نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: روراست بودن با دوست

1023
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5928
    تشکـر
    13
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

روراست بودن با دوست

سلام
    من یک دوست دارم که خیلی بهش علاقه داشتم

بعد از مدتی فهمیدم که به نماز و خیلی از دستورات اسلام و شفا گرفتن و دعا کردن اعتقاد نداره و میگه چون هیچ دلیل علمی براش وجود نداره این کار هارو میکنه و میگه اگه دلیل علمی قانع کننده ای برای نماز یا براورده شدن دعا و شفا داشتم نماز میخونم و ...

این دوستم خیلی منطقی و باهوش هستش و همه چیز رو از نظر علمی دوست داره ثابت کنه ولی برای نماز هیچی فواید علمی و .... پیدا نکرده و به خاطر همین نماز نمیخونه و شفا گرفتن هم هم چنین

و میگه کاری که براش دلیل نداری رو انجام نده و خلاصه منم منحرف کرده و منم دیگه به نماز و دعا و شفا خیلی اعتقاد ندارم ولی بعد از یکروز که نماز خوندم دوباره نماز توی دلم غوغا کرد و دلمو زنده کرد و دوباره اعتقادم زیاد شد

اما دوستم اصلا اینارو قبول نداره که مثلا بهش بگی که اگه نماز بخونی دلت روشن میشه و ..... میگه اینا دلیلی برای نماز نمیشه و همش یجور طلقین به خودته منم که هیچ جوابی ندارم بهش بگم

به نظرتون دوستیمو باهاش قطع کنم یا ادامه بدم ؟؟ بارها شده نظرمو عوض کرده و انقدر منطقی و زیرکانه صحبت میکنه که انگار نعوض بالله از سوی خدا اومده ولی خیلی حرفاش ضد اسلامه و به نظرم به هرکسی بگه از دین منحرف میشه حتی میگم که خود منم منحرف کرد ولی من خیلی دوستش دارم ولی دوست دارم که یجوری اونم به نماز و .... عادت بدم ولی خودمم هیچ دلیلی برای این کار پیدا نمیکنم

گفتم که خیلی منطقیه و روزه و ... رو به راحتی قبول میکنه و میگه روزه خیلی فایده داره چون کلی دلایل علمی اثبات شده داره ولی نماز نه.

منم موندم چی بهش بگم
    چیکارش کنم ؟ ایا بهش بگم دوستش ندارم و دیگه کنارش نباشم ؟؟

ما خیلی با هم هستیم و شاید روزی 10 ساعت باهم در دانشگاه هستیم .. واقعا دارم دیوونه میشم . تمام عقاید منو زیر سوال برده و خیلی هم منطقی حرف میزنه خودمم داره باورم میشه که اشتباه میکردم

2. کاربران زیر از lroman بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : روراست بودن با دوست خوبه ؟ مثلا بهش بگی که دوستش نداری - بی نمازی دوست چی ؟

سلام با بچه های مسجدمون صحبت کردم قرار ه یه مقاله 20 صفحه ای از معجزات علمی نماز و تو همین سایت منتشر کنیم
    درضمن اینکه شما از نظر علمی ججلوی ایشون کم میاری
    بخاطر کمبود ایمان در خود شماست (شرمنده رک میگم )
    اگر شما هم به اندازه دوستتون دنبال علم اسلام باشید مطمعن باشید نه تنها کم نمیارید بلکه ایشون رو هم به راه میارید و با خودتون هم قدم میکنید
    به هرحال اگر توانایی کنترل اعتقاداتون و ندارید بهتره ازش فاصله بگیرید
    و یادتون نره هرکسی حق داره اعتقادات خودش و داشته باشه حتی اگر اون اعتقادات از نظر شما غلط باشن
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

4. 2 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : روراست بودن با دوست خوبه ؟ مثلا بهش بگی که دوستش نداری - بی نمازی دوست چی ؟

- ببین - دوستمون راست گفت اگر سطح ایمان یه نفر به حدی استوار باشه که بدونه اگر با کسی باشه که عقاید کلی اون یعنی اصل دین - اشتباه هست در اون شخص

و بدونه بودنش میتونه اونو کمک کنه تا راه رو کم کم هر چند در طولانی مدت پیدا کنه وظیفه داره پاش وایسه - مثلا میگم شخصی مثل حضرت آیه الله بهجت اگر کسی در جوارش می بود که عقاید محکمی نداشت خود ایشون به دلیل استواری در ایمان وظیفه ی خودش میدونست در حد توانش ایشون رو تنها نزاره در این شرایط سخت (مثال زدم )

ولی اگر به قول دوستمون اسواری ایمان در کسی ضعیف هست - به نظرم دوری بهترین راه حله - مگر اینکه وادارش کنید با یک عالم دینی در جلساتی که شما ترتیب میدید صحبت کنه و از این راه بهش کمک کنید

6. کاربران زیر از mronaldo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : روراست بودن با دوست

سلام

به نظر من اگه کسی رو دوست خودتون میدونین نباید از خودتون طردش کنید

اما اگه ایشون نماز نمیخونن شما اول باید ببینین دین اسلام رو پذیرفتن یا نه بعد بهش بگین نماز بخونه ، یا به وجود خدا اعتقاد دارن

اگه به خدا اعتقاد داره بهش بگین :

ما نماز میخونیم تا خدا رو شکر کنیم به خاطر داشته ها ونداشته هامون ، شکر میکنیم به خاطر چیزهای که از ماگرفته ( هوس ، خشم ، کینه، اضطراب ، درد و . . . ) ، شکر میکنیم به خاطر چیزهای که بهمون داده ( ایمان ، قدرت ، اراده ، آرامش و . . . )

نماز میخونیم برای اینکه فراموش نکنیم کی هستیم ، ازکجا اومدیم به کجا میریم و چه مسری رو باید بریم

نماز میخونیم تا اصول ، اعتقادات و ارزش هایمان رو فراموش نکنیم ( آدمی فراموش کار است )

نماز میخونیم تا خدامون رو فراموش نکنیم ، نماز میخونیم تا بگیم خدامون کیه

و . . .

8. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

بازم اگه احساس میکنید بودنتون کنار این شخص باعث ضعیف شدن ایمان و دوری شما از دینتون میشه بهتره فاصله بگیرین .

اما تلاشتون رو بکـنـید .

10. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    تشکر شده 145 بار در 98 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام. دوسته عزیز این خیلی خوبه که دوستتون دنبال دلیل و منطق برای قبول دین یا انجام واجبات هست. والا خیلی ها هستن فقط اسمشون مسلمونه نماز میخوان روزه میگیرن ولی هیچ اطلاعی از دینشون ندارن که حداقل بشه امر به معروف و نهی از منکر درست انجام داد. ثواب فقط به نماز خوندن نیست ایمان و اعتقاد فقط انجام وظیفه نیست قلبا باید پذیرفت برای این پذیرش هم نیاز به اطلاعات درست و کافی از دین است.
    امضای ایشان
    تجربه بهترین درس است ، هرچند حق التدریس آن گران باشد . . .

12. کاربران زیر از (تبسم) بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)