نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: اختلافات کوجیک قبل ازدواج

1091
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4544
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

Question اختلافات کوجیک قبل ازدواج

با سلام خدمت همه دوستان و مشاوران عزیز
    من دو ماه دیگه عروسیمه ولی یسری اختلافهای ریزی با نامزدم دارم و این قضیه نگرانم میکنه
    اول اینکه اون واقعا از ته دل منو دوست داره منم دوستش دارم ولی چون ار هم دوریم راستش من هیچ وقت احساس دل تنگی نمی کنم اون بر عکس منه
    بعد من وقتی ازش دلخور میشم باید حتما به کسی مثله پدر مادرم بگم اینو هم بگم من بی نهایت به پدر مادرم وابستم چون دوران لیسانس و ارشدم رفت و آمد میکردم...و اصلا معنی دوری رو نچشیدم حالا هم برخلاف دخترای دیگه که این موقع ها خوشحالن من اصلا حال خوبی ندارم، حس میکنم افسرده شدم از درس و دکترا افتادم و تمرکزم بهم ریخته اصلا نمیتونم خودمو کنترل کنم و جدیدا زود عصبانی میشم خیلی تلاش میکنم تا آروم باشم مثله قرآن خوندن، موسیقی های ملایم گوش دادن ، ورزش ( که یه دو ماهیه ترکش کردم )و...
    راستش ما سر موضوعات پیش پا افتاده ی مثلا چه چیزهایی رسم که اونها باید سه قلم جهیریه بخرن و رسم نداشتن ولی همسرم حالا بعد از کلی کش و قوس همه رو تهیه کرده با کلی جروبحث های ریز قضیه رو به خیر گذرندیم
    الان واقعیتش اینه که در مورد ماجرایی هست که خیلی وقته پیش مطرح شد و ما به نتیجه نرسیدیم اونم این بوده که همسرم مطرح کرد که شب جشن از کروات میخاد استفاده کنه و اینکه تو جشن موسیقی مجاز باشه و من هم دو سه دقیقه ای باهاش برقصم... واقعیتش هم من و هم پدر مادرم از کروات بدمون میاد و مهمتر از همه اینکه دوتا دامادامون بخاطر احترام به مادرم نذاشتن و البته خواسته خواهرام... بعدشم ما اصلا اهل رقص و این چیزا نیستیم راستش من وقتی کوچیک بودم تو یه جمع بزرگ خانوادگی جو گیر شدم و رقصیدم و اینقدر بد رقصیدم و همه بهم خندیدند منم کلی گریه کردم و رفتم تو بغل مامانم و سرمو بالا نیاوردم...همیشه تو عروسی ها ار اینکه بقیه میرقصن به اعتماد به نفس بالاشون حسودیم میشه و حالا هر چی به نامزدم میگم میگه نه من اهل جبر نیستم ولی برای دل من بایدو... در مورد کروات هم یجور لجبازی داره میکنه مثلا میگه من حاضرم کراوات نزنم ولی تو باید برقصی...نمیدونم از وقتی که تلفنو قطع کردم امشب با اینکه بعدش برای اینکه از دلم در بیاره کلی اس و متن میده ولی من یه ذره ترسیدم نکنه 4 رور دیگه این حالت معاوضه ایشو ادامه بده . خوب مت واقعا مادر پدرمو دوست دارم مهمتر از همه نمیخوام کدورتی پیش بیاد.اون همش میگه من به سلیقه هاش احترام نمیذارم خب سلیقش خوب نیست اونوقت انتظار داره مطابق با اون لباس بپوشم...راستش امروز وقتی در مورد رقصیدن منو با خانم برادراش مقایسه کرد من خیلی عصبانی شدم و گفتم میخواستی از اون تیپا برداری...راستش دوتا خواهرام خیلی با شوهراشون خوب و منطقی رفتار میکنن اما من بچه گانه و بدتر از اون نامزدم که همیشه دوست داره جواب بده یا گله هاشوبعدا میکنه...اون مادرش 3سال فوت کرده و منو مادرمو و خانوادمو دوست داره ولی بعضی حرفاش ....خیلی دلم گرفته من از بچگی عادت دارم مشکلاتمو با پدر مادرم و خواهرام مطرح میکنم و اونها هم مثله همیشه راههای خوب مطرح میکنن.ولی امشب بقدری از حرفهای بچه گانش ناامید شدم که به کسی نگفتم و الانم کلی گریه میکنم...میترسم از پس زندگی بر نیام ...راستش یه مدتیه فکرای بیخود میاد سراغم ... اینکه کاش بصورت سنتی ازدواج نمیکردمو کاش از مشاوره های قبل ازدواج که میرن و من اصلا به این چیزا اصلا اعتقاد نداشتم استفاده میکردم و ...من و همسرم هم تحصیلکرده ایم هم هر دومون از خانواده ی مذهبی و فرهنگی بزرگ شدیم...کمکم کنید ... البته امیدم به خداست... یا علی
    ویرایش توسط hasti20 : 12-06-2014 در ساعت 12:50 AM

2. کاربران زیر از hasti20 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2736
    تشکـر
    176
    تشکر شده 120 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : نمیدونم چیکار کنم...اختلافات کوجیک قبل ازدواج

سلام
    رفتار شما بسیار قابل تحسین است.
    من فکر می کنم یکی از بزرگ ترین عوامل در یک ازدواج موفق داشت خلق و خوی سیاسی و مذهبی تقریبا برابر است.
    در کل می شه گفت اختلافات شما آنقدر جدی نیست شاید اینکه احساس دلتنگی نمی کنید بخاطر این هست که هنوز به نامزدتان عادت نکردید اما من احتمالش را می دم بعد از ازدواج مانند پدر و مادرتان به ایشان وابسته می شوید.

در کل استفاده از کروات در ایران پسندیده نیست واقعیتش هم نوعی غرب زدگی و تقیلد هست بحث رقصیدن هم که جای خود داره شما به عنوان یک خانم حاضر هستید جلوی ده ها نامحرم دست به همچین کاری بزنید ؟

به نظرم همسر آیده شما باید به این اخلاقیات افتخار کنه نه اینکه با زور سعی در تغییر آن ها داشته باشه ...

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اختلافات کوجیک قبل ازدواج

دوست عزیز برخلاف تمام صحبت هایی که انجام دادی باید بگم این مطالب اصلا" مشکل به حساب نمیاد

زدن کراوات اونقدر مهم نیست که بخوای خودتون و خاطر شوهرتون رو مکدر کنید ...

مسایل رو ریز کنید تا بتونید براش راه حلی پیدا کنید ..

در مورد رقصیدن بستگی به طرز برخورد خودتون داره و میتونید در این مورد بازم صحبت کنید

راستش لباس عروسی شما پوشیده است و شما میتونید در کنار شوهرتون در این حالت فقط حرکت کنید

برخلاف نظراتی که رقص غربی ها از رقصی ایرانی پوشیده تر و آرامتره در بعضی از موارد ...

بهتره انرژی خودتون رو برای این مسایل ساده هدر ندید ...

شما فقط و فقط از طریق صحبت و مشورت میتونید نظرات خودتون رو به هم نزدیک کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4544
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از پاسخ هز دوی شما عزیزان ، در مورد رقصیدن یه نکته رو باید بگم اونم اینه که ما عروسیمون مختلط نیست، و اون ازم خواسته تو جمع خانوما اینکارو بکنم...شاید شما بگید اشکالی نداره ولی من کلا بلد نیستم...

7. کاربران زیر از hasti20 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

آﻣﻮﺯﺵ ﭘﺨﺘﻦ ﺷﻮﻫﺮ......
    به نقل از "ندای یک بسیجی": آﻣﻮﺯﺵ ﭘﺨﺘﻦ ﺷﻮﻫﺮ..

۱- ﺷﻮﻫﺮ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﻳﮕﯽ ﺍﺯ ﻣﺤﺒﺖ ﻭ ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﺪﻩ (ﺷﻌﻠﻪ ﺭﺍ ﻛﻢ ﻛﻦ)

۲ - ﺭﻭﻱ ﺁﻥ عشق و ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﻲ ﻣﻴﺮﻳﺰﻳﻦ (ﻣﻮﺍﻇﺐ ﺑﺎﺷﻴﻦ ﻏﺮﻕ ﻧﺸﻮﺩ)

۳- ﺑﺎ ﻛﻤﻲ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﻃﻌﻢ ﺩﺍﺭﺵ ﻛﻨﻴﺪ (ﻛﻢ ﺑﺎﺷﻪ ﺗﺎ ﻧﮕﻪ ﺩﻳﻮﻧﻪ ﺍﺱ)...

۴- ﻣﻮﺍﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻗﺎﺷﻘﻲ ﺍﺯ ﺍﻋﺼﺎﺏ ﺁﺭﺍﻡ ﻫﻢ ﺑﺰﻧﻴﻦ (ﺑﺎﻳﺪ ﺗﺤﻤﻞ ﻛﻨﻲ)

۵- ﺑﺎ ﺩﺭﻱ ﺍﺯ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺁﻧﺮﺍ ﻣﺤﻜﻢ ﻛﻦ (ﺗﺎ ﺟﺎ ﺑﻴﻔﺘﺪ)

در ضمن 5ﺍﺩﻭﻳﻪ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻧﻜﻦ :

ﺑﺤﺚ ﻧﻜﻦ!!

ﺩﻋﻮﺍ ﻧﻜﻦ!!

بد اخلاقی ﻧﻜﻦ!!

ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ بی جا ﻧﻜﻦ!!

ﻟﺠﺒﺎﺯﻱ ﻧﻜﻦ!!

9. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد