نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: روانشناسی جنسی کودک

1233
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10542
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question روانشناسی جنسی کودک

با سلام . دختر 4 سال و نه ماهه ای دارم که از حدود 4 ماه پیش خودش را میخاراند . به پزشک اطفال مراجعه کردم تمام آزمایش های مربوطه رو انجام داد و سالم بود . ولی همچنان گاهی خودش را میخاراند خصوصا وقتی جلوی تلویزیون قرار میگیرد . با او صحبت کردم . خیییییلی . پاداش قرار دادم یا تنبیه البته از نوع غیر بدنی . کمی بهتر شده ولی همچنان گاهی این کار را انجام میدهد میترسم برایش عادت شود یا خدای نکرده به خودش آسیب برساند ! چه کار کنم ؟
    در ضمن یک عموی 13ساله دارد ک به شدت از او حرف شنوی دارد و تحت تاثیر او است. میترسم.البته همواره به بازیهای آنها نظارت دارم و تنها نمیگزارمشان . ولی اگر در حد یک جمله به دخترم گفته باشد که باید خودت را بخارانی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه کار کنم ؟؟؟؟؟؟
    آیا این مربوط به سن دخترم است ؟ با سپاس

2. کاربران زیر از bahar.z بابت این پست مفید تشکر کرده اند

(_)

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9665
    تشکـر
    20
    تشکر شده 97 بار در 46 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : روانشناسی جنسی کودک

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar.z نمایش پست ها
    با سلام . دختر 4 سال و نه ماهه ای دارم که از حدود 4 ماه پیش خودش را میخاراند . به پزشک اطفال مراجعه کردم تمام آزمایش های مربوطه رو انجام داد و سالم بود . ولی همچنان گاهی خودش را میخاراند خصوصا وقتی جلوی تلویزیون قرار میگیرد . با او صحبت کردم . خیییییلی . پاداش قرار دادم یا تنبیه البته از نوع غیر بدنی . کمی بهتر شده ولی همچنان گاهی این کار را انجام میدهد میترسم برایش عادت شود یا خدای نکرده به خودش آسیب برساند ! چه کار کنم ؟
    در ضمن یک عموی 13ساله دارد ک به شدت از او حرف شنوی دارد و تحت تاثیر او است. میترسم.البته همواره به بازیهای آنها نظارت دارم و تنها نمیگزارمشان . ولی اگر در حد یک جمله به دخترم گفته باشد که باید خودت را بخارانی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه کار کنم ؟؟؟؟؟؟
    ترس شما بی مورد است..به تشویق در ترک این عادت ادامه دهید و نگران نباشید...

با وجود آنکه از زمان تولد تا بلوغ ، تغییرات زیادی در رشد جنسی - جسمی وجود ندارد ، اما رشد روانی - جنسی از همان نوزادی آغاز می شود..یک نوزاد بدن خودش را جستجو می کند و کشف مناطق خاص لذت بخش بدن می تواند کودک را مجذوب خود کند و منجر به خودارضایی شود،زیرا یک کودک تحت تأثیر تمایلات غریزی اش است و در جستجوی لذت است.
    به گزارش سلامت نیوزدکتر سید محمدرضا صدرعاملی متخصص روانپزشکی گفت : در کودکان نرمال معمولاً رفتارهای کنجکاوانه نسبتاً کمتر دیده می شود. رفتار جنسی با سن رابطه ی عکس دارد و در کل بیشترین تکرار آن ، هم در دختران و هم در پسران ، در سن 5 سالگی است. بعد از این سن ، رفتارهای جنسی بارز در هر دو جنس کاهش پیدا می کند. به نظر نمی رسد که این کاهش همواره ادامه داشته باشد ، اما احتمالاً در این مراحل اتفاق می افتد: سنین پیش از مدرسه (5 - 2 سالگی) ، اواسط دوران کودکی (9 - 6 سالگی) و بلوغ (12 - 10 سالگی) . علت ایجاد این مسأله مربوط می شود به اجتماعی شدن فرد و اینکه یک نوزاد یاد می گیرد که خود را با فرهنگ و جامعه تطابق دهد .
    وی همچنین افزود : بنابراین خود ارضایی کودکان یک رفتار شایع و وابسته به سن محسوب می شود و می توان خود ارضایی بارز کودکان را در سنین 5 - 2 سالگی نرمال دانست ، اما با افزایش سن باید این رفتار کاهش پیدا کند.

4. 3 کاربران زیر از nard_121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : روانشناسی جنسی کودک

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar.z نمایش پست ها
    سلام

کاملا طبیعیست نه تشویق و نه تنبیه فقط بی محلی کنید و یا اگر خیلی به انجام کار در جلوی جمع ادامه داد یک کلمه نه خالی با تاکید. و حتما کلماتی مثل بده زشته رو هرگز به کار نبرید.

بعد از مدتی خود به خود رفع خواهید شد. موفق باشید.

دکترا در روانشناسی

6. 3 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)