نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: اضطراب شدید در کار

1023
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12028
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy اضطراب شدید در کار

با سلام خدمت شما دوستان
    مردی هستم 39 ساله و دارای همسر و یک فرزند پسر 5 ساله . دارای شغل پر استرس بانکی هستم و به خاطر شغلم دائم در استرس و حالت نگرانی بسر می برم و این حالت در تمام سالهای زندگم با من بوده است ولی در انجام امور زندگی به غیر کارم دچار بی حوصلگی و فاقد انگیزه هستم . فکر می کنم اگر روزی را شوخ بگذرانم روز بعد از آن را باید به سختی گذرانده و به قول معروف از دماغم دربیاید . زیاد نمی خندم و اکثراً در ذهنیات خود هستم . به خانواده ام از نظر معیشتی و مالی بسیار اهمیت می دهم و آنها را در این مورد آزاد گذاشته ام ولی بطور کل از زندگی کردم ناامید هستم . در مقابل افراد مقابلم کم رو هستم و فقط می خواهم همه را راضی نگه دارم و حتی در بعضی از مواقع از حقم گذشت می کنم از دعوا کردن پرهیز می کنم و حتی دعوا سایر افراد من را بسیار ناراحت می کند و طاقت آن را ندارم . در اموری مثل ورزش کردن و درس خواندن زود انگیزه ام را از دست می دهم و آن را زود کنار می گذارم .
    خواهشمندام مرا راهنمایی فرمایید .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5713
    تشکـر
    118
    تشکر شده 193 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : اضطراب شدید در کار و حساس بودن امور . بیحوصلگی در زندگی و امورات به غیر شغل

سلام
    برداشت من از متنتون این بود که میخواید انگیزه زندگی کردنو تو خودتو به وجود بیارید درسته؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12028
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اضطراب شدید در کار و حساس بودن امور . بیحوصلگی در زندگی و امورات به غیر شغل

بله و اضطرابم رو کنترل کنم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5713
    تشکـر
    118
    میزان امتیاز
    10

اگه اشکالی نداره من چندتا ازتون سوال میپرسم

1 از کی احساس کردید که انگیزه ای به زندگی کردن ندارید؟
    2 در چه مواردی اضطراب دارید؟
    3 اضطراب شما موجب بروز بیماری شد؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12028
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تقریباً یه 2 3 ساله که انگیزه ام رو از دست دادم و اکثر موارد کاری ام دچار اضطراب هستم که این اضطراب با زود عصبانیت هم می باشد ولی عصبانیتم سریع خاموش می شود . این اضطراب موجب کم خوابی و راحت نخوابیدنم شده است .
    ویرایش توسط bahram56 : 02-07-2015 در ساعت 12:13 AM

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5713
    تشکـر
    118
    میزان امتیاز
    10

در برخی از دوران های زندگی انسان ها دچار اضطراب و سردرگمی میشن که ناشی از عوامل مختلفه
    معمولا انسانها در مواردی اضطراب میگیرند که برایشان دارای ارزشی است

بی رغبت شدن و احساس بی انگیزه گی در زندگی هم میتونه چندین دلیل داشته باشه
    شما برش کوچکی از زندگیتونو توضیح دادید در تاپیکی مثل اضطراب و بی انگیزه گی که میتونه شاخه های مختلفی داشته باشه
    مثلا مرگ یک عزیز در خانواده میتونه عامل این موضوع باشه البته که بی انگیزه گی یکی از زیر شاخه های افسردگی است
    وشاید عادت کردن شما به دز اضطراب وارده در محل کار و نداشتن این مقدار از اضطراب در مسایل خانه میتونه در این امر سهیم باشه

نقل و قول کنید تا بیشتر متوجه بشیم ممنون

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11974
    تشکـر
    247
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اضطراب شدید در کار

بقول اریکسون شما الان تو مرحله ای قرار گرفتید که به گذشته خود نگاه میکنید و احساس میکنید کارهایی که باید میکردین انجام ندادید و این اضطراب براتون ایجاد میکنه سعی کنید به زندگیتون تنوع بدین کارهایی بکنید که کودک درونتون فعال بشه مثلا کارهایی که همون پسره5سالتون انجام میده گاهی غرق در کودکی بشید و کارهایی بکنید که انگیزتون رو زیاد کنید.

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اضطراب شدید در کار

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram56 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوستان
    مردی هستم 39 ساله و دارای همسر و یک فرزند پسر 5 ساله . دارای شغل پر استرس بانکی هستم و به خاطر شغلم دائم در استرس و حالت نگرانی بسر می برم و این حالت در تمام سالهای زندگم با من بوده است ولی در انجام امور زندگی به غیر کارم دچار بی حوصلگی و فاقد انگیزه هستم . فکر می کنم اگر روزی را شوخ بگذرانم روز بعد از آن را باید به سختی گذرانده و به قول معروف از دماغم دربیاید . زیاد نمی خندم و اکثراً در ذهنیات خود هستم . به خانواده ام از نظر معیشتی و مالی بسیار اهمیت می دهم و آنها را در این مورد آزاد گذاشته ام ولی بطور کل از زندگی کردم ناامید هستم . در مقابل افراد مقابلم کم رو هستم و فقط می خواهم همه را راضی نگه دارم و حتی در بعضی از مواقع از حقم گذشت می کنم از دعوا کردن پرهیز می کنم و حتی دعوا سایر افراد من را بسیار ناراحت می کند و طاقت آن را ندارم . در اموری مثل ورزش کردن و درس خواندن زود انگیزه ام را از دست می دهم و آن را زود کنار می گذارم .
    خواهشمندام مرا راهنمایی فرمایید .
    دوست عزیز در جامعه امروز روزمرگی عاملی برای این کسالت و بی انگیزگی شده

هر مشکلی دلیلی داره و شما بهتر از هر کسی میدونید که کار شما ریشه اصلی این استرس و نگرانیه

یا باید تغییرش بدید و یا اینکه بتونید با این کار کنار بیایت ...

شما مسایل و مشکلات روحی دیگه ای رو هم عنوان کردید که باید برای رفع اون به روانشناس/مشاور مراجعه کنید

دستورات زیر میتونه شمارو در این مسیر یاری کنه ...

1 - همیشه در آسایش و آرامش نباشید
    از اینکه کمی به خود سختی دهید نهراسید. بزرگ ترین مانع برای رسیدن به استعدادهای درونی همین راحت طلبی است. اتفاق های مهم زمانی رخ می دهند که شما کمی هم تلاش و سختی را تحمل کنید.

2 - از اشتباه کردن نهراسید
    عقل به ما کمک می کند تا اشتباه نکنیم و در نتیجه هزاران اشتباه به وجود می آید.

3 - فکر خود را به مسایل معمولی محدود نکنید
    سعی کنید بزرگ و وسیع فکر کنید.

4 - شاد بودن را در زندگی خود انتخاب کنید
    افراد شاد همیشه انگیزه بیشتری برای انجام امور دارند. شادی حق مسلم شماست و آن را با چیز دیگری عوض نکنید.

5 - حداقل یک ساعت در روز را به خودشناسی اختصاص دهید
    کتاب های مفید مطالعه یا موسیقی الهام بخش گوش کنید. رانندگی بهترین فرصت برای گوش کردن به کتاب های صوتی در مورد پرورش روح و خودشناسی است.

6 - به خود یاد بدهید که کاری که آغاز کرده اید را باید تمام کنید
    بسیاری از ما پیش از پایان یک کار یا انجام یک تصمیم، سراغ کار دیگری می رویم. این خوب نیست. همیشه کارهای خود را تمام کنید.

7 - در حال زندگی کنید
    وقتی در گذشته ها گیر کرده اید یا در آینده ای که نیامده سیر می کنید، نمی توانید از لحظه های کنونی خود استفاده و تصمیمات درست اتخاذ کنید.

8 - خود را مجبور کنید تا از زندگی لذت ببرد
    لذت بردن بهترین شغل بهشت است.

9 - وقتی درمانده می شوید یا شکست می خورید، هرگز عقب نشینی نکنید
    شاید موفقیت در چند قدمی شما ایستاده باشد.

10 - همیشه آرزوهای بزرگ در سر بپرورانید
    اگر چیزی فراتر از سطح انتظار باشد ما همه تلاش خود را می کنیم تا آن آرزو و خواسته را برآورده کنیم.

ناراحتی بزرگ زندگی در رنجی که می کشیم نیست در چیزهایی است که از دست می دهیم. بنابراین سعی کنید هیچ چیز را از دست ندهید. ما باید همیشه و در هر لحظه آماده باشیم تا بتوانیم کسی که هستیم را قربانی کسی کنیم که می خواهیم باشیم
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)