نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ترک نماز

6875
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10677
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ترک نماز

من تقریبا ده سال است که ازدواج کردم قبل از ازدواج یا همان اوایل زندگی شدیدا روی نماز حساس بودم طوری که صدای اذان رو میشنیدم بدنم به لرز می افتاد و دنبال مکانی برای نماز بودم
    بعد از چند ماه از ازدواجم متوجه شدم همسرم نماز نمیخاند درصورتی که ایشان کربلا رفته و ادم مذهبی هستند یا حداقل اینجوری نشان میدهد
    اوایل برام خیلی سخت بود و هر کاری کردم نتونستم نماز خوانش کنم
    خجالت اوره اما باید بگم دیگه خودم هم مث همسرم نماز نمیخونم و این قضیه بشدت عذابم میده. هر وقت تصمیم میگیرم نمازم رو مرتب بخونم نمیشه
    از خدا دور شدم پست شدم تورو خدا یه راه حلی بهم بدین من برگردم به اون روزام
    این مریم رو دوست ندارم من دلم میخاد همون مریم پاک باشم

2. کاربران زیر از مریم -66 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : نماز

سلام
    بهتون پیشنهاد میکنم قبل از اذان برید مسجد . منم خودم گه گاه اینطور میشم . مسجد ادمو به طرف خودش جذب میکنه

در طول روز برای همه چیز وقت میزاریم اما دریغ از یک ساعت وقت برای عبادت . طوری چسبیدیم به دنیا که انگاری پایانی نیست

شما اگه عملی رو ترک کنید کم کم به بوته فراموشی سپرده میشه .لذا باید مجدد این عبادت شیرین رو شروع کنید
    اولش دشواره تا عادت کنید ولی کم کم یه عادت تبدیل میشه

اولویت کار رو به نماز بدین . مثلا موقع اذان بدون فوت وقت وضو بگیرین و به چیزی فکر نکنید . سریعا شروع به ادای نمازکنید

اگه یک هفته نمازاول وقت بخونید باعث تداوم و جذابت این عبادت در روح و جان شما خواهد بود

خدا قوت
    امضای ایشان
    عشق مرکب حرکت است نه مقصد حرکت . امام حسین ( ع )

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10133
    تشکـر
    990
    تشکر شده 9,053 بار در 2,070 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : نماز

سلام .. خدا بزرگ و مهربانه. پس توبه کنید و از خودش بخواهید توفیق خواندن نماز اول وقت رو بده و به نقل دوستمون ب مسجد بروید ..

5. کاربران زیر از احمد یوسفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ترک نماز

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم -66 نمایش پست ها
    من تقریبا ده سال است که ازدواج کردم قبل از ازدواج یا همان اوایل زندگی شدیدا روی نماز حساس بودم طوری که صدای اذان رو میشنیدم بدنم به لرز می افتاد و دنبال مکانی برای نماز بودم
    بعد از چند ماه از ازدواجم متوجه شدم همسرم نماز نمیخاند درصورتی که ایشان کربلا رفته و ادم مذهبی هستند یا حداقل اینجوری نشان میدهد
    خجالت اوره اما باید بگم دیگه خودم هم مث همسرم نماز نمیخونم و این قضیه بشدت عذابم میده. هر وقت تصمیم میگیرم نمازم رو مرتب بخونم نمیشه
    اینکه تصمیم به تغییر گرفتید بسیار مهمه و بدونید نظر لطف خداوند شامل حال شماست

بهتره به جای این همه ناراحتی به چیزی که دوست دارید برگردید

این مسایل از بی دینی و بی اعتقادی ما ادما نیست از تنبلی کردن مونه

به همین خاطر شما باید تنبلی رو کناربذارید تا بتونید در این مورد کاری انجام بدید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ترک نماز

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم -66 نمایش پست ها

شاید این گفته کمکتون کنه

زمانی مثل شما ؛ نماز میخوندم و از اعمال مذهبی فروگذار نبودم ؛؛ اما در کنار اون وقتی موردی برای گناه هم پیش میومد ؛ باز درگیرش میشدم !!

یه روز به خودم اومدم و دیدم ؛ فرائض دینی که انجام میدم ؛؛ همه از روی عادته ونه از روی اعتقاد !!!

و وقتی خواستم دین و اعتقاداتم رو تعریف کنم ؛ غیر از کارهائی که بصورت عادت انجام میدادم ؛ چیز دیگه ای برای گفتن به خودم ندارم !!

اتفاقات و بلاهائی سرم میاد و من ؛ انگار نه انگار

تا اینکه یک بلای ؛ جدی دچارش شدم و خود بخود فقط دور بودن قلبم از خداتو ذهنم خطور کرد و چنان از آخرت و روز محشر وحشت کردم که جون کندنم رو و تلخ وزهر گونه شدن آب در حلقم رو

احساس میکردم و با جرات بگم یک جسد متحرک شدم و این احساس که اگه حالا بمیرم ؛ چی تو دستهام دارم جز گناه ؛ بیشتر زجر میکشیدم و تو این شرایط بود که خدا رو باتمام وجود و از درون

صدا زدم و اولین کاری که انجام دادم ؛ روخونی ترجمه قرآن و عمیق شدن در مفاهیم و منظور خداوند در تک تک آیات بود و هرچی بیشتر خوندم و میخونم ؛ بیشتر میفهمم که این دنیا بسیار بی ارزش و زود

گذره و وقتی با تمام وجود روز محشر رو حس کردم ؛؛ خود بخود دستم ؛ چشمم ؛ زبونم ؛ جسمم و.. رو میتونم کنترل کنم و در مواقعی هم شرایطی پیش اومده که مطمئن بودم تو دام شیطون میفتم و

حتما گناه میکنم ؛ و یاد خدا افتادم و توکل کردم ؛ و به طرز معجزه آسا ؛ همه شرایط گناه متلاشی شده و من به سلامت و سر بلندی از اون وضع خارج شدم

امروز ؛ هر اتفاقی رو میتونم به لطف خدا پیش بینی کنم ؛ و وجود خدا رو در لحظه لحظه زندگیم حس میکنم و هنوز هم گناه و شرایط اون سراغم میاد ولی دارم یاد میگیرم که چجوری باید به خدا توکل کنم

و به خودش پناه ببرم ؛ وتا وقتی توکل یادم میفته ؛ موفق هستم
    ویرایش توسط ali502902700 : 07-28-2015 در ساعت 11:01 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد