نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: کم هوشی

1436
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9648
    تشکـر
    0
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

کم هوشی

سلام،پرسشی برای من پیش اومده و فک کردم شاید بتونید راهنماییم کنید.نمیدونم تاحالا به آدمایی بر خوردید که بسیار آدم های ساده ای هستن البته نه به صورت معمولی!آدم هایی که انگار عقلشون کوچک تر از سنشون هست و با توجه به سنشون بسیار بچگانه عمل میکنن و رفتارهای ناشایستی دارن و گاهی مث بچه های ۷-۸ساله رفتار میکنن.میخواستم بدونم این مشکل منشاءش چیه؟!مشکل مغزی هست یا اکتسابی هست و مربوط به شرایط زندگی فرد میشه؟آیا درمانی هم داره؟این مسئله همون کم هوشی نیست؟

2. 3 کاربران زیر از kurosh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : کم هوشی

دوست من شما اشتباه متوجه شدید
    زیرا موضوع شما ر اجب "هوش " یا همون ضریب هوشی نیست
    بلکه موضوع شما مربوط به " شعور"است
    زیرا خیلی از آدما با هوش با ضریب هوشی بالا گاهی وقتا بچگانه رفتار میکنن و عمدتا خیلی از آدمایی باهوش در شرایط از زندگی خود که نیازمند به احساست هستند شکست میخوزند
    بحث اینکه یه نفر تو سن بالا تصمیمات بچگانه میگیره به خاطر ضریب هوشیه پایینش نیست
    به خاطر کم تجربه بودنه و برخی مشکلات روحی
    همه انسان ها اشتباه میکنن یعنی باید اشتباه میکنند و همه انسان های نرمال باید از اشتباهاشون درس بگیرن
    متاسفانه بعضی ها به دلیل غرور و وخودخوهای بیش از حد خود در سن جوانی و حتی پیری این اشتباهات را قبول نمیکنن
    و در نتیجه از این اشتباهات درسی نیز نمیگیرند و یک اشتباه را 100 بار تکرار میکنند
    این به خاطر معیار های اشتباه در جامعه است
    و اغلب به خاطر شرایط زندگیشونه
    چون شرایط آرومی داشتن و زیاد سرد و گرم روزگار و نچشیدن
    درضمن هوش راه های رسیدن به یک هدف و نشون میده
    اما شعور مقصد راه های شمارو نشون میده
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

4. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

ب نظر من منظور شما این که چرا بعضی ها مثل بچه ها رفتار میکنن خوب بخاطر اینکه نتونستن جایگاهی برای خودشون تو خانوداه پیدا کنن یعنی نیاز دارن دیده بشن و بخاطر همین دست ب هرکاری میزنن مثل لجبازی تا به خاستشون برسن مثل بچه ها ک برای رسیدن ب خواسته هاشون لجبازی میکنن و اخرش با گریه ب خاستشون میرسن .

6. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9648
    تشکـر
    0
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط satare نمایش پست ها
    ب نظر من منظور شما این که چرا بعضی ها مثل بچه ها رفتار میکنن خوب بخاطر اینکه نتونستن جایگاهی برای خودشون تو خانوداه پیدا کنن یعنی نیاز دارن دیده بشن و بخاطر همین دست ب هرکاری میزنن مثل لجبازی تا به خاستشون برسن مثل بچه ها ک برای رسیدن ب خواسته هاشون لجبازی میکنن و اخرش با گریه ب خاستشون میرسن .
    دوست من شاید منظورمو خوب نرسوندم شاید هم واقن حق با شما باشه و من درست متوجه نشدم.منظور من برخی آدمهاست که برای مثال بیشترشون رفتار شدیدا بچه گانه ای دارن در حالی که خودشونو بزرگ میدونن،اینجور آدما خیلی احساساتی هستن و با دوستی ساده با جنس مخالف سریعا عاشقش میشن و خیلی هم لجوج هستن،افرادی که به راحتی میشه اونهارو دست انداخت و همیشه سوژه دیگران هستن.نمیدونم چطور بگم که منظورم واضح برسونم.مردم ب اینجور آدما میگن لری یا ساده بیش از حد(البته منظورم اون لر نیست خدایی نکرده به همشهریای لر بر نخوره چون خودمم اصالتا لر هستم)من خیلی از اینجور آدما توی اجتماع دیدم میخوام بدونم مشکل حل شدنیه یا نمیشه کاریش کرد؟!

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9648
    تشکـر
    0
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط satare نمایش پست ها
    درسته یکی از دلایلش همین کمبود ها درون خانوادس ولی آیا میشه اینجور آدما رو از این حالت املی و سادگی دراورد؟

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط kurosh نمایش پست ها
    درسته یکی از دلایلش همین کمبود ها درون خانوادس ولی آیا میشه اینجور آدما رو از این حالت املی و سادگی دراورد؟
    اره چرا نشه با توجه کردن ب نیازهاشون و براورده کردن اونها . خوب خودتون دارید میگید که مثلا فلانی انقدر ساده هست ک تن ب دوستی میده اونم با جنس مخالف خوب ب نظر خودتون ریشه ی این رفتار چی میتون باش وقتی فردی نتون خودشو توی جمع صمیمی خانواده ک کوچکترین جم هست ثابت کن پس باید ی جایی خودشو ثابت کن درست خوب فکر میکن اگر با یکی دوست بش میتون اون محبت رو دریافت کن اون توجه رو اون ثابت کردن خودشو خوب حالا اگر یکی بخاد ب بازیشم بگیره اون متوجه نمیش چرا چون میخاد اون محبت اون استقلال رو پیدا کن و اصلا ب اون قضیه فکر نمیکن . گاهی اوقات ما نیاز داریم مورد توجه قرار بگیریم حالا از هر طریقی باش . بحث بر ساده بودن نیست اون فقط فقط نیاز ب دیده شدن و تایید داره همین

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    تشکر شده 145 بار در 98 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوسته عزیز. من هم با این دسته افراد روبرو شدم. من فکر میکنم که به خانواده برمیگرده که طرف تو چه خانواد ای رشد کرده یا باهاش چه رفتاری شده که چنین تاثیری رو فرد میذاره.و این تبدیل به خصوصیات فردی میشه من فکر نمیکنم به این راحتی ها یا زود فرد تغییر کنه.
    امضای ایشان
    تجربه بهترین درس است ، هرچند حق التدریس آن گران باشد . . .

11. کاربران زیر از (تبسم) بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

چند روز پیش به حرفایی یه روان پزشکی گوش میدادم فکر کنم یکمی با موضوع شما هم خونی داش باش .
    خانم روان پزشک میگفت ی مراجعه کننده ای داشتیم که از زندگی خودش راضی بود ولی اطرافیانش میگفتند که این ازدواج منطقی نیست میریم سراغ اون خانم و اقا شرایط اقا سن 50 سال همراه باد دو فرزند که هردوشان ازدواج کرده بودن و این اقا کاملا فرد تنهایی بود و نیاز ب همدم داشت وهمینطور نیاز ب محبت واینکه انتظارش را بکشد برای دیدنش . از این خانم راضی بود چرا چون نیازشو براورده کرد
    میریم سراغ خانم سن 25 سال مجرد و تاکنون ازدواج نکرده بود این خانم نیاز ب چی داشت به محبت . پول برای خرید ارامش کسی او را نزند منتظر باشد برای دیدن کسی که دوسش دارد خانه ای ههمراه با ارامش بتواند هر وقت که میخاهد ب خرید برود هروقت دوست دارد ب دیدن دوستانش برود و این خانم در اخر حرفاش گف من در خانه ای زندگی میکردم که پدرم مرا میزد مادرم را میزد پولی برای خرید به ما نمیداد حتی نمیگذاشت از خانه بیرون برویم همیش با هم دعوا داشتیم

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    تشکر شده 51 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام این موضوعی که شما میگید ممکنه دلایل متفاوتی داشته باشه و از هر فردی به فرد دیگه ای متفاوت باشه
    کسایی که هوش پایین دارند میتونن رفتارهای بچه گانه یا کنتر از سنشون داشته باشن
    کسایی که هوش هیجانی پایینی دارند هم ممکنه رفتاهای ناپخته ، بدون تامل و دور اندیشی، نداشتن مهارت های ارتباطی مناسب و ...داشته باشند
    و یک عده از اختلالات شخصیت هم میتونند اینچنین رفتارهایی داشته باشند
    باید یک شخص خاص رو مشخص کرد و یک سری فاکتوها رو برسی کرد و اون نتیجه ای که بدست میاد فقط مخصوص همون فرده و یک فرد دیگه ممکنه متفاوت باشه
    مثلا ببیند اگر کسی این چنین رفتارهایی دارد اما از نظر آموزشی در سطح مناسب یا بالایی هست مثلا معدلش درسیش بالاست در دانشگاه خوب با رتبه خوبی در حال تحصیله نمیتونه هوش یا آی کیوش پایین باشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد