نظرسنجی: چه کنیم که محبت به همدیگر بیشتر شود

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: فحاشی و بددهنی همسر

10261
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10011
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Arrow فحاشی و بددهنی همسر

باسلام من مدت سی سال است ازداوج کردم دو بچه بزرگ دانشگاهی داریم ولی هرچه من سعی میکنم با ایشان خوب باشم به انحای مختلف دنبال بهانه جهت فحش وناسزاگویی است والله قسم تحمل یک لحظه یرایم سخت و خسته کننده شده گاهی اوقات از خانه بیرون میرم دنبالم توی راهرو میاد وبلند فحش میده الان نزدیک به ده سال است رابطه با پدر ومادرم وخواهرم با خاطر ایشان قحط و هرچه اصرار میکنم که گذشته ها را رها کن اصلا فایده ندارد . متاسفانه در این مدت زندگی فراز ونشیبهای داشتیم خوب وبد ولی ایشان فقط خاطرات بد را تکرار میکند ویک بار نشد از یک شادی حرف بزند طی این مدت نشده یکبار برویم بیرون وبا شادی برگردیم نشده برویم مسافرت و حال مارا نگیرد مکه وکربلا رفتیم باز نشد به مشهد مقدس رفتیم نشد چندین بار اسخاره گرفتم خوب آمده ولی از آبروم می ترسم لطفا بفرایید چکار باید کرد. انقدر که به بچه ها میرسد یک دهم آن به من توجه نمکند وقریب ده سال است که جدا ازمن میخوابد.با تشکر

2. کاربران زیر از nf1342 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : فحاشی و بددهنی همسر

سلام

من متوجه نشدم که شما مرد خانواده هستید یا زن خانواده ولی در هر صورت همسر شما اگر دچار بیماری خاص روانی و یا آسیب مغزی نباشند . دچار عصبانیت و خشم و نفرت هستند.

که حتما نیاز به مشاوره دارند و شاید بعد از تشخیص دارو. عزیز استخاره و غیره مشکلی رو حل نخواهد کرد. از ایشون خواهش کنید به مشاور رجوع کنند. موفق باشید

دکترا در روانشناسی

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط nf1342 نمایش پست ها
    باسلام من مدت سی سال است ازداوج کردم دو بچه بزرگ دانشگاهی داریم ولی هرچه من سعی میکنم با ایشان خوب باشم به انحای مختلف دنبال بهانه جهت فحش وناسزاگویی است والله قسم تحمل یک لحظه یرایم سخت و خسته کننده شده گاهی اوقات از خانه بیرون میرم دنبالم توی راهرو میاد وبلند فحش میده الان نزدیک به ده سال است رابطه با پدر ومادرم وخواهرم با خاطر ایشان قحط و هرچه اصرار میکنم که گذشته ها را رها کن اصلا فایده ندارد . متاسفانه در این مدت زندگی فراز ونشیبهای داشتیم خوب وبد ولی ایشان فقط خاطرات بد را تکرار میکند ویک بار نشد از یک شادی حرف بزند طی این مدت نشده یکبار برویم بیرون وبا شادی برگردیم نشده برویم مسافرت و حال مارا نگیرد مکه وکربلا رفتیم باز نشد به مشهد مقدس رفتیم نشد چندین بار اسخاره گرفتم خوب آمده ولی از آبروم می ترسم لطفا بفرایید چکار باید کرد. انقدر که به بچه ها میرسد یک دهم آن به من توجه نمکند وقریب ده سال است که جدا ازمن میخوابد.با تشکر
    خب خلق و خوی ایشون همینه ...

و شما هر چه قدرم تلاش کنید نمیتونید در این مورد کاری انجام بدید ...

ولی در مورد استخاره و طلاق فکر میکنم راه مناسبی برای شما باشه ...

من با وجودی که زن هستم ولی میدونم اینکار میتونه ایشون رو تغییر بده و برای خودش و آینده زندگی شما موثر باشه

پس خواهشا" در این مورد از آبرو چیز گفته نشه بهتره چون رفتار ایشون با این حالت فکر نمیکنم چیزی از آبرو گذاشته باشه

پس بهتره در تصمیم قاطع باشید تا بدونه در این راه تصمیم خودتون رو گرفتید و سعی کنه تغییر کنه
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,324 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

این مطالب حرفای یک مشاوره امیدوارم به دردتون بخوره
    ۱- قطع مزایای بددهانی: مسئولیت اجرای این امر به عهده شماست. شما باید از خودتان سوال کنید همسر من با بددهنی چه مزایایی کسب می کند؟ تخلیه خشم؟ تاثیر گذاشتن بر من و بچه ها تا به میل وی رفتار کنیم؟ ترساندن دیگران؟ انجام ندادن برخی وظایف؟ و یا اجبار دیگران به پذیرفتن عقاید خود؟ شما باید مزایای بددهانی همسرتان را شناسایی و تا حد امکان آن را قطع کنید.

۲- تقویت رفتارهای متضاد: همسر شما در لحظات خاصی بددهانی و ناسزاگویی می کند. حتما لحظاتی، هرچند کم، وجود دارد که او به هنجار سخن می گوید و از الفاظ زیبا استفاده می کند. عکس العمل شما در چنین لحظاتی بسیار مهم است. اگر در هر شرایطی همسر شما زیبا سخن گفت یا از الفاظ درست استفاده کرد باید به شیوه مثبت پاسخ دهید. باید به گونه ای عمل کنید که وی تشویق به ادامه این رفتارها شود. شما باید لحظاتی را که وی زیبا سخن می گوید به رسمیت بشناسید و او را تشویق کنید و از زخم زبان یا انتقام گرفتن در این لحظات بپرهیزید.
    ۳- قطع یا کم کردن رابطه با افراد بددهان: اگر همسر شما همکاران، دوستان و یا اقوام ناسزاگو و بددهانی دارد باید تلاش کنید رابطه و رفت و آمد با آن ها را کم کنید. در تمامی رفتارهای اجتماعی الگوبرداری و مشاهده نقش مهمی در یادگیری و تقلید دارد.
    ۴- در نهایت سعی کنید شما زیبا سخن بگویید. از خودتان بپرسید: آیا خودم موقع رانندگی، خستگی شدید بعد از کار یا تماشای فوتبال از الفاظ زشت استفاده نمی کنم؟ آیا هرگز با همسرم مقابله به مثل نمی کنم؟ اگر شما به عنوان همسر زیبایی کلام را حفظ کنید، به همسر و کودکان تان معیار مناسبی برای مقایسه رفتارها می دهید تا بتوانند انتخاب کنند.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10337
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خانم عزیز به نظر من همین که الان هم به فکر افتادی خوبه .
    این مشکل شما رو مادر من هم داشت,ولی با صبر به جایی رسیده که بد دهنی که نمیشنوه توجه پدرم رو به خودش بیشتر جلب کرده. شما باید اینو مد نظر داشته باشید که علت این بد دهنی ها و فحاشی ها چیه ایا شما مقصرید یا در اثر توجه بیش از حد و ازخود گذشتگی بی مورد در زندگیتونه .
    البته اینکه فرزندای شما طرف کی هستن باز هم مهمه ولی چیزی که توی ده سال خراب شده رو نباید انتظار داشت تویه دو ماه و دو سال حل کرد .زن اگه اجازه بده حالا به هر دلیل همسرش بسترش رو ترک کنه بزرگترین خیانت رو به خودش کرده. گاهی ا وقات توی زندگی برای پایدر موندن رابطه بایدکارای رو انجام بده که علاقه ای بهشون نداره ولی در این موارد فقط صبر و توکل به خدا جواب میده قبل از ابرو برای یه زن باید احساساتش مهم باشه مشکل ما اینه که تا به فکر ابروییم که برای حفظش حاظریم هر اشتباهی رو انجام بدیم مثل قطع رابطه با خانواده ولی خبر نداریم اگه سیاست عشقی درستی رو پیش میگرفتیم نه این اتفاقا می افتاد و نه از همسرمون دور میشدیم.
    ودر اخر مطمعا باشید همسرتون حتما به شما روزی علاقه زیادی داشته

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    39555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

تاثیر توهین و فحاشی بر روابط

اغلب ما می دانیم با توهین و فحاشی هیچ موضوعی حل نمی شود. با این حال در زمان عصبانیت خواسته یا ناخواسته به طرف مقابلمان توهین می کنیم. این روش ارتباطی نه تنها باعث حل مسئله نشده بلکه به مرور زمان متوجه می شویم نوع رابطه تغییر کرده و آنطور که انتظارش را داشتیم پیش نرفته است. ریشه اغلب دعواها و طلاق زوج ها بی احترامی به شان یکدیگر است. گاهی دوستان صمیمی و یا زوجین نیز به خاطر صمیمیت در رابطه به یکدیگر بی احترامی می کنند. این نوع روابط در بلند مدت ممکن است دچار آسیب شوند. توهین، فحاشی و خشونت کلامی همگی مفاهیمی هستند که در این مقاله درباره اثرات آن ها بر روابط، علل و راه های مقابله با آن صحبت خواهیم کرد.

برای دریافت مشاوره در زمینه توهین و فحاشی در روابط می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگیرید.
    منظور از توهین و فحاشی چیست؟

توهین به معنای خوار کردن، سبک داشتن، خفت و خواری است. توهین و فحاشی، یکی از ارکان خشونت کلامی است، در واقع می توان گفت همان خشم و تعارض‌های حل نشده و کهنه می باشد. در برخی جوامع امروزی به دلایل مختلف آستانه صبر و تحمل بسیاری از مردم به نسبت گذشته پایین آمده است. همین موضوع باعث شده افراد نسبت به مسائل زودتر واکنش نشان دهند. عصبانیت و عدم کنترل خشم مهم ترین عوامل شروع کننده توهین و پرخاشگری هستند. از طرفی کاهش سطح رفاه و نداشتن آرامش منجر به افزایش تنش می شود. به طوری که حتی کلام های خالی از توهین نیز بی احترامی تلقی می شوند.
    علل توهین و فحاشی

ریشه فحاشی احساس حقارت و خودکم بینی است. یعنی زمانی که فرد احساس می کند در موضع ضعف است به بی احترامی روی می آورد. ناسزاگویی نوعی مکانیسم دفاعی در برابر شرایط بحرانی و ناکامی است. در رویکردهای مختلف علل متفاوتی برای فحاشی بیان شده است. مثلاً در دیدگاه روانکاوی فحاشی می تواند ناشی از عقده های سرکوب شده و ناکامی باشد. یعنی زمانی که فرد در رسیدن به اهداف و خواسته هایش احساس ناکامی کند شروع به توهین و بددهنی می کند.
    یک دلیل دیگر برای توهین و بی احترامی یادگیری اجتماعی است. بچه ها، کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان اگر در محیطی قرار گیرند که لغزش های زبانی مرسوم باشد؛ به مرور روابط خود را این چنین پیش می ببرند.
    فحاشی یک شیوه کنار آمودن با استرس و تنش است. توهین و فحاشی برای تخلیه خشم و تسکین استرس مثل گریه کردنعمل می کنند.
    گاهی اوقات افراد از روی عادت فحاشی می کنند. گاهی نیز به منظور جلب توجه، شوخ طبعی و یا ایجاد احساس صمیمیت از برخی کلمات نامناسب استفاده می کنند.
    فقدان مهارت های گفتگو یکی دیگر از دلایل فحاشی و پرخاشگری کلامی است. یادگیری مهارت های گفتگو و نحوه ایجادارتباط موثر برای برقراری یک رابطه به دور از تنش مفید خواهد بود.

توهین و فحاشی چه اثراتی بر روابط دارند؟

کلمات و گفتار قابل پاک کردن نیستند. به همین دلیل توهین و فحاشی می‌توانند تاثیر بسیار مخربی بر سلامت یک رابطه داشته باشند. وقتی یکی از طرفین با گفتار خود به شخص مقابل حمله می کند، جراحت‌ هایی ایجاد می شود. این جراحت ها فیزیکی و قابل مشاهده نیستند بلکه روحی و عاطفی هستند و تاثیرات عمیقی بر اعتماد به نفس طرف مقابل می گذارند. حتی ممکن است به افسردگی، مشکلات روحی و روانی، ناامیدی و افکار خودکشی منجر شود.
    بحث لفظی و مشاجرات در همه روابط تا حدی وجود دارد. اما آنچه که مخرب است دعوا و مشاجره نیست، بلکه تمسخر، تحقیر، توهین و فحاشی است. تحقیر دائمی زوج ها توسط یکدیگر می تواند ضربه های جبران ناپذیری به زندگی مشترک آنها بزند و روز به روز باعث اختلاف ها و درگیری های بیشتری شود. تا جایی که حتی ادامه زندگی مشترک آن ها غیرممکن شود. زیرا زمانی که در یک رابطه چنین اتفاقاتی می افتد دو نفر احساس بیگانگی و جدایی می کنند. در نهایت دیگر از آن حس اتحاد و همدلی خبری نیست.
    فردی که مورد تحقیر و بی احترامی قرار می گیرد به مرور احساس قربانی بودن، خشم و نفرت پیدا می کند. حتی ممکن است فرد در مقابل رفتارهای توهین آمیز و فحاشی، برای دفاع از خود شروع به پرخاشگری، قهر، تهدید و انتقام کند. اگر چرخه احترامی در خانواده دائم تکرار می شود بهتر است برای حل این مشکل به یک مشاوره خانواده مراجعه نمایند.

آیا بد دهنی جرم است؟

در جریان اختلافات خانوادگی، گاهی یکی از زوجین نسبت به فرد مقابل و اعضای خانواده او، شروع به فحاشی و توهینمی‌کند. اما نمی داند که ممکن است، این رفتار برای گوینده ایجاد مسئولیت کرده و کار او را به دادسرا بکشاند.
    ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی به صراحت بیان می کند؛ توهین به افراد از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک، مجازاتِ شلاق تا ۷۴ ضربه و جریمه نقدی در پی خواهند داشت.
    راه حل چیست؟ چگونه از تحقیر و توهین در رابطه زناشویی جلوگیری کنیم؟

یک راه موثر برای پیشگیری از این قبیل مشکلات افزایش مهارت های ارتباطی می باشد. مهارت های ارتباطی خوب یکی از عوامل مهم در ایجاد احساس رضایتمندی در روابط است. مهارت هایی چون حل مسئله، کنترل احساسات، تصمیم گیری وکنترل استرس از جمله مهارت های ارتباطی هستند. افراد متاهل موظف اند روش های برقراری ارتباط صحیح با همسر خود را بیاموزند، نتیجتا کسب این مهارت ها موجب تقویت صمیمیت و تفاهم به جای دفاع و فاصله گرفتن می شود. تحقیقات نشان می دهد چنین افرادی، فشار خون پایین تری دارند و رضایتمندی آنها از زندگی زناشویی شان بیشتر است. در روابط موفق، همسران از بودن با هم و هم صحبتی با هم لذت می برند، می‌توانند افکار و احساسات خود را با هم در میان بگذارند و یکدیگر را درک کنند.

رفتار مناسب در مقابل توهین

به دنبال علت اصلی باشید. بهتر است رفتارهای توهین آمیز همسرتان را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار بهتر است رفتارها را همراه با پیش آیندها یعنی علت وقوع رفتار و پیامدها یعنی نتیجه رفتار و موقعیت، ثبت و یادداشت کنید.
    گاهی با تغییر سبک زندگی و نوع ارتباط می‌توانید فرد را تحت تاثیر قرار دهید. تلاش کنید با بیان جملات و عباراتی او را به تفکر وا دارید، و فرد را به تدریج به انجام رفتارهای جدید عادت بدهید. سعی کنید حس حقارت را در همسرتان ایجاد نکنید، و در مقابل خودتان حس برتری طلبی نداشته باشید.

درمان و پیشگیری از بی احترامی و ایجاد فضای پر تنش

در اینجا به برخی از نکات جهت برقراری یک رابطه به دور از تنش اشاره کرده ایم. لازم به ذکر است با اجرای توصیه های زیر می توانید یک رابطه آسیب خورده را نیز بهبود ببخشید.
    1- از کلمات دو پهلو و متلک استفاده نکنید: کلماتی که به همسرتان می فهماند، هیچ تلاشی نمی کند، رفتارش احمقانه است، چرند می گوید و غیره احساس ارزشمندی فرد مقابل را نابود می کند.
    2- برچسب نزنید: برچسب زدن یعنی کل شخصیت و هویت کسی را زیر سوال بردن. در این موقعیت ها شما رفتار همسرتان را هدف قرار نداده اید، بلکه کل شخصیت او را هدف قرار داده اید. در این صورت به او می فهمانید که او آدم بدی است نه در این لحظه بلکه همیشه، که نتیجه آن از دست رفتن صمیمیت و اعتماد است.
    3- پرهیز از سرزنش و اتهام زدن در قالب تو: همیشه دیر به خانه می آیی، تو اشتباه کردی، به کارت بیشتر از من علاقه داری، در صورتیکه گفتن کلماتی مثل، من در رنجم و باعث آن تو هستی بهتر است. به جای تو از مضمون من استفاده کنید. مثال: ((پیام من : وقتی نتونستی خودت را به مهمونی برسونی ناراحت شدم چون دوست داشتم کنارم باشی)). (( پیام تو: تو با نیامدنت به مهمانی خودت را خراب کردی)).
    4- گذشته ها را مرور نکنید: گذشته ها دیگر هرگز باز نمی گردند. وقتی عصبانی هستید هرگز گذشته‌ های دور را زنده نکنید. خشم باعث می شود از گذشته به عنوان یک اسلحه استفاده کنید و ناخواسته به رابطه تان آسیب بزنید.
    5- مقایسه نکنید: مقایسه کردن چیزی را حل نمی کند، بلکه با این کار عملاً به همسرتان حمله کرده و خود را از داشتن یک ارتباط سالم با همسرتان محروم کرده اید.
    6- پرهیز از تهدید: تهدید اساساً این پیام را منتقل می کند که تو بدی، من تو را مجازات می کنم. این پیام میتواند برای رابطه شما ویران کننده باشد.
    7- بیان احساسات و افکار: احساسات خود را به شکلی موثر بیان کنید. از کلمات واضح و روشن استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه توهین و فحاشی در روابط می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگیرید.
    خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

مرکز [replacer_a] تلفنی خانواده مشاوره روانشناسی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع هنر زندگی پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره، [replacer_a] خانواده با موضوع مشاوره همسریابیمشاوره اعتیادتلفنی با موضوع مشاوره تلفنی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره خانواده، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع [replacer_a]

[COLOR=rgba(51, 49, 50, 0.8)][/COLOR]
    منبع:مشاوره ازدواج

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد