نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: زود رنجی و منفی نگری

999
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10258
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

زود رنجی و منفی نگری

واقعا مسخره ست هم زود رنجم هم زبان تلخی دارم و دیگران و زود میرنجونم!
    آدم سنگدلی نیستم ولی وقتی کسی رو ناراحت میکنم دوست ندارم برم و عذر خواهی کنم و غرور مزخرفم و زیر پا بذارم
    همیشه حتی گاهی نسبت به چیزای خوب هم دید منفی دارم هروقت کسی ازم سراغی میگیره همش فکر‌ میکنم حتما ۱۰۰٪ یه کاری داره و واسه خودم نیست (اینا اون کسایی نیستن که اغلب میرنجونمشون) (خیلی زیاد پیش اومده که فقط واسه کارشون ازم سراغ بگیرن)
    خیلی همیشه سعی میکنم از حرف بقیه ناراحت نشم و مهم نباشه ولی نمیشهههههه
    مثلا خواهر بزرگترم چون یخورده حس کنترل کردن و مامان گونه داره وقتی‌ از کار من ایراد میگیره اعصابم خورد میشه و نمیتونم از خودم دفاع نکنم! ولی‌وقتی‌ مامانم همین چیزا رو بگه برام سنگین نیست. البته اینم بگم خواهرم زیادی اعتماد بنفس داره و من اصلا ندارم!

ولی به این نتیجه رسیدم که کلا آدم خیلی تو زندگیش راحت تر و کم استرس تره اگر به حرفها محل نده و کار خودشو بکنه. اما انگار هرچی بیشتر میگذره حرفهای آدمها بیشتر عین مته میره تو مخم و آزارم میده! واقعا باید از‌چه تمرینی استفاده کرد که انقدر زندگی رو سخت نگرفت؟ در ضمن بگم من از این لای پر قو بزرگ شده ها نیستم و به اندازه خودم سختیهامو کشیدم. ولی بازم لوووووسم دیگه بگید چکار کنم.....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : زود رنجی و منفی نگری

نقل قول نوشته اصلی توسط binaam نمایش پست ها
    واقعا مسخره ست هم زود رنجم هم زبان تلخی دارم و دیگران و زود میرنجونم!
    آدم سنگدلی نیستم ولی وقتی کسی رو ناراحت میکنم دوست ندارم برم و عذر خواهی کنم و غرور مزخرفم و زیر پا بذارم
    همیشه حتی گاهی نسبت به چیزای خوب هم دید منفی دارم هروقت کسی ازم سراغی میگیره همش فکر‌ میکنم حتما ۱۰۰٪ یه کاری داره و واسه خودم نیست (اینا اون کسایی نیستن که اغلب میرنجونمشون) (خیلی زیاد پیش اومده که فقط واسه کارشون ازم سراغ بگیرن)
    خیلی همیشه سعی میکنم از حرف بقیه ناراحت نشم و مهم نباشه ولی نمیشهههههه
    مثلا خواهر بزرگترم چون یخورده حس کنترل کردن و مامان گونه داره وقتی‌ از کار من ایراد میگیره اعصابم خورد میشه و نمیتونم از خودم دفاع نکنم! ولی‌وقتی‌ مامانم همین چیزا رو بگه برام سنگین نیست. البته اینم بگم خواهرم زیادی اعتماد بنفس داره و من اصلا ندارم!

ولی به این نتیجه رسیدم که کلا آدم خیلی تو زندگیش راحت تر و کم استرس تره اگر به حرفها محل نده و کار خودشو بکنه. اما انگار هرچی بیشتر میگذره حرفهای آدمها بیشتر عین مته میره تو مخم و آزارم میده! واقعا باید از‌چه تمرینی استفاده کرد که انقدر زندگی رو سخت نگرفت؟ در ضمن بگم من از این لای پر قو بزرگ شده ها نیستم و به اندازه خودم سختیهامو کشیدم. ولی بازم لوووووسم دیگه بگید چکار کنم.....
    سختی و لطافت رو همزمان از طبیعت یادبگیرید

مطالعه خودتون رو زیاد کنید چون نداشتن علم لازم شمارو از همه کس و همه چیز طلبکار میکنه

مسافرت رفتن و در بعد کوچیکتر ثبت نام در گروه های کوه نوردی و پیاده روی میتونه شما رو از این وضعیت رها کنه

و اینو بدونید شادی شما در شاد کردن دیگرانه

و یاد بگیرید اگر کسی از شما کمک خواست با تمام وجودتون براش انجام بدید فقط و فقط برای رضایت خداوند

3. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10779
    تشکـر
    314
    تشکر شده 360 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : زود رنجی و منفی نگری

البته به شما پیشنهاد می کنم به یک مشاور ویا روانشناس هم مراجعه کنید
    در اين رابطه راه‏هاى مختلفى وجود دارد؛ ولى مهم آن است كه در راه درمان آن كاملا جدى باشيد و مطالب پيشنهادى را بدون كمترين كاستى به اجرا گذاريد:
    1. كاملا به خود مطمئن باشيد كه مى‏توانيد روحيه خود را تغيير دهيد؛ ولى براى نتيجه گيرى عجول نباشيد؛ بلكه با خود فكر كنيد بايد حداقل يك‏سال بر روى رفتارهاى خود كار كنيد و اگر چنين نموديد، حتما پس از آن دگرگونى رفتارى خواهيد شد.
    2. از حساسيت بيش از حد در هر زمينه بپرهيزيد.
    3. همواره در هر مساله‏اى، ابتدا از ديگران انتظار بدترين برخورد را داشته باشيد و خود را براى تحمل آن آماده كنيد. اين مساله باعث مى‏شود برخوردهاى بهتر از مورد انتظار در شما ايجاد خشنودى نمايد. در حالى كه اگر هميشه انتظار برخورد خوب داشته باشيد، چه بسا نتيجه عكس خواهيد گرفت.
    4. با خود شرط كنيد كه هيچ گاه و در هيچ شرايطى برخورد تند نداشته باشيد و اگر ناگهان از شما برخورد تندى سر زد خود را جريمه كنيد؛ مثلا تصميم بگيريد - يا در صورت امكان نذر كنيد - كه اگر بر سر كسى فرياد زديد، فلان مبلغ را صدقه بدهيد، يا نماز شب بخوانيد و يا يك روز روزه بگيريد. كارآيى اين روش، بسيار بالا است و بسيارى از علماى بزرگ بدين سان تمرين عملى و خودسازى نموده‏اند.
    5. از تفريحات سالم و تقويت كننده اراده؛ مانند كوهنوردى، شنا، دو و پياده‏روى و گردش در طبيعت و... نيز استفاده كنيد.
    6. در تصميم‏گيرى‏ها، حتى‏الامكان با افراد عاقل و پخته مشورت نماييد و از اقدامات عجولانه و مطالعه نشده بپرهيزيد.
    7. بيشتر با افراد خوش خلق و غير عصبى معاشرت كنيد.
    8. از موقعيت‏هاى كه زمينه تندخويى در آن فراوان است، اجتناب كنيد و در موقعيت‏هايى حضور يابيد كه رفتار پرخاشگرانه در آنجا ديده نمى‏شود و از موقعيت‏هاى كه شما را به تندى نمودن دعوت مى‏كند، دور شويد.
    9. قبل از هر عملى، در مورد پيامد آن تفكّر و انديشه كنيد و آن‏گاه اقدام نماييد و با تمرين اين راه‏كار و به كارگيرى آن در مورد تمام رفتارها، اندك اندك كنترل خويش را بر تمام رفتارها توسعه بخشيد.
    10. به برخى رفتارها و حالاتى كه از افراد سر مى‏زند. و شما را به عصبانيت دعوت مى‏كند، توجه نكنيد؛ مثلاً اگر كسى با حرف ناروا شما را بر مى‏افروزد، از شنيدن و گوش سپردن به سخنان وى اجتناب كنيد و حتى گوش ندهيد يا محيط را ترك كنيد. ديگر به گفته‏هاى او دقت و توجه نكرده و آنها را در ذهن خود مرور نكنيد. نسبت به ديگر اعمال فيزيكى و رفتارهاى پرخاشگرانه و تحريك كننده نيز همين طور واكنش نشان دهيد و راه بى‏توجهى و تغافل را پيش گيريد.
    امضای ایشان
    . وقتی به کسی،به طور کامل
    وبدون هیچ شک وتردیدی
    اعتماد
    می کنید درنهایت دونتیجه کلی خواهد داشت. :
    یا شخصیبرای زندگی
    یادرسیبرای زندگی

5. 2 کاربران زیر از n@jmeh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)