرف مقابلتون و نزارید اگه واقعا حق با شخص

مقابلتونه با خود خواهی به خودتون رای بدید بگید حق با خودتون بوده پس بهتره تو این جور مواقع قبل از عصبانی شدن جمعو ترک کنید که هم به نفع شماست هم به نفع دیران و اگر لازمه ادامه ی صحبت هاتون رو برای یه زمان دیگه بگذارید.

با همسرتون هم صحبت کنید و بگید که در اینجور مواقع مشکلتون چیه و ازش بخواید که کمکتون کنه و درکتون کنه.

شاید این کارها اولش یکم سخت باشه و نتونید همیشه عملیش کنید ولی اگه همیشه با خودتون تمرینش کنید و به خودتون بقبولونید که میتونید مطمعن باشید که میشه و بعد از یه مدت که اگه به طور مداوم

این کارهارو واسه تمرین یا غیر تمرین انجام بدید مطمعنا داخل ضمیر ناخوداگاهتون ریشه میزنه و از اون به بعد خود به خود اروم میشید.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

با تشکر
    سلام دوست عزيز

همه ما تو زندگيمون ناراحت عصباني و عصبي و خوشحال و ... مي شيم مهم اينه كه در حالت هايي كه آسيب هم به خودمون هم به اطرافيان مي زنه متوجه بشيم و جلوشو همون موقع بگيريم خوبه متوجه هستين كه اين رفتار باعث اتفاقات بد مي افته يكي از راه هايي كه كمك ميكنه عصبيت شما كمتر بشه توجه به خودتونه تا مياين كه عصبي و عصباني بشين به فكر خودتون و خانمتون باشين كه اونو خيلي دوست دارين و با ادامه اين رفتار ناراحتش مي كنيد پس در موقعيت هاي بد به خودتون ايست بدين

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

با تشکر
    شاگردی از استادش راهنمایی خواست ...

استاد گفت : نه برنج و نه نرنجان

شاگرد گفت : استاد میتونم نرنجانم ولی چه کنم که خودم رنجیده نشم ...

استاد گفت : اگر میخوای رنجیده نشوی ، خودت رو کسی مدان...

دوست عزیز تمام این موارد که گفتید به خاطر کم بودن اطلاعات و علم و دانش در فرده ...

درختی که برگ و بار کمی داره با کمترین وزش باد پریشون و بیقرار میشه ...

بهتره در کسب علم و دانش بیشتر کوشا باشی ....

خودت متوجه خواهی شد که در بیشتر مواقع دیگه وارد بحث نمیشی و حتی اگه کسی حرف نامرتبطی داشت میزد

شما برای تمام شدن بحث ، تاییدش کنید ... و این عین معرفت و پرباری فرده
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد