نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: افسردگی دوقطبی

1342
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9391
    تشکـر
    17
    تشکر شده 27 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

افسردگی دوقطبی

با سلام خواهر من دچار علائم زیر است لطفا کمکش کنید:
    بیماری ام با توهم بینایی شروع شد 6 سال فلوکسیتین 20 روزی 2 عدد مصرف کردم توهم بینایی کاملا برطرف شد الان مدت 2 سال است روزی 2 عدد لیتیوم میخورم ولی توهم شنوایی دارم و اگر یک عدد قرصم را فراموش کنم صداهایی مبهم در گوش یا سرم زیاد می شود اوضاع روحی خوبی ندارم همیشه بی حوصله و غمگین هستم و بی میلی جنسی نیز دارم نظر پزشکان هم این است که بیماری افسردگی دو قطبی دارم. حالا من باید چکار کنم؟ ایا داروهایم خوب است؟ و کی خوب میشوم؟ خوردن لیتیم هم باعث بالارفتن تیروئیدم شده است.
    باتشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : افسردگی دوقطبی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_m نمایش پست ها
    بیماری ام با توهم بینایی شروع شد 6 سال فلوکسیتین 20 روزی 2 عدد مصرف کردم توهم بینایی کاملا برطرف شد الان مدت 2 سال است روزی 2 عدد لیتیوم میخورم ولی توهم شنوایی دارم و اگر یک عدد قرصم را فراموش کنم صداهایی مبهم در گوش یا سرم زیاد می شود اوضاع روحی خوبی ندارم همیشه بی حوصله و غمگین هستم و بی میلی جنسی نیز دارم نظر پزشکان هم این است که بیماری افسردگی دو قطبی دارم. حالا من باید چکار کنم؟ ایا داروهایم خوب است؟ و کی خوب میشوم؟ خوردن لیتیم هم باعث بالارفتن تیروئیدم شده است.
    باتشکر
    دوست عزیز در موارد دارویی باید حتما" پزشک معالج به شما پاسخگویی کنن ...

ولی در حال حاضر رفتاردرمانی هم میتونه در کنار دارودرمانی تاثیر خوبی داشته باشه ...

پس با مشاوران وانشناخت هم مشورت کنید

مراقبتهاي شخصي
    استفاده از رژيم غذايي مناسب
    • نوشيدن مرتب نوشيدني هاي غير شيرين. اينکار به نگه داشتن سطح آب و نمک بدن شما کمک مي‌کند.
    • غذا خوردن منظم – اينکار به تعادل مايعات بدن کمک مي‌کند.
    • کاهش مصرف کافيين در چاي ، قهوه و نوشابه- اين مواد با افزايش ادرار سطح ليتيوم را بالا مي‌برند.
    تثبيت کننده هاي ديگر خلقي
    گرچه ليتيوم موثرترين تثبيت کننده است، اما داروهاي ديگري نيز وجود دارد.سديم والپروت به اندازه ليتيوم موثر است ..
    • رعایت بهداشت خواب.
    بهترين دارو براي من کدام است؟
    شما بايد در اين مورد با روانپزشک خود مشورت کنيد، اما چند قاعده کلي وجود دارد،
    • ليتيوم، سديم والپروت، اولانزاپين معمولا براي درمان طولاني مدت تجويز مي‌گردند.
    • کارمازپين براي مواقعي که نوسان خلق سريعتر و متناوب تري داريد پيشنهاد مي‌گردد.
    • ترکيب دارويي نيز کاهي لازم است
    بطور کلي بهترين دارو به وجود شما بستگي دارد. يک دارو ممکن است براي يک نفر مناسب باشد ولي در شخص ديگري اثر خوبي نداشته باشد. اما براي اولين تجويز اصولا دارويي تجويز مي‌گردد که تاثير بيشتري در ديگران نشان داده است.
    بدون دارو چه اتفاقي مي‌افتد؟
    ليتيوم 30 تا 40 درصدازاحتمال عود بیماری کم مي‌کند، اما هرچه تعداد دوره هاي شيدايي شما بيشتر باشد، احتمال عود آن هم بيشتر است.با افزايش سن ، احتمال عود دوره ها همچنان ثابت مي‌ماند. حتي ممکن است شما براي مدت طولاني مشکلي نداشته باشيد، اما همواره خطر بازگشت وجود دارد.
    از چه موقع شروع به مصرف دارو کنيم؟
    پس از گذراندن يک دوره، نمي‌توان گفت که دوره هاي بعدي چه زماني باز مي‌گردند. ممکن است شما مايل به مصرف دارو در اين مرحله نباشيد مگر اينکه دوره شما بسيار شديد بوده باشد. اگر براي بار دوم مبتلا شويد به احتمال 80 درصد دوره ها عود خواهند کرد. اغلب روانپزشکان در اين حالت داروهاي تثبيت کننده را پيشنهاد مي‌دهند.
    براي چه مدت يک داروي تثبيت کننده بايد مصرف شود؟
    براي حداقل دو سال بعد از يک دوره اختلال و تا 5 سال در حالتهاي زير ميتون ادامه داد .
    • عود مکرر دوره ها
    • دوره جنون
    • استفاده از الکل يا مواد مخدر
    • داشتن استرس در خانه يا محل کار
    در صورت ادامه داشتن مشکل، ممکن است مجبور شويد براي مدت طولاني تري به مصرف دارو ادامه دهيد.
    اطلاعات بيشتر در باره مصرف داروهاي تثبيت کننده در کتابچه هاي مربوطه وجود دارد.
    روشهاي درماني روانشناسي
    در فاصله بين دوره هاي شيدايي يا افسردگي، درمانهاي روانشناسي مي‌تواند موثر ابشد. اين درمانها بايد حدود 16 جلسه يک ساعته به مدت 6 تا 9 ماه باشند.
    اين درمانها شامل:
    • تربيت رواني(Psycho education)- دانستن بيشتر در مورد اختلالات دو قطبي
    • تحت نظر داشتن حالت روحي- کمک کردن به شما براي شناخت زمانهاي تغيير حالت روحي
    • استراتژي خلقي- کمک کردن براي جلوگيري از تغيير حالت روحي به شيدايي يا افسردگي کامل
    • کمک براي افزايش مهارتهاي سازگاري
    • شناخت و رفتار درماني(CBT) براي افسردگي
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9391
    تشکـر
    17
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    دوست عزیز در موارد دارویی باید حتما" پزشک معالج به شما پاسخگویی کنن ...

ولی در حال حاضر رفتاردرمانی هم میتونه در کنار دارودرمانی تاثیر خوبی داشته باشه ...

پس با مشاوران وانشناخت هم مشورت کنید

مراقبتهاي شخصي
    استفاده از رژيم غذايي مناسب
    • نوشيدن مرتب نوشيدني هاي غير شيرين. اينکار به نگه داشتن سطح آب و نمک بدن شما کمک مي‌کند.
    • غذا خوردن منظم – اينکار به تعادل مايعات بدن کمک مي‌کند.
    • کاهش مصرف کافيين در چاي ، قهوه و نوشابه- اين مواد با افزايش ادرار سطح ليتيوم را بالا مي‌برند.
    تثبيت کننده هاي ديگر خلقي
    گرچه ليتيوم موثرترين تثبيت کننده است، اما داروهاي ديگري نيز وجود دارد.سديم والپروت به اندازه ليتيوم موثر است ..
    • رعایت بهداشت خواب.
    بهترين دارو براي من کدام است؟
    شما بايد در اين مورد با روانپزشک خود مشورت کنيد، اما چند قاعده کلي وجود دارد،
    • ليتيوم، سديم والپروت، اولانزاپين معمولا براي درمان طولاني مدت تجويز مي‌گردند.
    • کارمازپين براي مواقعي که نوسان خلق سريعتر و متناوب تري داريد پيشنهاد مي‌گردد.
    • ترکيب دارويي نيز کاهي لازم است
    بطور کلي بهترين دارو به وجود شما بستگي دارد. يک دارو ممکن است براي يک نفر مناسب باشد ولي در شخص ديگري اثر خوبي نداشته باشد. اما براي اولين تجويز اصولا دارويي تجويز مي‌گردد که تاثير بيشتري در ديگران نشان داده است.
    بدون دارو چه اتفاقي مي‌افتد؟
    ليتيوم 30 تا 40 درصدازاحتمال عود بیماری کم مي‌کند، اما هرچه تعداد دوره هاي شيدايي شما بيشتر باشد، احتمال عود آن هم بيشتر است.با افزايش سن ، احتمال عود دوره ها همچنان ثابت مي‌ماند. حتي ممکن است شما براي مدت طولاني مشکلي نداشته باشيد، اما همواره خطر بازگشت وجود دارد.
    از چه موقع شروع به مصرف دارو کنيم؟
    پس از گذراندن يک دوره، نمي‌توان گفت که دوره هاي بعدي چه زماني باز مي‌گردند. ممکن است شما مايل به مصرف دارو در اين مرحله نباشيد مگر اينکه دوره شما بسيار شديد بوده باشد. اگر براي بار دوم مبتلا شويد به احتمال 80 درصد دوره ها عود خواهند کرد. اغلب روانپزشکان در اين حالت داروهاي تثبيت کننده را پيشنهاد مي‌دهند.
    براي چه مدت يک داروي تثبيت کننده بايد مصرف شود؟
    براي حداقل دو سال بعد از يک دوره اختلال و تا 5 سال در حالتهاي زير ميتون ادامه داد .
    • عود مکرر دوره ها
    • دوره جنون
    • استفاده از الکل يا مواد مخدر
    • داشتن استرس در خانه يا محل کار
    در صورت ادامه داشتن مشکل، ممکن است مجبور شويد براي مدت طولاني تري به مصرف دارو ادامه دهيد.
    اطلاعات بيشتر در باره مصرف داروهاي تثبيت کننده در کتابچه هاي مربوطه وجود دارد.
    روشهاي درماني روانشناسي
    در فاصله بين دوره هاي شيدايي يا افسردگي، درمانهاي روانشناسي مي‌تواند موثر ابشد. اين درمانها بايد حدود 16 جلسه يک ساعته به مدت 6 تا 9 ماه باشند.
    اين درمانها شامل:
    • تربيت رواني(Psycho education)- دانستن بيشتر در مورد اختلالات دو قطبي
    • تحت نظر داشتن حالت روحي- کمک کردن به شما براي شناخت زمانهاي تغيير حالت روحي
    • استراتژي خلقي- کمک کردن براي جلوگيري از تغيير حالت روحي به شيدايي يا افسردگي کامل
    • کمک براي افزايش مهارتهاي سازگاري
    • شناخت و رفتار درماني(CBT) براي افسردگي
    خیلی ممنون بابت راهنمایی کاملتون آقای مدیر... فقط یه سوال دیگه دارم که خواهر من ازدواج اجباری داشته و از اول زندگی تا به حال کشمکش های زیادی داشته و به قول خودش روی خوش زندگی رو با همسرش ندیده و بارها و بارها میخواست که از همسرش جدا بشه ولی به خاطر بچشون این جدایی انجام نشده. به گفته خودش این موضوع علت این بیماریشه و روزی که از همسرش جدا بشه این بیماری تموم میشه. به نظر شما این موضوع درسته؟

5. کاربران زیر از mahsa_m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

باتشکر
    سلام عزیز

حدس میزنم بیمار مربوطه خود شمائید نه خواهرتون درست میگم؟

در هر صورت عزیز بیماری با توجه به گفته های شما شدیده و به طرف شبه اسکیزو و یا اسکیزو تایپیک متمایله حتما دارو لازم دارید و نظارت تحت دکتر . نگران عوارض دارو نباشید. ازدواج کلا برای این افراد غلطه

به علت مسائل شخصیتی و ژنتیکی. در هر صورت جدایی و تنها بودن خیلی ضربه کمتری به کودک خواهد زد.

موفق باشید

دکترا در روانشناسی

7. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9391
    تشکـر
    17
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام عزیز

حدس میزنم بیمار مربوطه خود شمائید نه خواهرتون درست میگم؟

در هر صورت عزیز بیماری با توجه به گفته های شما شدیده و به طرف شبه اسکیزو و یا اسکیزو تایپیک متمایله حتما دارو لازم دارید و نظارت تحت دکتر . نگران عوارض دارو نباشید. ازدواج کلا برای این افراد غلطه

به علت مسائل شخصیتی و ژنتیکی. در هر صورت جدایی و تنها بودن خیلی ضربه کمتری به کودک خواهد زد.

موفق باشید

دکترا در روانشناسی
    مرسی از راهنماییتون ولی من نیستم من مجردم اون واقعا خواهرمه که این مشکلو داره به هر حال ممنون...

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

مرسی از راهنماییتون ولی من نیستم من مجردم اون واقعا خواهرمه که این مشکلو داره به هر حال ممنون...
    اخه در توضیحاتتون همش از ضمیر من استفاده کردید.موفق باشید

10. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9391
    تشکـر
    17
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    اخه در توضیحاتتون همش از ضمیر من استفاده کردید.موفق باشید
    چون خواهرم تو برگه شرح حالشو نوشته بود و چون زیاد بود منم نمیتونستم همه رو عوض کنم به سوم شخص مفرد!!! ممنون شماهم موفق باشید... بابت راهنمایی های خوب شما و آقای مدیرم واقعا تشکر میکنم...

12. کاربران زیر از mahsa_m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد