نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خجالت،استرس،پرخاشگری

1443
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9682
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خجالت،استرس،پرخاشگری

سلام،دوستان،من ۲۰ساله هستم و مشکلاتی دارم که تقریبا منو به مرز دیوونگی کشیده،مهمترین مشکل من خجالت هست و این مسئله از کودکی منو آزار میده.راستش من کودکی و نوجوانی خوبی نداشتم(پدرم معتاد بود و ما زیر خط فقر زندگی میکردیم و زمانی برای یادگیری روابط اجتماعی نداشتم ) همیشه درون گرا بودم و همه هم سوء استفاده میکردن و بهم زور میگفتن و جلوی جمع به بدترین وضع منو زیر پاشون له میکردن.اینطور شد که من امروز آدم بسیار خجالتی هستم و دربرابر دیگران زبونم میکره و دوچار استرس شدید میشم و انقد تپق میزنم که ترجیح میدم جمعو ترک کنم.مشکل دوم من استرس و عصبانیت من هست.من به شدت آدم کینه ای هستم وکسانی که از کودکی تا امروز خوردم کردن رو نمیتونم ببخشم و همیشه کارهاشون جلوی چشمامه.گاهی وختا توی فکر اون اتفاقا فرو میرم و وختی هوشیار میشم دست ها و پاهام یخ کرده و به شدت عصبانی هستم.برای همین همیشه پرخاشگر هستم.حتی زمانیکه با کسی حرف میزنم(معمولا کسانی ک ازشون خاطره بد دارم و بهم بد کردن)حالت حجومی بهم دست میده و یچیزی توی ذهنم میگه بهشون حمله کنم و انقد بزنمشون ک انتقام کاراشونو بگیرم.نمیدونم باید چیکار کنم.خجالتم باعث شده گوشه گیر بشم و نتونم با جنس مخالف رابطه برقرار کنم و عصبانیت و استرسم زندگیمو نابود کرده.زمانیکه استرسم شدید میشه دست پام یخ میکنه و کنترل راه رفتن و حرف زدنم از دستم خارج میشه.به روانشناس و روانپزشک هم اعتماد ندارم چون میخوان ی مشت قرص تحویلم بدن و من میخوام بدون دارو درمان بشم.توروخدا کمکم کنید.مرسی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خجالت،استرس،پرخاشگری

برای مشکل ترس از اجتماع باید در گروهای پیاده روی و یا کوهنوردی ثبت نام کنید

تا بتونید همراهشون باشید و این ترس ریخته بشه ....

برای لکنت هم متنی رو اماده کنید و جلوی آیینه با صدای بلند بخونید که گوشهای شما با صداتون اشنا بشه

در مورد روانشناس بایدبگم کار درمان این قشر از متخصصین رفتاردرمانیه و شاید دارو در مواردی خاص تجویز بشه

پس اگر برای درمان خودتون میخوایت کاری بکنید بهتره اول تصمیم گیری قاطع کنید و بعد وارد این بحث بشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط sorush نمایش پست ها
    سلام،دوستان،من ۲۰ساله هستم و مشکلاتی دارم که تقریبا منو به مرز دیوونگی کشیده،مهمترین مشکل من خجالت هست و این مسئله از کودکی منو آزار میده.راستش من کودکی و نوجوانی خوبی نداشتم(پدرم معتاد بود و ما زیر خط فقر زندگی میکردیم و زمانی برای یادگیری روابط اجتماعی نداشتم ) همیشه درون گرا بودم و همه هم سوء استفاده میکردن و بهم زور میگفتن و جلوی جمع به بدترین وضع منو زیر پاشون له میکردن.اینطور شد که من امروز آدم بسیار خجالتی هستم و دربرابر دیگران زبونم میکره و دوچار استرس شدید میشم و انقد تپق میزنم که ترجیح میدم جمعو ترک کنم.مشکل دوم من استرس و عصبانیت من هست.من به شدت آدم کینه ای هستم وکسانی که از کودکی تا امروز خوردم کردن رو نمیتونم ببخشم و همیشه کارهاشون جلوی چشمامه.گاهی وختا توی فکر اون اتفاقا فرو میرم و وختی هوشیار میشم دست ها و پاهام یخ کرده و به شدت عصبانی هستم.برای همین همیشه پرخاشگر هستم.حتی زمانیکه با کسی حرف میزنم(معمولا کسانی ک ازشون خاطره بد دارم و بهم بد کردن)حالت حجومی بهم دست میده و یچیزی توی ذهنم میگه بهشون حمله کنم و انقد بزنمشون ک انتقام کاراشونو بگیرم.نمیدونم باید چیکار کنم.خجالتم باعث شده گوشه گیر بشم و نتونم با جنس مخالف رابطه برقرار کنم و عصبانیت و استرسم زندگیمو نابود کرده.زمانیکه استرسم شدید میشه دست پام یخ میکنه و کنترل راه رفتن و حرف زدنم از دستم خارج میشه.به روانشناس و روانپزشک هم اعتماد ندارم چون میخوان ی مشت قرص تحویلم بدن و من میخوام بدون دارو درمان بشم.توروخدا کمکم کنید.مرسی
    سلام

عزیز متاسفم از آنچه خواندم ولی خوب هیچ وقت دیر نیست خیلی ها مثل شما دوران کودکی و نوجوانی بدی داشته اند و الان انسانهای بزرگ و موفق و خوشبختی هستند. پس گذشته رو ولش کن که در گذشته.
    در اثر این آسیبها حرمت نفست آسیب دیده و خشمت از دیگران نیز ناشی از همین موضوع هست.

نیاز به یک مشاور خوب داری, بهت پیشنهاد میکنم یک مشاور خوب پیدا کن و رجوع کن,قرص و دارو فکر نمیکنم نیاز داشته باشی و اگر بعد از تشخیص بالینی نیاز داشتی خوب نترس عوارضش خیلی خیلی

کمتر از این خجالت و خشم و عصبانیت و استرس..... است مطمئن باش عزیز.!

موفق باشی

دکترا در روانشناسی

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sorush نمایش پست ها
    سلام به دوست عزيز: با خودتون تمرين كنيد كه ديگران اونقدر كه فكر مي كنيد مهم نيستند درسته گذشته وجود داره ولي به اندازه حال و آينده پررنگ نيست سعي كن اون خصلت هايي كه درونت هست و ازشون راضي هستي و تقويت كني كه بتوني اعتماد به نفست و بالا ببري و اعتماد به نفس و عزت نفس داشته باشي حتما مي توني قوي تر عمل كني
    روانشناس هم جز در موارد استثنايي دارو نمي ده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)