نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: از دست دادن اعتماد به نفس و جاه طلبی

1065
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7956
    تشکـر
    36
    تشکر شده 81 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    0

Post از دست دادن اعتماد به نفس و جاه طلبی

من یه مشکل دارم خواستم اول با شما خصوصی در میون بذارم.
    بذارید یه کم به گذشته برم. من پسری بسیار مستعد بودم که حتی امید رتبه اول کنکور هم ازم میرفت روابط عمومیم خوب بود و پسر دلنشینی بودم. وقتی تو دبیرستان وارد خوابگاه شبانه روزی شدم همه چی خیلی خوب پیش میرفت. تا اینکه به یه پسر! (بصورت یک طرفه)وابسته شدم. دلیلشو نمیدونم اما چیزی فراتر از دوستی بود (یه جورایی طرفو دوست داشتم اما میدونستم اشتباهه). حدود یک سال طول کشید تا تونستم خودمو بکشم بیرون. تو اون دوران بچه ها یه جوایی باهام بد بودن (منو جاسوس میدونستن در صورتی که حتی یه بارم جاسوسی کسی نکردم). گذشت تا اینکه وارد دانشگاه شدم. متاسفانه به سه ماه نکشید که یه همچین احساسی در مورد یه نفر دیگه برام پیش اومد. با تجربه قبلی که داشتم از همون اول سعی کردم باهاش بجنگم اما متاسفانه بیشتر اسیر شدم (دلیلشو حتی الان هم نمیدونم افکار هم جنس بازی هم نسبت به کسی ندارم). سه سال طول کشید تا با دعوا این رابطه پایان یافت اما مزحکه خاص و عام شدم و اعتماد به نفسم بسیار پایین اومد. این بود خلاصه ای از گذشته من.
    با اینکه خودمو بخشیدم و اون روزا رو فراموش کردم.اما هیچ وقت اون آدم قبل نشدم و اعتماد به نفسم بر نگشت و یه جورایی خودمو قبول ندارم (با اینکه وقتی منطقی فک میکنم میبینم هیچی از بقیه کم ندارم اما اون احساس قدرت درونیم بهم برنگشت). تو جمع از اینکه مسخره بشم یا احمق به نظر بیام در هراسم به همین خاطر بسیار محتاطانه عمل میکنم.
    به نظر شما باید چکار کنم. قبل از اون اتفاقا اینطور نبودم. این ترس درونیو چطوری مغلوب کنم؟؟ (البته ناگفته نمونه به کمک منطقم به خودم اعتماد به نفس میدم. اما اون اعتماد به نفس و جاه طلبی گذشته دیگه درونم نه بوجود میاد و نه وجود داره.
    ممنونم
    این پیامو به صورت خصوصی به یکی از مدیران سایت دادم. که متاسفانه پاسخی داده نشد. از اونجایی که مصر به حل مشکلم هستم. نیازی به خودسانسوری ندیدم و اینجا برا عموم مطرح میکنم. شاید مشکل شما هم باشد.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : از دست دادن اعتماد به نفس و جاه طلبی

خب چیزی که از گذشته برای شما مونده پوسته ای از یک احساسه ...

یه جور تلقین که الان به دست و پای شما بسته شده ...

تنها راهی که هست اجازه ورود به ذهنتون رو بهش ندید و سریع موقعیت خودتون رو تغییر بدید

و با فکری دیگه و یا کاری اونو کمرنگ کنید ...

چون دوست عزیز فراموش کردن خاطرات میشه گفت غیرممکنه ولی میشه اونو کنترل کرد و کمرنگ ...

بهتره در این مورد و فراموش کردن گذشته با مشاوری متعهد هم مشورت کنید

تا با توجه به شخصیت شما بتونه راهکاری رو برای رفع این نگرانی بیهوده ارائه کنه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7956
    تشکـر
    36
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    خب چیزی که از گذشته برای شما مونده پوسته ای از یک احساسه ...

یه جور تلقین که الان به دست و پای شما بسته شده ...

تنها راهی که هست اجازه ورود به ذهنتون رو بهش ندید و سریع موقعیت خودتون رو تغییر بدید

و با فکری دیگه و یا کاری اونو کمرنگ کنید ...

چون دوست عزیز فراموش کردن خاطرات میشه گفت غیرممکنه ولی میشه اونو کنترل کرد و کمرنگ ...

بهتره در این مورد و فراموش کردن گذشته با مشاوری متعهد هم مشورت کنید

تا با توجه به شخصیت شما بتونه راهکاری رو برای رفع این نگرانی بیهوده ارائه کنه
    میدنید مشکل چیه؟ من الان نگرانی خاصی ندارم.بلکه اون اعتماد به نفس، جاه طلبی و نیروی درونیم دیگه وجود نداره و صرفا با تلقین کمی از اونو بوجود میارم. سوالم اینه که چطور اون چشمه خشکیده رو برگردونم. خصوصا تو محیط کار و در انجام کارام

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Koorosh نمایش پست ها
    میدنید مشکل چیه؟ من الان نگرانی خاصی ندارم.بلکه اون اعتماد به نفس، جاه طلبی و نیروی درونیم دیگه وجود نداره و صرفا با تلقین کمی از اونو بوجود میارم. سوالم اینه که چطور اون چشمه خشکیده رو برگردونم. خصوصا تو محیط کار و در انجام کارام
    گاهي در دوران بلوغ اتفاقاتي براي آدم ميافته كه شايد مادام العمر آدم و درگير خودش كنه خب اين احساس براي خيلي از نوجوان ها پيش مياد و تموم مي شه مهم اينه كه اثر اونو كمرنگ كرد كه تاثيري در زندگي اكنون فرد نداشته باشه بهتره كه شما براي خودتون وقت بزاريد و پيش مشاوري برين كه بتونه با كمك شما اون خاطره هارو كمرنگ كنه و بعد از اون اعتماد بنفس لازم كم كم و با تلاش خودتون دوباره بر مي گرده

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7956
    تشکـر
    36
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آبي نمایش پست ها
    گاهي در دوران بلوغ اتفاقاتي براي آدم ميافته كه شايد مادام العمر آدم و درگير خودش كنه خب اين احساس براي خيلي از نوجوان ها پيش مياد و تموم مي شه مهم اينه كه اثر اونو كمرنگ كرد كه تاثيري در زندگي اكنون فرد نداشته باشه بهتره كه شما براي خودتون وقت بزاريد و پيش مشاوري برين كه بتونه با كمك شما اون خاطره هارو كمرنگ كنه و بعد از اون اعتماد بنفس لازم كم كم و با تلاش خودتون دوباره بر مي گرده
    ممنونم آبجی
    یه روزی از هیچ نمیترسیدم. برا کارایی که همه رو میگرفتن اولین داوطلب بودم. تو هر محیطی اشتیاق شدیدی برای بهترین بودن داشتم. اما الان هیچ احساسی برای بهتر بودن تو وجودم نیست. چن روز پیش علایم اختلال شخصیت رو میخوندم که خیلی از علایم شخصیت مضطرب و هراسان درونم صدق میکنه. بسیار ناراحت شدم که از کجا به کجا دارم میرسم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)