نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: احساس شکست و ناامیدی در رابطه

1151
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10613
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

احساس شکست و ناامیدی در رابطه

سلام من 28 سال دارم حسابدارم و مشغول کار اما چند وقت هست مدام احساس خستگی نا امیدی دارم در حالی که محیط کار عالی و خوانواده خوبی دارم که درکم می کنن احس می کنم خودم مشکل دارم و با افکار منفی احساس بد به طرف خودم می کشم البته با آقایی آشنا هستم که 3 سال از من بزرگتر هست و هم شغل خودم اما در شرکت معتبر دیگه کار می کنه اما مشکلم با اون اینه که به من اهمیت نمی ده و داره کار های پنهانی میکنه که من ازشون سر در نمیارم پدر مادرو برادر 3 سالش 10 سالگیش فوت کردن1 برادر متا هل داره و با دو عمش زندگی می کنه از تیر 93 با هم آشنا شدیم اما نه حرف از ازدواج می زنه نه تفریحات بیرون داریم با هم برام کادو نمی خره رستوران دعوت نمی کنه و... گاهی ازم پول قرض میگیره و پس می ده اما برام سواله که برای من خرج نمی کنه و در آمد خوبیم داره پس داره چی کار می کنه ؟ زبونی می گه دوستم داره و حواسش هست که من با کس دیگه نباشم اما اصلا کری عملا انجام نمی ده که به این رابطه دلخوش باشم با تمام بدی هاش دوسش دارم و دوست دارم رابطه ما عوض شه و بهتر شه نه اینکه همینطوری بمونه یا به پایان برسه.لطفا راهنمایی کنید ممنون.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : احساس شکست و ناامیدی

نقل قول نوشته اصلی توسط یاسمین گل نمایش پست ها
    سلام من 28 سال دارم حسابدارم و مشغول کار اما چند وقت هست مدام احساس خستگی نا امیدی دارم در حالی که محیط کار عالی و خوانواده خوبی دارم که درکم می کنن احس می کنم خودم مشکل دارم و با افکار منفی احساس بد به طرف خودم می کشم البته با آقایی آشنا هستم که 3 سال از من بزرگتر هست و هم شغل خودم اما در شرکت معتبر دیگه کار می کنه اما مشکلم با اون اینه که به من اهمیت نمی ده و داره کار های پنهانی میکنه که من ازشون سر در نمیارم پدر مادرو برادر 3 سالش 10 سالگیش فوت کردن1 برادر متا هل داره و با دو عمش زندگی می کنه از تیر 93 با هم آشنا شدیم اما نه حرف از ازدواج می زنه نه تفریحات بیرون داریم با هم برام کادو نمی خره رستوران دعوت نمی کنه و... گاهی ازم پول قرض میگیره و پس می ده اما برام سواله که برای من خرج نمی کنه و در آمد خوبیم داره پس داره چی کار می کنه ؟ زبونی می گه دوستم داره و حواسش هست که من با کس دیگه نباشم اما اصلا کری عملا انجام نمی ده که به این رابطه دلخوش باشم با تمام بدی هاش دوسش دارم و دوست دارم رابطه ما عوض شه و بهتر شه نه اینکه همینطوری بمونه یا به پایان برسه.لطفا راهنمایی کنید ممنون.
    متاسفانه ما خانوما در بدترین شرایط دست از احساسات برنمیداریم

دوست عزیز تمام این حالت هایی که دارید به خاطر همین رابطه ای هست که وجود داره

اونم رابطه ای نا معلوم با فردی خسیس که اگر زندگی هم با ایشون شروع بشه زندگی بسیار سختی خواهد بود

پس اگر پا در این راه گذاشتید دیگه حرف از گله و شکایت نکنید و همه چی رو همونطور که هست بپذیرید

به هرحال هر کسی اخلاقی داره و راه تعامل و صبر کردن بهترین راه در این موارد خواهد بود

3. 2 کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10613
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خودم هم بار ها به این نتیجه رسیدم که شاید این رابطه تموم شه بهتره اما هم اون نمی زاره هم من خیلی حالم بد میشه فکر می کنم شاید مشکل از رفتار من بوده و شاید امکان اصلاح این رابطه هست.اگر این رابطه اصلاح شدنی نیست برای پایان این رابطه چطور به خودم کمک کنم تا عذاب نکشم ........
    ویرایش توسط یاسمین گل : 01-05-2015 در ساعت 11:25 AM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10613
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

براي فراموش كردن اين موضوع كه بهترين كار براي شماست، عمل به راهكارهاي زير موثر خواهد بود :
    1. بايد قبول كنيد كه فراموش كردن فردي كه انسان به او علاقه دارد و دائم ياد او در ذهنش تداعي مي شود، كاري سخت و دشوار است. انسان مثل كامپيوتر يا آدم آهني نيست كه با تغيير يك برنامه، رفتارش تغيير كند. انسان موجودي است پر از عواطف و احساسات و همين احساسات و عواطف هستند كه گاهي اوقات او را در تصميم گيري ها و اجراي برنامه هايش با مشكل مواجه مي سازند. بسياري از اوقات فرد از لحاظ عقلي و منطقي به تصميمي مي رسد، ولي به راحتي نمي تواند آن تصميم را عملي كند. طبيعتاً در مدتي هم كه او را فراموش می كنيد كاملا بر خودتان و فكر و ذهنتان مسلط مي‌شويد و بهتر مي‌توانيد در مورد آينده تان تصميم بگيريد. البته انجام كارهاي مهم و بزرگ بدون تحمل سختي‌ها و مشكلات امكان‌پذير نيست، اما ديري نمي‌پايد كه شهد شيرين پيروزي و موفقيت، خستگي را از تن انسان بيرون مي‌كند.
    2. فراموشي فردي كه به او علاقه داشته ايد و دائماً فكر و ذكرتان، ياد او بوده است، نياز به زمان دارد. همانطور كه علاقه به فردي در انسان به تدريج شكل مي گيرد، فراموشي او هم به تدريج رخ مي دهد. نبايد از خودتان انتظار داشته باشيد به راحتي بتوانيد ياد او را از صفحه ذهنتان پاك كنيد. پس عجله نكنيد و مأيوس هم نشويد. يكي از مصاديق صبر و شكيبايي، صبر در سختي هاست. پس بر خودتان مسلط باشيد و باور داشته باشيد كه با توكل بر خدا مي توانيد اين راه را طي كنيد.
    3. به جاي انديشيدن به ايشان به اين موضوع بيانديشيد كه اين علاقه كه سرانجامي ندارد، چه سودي دارد؟ مسلما نه تنها سودي ندارد بلكه باعث مي شود فرصت هاي عالي را براي ساختن آينده اي واقعي، از دست بدهيد.
    4. روابط اجتماعي و دوستانه بيشتري با هم سن و سالان خود برقرار كنيد.
    5. هرگونه ارتباط را با فرد مذكور قطع كنيد (تلفني، مكاتبه‏اي و ملاقات‏هاي رو در رو).
    6. از فكر كردن به او و ازدواج تخيّلي با او اجتناب كنيد و هرگاه فكر او به ذهن شما خطور كرد بلا فاصله خود را به فكر ديگري و كار ديگري مشغول كنيد و به خود بگوييد او به فكر ازدواج با من نيست.
    7. احتمالاً چند نكته يا ويژگي منفي هم در او يافته‏ايد يا مشاهده كرده‏ايد؛ بنابراين هرگاه ذهنتان به سوي او معطوف شد بلافاصله به ويژگي‏هاي منفي او فكر كنيد و به خود بگوئيد او به خاطر اين اوصاف مناسب و شايسته‏ من نيست.
    8. به خودتان تلقين كنيد كه او هيچ علاقه اي به من ندارد و اگر هم احيانا ابراز علاقه كند، علاقه اي دروغين است و قصد سوء استفاده از من را دارد.
    9. به خود تلقين كنيد كه «چرا من بايد علاقه و انرژي عاطفي خودم را روي فردي هزينه كنم كه با من ازدواج نمي كند، من بايد اين علاقه ها و عواطف را براي زندگي آينده خود حفظ كنم».
    10. با افراد با تجربه، دلسوز و مورد اعتمادتان (بويژه والدين) در اين مورد مشورت كنيد و از تجارب آنها (موفقيت ها و شكست هاي آنها) استفاده كنيد. مطمئنا شكست ها و يا عدم موفقيت هاي آنان را مي توانيد فراروي خود قرار دهيد، تا مجددا آن ها را تجربه نكنيد و دچار حسرت و خسران نشويد.
    11. يكي از نعمت هاي خداوند به انسان فراموشي است. شايد خودتان هم ديده باشيد كه وقتی بستگان نزديك شخصي از دنيا مي روند، در روزهاي اول او فكر مي كند كه ديگر دنيا برايش غير قابل تحمل است، ولي به مرور زمان ممكن است روزها بگذرد ولي حتي براي چند ثانيه هم، يادي از آن مرحوم نكند. شما در نهايت بعد از مدتي ايشان را فراموش خواهيد كرد و الان تنها كاري كه مي توانيد بكنيد اين است كه سرعت اين كار را افزايش دهيد تا از ضررهاي روحي، رواني و مادي اين افكار بكاهيد.
    12.از لحاظ روان شناسي يكي از علل ايجاد افسردگي در افراد، شكل گيري دلبستگي هاي بيجا بين افراد و سپس گسسته شدن اين دلبستگي است. تحقيقات متعدد هم اين امر را اثبات نموده است. پس قبل از اينكه سروكارتان با قرص هاي آرام بخش و شوك الكتريكي و ... بيفتد به فكر سلامت روان خود باشيد و اراده جدي در فراموشي فرد مذكور را پيشه خود كنيد.
    13. با توجه و تمركز روي مسائل معنوي به ويژه نماز و شركت در مراسم مذهبي به خود آرامش دهيد.
    14. در اولين فرصت اگر خداوند فرد مناسبي را روزيتان نمود و شرايطش را داشتيد و احساس نياز به ازدواج كرديد، ازدواج كنيد و عواطف و علاقه خود را در جهت صحيح هزينه كنيد.
    15. باور كنيد حالتان بهتر مي شود اگر از فعاليت هاي مثبت و تقويت كننده و لذت بخشي كه قبل از اين ماجرا برايتان مطرح بود استفاده كنيد و به ورزش ها، كوهنوردي و فعاليت هاي بدني روي بياوريد.
    16. هرگاه فكر او به ذهنتان آمد، موضوع يا موضوعات مختلفى را در ذهن يا در دفترچه يادداشت خود داشته باشيد و به سراغ آن‏ها برويد و درباره‏ آن‏ها فكر كنيد.
    17. هرگاه متوجه شديد ذهنتان ناخودآگاه به ياد او مشغول شده است، به خود چنين تلقين كنيد و بگوئيد «بس است» و آهسته مشت خودتان را روى ميز يا زمين بزنيد. بدين ترتيب تغيير حالت به وجود آمده، فضاى ذهنى‏تان را تغيير خواهد داد.
    18. انجام يك كار مهم و جدي كه در راستاي تحصيلات و رشته درسي تان است را آغاز كنيد. مثلا روي يك موضوع علمي به طوري جدي به تحقيق بپردازيد يا خود را براي مراحل بالاتر تحصيل آماده نماييد.
    19. هر روز حداقل ده دقيقه قرآن (با توجه به معنا و ترجمه آن) تلاوت كنيد.
    20. با افراد مومن، موفق، با نشاط و اهل كار و فعاليت طرح دوستي بريزيد كه نقش بسيار زيادي در تقويت ايمان و اراده شما دارند.
    21. سعي كنيد از بيكاري اجتناب كنيد و خود را با موضوعات مورد علاقه مشغول كنيد. مسائلي مانند مناجات با خدا، مطالعه، ورزش، كارهاي گروهي، كارهاي هنري و ... .
    22. سعي كنيد از قرار گرفتن در تنهايي اجتناب كنيد مگر در مواقع ضروري. زيرا هنگام تنهايي آن فرد بيشتر در ذهن شما مجسم مي شود و ذهن و دل شما را به خود مشغول مي كند.
    23. با مطالعه درباره خداوند و اولياي الهي محبت به خداوند و اوليائش را در خود تقويت كنيد، زيرا كمال واقعي انسان با عشق به خداوند و كمالات معنوي تأمين مي شود و عشق ورزيدن به امور ديگر همه زودگذر و موقتي است.
    24.همواره از خداوند بخواهيد كه آنچه موجب خوشبختي و سعادت شماست نصيب و روزي شما كند و آنچه كه خداوند براي شما مقدر فرموده به آن راضي باشيد كه سعادت شما در همان نهفته است و خير و صلاح شما در آن قرار دارد.
    25. توكل به خدا و توسل به ائمه اطهار (عليهم السلام) را فراموش نكنيد.
    خواهر محترم، در پايان شاخه گلي از گلستان نبوي پيش كش شما مي كنيم: پيامبر خدا (صلى الله عليه و آله و سلم) فرمودند: «آنچه از دنيا نصيب تو باشد، اگر ناتوان هم باشى، به تو مى رسد و آنچه به زيان تو باشد، به زور نمى توانى آن را از خود دور كنى. هركس به آنچه از دستش رفته اميد نداشته باشد، آسوده است و هر كس به آنچه خداوند روزى اش كرده، خرسند باشد، شادمان مى گردد.»
    موفق باشید. بی صبرانه منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.
    نویسنده : زهرا محمدی

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8180
    تشکـر
    1,305
    تشکر شده 190 بار در 91 پست
    میزان امتیاز
    10

عزیزم بشین باهاش کاملا منطقی صحبت کن تکلیف خودت روشن کن ، شما موقعیت شغلی خوبی دارید انقدم بخودتون تلقین نکنید که نمیتونی .. نذار با درگیر شدن به این قضیه موقعیتای دیگت از دست بدی یکم منطقی به این مسئله نگاه کن.. موفق باشی

7. کاربران زیر از rozita بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)