نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: رابطه با فردی غیر از همسر

7513
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11664
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

رابطه با فردی غیر از همسر

سلام
    من در سن 18 سالگی زمانی که داشتم برای کنکور آماده می شدم ازدواج کردم پدرم اصرار زیادی به ازدواجم داشت چون در خانواده رسم بر ازدواج زود دختران بود و من خیلی دیر کرده بودم . یکی از این دلایل هم وجود خواهر بزرگترم بود که به دلیل معلولیت شانس ازدواج کمتری داشت . اعتقادی به ازدواج نداشتم چون برام درس خیلی مهم بود . با ی مرد بی سواد ازدواج کردم همون سال دانشگاه تهران در یکی از رشته های مهندسی قبول شدم اما همسرم موافقت نکردن و من وارد تربیت معلم شدم .الان ی دختر 14 ساله دارم . ادامه تحصیل دادم والان دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستم . مشکل علاوه بر بی سوادی همسرم اعتیادش هم بود که باعث شد سالها دچار افسردگی بشم .همسرم با دوستان ناباب می گشت تقاضای طلاق وقتی دخترم 4 سالش بود دادم قول داد خوب بشه و من باور کردم . دلم میخواست زندگیم رو نگه دارم . دوباره تکرار شد و دوباره قولهای دروغ.رابطه جنسی همسرم به دلیل استفاده از قرصهای محرک ومخدر فقط زمان استفاده از اینها بود و در شرایطی که من نیاز داشتم امکان تامین نداشت این منجر به خود ارضایی من شد . 3 سال پیش توی زندگیم مردی وارد شد که از همه جهت حمایتم میکنه هرکاری کردم که از خودم دورش کنم اما دست بردار نیست اعتمادم رو جلب کرد و این اعتماد باعث رابطه شد الان دوستش دارم . توی ارتباط با اون راضیم همه جوره از نظر مالی تامینم . اصرار زیادی به جدایی من داره برای ازدواج اونم متاهله .بین چند راهی موندم تکلیفم معلوم نیست . برای طلاق که مراجعه کردم گفتند باید اعتیاد همسرت رو ثابت کنی یک راههای عجیب و غریب گفتن که تعقیبش کن به پلیس خبر بده صورت جلسه بشه، جایی که برای ترک می رفت رو (به من نگفته بود کجا) پیدا کن از طریق نظام پزشکی و از این مزخرفات ، گفتند نفقه جلب نداره باید شاهد بیاری که همسرت خرجی نمی ده یعنی باید هر روز وضعیت زندگیم رو به همه بگم که شاهد جمع کنم ، گفتند مهریه هم جلب نداره قسط بندی میکنن ماهی 50 تا 100 هزار تومن میدن واقعا نمیدونم چیکار کنم از همسرم و از تهمتهاش هم میترسم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10133
    تشکـر
    990
    تشکر شده 9,053 بار در 2,070 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : رابطه با فردی غیر از همسر

با سلام....

اولا شما زنای محصنه انجام دادید و به اون مرد حرام ابدی هستید. با دلایل ذیل
    بر چه اساسی در زنای محصنه، حتی اگر طرفین توبه کنند باز هم بر یکدیگر حرام ابدی می‌باشند؟
    پرسش

بنابر کدام آیه قرآن یا دلیل عقلانی وقتی کسی بعد از زنا با زن شوهردار، توبه می‌کند و بر آن می‌ماند، ازدواجش با همان زن که از شوهرش طلاق گرفته حرام است؟ خدا بر این گناه بزرگ جای بخشش گذاشته چگونه بنده خدا آن‌را نمی‌بخشد؟! (اشاره بر توضیح المسائل (المحشى للإمام الخمینی)، ج ‏2، ص 471، مسئله 2401،2402،2403)؛ لطفاً مرا قانع کنید.

پاسخ اجمالی

خانواده به عنوان یکی از موضوعات مهم احکام اجتماعی اسلام، بسیار مورد توجه و تأکید آیات و روایات بوده است. خانواده از معدود مسائل اجتماعی است که جزئیات بسیاری از آن در اسلام مطرح شده است که برخی برای شکل‌گیری، برخی برای استحکام و برخی دیگر برای جلوگیری از فروپاشی این مهم می‌باشد.
    هر خیانتی ناپسند است امّا زمانی که در بنیان خانواده قرار گیرد، زشتی دو صد چندان خواهد داشت که آسیب‌های فردی و اجتماعی بسیاری را به دنبال دارد.
    در مورد زنای محصنه (زن شوهردار) نکاتی وجود دارد که در ذیل بدان می‌پردازیم:
    1. حکم زنای محصنه، سنگسار است.[1]
    2. بحث سنگسار در زمانی است که ماجرای زنا علنی شده و چهار شاهد (با شرایط سختی که وجود دارد) بر این موضوع شهادت دهند و یا این‌که یکی از طرفین در پیش قاضی، بر این امر اقرار کنند. اما حکم دیگری در این موضوع وجود دارد و در هر صورت باید اجرا شود؛ چه در صورت اثبات زنا در دادگاه و چه در غیر آن: «زن شوهردار اگر زنا دهد، به مرد زنا کننده حرام ابدی می‌شود».[2]
    3. مخاطب این حکم عموماً دو طرف زنا می‌باشند و کم اتفاق می‌افتد که به حکم قضایی منجر شود؛ زیرا عموماً این عمل تنها میان خود طرفین باقی ‌مانده و کسی از آن اطلاع پیدا نمی‌کند، آنها خود باید به این وظیفه عمل کرده و در مقابل خداوند جواب دهند و نمی‌توان از نظام قضائی کشور انتظار داشت که این حکم را جز در موارد اثبات در دادگاه، اجرایی کند.
    3. منابع احکام الهی محدود به قرآن نیست و منابع دیگری نیز برای استنباط احکام الهی وجود دارد. روایات و عقل (به معنای فقهی آن) نیز از منابعی می‌باشند که احکام بسیاری را ثابت می‌کنند به نحوی که بسیاری از احکام، مورد اتفاق شیعه و سنی می‌باشد ولی در قرآن ذکر نشده است.
    4. موضوع مورد بحث نیز چنین می‌باشد و از طریق روایات، آن حکم به دست می‌آید. روایات به صراحت بیان می‌کنند که مرد زنا کننده به زن شوهر دار زنا دهنده، حرام ابدی می‌باشد:
    امام رضا(ع): «اگر مرد مجرّد یا متأهلی با زن شوهرداری زنا کند و بعد از این‌که این زن از شوهر خود طلاق گرفت و یا این‌که شوهرش مُرد، بخواهد با او ازدواج کند، هرگز به او حلال نمی‌شود و در قیامت به شوهر آن زن گفته می‌شود هر مقدار از حسنات این مرد زانی می‌خواهی بگیر»؛[3] «زمانی که یک مرد با زنی ازدواج کند [و نزدیکی صورت گیرد] و بداند که این زن شوهر دارد، این دو را از یکدیگر جدا می‌کنند و هرگز این دو به یکدیگر حلال نمی‌شوند».[4]
    5. حرام ابدی بودن یک مرد و یک زن، تنها در فرض زنا نیست؛ بلکه حتی ازدواج با فرض رسیدن خبر اشتباه مرگ شوهر زن و مشخص شدن اشتباه، آن زن با مردی که جدیداً با او ازدواج کرده حرام ابدی می‌شود با آن‌که هیچ کدام گناهی انجام نداده‌اند.
    امام باقر(ع): «زمانی که به زنی، خبر فوت شوهرش را بدهند و یا این‌که خبر دهند شوهرش او را طلاق داده و این زن عدّه نگه داشته و ازدواج مجدّدی کند اما (بطلان خبر روشن شده و)شوهر اول بیاید، او بر مرد دوم مقدم بوده (و زن از شوهر دوم جدا شده) ... و مرد دوم هرگز نمی‌تواند با او ازدواج کند».[5] روایات دیگری نیز بر این مطلب دلالت دارند.[6]
    6. در این‌که ازدواج(و نزدیکی) در زمان عده نیز موجب حرمت ابدی می‌شود یا نه، میان فقها اختلافاتی است که البته عموم آنها حکم به حرمت ابدی داده‌اند و روایاتی نیز در این باب وجود دارد: امام باقر(ع): «زنی که در عده شوهر خود می‌باشد و در این زمان با مرد دیگری ازدواج کرد، این دو به یکدیگر حرام ابدی می‌شوند حال عالم به حکم باشد و یا جاهل ... »[7] روایات دیگری نیز در این زمینه وجود دارند.[8]

2)
    آیا مردی که با زن شوهرداری زنا کرده می تواند بعدا با او ازدواج کند؟
    پرسش

اگر کسی با زن شوهرداری زنا کند و بعداز مدتی شوهر و زن از هم طلاق بگیرند، آیا آن کسی که با زن زنا کرده می تواند بعد از مدت عده با او ازدواج کند؟

پاسخ اجمالی

از نظر اکثر فقهاء اگر کسی با زن شوهرداری زنا کند و بعداز مدتی شوهر و زن از هم طلاق بگیرند و یا شوهر از دنیا برود، آن کسی که با زن زنا کرده نمی تواند بعد از مدت عده با او ازدواج کند و آن زن بر آن مرد حرام ابدی می شود

3)
    حکم زنا با زن شوهردار چیست؟
    پرسش

من با دختری با علم به این که عقد کس دیگری است (به دفعات) نزدیکی کرده ام می خواستم بدانم که حکمش چیست و برای توبه چه کار باید کنم؟

پاسخ اجمالی

زنا خصوصا با زن شوهر دار یکی از گناهان بسیار زشت و بزرگ به شمار می آید ولی بزرگی خداوند و وسعت مهربانی او به حدی است، که اگر گنهکاری که مرتکب چنین عمل زشت و شنیعی شده واقعا از کردۀ خود پشیمان باشد و تصمیم جدی بر ترک گناه و جبران بدی خود بگیرد، امید بخشش و آمرزش او از طرف خدای مهربان بسیار زیاد است. بنا براین اگر خواهان نجات هستید با امید به عفو و بخشش الهی باید بدون اینکه کسی را از گناه خود باخبر سازید هر چه زودتر بین و خود و خدای خود اقدام به توبه کنید. بسیاری از مراجع معظم تقلید زنا با چنین زنی را موجب حرمت ابدی او بر شخص زانی دانسته اند.

ویرایش توسط احمد یوسفی : 01-29-2015 در ساعت 01:35 PM

3. 3 کاربران زیر از احمد یوسفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9838
    تشکـر
    590
    تشکر شده 390 بار در 180 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_sadegh نمایش پست ها
    سلام
    من در سن 18 سالگی زمانی که داشتم برای کنکور آماده می شدم ازدواج کردم پدرم اصرار زیادی به ازدواجم داشت چون در خانواده رسم بر ازدواج زود دختران بود و من خیلی دیر کرده بودم . یکی از این دلایل هم وجود خواهر بزرگترم بود که به دلیل معلولیت شانس ازدواج کمتری داشت . اعتقادی به ازدواج نداشتم چون برام درس خیلی مهم بود . با ی مرد بی سواد ازدواج کردم همون سال دانشگاه تهران در یکی از رشته های مهندسی قبول شدم اما همسرم موافقت نکردن و من وارد تربیت معلم شدم .الان ی دختر 14 ساله دارم . ادامه تحصیل دادم والان دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستم . مشکل علاوه بر بی سوادی همسرم اعتیادش هم بود که باعث شد سالها دچار افسردگی بشم .همسرم با دوستان ناباب می گشت تقاضای طلاق وقتی دخترم 4 سالش بود دادم قول داد خوب بشه و من باور کردم . دلم میخواست زندگیم رو نگه دارم . دوباره تکرار شد و دوباره قولهای دروغ.رابطه جنسی همسرم به دلیل استفاده از قرصهای محرک ومخدر فقط زمان استفاده از اینها بود و در شرایطی که من نیاز داشتم امکان تامین نداشت این منجر به خود ارضایی من شد . 3 سال پیش توی زندگیم مردی وارد شد که از همه جهت حمایتم میکنه هرکاری کردم که از خودم دورش کنم اما دست بردار نیست اعتمادم رو جلب کرد و این اعتماد باعث رابطه شد الان دوستش دارم . توی ارتباط با اون راضیم همه جوره از نظر مالی تامینم . اصرار زیادی به جدایی من داره برای ازدواج اونم متاهله .بین چند راهی موندم تکلیفم معلوم نیست . برای طلاق که مراجعه کردم گفتند باید اعتیاد همسرت رو ثابت کنی یک راههای عجیب و غریب گفتن که تعقیبش کن به پلیس خبر بده صورت جلسه بشه، جایی که برای ترک می رفت رو (به من نگفته بود کجا) پیدا کن از طریق نظام پزشکی و از این مزخرفات ، گفتند نفقه جلب نداره باید شاهد بیاری که همسرت خرجی نمی ده یعنی باید هر روز وضعیت زندگیم رو به همه بگم که شاهد جمع کنم ، گفتند مهریه هم جلب نداره قسط بندی میکنن ماهی 50 تا 100 هزار تومن میدن واقعا نمیدونم چیکار کنم از همسرم و از تهمتهاش هم میترسم
    همونطور که دوستمون گفتن شما حتی اگر از نظر قانونی با اون مرد بعد از طلاق عقد کنی، از نظر شرعی عقدی صورت نگرفته و باطل هست.

دوما شما فقط دلایل خیانت رو به همسرت نوشتی، این باعث نمیشه که خیانت شما قابل توجیه باشه و قابل دفاع.

بهتر نبود چند سال پیش طلاق می گرفتی و ازدواج مجدد می کردی،

شما بهتر رابطه با اون مرد رو تموم کنید و بعد فکر کنید که برای آینده چه تصمیمی دارید چون در هر صورت از لحاظ شرعی به هم حرام هستید.

پس از نظر شما هر زن و مردی که همسرش نتونه نیاز هاشو تامین کنه باید خیانت کنه؟

کاری که شما کردی این بوده که به جای حل مساله صورت مساله رو پاک کردی.
    ویرایش توسط prv : 01-29-2015 در ساعت 04:29 PM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

منم سوال رنگوبرام پیش اومدکسی جوابشونمیدونه؟

6. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    چرا زن زناکار باید سنگسار بشه ولی مرد زناکار با توبه کردن بخشیده میشه؟ حکم سنگسار زن توی قرآن هم اومده یا قانون آیت الله هاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    منم سوال رنگوبرام پیش اومدکسی جوابشونمیدونه؟

لطفا تاپیک استارتر و منحرف نکنید
    و توخصوصی همدیگه رو قانع کنید

اما راجب شما

به قول خودتون میون چند راهی گیر کردید
    و بد تر از همه اینکه به جای اینکه تصمیم بگیرید فقط سرتون و چرخوندین و آلان به نوعی سرگیجه گرفتید
    پس پیشنهاد میکنم آرام باشید
    همسر شما معتاده ؟؟خوب سرطان ک نیست راه درمان نداشته باشه

میتونستید تلاشتون و تو حل کردن این موضوع خرج کنید نه از فرارکردن از موضوع
    البته شما این جا آمدی که کمک بگیری و منم نمیخوام به هیچ وجه احساس گناه و به شما منتقل کنم
    بی شک همه ما تو زندگی اشتباهات متعددی داشتیم
    اما نکته اینجاست که تا کی اشتباه ؟؟؟
    چقدر اشتباه کنیم ؟تا دیگه اشتباه نکنیم ؟؟
    تاکی باید زمین بخوریم ؟؟بهتر نیست از اشتباهات گذشته درس بگیریم ؟؟
    همسر شما یه آدم مریضه و درسته به شما بد کرده
    و پدر مادر شما هم به خاطر رسم و رسومات مسخره خودشون حق انتخاب و از شما گرفتن
    همه به نوعی تو زندگی شما دخالت کردن
    شما این وسط یه جوریی فقط عکس العمل نشون دادید و عمل خاصی نداشتید
    حرف من اینکه یه تصمیم محکم بگیرید و پاش وایستید
    یا رابطه اتون و قطع کنید و به فکر درمان همسرتون باشید
    یا هم طلاق بگیرید و تنهایی زندگی کنید
    من چیزی راجب اون مرد نمیدونم ولی مطمعن باشید اگر آدم معتقد و منطقی بود قبل از طلاق باشما رابطه جنسی برقرار نمیکرد
    (البته شما گفتید رابطه ولی نگفتید جنسی یا دوستی )
    باز تصمیم با شماست
    آرام باشید تا بهترین تصمیم و بگیرید
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

8. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

من طرف سوالم کس خاصی نبوداقای ریپاکه بخوام توی خصوصی ازش بپرسم وگرنه همون کارومیکردم که شماگفتین

10. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    من طرف سوالم کس خاصی نبوداقای ریپاکه بخوام توی خصوصی ازش بپرسم وگرنه همون کارومیکردم که شماگفتین
    دوست من به مسیر پایین اگر دقت کنید

یعنی فقط مشاوره

نه تبادل نظر و افکار پیرامون مسائل مذهبی و اعتقادی
    امیدوارم قانع شده باشید
    درضمن استارتر با این حرفا گیج تر میشه و مشکلش دیر تر حل میشه
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

12. 2 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10133
    تشکـر
    990
    تشکر شده 9,053 بار در 2,070 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    چرا زن زناکار باید سنگسار بشه ولی مرد زناکار با توبه کردن بخشیده میشه؟ حکم سنگسار زن توی قرآن هم اومده یا قانون آیت الله هاست؟
    اولا خیلی از مسائل در قرآن وارد نشده و مانند تعداد رکعات نماز ها....
    دوما.. همین آیت الله ها ک شما میفرمایید درک و فهمشان در تفسیر آیات به مراتب خیلی بیشتر از ماهاست و مفسر قرآن هستن پس توهین نکنید.
    سوما به مطالب ذیل با دقت توجه بفرمائید...
    احادیث مربوط به شیعه

علی بن ابی‌طالب خطاب به خوارج می‌گوید:[۴] : و حال اینکه می‌دانید پیامبر صلّی اللّه علیه وآله زناکار همسردار را سنگسار می‌کرد سپس بر جنازه‌اش نماز می‌خواند و ارثش را به اهلش می‌سپرد ... و زناکار بی‌همسر را تازیانه می‌زد، آن گاه قسمت هر دو را از غنیمت می‌پرداخت و حق داشتند زنان مسلمان را به همسری بگیرند ...
    از محمد بن علی روایت شده است :

• مرد و زن همسردار (که مرتکب زنا شده باشند) نخست صد تازیانه مى‏خورند سپس سنگسار مى‏شوند[۵]

• امیرالمومنین (علی) درباره زنای محصنه به سنگسار حکم می کرد.[۶]

• مردهمسردار(اگرزناکند) سنگسارمی شوند.[۷]

از جعفر صادق روایت شده است :

• سنگسار حدّ بزرگ الهی، و تازیانه زدن حدّ کوچک الهی است[۸]

• هر گاه مرد و زن آزاد زنا کنند، به هر کدام یک صد تازیانه مى‏زنند. امّا مرد و زن همسردار باید سنگسار شوند[۹]

• خداوند مشخص فرموده که رابطه جنسی تنها از راه حلال آن انجام گیرد؛ کسی که از ین حکم تخلف کند اگر مجرد باشد تازیانه می خورد، و اگر متاهل باشد رجم می شود، زیرا از حدود خدا تجاوز کرده است[۱۰]

احادیث مربوط به اهل سنت

• الشعبی روایت می کند : بعد از اینکه علی زنی را در یک روز جمعه سنگسار کرد، گفت من او را طبق سنت رسول الله سنگسار کردم.[۱۱]
    • جابر روایت میکند: مردی از قبیله بنی اسلم وقتی که پیامبر در مسجد بود به نزد وی آمد و گفت "من آمیزش جنسی غیر مشروع داشته ام." پیامبر چهره اش را از او به سوی دیگری برگرداند. مرد باز جلوی صورت پیامبر آمد و چهار شاهد علیه خودش آورد. پیامبر اورا صدا کرد و گفت "آیا تو دیوانه ای؟، و پرسید آیا تو ازدواج کرده ای؟" مرد گفت "آری" پیامبر دستور داد تا اورا در مصلی سنگسار کنند. وقتی سنگها از گوشه های تیزشان بر او برخورد کردند او فرار کرد، اما اورا در حرا گرفتند و بعد کشتند.[۱۲]
    • ابن عباس گزارش داد که پیامبر به معز بن مالک گفت: آیا چیزی که در مورد تو به من رسیده است صحیح است؟ او گفت: در مورد من چه به تو گفته اند؟ پیامبر گفت: گفته اند که تو با یک کنیز (برده دختر) زنا کرده ای. او گفت آری من اینکار را کرده ام، و چهار بار به این گناه خود شهادت داد. سپس پیامبر اورا محکوم کرد و او سنسگار شد.[۱۳]
    • عباده بن صامت نقل کرده است، که رسول الله میگفت "از من فراگیرید"، الله راهی را برای آنها مقرر کرده است. وقتی که مرد مجردی با زن مجردی زنا میکند باید آنها را صد ضربه شلاق بزنید و یک سال آنها را حبس کنید، و وقتی که مرد متاهلی با زنی متاهل زنا میکند آنها را باید صد ضربه شلاق زد و بعد آنها را سنگسار کرد.[۱۴]
    • ابن عباس نقل میکند:

وقتی معز بن مالک پیش پیامبر آمد (برای اعتراف کردن)، پیامبر به او گفت تو احتمالا تنها اورا (زن را) فقط بوسیده ای، یا به او چشمک زده ای و یا به او نگاه کرده ای. او گفت "نه ای رسول خدا!" پیامبر با حسن تعبیر به او گفت، "آیا به او دخول کرده ای؟"، راوی اضافه کرد، بعد از آن (بعد از اعتراف کردن وی) پیامبر دستور داد که او را سنگسار کنند.[۱۵]

• جابر بن عبدالله انصاری روایت می کند : مردی از بنی اسلم آمد پیش رسول الله آمد و به او اطلاع داد که زناکرده بود و ۴ بار علیه خود شهادت داد . رسول الله دستور داد مرد را سنگسار کنند چرا که او متاهل بود [۱۶]
    • جابر بن عبدالله گزارش داد : رسول الله (ص) فردی از بنی اسلم و یهودی را با زنش سنگسار کرد[۱۷]
    • ابن عباس روایت می کند : من میترسم که بعد از گذشت زمانی زیاد، کسی بگوید "به الله، ما آیه ای در مورد سنگسار در قرآن نمی یابیم"، و به همین دلیل با ترک یک وظیفه که الله آنرا وحی کرده است به گمراهی بروند. و مجازات سنگسار باید در مورد هر انسانی که ازدواج کرده باشد (مرد و زن)، و دچار دخول غیر شرعی شود، در صورتی که اگر شاهدان لازمه شهادت دهند و یا اینکه حاملگی و یا اعتراف اتفاق بیافتد پیاده شود. سفیان ادامه داد "من این حدیث را اینگونه به یاد می آورم" عمر گفت "به راستی که پیامبر خدا مجازات سنگسار را پیاده کرد و ما نیز بعد از او این کار را انجام دادیم".[۱۸]
    • از ابن عباس نقل شده که گفت : عمر گفت: خداوند رسول خدا را به حق فرستاد و بر او کتاب را نازل کرد. پس در بین آنچه بر وی نازل شده بود آیه سنگسار بود .پس ما آن را خواندیم فهمیدم وبا تمام وجود درک کردیم. رسول خدا سنگسار کرد، وما هم سنگسار نمودیم، پس ترسیدم که اگر مدتی بر مردم بگذرد کسی بگوید که قسم به خدا ما این آیه را در کتاب خدا نمی بینیم .پس به سبب ترک یکی از واجبات الهی به گمراهی بیفتند [۱۹]
    • عبدالله بن عمر روایت می کنند :[۲۰]

یک یهودی زن و مردی را از میان خودشان آورد که با هم رابطه نامشروع داشتند . پیامبر اسلام دستور داد این ۲ را در نزدیک قبرستان مسجد سنگسار کنند

• ابو حریه و زید بن خالد الجهانی روایت می کنند[۲۱] :

مرد عربی پیش پیامبر اسلام آمد و گفت رسول الله ، می خواهم بر اساس قوانین خدا برای ما قضاوت کنید . مخالف وی که بیشتر از او گوش می داد هم گفت بله قضاوت کنید بین ما بر اساس قوانین خدا و اجازه بدهید تا من هم سخن بگویم رسول الله گفت حرف بزن . او گفت پسر من کارگر این مرد است و با زنش رابطه نامشروع داشته مردم گفتند او باید سنگسار شود تا بمیرد . در عوض من حاضر شدم هزار گوسفند بعلاوه کنیزی خسارت دهم سپس من از فاضل دینی در اینباره پرسیدم . او به من گفت پسرت باید ۱۰۰ ضربه شلاق بخورد و ۱ سال تبعید شود . و زن این مرد باید سنگسار شود . رسول الله گفت بر اساس قانون الله بین شما قضاوت خواهم کرد کنیز و گوسفند به تو برخواهد گشت . پسرت ۱۰۰ ضربه شلاق خواهد خورد و یک سال تبعید می شود . تو انیس اگر زن این مرد اقرار به گناه کرد ، سنگسارش کن . اونیس صبح روز بعد پیش زن رفت . زن اقرار کرد . پس رسول الله دستور داد تا زن را سنگسار کنند .

• ابوبکره روایت می کند :

پیامبر (ص) زنی را سنگسار کرد . چاله ای که زن در آن قرار داشت (تا سنگسار شود ) ، (از پا ) تا نوک پستان هایش عمق داشت [۲۲]

• از عبدالله بن عباس نقل شده است که عمر در خطابه ای در حالی که روی منبر رسول الله نشسته بود گفت: براستی که الله تعالی محمد را با حقیقت فرستاد قرآن را نیز با او نازل کرد. آیه مربوط به سنگسار زناکار درمیان آیات وحی شده بود و ما آنرا خواندیم و فهمیدیم و حفظ کردیم. پیامبر سنگسار کرد و ما نیز بعد از او سنگسار کردیم. من بیمناک هستم که بعد از گذشت زمان شخصی بگوید ما سنگسار را در کتاب خدا نمی یابیم و با کنار گذاشتن یکی از فریضه های نازل شده توسط خدا به گمراهی بروند. همانا سنگسار کردن زناکار در صورتی که شاهدانی یافت شوند یا زناکار اعتراف کند یا آثار حاملگی در او یافت شود در قرآن یافت میشود و حق است.[۲۳]
    • ابن عمر روایت می کند که رسول الله (ص)زن و مرد یهودی را سنگسار کرد تا بمیرند ، چرا که زنا کرده بودند

یک یهودی آن ۲ را پیش پیامبر(ص) آورده بود .[۲۴]

• ابو حریه روایت می کند :

مردی پیش رسول الله آمد ، زمانی که وی در مسجد بود و او را خطاب کرد : رسول الله ، من زنا کرده ام . پیامبر روی برگردانید . ولی مرد ۴ بار علیه خودش شهادت داد . پیامبر گفت دیوانه شدی ؟ مرد گفت نه . پرسید ازدواج کردی ؟ مرد گفت آری . پیامبر گفت این مرد را ببرید و سنگسار کنید. جابر می گوید : من میان جمعیتی که سنگ پرانی می کردند حضور داشتم و ما او را در مصلا سنگسار کردیم . وقتی که بر اثر اصابت سنگ ها زخمی شد . فرار کرد ولی او را در الحره گرفتند و سنگسارش کردند [۲۵]

• یک مرد از قبیله اسلم ، پیش پیامبر آمد و اقرار کرد که زنا کرده است . پیامبر رویش را برگردانید تا اینکه مرد ۴ بار علیه خودش شهادت داد .پیامبر گفت دیوانه شده ای ؟ مرد گفت نه . پرسید : ازدواج کردی ؟ مرد گفت : بله . سپس پیامبر دستور داد مرد را سنگسار کنند. و مرد در مصلا سنگسار شد . وقتی سنگ ها او را زخمی کردند ، او فرار کرد ولی او را گرفتند و او سنگسار شد . پیامبر بر جنازه اش نماز خواند[۲۶]
    • ابن عمر روایت می کند : یهودی زن و مردی را که زنا کرده بودند پیش پیامبر آورد و پیامبر دستور داد آنها را سنگسار کنند . و آنها نزدیک قبرستان مسجد سنگسار شدند .[۲۷]
    • الشیبانی روایت می‌کند من از عبدلله ابن ابوجعفر پرسیدم «آیا رسول خدا مجازات سنگسار را انجام می‌داد؟»، پاسخ داد «بلی»، پرسیدم «قبل از نزول سوره نور، یا بعد از آن»، گفت «نمیدانم».[۲۸
    ویرایش توسط احمد یوسفی : 01-30-2015 در ساعت 12:03 AM

14. 2 کاربران زیر از احمد یوسفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18720
    تشکـر
    117
    تشکر شده 142 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    9

توبه کن.

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    تشکر شده 227 بار در 159 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط احمد یوسفی نمایش پست ها

• ابو حریه و زید بن خالد الجهانی روایت می کنند[۲۱] :

مرد عربی پیش پیامبر اسلام آمد و گفت رسول الله ، می خواهم بر اساس قوانین خدا برای ما قضاوت کنید . مخالف وی که بیشتر از او گوش می داد هم گفت بله قضاوت کنید بین ما بر اساس قوانین خدا و اجازه بدهید تا من هم سخن بگویم رسول الله گفت حرف بزن . او گفت پسر من کارگر این مرد است و با زنش رابطه نامشروع داشته مردم گفتند او باید سنگسار شود تا بمیرد . در عوض من حاضر شدم هزار گوسفند بعلاوه کنیزی خسارت دهم سپس من از فاضل دینی در اینباره پرسیدم . او به من گفت پسرت باید ۱۰۰ ضربه شلاق بخورد و ۱ سال تبعید شود . و زن این مرد باید سنگسار شود . رسول الله گفت بر اساس قانون الله بین شما قضاوت خواهم کرد کنیز و گوسفند به تو برخواهد گشت . پسرت ۱۰۰ ضربه شلاق خواهد خورد و یک سال تبعید می شود . تو انیس اگر زن این مرد اقرار به گناه کرد ، سنگسارش کن . اونیس صبح روز بعد پیش زن رفت . زن اقرار کرد . پس رسول الله دستور داد تا زن را سنگسار کنند ..[۲۸

یعنی پسره رو آزاد کردن رفته ولی زنه رو سنگسار کردن کشتن؟

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27818
    تشکـر
    46
    تشکر شده 34 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر شاد نمایش پست ها

یعنی پسره رو آزاد کردن رفته ولی زنه رو سنگسار کردن کشتن؟
    این حکم به سنگسار دادنا مال وقتیه که ازدواج کردن عین آب خوردن آسونه نه مال وقتی مثل الآن جامعه ما.

اگه ازدواج آسون باشه دیوانه است کسی که زنا کنه(شایدم یه زامبیه و برا اینکه بقیه رو آلوده نکنه باید زد و ناکارش کرد).
    ویرایش توسط salvator : 04-29-2016 در ساعت 12:51 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)