نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: مشکل بی خوابی

2084
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9989
    تشکـر
    38
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل بی خوابی

سلام دوستان من حدود 2 هفته ای میشه شبها نمیتونم بخوابم کلی فکر میاد تو ذهنم چه خوب و چه بد نمیزاره راحت بخوابم نمی خوامم از قرصهای شیمیایی استفاده کنم نزدیکای صبح که میشه خوابم میگیره حدود 9 صبح هم بیدار میشم طول روز هم اصلا خسته نمیشم و خوابم نمیاد انگار بی خواب شدم کسی هست راهنماییم کنه ممنون میشم...
    ویرایش توسط نکیسا : 12-25-2014 در ساعت 03:39 PM دلیل: غلط املایی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9665
    تشکـر
    20
    تشکر شده 97 بار در 46 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : بی خوابی

نقل قول نوشته اصلی توسط نکیسا نمایش پست ها
    سلام دوستان من حدود 2 هفته ای میشه شبها نمیتونم بخوابم کلی فکر میاد تو ذهنم چه خوب و چه بد نمیزاره راحت بخوابم نمی خوامم از قرصهای شیمیایی استفاده کنم نزدیکای صبح که میشه خوابم میگیره حدود 9 صبح هم بیدار میشم طول روز هم اصلا خسته نمیشم و خوابم نمیاد انگار بی خواب شدم کسی هست راهنماییم کنه ممنون میشم...
    اگه فهمیدی چرا اونججوری شدی به من بگو ..من دوست دارم اونجوری بشم.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9718
    تشکـر
    79
    تشکر شده 214 بار در 117 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : بی خوابی

فقط به چیزی فکر نکن...........هرچیزی زمانی داره..شب وقت خوابه ......
    اگه خوابت نمیگیره یا تحرک ذهنی کم داری یا جسمی..سعی کن تو روز فعالیت داشته باشی..بیرون بری ورزش کنی کتاب بخونی رمان بخونی و ..اگه بدن و ذهن بی تحرک باشن خابشون نمیگره که...
    درضمن اگه فعالیت دارید و موقع خواب ذهنتون مشغول میشه یکاری کنید...من خودم قبل خواب با هندزفری 15 دقیقه اهنگ گوش میدم...اهنگای اروم و یا اهنگ هایی که دوسشون دارم.باعث میشه به چیزی فکر نکنم و کم کم خوابم بگیره.موقع خواب به هیچ چی فکر نکنید
    امضای ایشان
    .:: M:R NIRO NAJA ::.

4. 2 کاربران زیر از m-a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل بی خوابی

برای درمان صحیح بی خوابی ابتدا باید علت بی خوابی را شناخت و به درمان آن پرداخت. مهم ترین علل بی خوابی را به این ترتیب می توان طبقه بندی کرد:

۱) عوامل محیطی مانند سر و صدا
    مسلما سر و صدای زیاد در اتاق خواب یکی از علت های مهم بی خوابی و به خصوص بیدارشدن های مکرر است. افرادی که در آپارتمان های
    پر ازدحام زندگی می کنند و دیوار و سقف های آپارتمان ها خاصیت عایق بودن صدا را ندارند، مشکل سروصدا می تواند به تنهایی مانع خواب راحت شان شود، به خصوص افرادی که خواب سبک تری دارند.

از دیگر عوامل محیطی می توان به گرما یا سرمای زیاد اشاره کرد که هر کدام به تنهایی می توانند مانع خواب فرد شده یا اینکه، فرد را از خواب بیدار کنند.
    یکی دیگر از عوامل مهم محیطی، نور است. نور محیط می تواند مانع خواب فرد شود. هر چه میزان نور اتاق بیشتر باشد احتمال اینکه فرد خواب راحتی داشته باشد کمتر می شود.

۲) استرس
    استرس های طی روز به خصوص استرس های شغلی می تواند باعث بی خوابی فرد شود. توصیه می شود به ویژه ۲ تا ۳ ساعت قبل از خواب محیط آرامی را ایجاد و حتی از بحث وجدل دوری کنید. در صورتی که احتمال می دهید صحبت با کسی به جدل و بگو مگوهای استرس زا ختم می شود آن را به زمانی موکول کنید که با ساعت خواب شما فاصله داشته باشد.

۳) مشکلات جسمی و ابتلا به بیماری ها
    معمولا ابتلا به بیماری به خصوص بیماری های عفونی نیاز ما را به خواب افزایش می دهند ولی ابتلا به برخی از بیماری ها نیز می تواند خواب ما را مختل کند.
    ابتلا به بیماری های اسکلتی عضلانی که معمولا با درد همراه است، می تواند مانع خواب ما شود. کمردرد، درد در زانو و درد اندام فوقانی به خصوص شانه و مچ دست از جمله این موارد هستند.
    سردرد به علت های مختلف، ناراحتی های گوارشی و درد معده، ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و درد در قفسه سینه، بیماری های ریوی به خصوص ابتلا به بیماری هایی مانند آسم که همراه با سرفه های مکرر هستند.
    ابتلا به دیابت یا بزرگی پروستات که افراد مبتلا به علت دفع ادرار مجبورند بارها از خواب بیدار شوند، همگی از عللی هستند که می توانند خواب افراد را مختل کنند. از طرف دیگر مصرف بسیاری از داروها نیز می تواند مانع خواب افراد شود، مانند داروهای ضدفشارخون، برخی داروهای اعصاب و روان و برخی داروهای قلب و عروق به خصوص اگر این داروها شب هنگام و قبل از خواب مصرف شوند.

۴) عوامل روحی روانی
    عوامل روحی روانی به خصوص ابتلا به بیماری های خلقی از جمله افسردگی می تواند خواب فرد را به شدت مختل کند. درمان بی خوابی این افراد در صورتی اساسی خواهد بود که در ابتدا افسردگی آنها درمان شود.

۵) عواملی برهم زننده سیکل خواب و بیداری طبیعی بدن
    در بسیاری از مشاغل افراد مجبورند که شب تا صبح را بیدار بمانند. شب بیداری باعث به هم ریختن ریتم خواب و در نهایت بی خوابی در این افراد می شود مانند پرستاران، پزشکان، نگهبانان، کارمندان اورژانس، آتش نشان ها، خلبانان، رانندگان و .... همچنین کسانی که به غرب یا شرق دنیا مسافرت می کنند موقع خواب و بیداری خود، دچار مشکل می شوند. علت آن است که ساعت داخلی بدن آنها طبق روال قبلی، خواب آلوده می شود یا از خواب بیدار می شود در حالی که مکان جدید، ساعت خواب و بیداری دیگری را طلب می کند. هر چه مسافت طی شده بیشتر باشد مشکل این افراد نیز شدیدتر خواهد بود. این افراد اگر به دنبال راه حلی نباشند ممکن است تا چند هفته، در خواب و بیداری خود مشکل پیدا کنند. مصرف ملاتونین طبق دستور پزشک یکی از درمان های خوب برای رفع مشکل بی خوابی این افراد خواهد بود. این اختلال را

jet lag می نامند چرا که به دنبال اختراع موتور جت و مسافرت های هوایی ایجاد شده است.

چه باید کرد؟
    اگر بخواهیم برای همه مبتلایان به بی خوابی یک درمان توصیه کنیم
    قطعا توصیه به رعایت بهداشت خواب است و اگر بخواهیم افراد را از یک کار برحذر داریم،
    عدم مصرف خودسرانه داروهای خواب آور خواهد بود. قبل از خواب این نکات را رعایت کنید:

۱) شرطی شدن بدخوابی را از بین ببرید و تمرین های ریلکس سازی (آرام سازی ذهن و عضلات) را بیاموزید.

۲) یکی از نکات مهم در بهداشت خواب، پرهیز از مصرف غذای سنگین قبل از خواب است.
    توصیه می شود افرادی که در خوابیدن خود مشکل دارند
    در ساعت های قبل از خواب، شام سبک صرف کنند. محتوای شام هم بهتر است بیشتر حاوی کربوهیدرات باشد.

۳) از نوشیدن مایعاتی چون نوشابه، شکلات، چای و قهوه قبل از خواب پرهیز کنید.

۴) استفاده از هر گونه وسایل الکترونیکی مانند بازی های کامپیوتری و تماشای بیش
    از حد تلویزیون که باعث اختلال در غده هیپوفیز و خواب می شود ممنوع است.

۵) استرس و اضطراب یکی از عوامل موثر در بی خوابی است.
    همه افراد نگرانی ها و فکر در مورد کارهای روزمره و آینده را با خود دارند اما مهم این است که این افکار را هنگام خواب از خود دور کنید.

۶) هنگام خواب لامپ های پرنور را خاموش و نور اتاق را برای شب تنظیم کنید.

۷) در فصل های مختلف درجه حرارت اتاق را متعادل نگه دارید. نباید بیش از حد اتاق را گرم کنید.

۸) بالش نرم زیر سر بگذارید.

۹) قبل از رفتن به رختخواب دوش بگیرید. دوش آب گرم بدن را متعادل و فرمان خواب صادر می کند.

۱۰) از مصرف خودسرانه داروها بپرهیزید. بعضی داروها در ابتدا خواب آورند اما در ادامه باعث اختلالات خواب می شوند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9596
    تشکـر
    7
    تشکر شده 258 بار در 135 پست
    میزان امتیاز
    10

تنها راه حل برای شما
    ورزش سنگین
    و خوردن یک لیوان جوشانده گل گاو زبان قبل از خوابه

جای نگرانی نیست

8. 2 کاربران زیر از Nimar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9989
    تشکـر
    38
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان از همتون ممنون نظراتتون خیلی مفید بود حتما استفاده میکنم

10. 2 کاربران زیر از نکیسا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10454
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان همسر من خیلی بد خوابه تقریبا یک ساعت بعد از به رختخواب رفتن میخوابه و دو سه ساعت بعد دیگه خواب خوبی نداره و نصفه نصفه میخوابه همش فکروخیال میکنه گاهی که منم بیدار میشم میبینم حالش بده میگه قلبم درد میکنه دکتر هم رفتیم مشکل قلب نداره قرص خواب هم نمیخواد استفاده کنه خودشم دیگه تحمل بیخوابی نداره. چیکار کنم ؟/؟؟؟

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط narges.e نمایش پست ها
    سلام دوستان همسر من خیلی بد خوابه تقریبا یک ساعت بعد از به رختخواب رفتن میخوابه و دو سه ساعت بعد دیگه خواب خوبی نداره و نصفه نصفه میخوابه همش فکروخیال میکنه گاهی که منم بیدار میشم میبینم حالش بده میگه قلبم درد میکنه دکتر هم رفتیم مشکل قلب نداره قرص خواب هم نمیخواد استفاده کنه خودشم دیگه تحمل بیخوابی نداره. چیکار کنم ؟/؟؟؟

ایشون با توجه به گزارش شما دچار حمله اضطراب عصبی هستند(که معمولا با امراض قلبی اشتباه گرفته میشه) حتما به یک روانپزشک رجوع کنید دارو نیاز دارند والا ممکنه به حمله وحشت تبدیل بشه.

که خیلی خیلی اذیت کننده است. موفق باشید

سوال داشتید نقل قول لطفا
    دکترا در روانشناسی

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام این رفتار حتما ریشه یابی باید بشه تا مشکل حل بشه
    حتما مشاوره حضوری ببریدش (تنهایی بهتره )
    و سعی کنید برنامه ریزی کنید که در روز فعالیت زیادی داشته باشه تا شب نتونه به این افکار و احساسات واکنش بده
    موفق باشید
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10454
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    ایشون با توجه به گزارش شما دچار حمله اضطراب عصبی هستند(که معمولا با امراض قلبی اشتباه گرفته میشه) حتما به یک روانپزشک رجوع کنید دارو نیاز دارند والا ممکنه به حمله وحشت تبدیل بشه.

که خیلی خیلی اذیت کننده است. موفق باشید

سوال داشتید نقل قول لطفا
    دکترا در روانشناسی
    ممنون از پاسختون . حالاهمسرم دکترم به زور میاد چی؟؟چه برسه روانپزشک.
    نگرانم خدانکرده یه وقت تو خواب سکته ایی چیزی نکنه

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10454
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون .تو روز که فعالیتش زیاده ولی فکروخیال زیاد داره مشکل خانوادگی داریم

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

میتونم بپرسم مشکل خانوادگیتون چیه ؟؟/
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10454
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

یه مدت با خانوادش رفت وآمد نداشتیم خیلی بهمون سخت گذشت خیلی اذیتش کردن دقیقا از روز بعد عروسی تا 7 ماه

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

ممنون از پاسختون . حالاهمسرم دکترم به زور میاد چی؟؟چه برسه روانپزشک.
    نگرانم خدانکرده یه وقت تو خواب سکته ایی چیزی نکنه
    سلام

از قول من به ایشون سلام برسانید و بگید( مرد)به خاطر شما و فرزندان و هم چنین سلامت خودشون( چون ممکنه در اینده بیماری روانتنی براشون پیش بیاد) حتما رجوع کنند. البته حتما نه به زور بلکه بخاطر آرامش خودشون و سلامت. موفق باشید. نترسید سکته نمیکنند.

دکترا در روانشناسی

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10454
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

از قول من به ایشون سلام برسانید و بگید( مرد)به خاطر شما و فرزندان و هم چنین سلامت خودشون( چون ممکنه در اینده بیماری روانتنی براشون پیش بیاد) حتما رجوع کنند. البته حتما نه به زور بلکه بخاطر آرامش خودشون و سلامت. موفق باشید. نترسید سکته نمیکنند.

دکترا در روانشناسی
    ممنون از لطفتون

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

ممنون از لطفتون
    خواهش میکنم. موفق باشید

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14373
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    من مشکل بی خوابی پیدا کردم در شب امتحان ؛ که البته از استرس امتحان نیست ؛قضیه اینه یکبار شب امتحان خوابم نبرد در دوران کارشناسی و عدم خواب باعث شد که امتحانم رو خراب کنم ؛ الان وارد دوران ارشد شدم وترس از عدم نخوابیدن ومخستگی وخراب کردن امتحان منجر به ترس از عدم به خواب رفتن در من شده ؛ مشکل من اینه که تلقین کردم به خودم که نخواهم تونست که بخوام .. خیلی تلاش کردم که جلوی این تلقین رو بگیرم ولی موفق نشدم ... به نظرتون چیکار کنم ؟ خیلی اذیت شدم ؟ و واقعا برام معظلی شده ..

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8802
    تشکـر
    63
    تشکر شده 156 بار در 86 پست
    میزان امتیاز
    10

شما عرق بهار نارنج تهیه بفرمائید.... هر روز به مدت 2 هفته ..غروب ها ( موقع غروب افتاب) حدود نصف استکان ( نصف استکان خالص ) و اگه قصد رقیق کردن دارید نصف عرق و نصف آب میل کنید.... ضمنا تصمیم بگیرید چه ساعتی میخواید بخوابید و چه ساعتی بلند بشید.به ضمیر ناخوداگاه ذهنتون بسپاریدش ..و فکرهای اضافی رو از سرت بیرون کن با تمرکز روی زمان حال فقط به رختخواب برو نه فکر گذشته و آینده..حتمانتیجه میگیری این روشو من روی خیلی ها امتحان کردم نتیجه داده.در صورتی که پایبند تمام نکاتش باشید
    امضای ایشان
    http://مرکزمشاوره.com

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد