نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: با رفتارنامناسب پسر4ساله

1186
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11123
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با رفتارنامناسب پسر4ساله

سلام من1پسر3سال وسه ماهه دارم که فوق العاده باهوشه درشهرستان دورازخانوادم تنهازندگی میکنم وازنوزادی تابحالا خداروشکرتونستم ازپس نگهداریش برمیام تنهامیبردمش حمام وقتی نوزادبودواکسناش بیماریاش ازشیر گرفتنش وبعدباسختی ووجودمخالفت همسرم ازشیشه شیر وبعدتختشوجداکردم چندبارسعی کردم ازپوشک بگیرمش نشدتااینکه اردیبهشت امسال93دیدم خودش چسب پوشکشوبازمیکنه بالاخره ازپوشکم گرفتیمش اماالان ازبعدتولدش حدود2ماهه بی اختیاری مدفوع گرفته که بخاطرنگه داشتن زیادادراره بابدبختی دستشویی میره باحوصله رفتارکردیم نه دعواجایزه دادیم هرراهی ولی دیگه خسته شدم کم اوردم همه جای خونم نجس شده اینادرست میشه ولی روحه ندارم خسته وعصبی شدم چکارکنم دکترش گفته50درصدتغذیه است که یبوستش درست شه 50درصداموزش رفتاری خواهش میکنم راهنماییم کنیدمن کسی روندارم پسرمواونم بااین وضع پیشش بذارموبرم مشاوری مهدکودک خوب پیداکردم فقط صبحهابذارمش تنهانباشه بابچه ها بازی کنه چیزای مفید یاد بگیره شوهرم نذاشت گفت بی ادب میشه. باتشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10456
    تشکـر
    31
    تشکر شده 55 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : با رفتارنامناسب پسر4ساله ام چطوردرست رفتارکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطیما25 نمایش پست ها
    سلام من1پسر3سال وسه ماهه دارم که فوق العاده باهوشه درشهرستان دورازخانوادم تنهازندگی میکنم وازنوزادی تابحالا خداروشکرتونستم ازپس نگهداریش برمیام تنهامیبردمش حمام وقتی نوزادبودواکسناش بیماریاش ازشیر گرفتنش وبعدباسختی ووجودمخالفت همسرم ازشیشه شیر وبعدتختشوجداکردم چندبارسعی کردم ازپوشک بگیرمش نشدتااینکه اردیبهشت امسال93دیدم خودش چسب پوشکشوبازمیکنه بالاخره ازپوشکم گرفتیمش اماالان ازبعدتولدش حدود2ماهه بی اختیاری مدفوع گرفته که بخاطرنگه داشتن زیادادراره بابدبختی دستشویی میره باحوصله رفتارکردیم نه دعواجایزه دادیم هرراهی ولی دیگه خسته شدم کم اوردم همه جای خونم نجس شده اینادرست میشه ولی روحه ندارم خسته وعصبی شدم چکارکنم دکترش گفته50درصدتغذیه است که یبوستش درست شه 50درصداموزش رفتاری خواهش میکنم راهنماییم کنیدمن کسی روندارم پسرمواونم بااین وضع پیشش بذارموبرم مشاوری مهدکودک خوب پیداکردم فقط صبحهابذارمش تنهانباشه بابچه ها بازی کنه چیزای مفید یاد بگیره شوهرم نذاشت گفت بی ادب میشه. باتشکر
    دوست عزیز پسرت الان با توجه به هوش زیادش حرفای شما رو میفهمه پس باهاش حرف بزنین
    شاید از محیط دستشویی میترسه یا اتفاقی افتاده که از اونجا بدش اومده

من یه خواهرزاده 2 سال و نیمه دارم که همین مشکلو داشته،وفتی کارشو میکرد خودش پوشکشو باز میکرد ولی حاضر نبود بره تو دست شویی و کارشو بکنه و مسلما خونشون کثیف میشد
    هروقت میبردنش دستشویی میگفت یخ کردم یا الکی عطسه میکرد که مثلا سرما خوردم درحالی که محیط اصلا سرد نبود،نگو بچه از اونجا میترسیده چون کلا از محیط کوچیک و بسته فراریه

واسش تو حمام لگن گذاشتن و همه چی حل شد

درکل باهاش حرف بزن و کمکش کم، بچه ها حیلی چیزا رو درک میکنن و حالیشون میشه
    امضای ایشان
    بـــــــی تو میـــــــــرفتم

تنــــــــها،تنــــــــــ ـها

وصبوری مـــــــــــــــــرا

کوه تحسین میکــــــــرد

3. کاربران زیر از tahira-pasha بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : با رفتارنامناسب پسر4ساله

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطیما25 نمایش پست ها

حقيقت اين است كه بيشتر كودكان فراتر از سن آموزش دستشويي رفتن (معمولاً بزرگتر از 4 سال) ...

كه به كرات لباس زيرشان را كثيف مي كنند وضعيتي معروف به انكوپرزيس دارند...

مشكلي در روده ها كه اجبار طبيعي براي رفتن به دستشويي را كند مي كند و نمي توانند خود را نگهدارند...

گرچه برآورد مي شود انكوپرزيس 1 تا 2 درصد كودكان زير 10 سال را مبتلا مي كند...

اما مشكلات مربوط به بي اختياري مدفوع و يبوست براي بيش از 25 درصد تمامي مراجعين به متخصصان گوارش اطفال...

( پزشكاني كه متخصص در اختلالات معده و روده اند) در نظر گرفته مي شود...

90 درصد موارد بي اختياري مدفوع به دليل يبوست است...

مدفوع سفت و خشك دفعش مشكل است...

اكثر كودكان مدفوع خود را بدليل درد ناشي از يبوست كه مرحله اي از دفع غير عادي مدفوع محسوب مي گردد، نگه مي دارند...

برای درمان:
    والدین باید بدانند که این بیماری یک بیماری مزمن ( با سیر طولانی) است. اما پیش آگهی خوبی دارد...

خانواده باید با پزشک در درمان کودک خود همکاری داشته باشند و کودک خود را سرزنش نکنند...

درمان موفقیت آمیز نیاز به ۶ الی ۲۴ ماه دارد. هرچه کودک در زمان تشخیص و شروع درمان خردسال­تر باشد...

میزان موفقیت درمان بیشتر خواهد بود. درمان شامل ترکیبی از آموزش رفتاری و درمان با ملین­ها می­باشد...

قدم بعدی پاکسازی کامل و کافی روده بزرگ است..

روش­های تمیزکردن شامل تنقیه به تنهایی یا ترکیبی از تنقیه و شیاف و ملین خوراکی می­باشد...

روش پاکسازی بستگی به سن کودک ، انتخاب خانواده و تجربه پزشک دارد...

آموزش رفتاری:
    برای درمان یبوست مزمن آموزش رفتار ی ضروری است. از والدین خواسته می­شود که میزان خروج مدفوع را اندازه­گیری و ثبت کنند...

نشستن بر سر توالت برای مدت ۵تا ۱۰ دقیقه روزی ۳ -۴ بار صورت می­گیرد. از کودک خواسته می­شود...

تا وضعیت مناسبی را سر توالت داشته باشد به این ترتیب که نیمه فوقانی بدن را خم کند ...

و اندکی به جلو ببرد و پاها را روی زمین بگذارد. در تمامی این مراحل این برنامه باید کودک مورد تشویق قرار گیرد...

و باید از تنبیه و ایجاد اضطراب در کودک اجتناب گردد . به مرور که نشانه­ها از بین می­روند ...

نشستن بر سر توالت به ۲ بار در روز کاهش می­یابد و سرانجام به یک بار در روز می­رسد...

مرحله بعد: وقتی است که توده مدفوعی از راست روده دفع شده است و در این مرحله درمان نگه دارنده شروع می­شود...

که شامل : توجه به رژیم غذایی، دارو درمانی برای تنظیم وضعیت دفع مدفوع و آموزش رفتاری اجابت مزاج می­باشد...

افزایش فیبر در رژیم غذایی و افزایش مصرف مایعات پیشنهاد می­گردد...

آب میوه­ هایی که بر پایه سوربیتول ساخته می­شوند شامل آب سیب ، آب آلو و آب هلو مناسب هستند...

حجم آب حرکات روده را افزایش می­دهد و استفاده از داروها می­تواند از رفتار درمانی به تنهایی موثرتر باشد...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد