نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20

موضوع: پرده بکارت

3621
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10300
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post پرده بکارت

سلام من ی دختر 22 سالم...وقتی 18 سالم بود با یک نفر دوس شدم که خیلی با هم فرق داشتیم. دوسش داشتم اما خیلی ساده بودم...اما اون قبل من با دخترای زیادی رابطه داشت. توو این رابطه من ناخواسته بکارتم رو از دست دادم در واقع ی رابطه ی زوری بود...من ازش متنفر شده بودم و جدا شدیم
    حالا با یک نفر دوس شدم ک پسر خوبیه و از اول واسه ازدواج اومد جلو . من همه چی رو بش گفتم...نمی دونم کارم درست بود یا نه . بعد ی مدت گفت نمیتونم با این شرایطت کنار بیام با اینکه خودشم قبلا رایطه داشته...ب نظر شما صداقت کار درستیه یا کار درست عمل جراحیه ؟؟!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : پرده بکارت

سلام
    مطمعنا صداقت کار درست و شرافتمندانه ای
    ولی باید قبول کنیم خیلی ها درک و شعور و فهمیدن ارزش صداقت و ندارن
    عمل جراحیم من نظر ی راجبش ندارم
    اما شما باید اول طرف و بشناسید بعد اندازه درک و شعورشون موضوع رو بهش بگید
    ولی من کارتون و تحسین میکنم
    این اشتباه خودتون بود که پا تو ی رابطه خطرناک گذاشتید
    پس این رفتار ها و عکس العمل های دیگرانم باید قبول کنید
    صبور باشید تا دوستان مشاور بیان و راهنمایی کنن
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

3. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط نسرین ی نمایش پست ها
    سلام من ی دختر 22 سالم...وقتی 18 سالم بود با یک نفر دوس شدم که خیلی با هم فرق داشتیم. دوسش داشتم اما خیلی ساده بودم...اما اون قبل من با دخترای زیادی رابطه داشت. توو این رابطه من ناخواسته بکارتم رو از دست دادم در واقع ی رابطه ی زوری بود...من ازش متنفر شده بودم و جدا شدیم
    حالا با یک نفر دوس شدم ک پسر خوبیه و از اول واسه ازدواج اومد جلو . من همه چی رو بش گفتم...نمی دونم کارم درست بود یا نه . بعد ی مدت گفت نمیتونم با این شرایطت کنار بیام با اینکه خودشم قبلا رایطه داشته...ب نظر شما صداقت کار درستیه یا کار درست عمل جراحیه ؟؟!
    خب این به خودتون بستگی داره ... به هرحال شما کاری خارج از قاعده انجام دادید که

در کشور ایران کسی نمیتونه باهاش کنار بیاد ... پس در این مورد باید بگم بسیار بعیده بتونید کسی رو

پیدا کنید تا در این مورد بی تفاوت رفتار کنه ....

پس می مونه گزینه عمل جراحی که میتونه شمارو از این وضع نجات بده و زندگی تازه ای به شما ببخشه

به هرحال این صداقت ، از نوع صداقت های مسموم بحساب میاد...و گفتنش نه تنها کاری رو درست نمیکنه

بلکه خرابترش هم میکنه ...

در مورد دوم شما بهتره به جای صداقت ، در زندگی جدید تمام تلاشتون رو برای به آرامش رسوندن همسرتون بکنید

و به لطف و بخشش خداوند هم مطمئن باشید ... امیدوارم بتونید زندگی سالم و خوبی رو در پیش بگیرید
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

5. 3 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط نسرین ی نمایش پست ها
    سلام

خیلی زود و غلط وارد روابط جنسی شدید عزیز! سنتون برای ازدواج کمه (25 سال) اگر, تکرار میکنم اگر, شرایط جدا تجاوز بوده!!! که حالا دچار اختلال هم شدید و نیاز به مشاوره و درمان دارید.

صداقت حتما خوبه و نیازی نیست وارد جزئیات شد فقط باید گفت رابطه داشتم همین, مگر اینکه طرف مقابل بکارت واقعا براش مهم باشه و عنوان کنه, که باید حتما راست گفت. موفق باشید

دکترا در روانشناسی
    ویرایش توسط شهرام2014 : 12-29-2014 در ساعت 03:22 PM

7. 3 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    امیدوارم خدا شما راببخشه
    سعی کنید اگه راهی هست ک جراحی کنید حتما این کار را انجام بدین(اخه من شنیدم بدون مجوز نمیشه)
    واگه در مورد صداقت تا ازشما سوال نکردن دلیلی نداره ک بگین ...صداقت همیشه خوبه اما به جا و درست,دلیلی نداره به هرکسی گفته بشه

9. 3 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10748
    تشکـر
    0
    تشکر شده 35 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    0

این صداقت نیست بلکه ساده لوحیه . اگه ساده لوح نبودی اول نمیرفتی با یه کسی که هیچ تعهدی به تو نداره اینقدر نزدیک بشی که کار به اینجا بکشه پس اسم اینو صداقت نذار . این هم که به نفر دوم گفتی ، صداقت نبوده بلکه گستاخی ناشی از جهالته . وگرنه اگه صداقت به معنای واقعی کلمه باشه همیشه خوبه . دعا کن یه آدمی پیدا بشه باهاش ازدواج کنی که به اخلاقیات کاری نداشته باشه و گرنه ممکنه بعد از ازدواج هم این صداقته کار دستت بده و برای اینکه دل بقال سر کوچه رو نشکنی و صداقتتو بهش نشون بدی کار های عجیب تر بکنی . عزیزم اسمشو صداقت نذاری همه چیز حله...

11. کاربران زیر از علیرضانیک بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

صدرصد صداقت کار درستی هست - همیشه در عاقبت راستگویی سربلندیه و سعادت هست

13. کاربران زیر از mronaldo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من که میگم کارت درست بوده صداقت همیشه قشنگه ولی یادت نره این جادنیاییه که به دروغ میگن سیاست به صداقت میگن سادگی....این جاادمااندازه ی خوب بودنشون تشویق نمیشن اندازه ی خوب به نظراومدنشون تاییدمیشن
    کارتوام ازنظراوناگناه کبیرست که خیلیم غیرقابل بخششه ولی کی میدونه همونایی که توروسرزش میکنن خودشون چه کارایی انجام دادن وچه گناهایی کردن...
    بهتره این موضوع برات تجربه شه تابدونی ازین به بعدباهرکس بایداندازهی گنجایشش رفتارکنی
    درموردجراحیم اگه میتونی حتمااقدام کن چون اگه نکنی مجبوری ازین به بعدبه خیلیاجواب پس بدی وخیلی حرفای نامربوطوتحمل کنی
    اگه خواستی جراحی کنی مراقب سلامتیت باش

15. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9838
    تشکـر
    590
    تشکر شده 390 بار در 180 پست
    میزان امتیاز
    10

زمانی که یه اشتباه برای دختر و پسر مجازات یکسانی نداره، پس چرا باید صادق بود؟

پسر ها می تونن صادق باشن چون هیچ وقت کسی پیدا نمی شه که بهشون انگ بزنه، سرزنش نمی شن، آینده شون خراب نمی شه.

ولی یه دختر بار گناه دو نفر رو به تنهایی به دوش می کشه.

چون رابطه غیر شرعی فقط در بدن دختر نمود پیدا می کنه، پس نتیجه گرفته می شه که فقط دختر ها سرزنش بشن، این استدلالی که مردم جامعه دارند،

به خاطر یه رابطه چند دقیقه ای یه دختر باید آینده ای با کنایه، توهین و شک دیگران رو داشته باشه.

اگر جامعه همونطور که به یه پسر زمانی که رابطه نامشروع داشته باشه به دختر نگاه کنه، شما راستشو بگو ولی زمانی که تبعیض جنسیتی ملاک قضاوته چاره ای جز پنهان کاری باقی نمونه.

17. 2 کاربران زیر از prv بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10395
    تشکـر
    1,130
    تشکر شده 1,749 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    11

يقينا صداقت كار درستيه.ب نظرتون اگه بعد از ازدواج و مراسم عروسي و هزينه هاش و خوشيهاش خدايي نكرده همسر آيندتون با اين موضوع مواجه بشه ممكنه كارتون به طلاق بكشه ك جدايي از خوشيها و هزينه انجام شده خودتون با طوفان مشكلات و سرخوردگي مواجه ميشيد.راست بگين ايشاالله خداهم هواي بنده هاشو داره...

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10395
    تشکـر
    1,130
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط prv نمایش پست ها
    زمانی که یه اشتباه برای دختر و پسر مجازات یکسانی نداره، پس چرا باید صادق بود؟

پسر ها می تونن صادق باشن چون هیچ وقت کسی پیدا نمی شه که بهشون انگ بزنه، سرزنش نمی شن، آینده شون خراب نمی شه.

ولی یه دختر بار گناه دو نفر رو به تنهایی به دوش می کشه.

چون رابطه غیر شرعی فقط در بدن دختر نمود پیدا می کنه، پس نتیجه گرفته می شه که فقط دختر ها سرزنش بشن، این استدلالی که مردم جامعه دارند،

به خاطر یه رابطه چند دقیقه ای یه دختر باید آینده ای با کنایه، توهین و شک دیگران رو داشته باشه.

اگر جامعه همونطور که به یه پسر زمانی که رابطه نامشروع داشته باشه به دختر نگاه کنه، شما راستشو بگو ولی زمانی که تبعیض جنسیتی ملاک قضاوته چاره ای جز پنهان کاری باقی نمونه.
    فرمايش شما متين ولي فكر عاقبت بعدي رو بكنيد.اگه همسر آيندش با شنيدن اين موضوع اين خانم رو طلاق بده ك بدتر ميشه...
    ما قصد داريم راهي رو به دوستامون نشون بديم كه كمترين مشكل رو داشته باشن...
    ولي در كل صحبتتون رو رد نميكنم...

20. کاربران زیر از خليلي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9838
    تشکـر
    590
    تشکر شده 390 بار در 180 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط خليلي نمایش پست ها
    فرمايش شما متين ولي فكر عاقبت بعدي رو بكنيد.اگه همسر آيندش با شنيدن اين موضوع اين خانم رو طلاق بده ك بدتر ميشه...
    ما قصد داريم راهي رو به دوستامون نشون بديم كه كمترين مشكل رو داشته باشن...
    ولي در كل صحبتتون رو رد نميكنم...
    بله، حرف شما درسته که ممکن بعد از ازدواج باعث دردسر بشه،

ولی معمولا حتی خود پسر هایی هم که این رابطه رو داشتن از ازدواج با دختری که باکره نیست، صرف نظر می کنن.

و بعد از ازدواج امکان شک و گمان به شوهر به زنش خیلی بیشتر میشه

مرد ها شاید قبل از ازدواج با این موضوع کنار بیان ولی بعد ازدواج براشون خیلی مهم میشه.

در هر صورت ایشون راه سختی در پیش دارند، چه موضوع رو بگن براشون ایجاد دردسر و چه پنهان کاری می کنن.

ولی مشاوران ازدواج در این جا پیشنهاد می کنند اگر احتمال میدن که گذشته براشون دردسر بشه موضوع رو بگن، اما اگر دوست قبلی خودشون رو دیگه نمی بینن و امکان مواجهه شدن ب

باهاش رو ندارن، احتمال ایجاد مشکل خیلی کمتر میشه و شاید هم برای همیشه مخفی بمونه.

22. کاربران زیر از prv بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10395
    تشکـر
    1,130
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط prv نمایش پست ها
    بله، حرف شما درسته که ممکن بعد از ازدواج باعث دردسر بشه،

ولی معمولا حتی خود پسر هایی هم که این رابطه رو داشتن از ازدواج با دختری که باکره نیست، صرف نظر می کنن.

و بعد از ازدواج امکان شک و گمان به شوهر به زنش خیلی بیشتر میشه

مرد ها شاید قبل از ازدواج با این موضوع کنار بیان ولی بعد ازدواج براشون خیلی مهم میشه.

در هر صورت ایشون راه سختی در پیش دارند، چه موضوع رو بگن براشون ایجاد دردسر و چه پنهان کاری می کنن.

ولی مشاوران ازدواج در این جا پیشنهاد می کنند اگر احتمال میدن که گذشته براشون دردسر بشه موضوع رو بگن، اما اگر دوست قبلی خودشون رو دیگه نمی بینن و امکان مواجهه شدن ب

باهاش رو ندارن، احتمال ایجاد مشکل خیلی کمتر میشه و شاید هم برای همیشه مخفی بمونه.
    به هرحال كاري با اشتباهات اين خانم و آقايون ندارم كه البته 100% اشتباهه ولي ايشاالله خدا كمكشون كنه...

24. کاربران زیر از خليلي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

prv

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11482
    تشکـر
    683
    تشکر شده 197 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام به نظر من هم کار درستی انجام دادین ولی بهتره که جراحی کنید و با هر کسی که ازدواج کردین بهش بگین رابطه داشتین ولی نگید تا کجا..

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14611
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

برو جراحی کن تو این زمونه صداقت فایده نداره عزیزم

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

با حرفای prvموافقم ..وباید اضافه کنم هم از لحاظ روانشناسی و هم دینی(اسلام)سفارش اینه که نگی بهتره.

به نظر من:

..1.توبه کن 2.عمل جراحی انجام بده 3.اگه واقعن واقعن توبه کرده باشی،خدا میبخشتت و طبق آیه ی قرآن گناه تو

به حسنه تبدیل میشه و رحمت خدا (ایشالا )شامل حالت میشه و پاک محسوب میشی و از خدا کمک بخواه تا غفار ذنوب(بخشنده ی کار اشتباهت)و ستار العیوب(پوشاننده ی گناهات )باشه تا همیشه آبروت حفظ باشه .و

از خدا

کمک بخواه بتونی بهتر از اونی باشی که همسرت انتظارت داره و برای همسرت بیشتر دعا کن...

در نهایت اگه خدایی ناکرده ،بعد از ازدواجت شوهرت از رابطه ی قبلیت و اتفاقی که برات افتاده مطمین شد واین قضیه براش کاملا روشن شد:

1.باز هم خداروشکر کن چون اونوقت اگه واقعن مراحل بالا رو رفته باشی ،این صلاح خدا بوده که همه چیزو بفهمه،پس تسلیم صلاح خدا باش

2.خیلی مودبانه و طوری که پشیمانی رو در صورتت ببینه( نه حالت ملتمسانه..)ازش بخواه ببخشتت و بهش این چند تا جمله رو بگو:منو ببخش ..من از کرده ی خودم که برای خیلی وقت پیش بوده و بر اثر بچگی،و سادگی

ناخاسته دچارش شدم .البته اگر هم منو نبخشی حق داری ولی به خاطر بزرگیت و علاقه ای که بینمون هست ببخشو از این جور حرفا...فقط حواست باشه به هیچ وجه از جزییات رابطه ات حتی اون موقع هم هیچی نگو

حتی اگه اصرار کرد و گفت" اگه بگی، میبخشمت "و بگو که به هیچ وجه نمیگی چون نمیخای بیشتر از این باعث آزار خودت و اون بشی و بعلاوه بقدری پشیمونی که حتی از گفتن جزییات شرم داری(چون برای مرد خیلی سخته

این جور جزییاتو راجع به ناموسش بشنوه،حتی اگه خودش بگه سخت نیست)

در تمام اون مدت سعی کن با عزت و با محبت زندگیتو حفظ کنی ولی اگه خواست جدا شه هیچوقت التماس نکن...چون به اندازه ی کافی پشیمونیتو و ناراحتیتو و طلب بخشش از خودت نشون دادی و با التماس فقط وضع

وخیم تر میشه..اگه اون آدم بتونه با خودش کنار بیاد مهرتو تو قلبش نگه میداره و کم کم کدورتها از بین میره و زندگی میکنین ،اگر هم نه،که حق دارهو تو هم باز باید تسلیم صلاح خدا باشی و هیچ وقت عهد شکنی یا توبه شکنی نکنی..

سعی کردم از همه ی جوانب موضوعو بررسی کنم..

امیدوارم خوشبخت بشی وبه آرامش تو زندگیت برسی و اینقدر خوب باشی تا حال همسر آیندتم همیشه خوب باشه ،اینقدر که اون گناه بزرگی که انجام دادی پیش همه ی خوبیات سر سوزنی دیده نشه

حالا سه تا توصیه ی مهم:
    1.مرحله ی توبه و پاکی دوباره ای که خدا هدیه میده خیلی سخته و هرکسی بش نمیرسه در صورتیکه خیلیا فک میکنن توبه که خیلی راحته ولی واقعن پاک موندن خیلی هم راحت نیس ولی ایشالا که تو موفق میشی

2. سعی کن با شخص دیگه ای تا زمان ازدواجت دوست نشی ،نمیگم عاشق نشو چون آدم به وجود عشق زندست ولی دوستی ممکنه خدایی نکرده دوباره به جای بدی ناخاسته بکشدت..

3. اگه موقعیت ازدواج برات پیش اومد ازدواج کن.کی میگه سنت مناسب نیست اتفاقا مناسبترین سنه هرکی هم بگه نیس خودم براش دلیل میارم

28. کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23274
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم صداقت صداقت صداقت همیشه حرف اول و میزنه،من نامزد بودم که بکارتمو از دست دادم که متاسفانه به ازدواج ختم نشد، ولی ناراحت نیستم بخاطر از دست دادن بکارتم چون اون دوره از زمان با نامزد رسمی و حلالم رابطه داشتم، ولی اگه بخوام ازدواج کنم حتما حتما واقعیت و به خواستگارم میگم میخواد قبول میکنه نمیخواد هم قبول نمیکنه،اصلا هم غصه نخور، ازین اتفاق درس بگیر که به هرکس نمیشه اعتماد کرد فداتشم

30. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12326
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    دوست گلم سعی کن همیشه صادق باشی صداقت بهترین راهه اما همه چیو نگو... راستشو بگو ولی چیزایی ک ب ضررته حذف کن و یا حرفتو جوری بگو ک دروغ نباشه...درباره بکارتت حرفی نزن بعد ازدواج هم اگر همسرت پرسید فقط میتونی این رو بگی ک پرده بکارت انواج مختلفی داره و در یک نوعش خون ریزی وجود نداره همین جمله کافیه این امر کاملا صحیح و درسته حتی اگ پیش دکتر برین این موضوعو تایید میکنه

31. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط شاه مجتبی نمایش پست ها
    سلام
    دوست گلم سعی کن همیشه صادق باشی صداقت بهترین راهه اما همه چیو نگو... راستشو بگو ولی چیزایی ک ب ضررته حذف کن و یا حرفتو جوری بگو ک دروغ نباشه...درباره بکارتت حرفی نزن بعد ازدواج هم اگر همسرت پرسید فقط میتونی این رو بگی ک پرده بکارت انواج مختلفی داره و در یک نوعش خون ریزی وجود نداره همین جمله کافیه این امر کاملا صحیح و درسته حتی اگ پیش دکتر برین این موضوعو تایید میکنه
    اون وقت دکتربره دکتر میگه بله قبلا رابطه داشته و بکارتش از بین رفته
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

32. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    14058
    تشکـر
    1
    تشکر شده 50 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز
    صداقت خوبه ولی شرایط اینجا یعنی ایران فرق میکنه ..یعنی شاید بگم هستن که شما راست بهشون بگین و قبول کنن ولی این افراد کمه .دروغ بده ولی چون راست گفتن هم چیزی حل نمی کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد