نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: تصمیم به نامزدی و ازدواج

3108
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12128
    تشکـر
    6
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تصمیم به نامزدی و ازدواج

با سلام خدمت شما عزیزان و تشکر بابت داشتن این سایت و کمک به افرادی مثل من
    خدمت شما عرض کنم که من دختری 22 ساله هستم ،دوسال و نیم پیش یکی از هم دانشگاهی های بنده به من پیشنهاد ازدواج دادن، منم بعداز فکر کردن قبول کردم
    ایشون هم 22 سالشون هست،یک سال و نیم باهم در ارتباط بودیم تا اینکه ایشون با خانوادشون صحبت کردن و چون هنوز نه درسشون تموم شده بود و نه شغلی داشتن و نه حتی سربازی رفتن ، خانواده برای اومدن به خواستگاری مخالفت کردن ، ایشونم برای اینکه من رو منتظر نذاره گفت که همه چیو تموم کنیم ، اما بعد از 5 ماه بازم شروع کرد به تلفن زدن ( در این حین همدیگرو توی دانشگاه میدیدیم ) ایشون به من گفتن که نمیتونه تحمل کنه، گفت من بدون تو نمیتونم زندگی کنم
    بازم شروع کردیم به ارتباط تلفنی ، با این تفاوت که دیگه من درسم تموم شده بود ولی ایشون هنوز یک ترم دیگه داشتن، الان حدود یک هفته میشه که درس ایشونم تموم شده، بحث نامزدی رو مطرح کردم ، بهم گفت که من برای نامزدی باید شغلی چیزی داشته باشم، دست خالی بیام چی بگم ، حالا هم ک سربازی رو پیش رو دادم، بهم گفت خیلی بچه گانه از ترس اینکه از دستت ندم زود اومدم پا پیش گذاشتم ، هنوز کلی راه پیش رو داریم،گفت انقد این مدت فکر کردم ، دوس ندارم تو بخاطر من خوشبختیتو از دست بدی، من هنوز خیلی راه دارم تا بتونم بیام خواستگاری.
    ولی من با خانوادم صحبت کردم خانواده من با نامزدی من در حین سربازی ایشون مشکلی ندارن ، حالا نمیدونم من چیکار کنم، حتی خودشم گفت بخدا این حرفایی که میزنم برام خیلی سخته ، ولی میترسم که تو تا 2 سال دیگه از دستم بری برای همین از الان اگه دوس داری تمومش کن که راحت بری با یکی دیگه ازدواج کنی
    به نظر شما من باید رابطه رو تموم کنم یا ایشونو راضی کنم برای نامزدی؟ یا منتظر بمونم تا سربازیشون تموم شه؟!
    ویرایش توسط unknown.m : 02-09-2015 در ساعت 01:10 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تصمیم به نامزدی و ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط unknown.m نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما عزیزان و تشکر بابت داشتن این سایت و کمک به افرادی مثل من
    خدمت شما عرض کنم که من دختری 22 ساله هستم ،دوسال و نیم پیش یکی از هم دانشگاهی های بنده به من پیشنهاد ازدواج دادن، منم بعداز فکر کردن قبول کردم
    ایشون هم 22 سالشون هست،یک سال و نیم باهم در ارتباط بودیم تا اینکه ایشون با خانوادشون صحبت کردن و چون هنوز نه درسشون تموم شده بود و نه شغلی داشتن و نه حتی سربازی رفتن ، خانواده برای اومدن به خواستگاری مخالفت کردن ، ایشونم برای اینکه من رو منتظر نذاره گفت که همه چیو تموم کنیم ، اما بعد از 5 ماه بازم شروع کرد به تلفن زدن ( در این حین همدیگرو توی دانشگاه میدیدیم ) ایشون به من گفتن که نمیتونه تحمل کنه، گفت من بدون تو نمیتونم زندگی کنم
    بازم شروع کردیم به ارتباط تلفنی ، با این تفاوت که دیگه من درسم تموم شده بود ولی ایشون هنوز یک ترم دیگه داشتن، الان حدود یک هفته میشه که درس ایشونم تموم شده، بحث نامزدی رو مطرح کردم ، بهم گفت که من برای نامزدی باید شغلی چیزی داشته باشم، دست خالی بیام چی بگم ، حالا هم ک سربازی رو پیش رو دادم، بهم گفت خیلی بچه گانه از ترس اینکه از دستت ندم زود اومدم پا پیش گذاشتم ، هنوز کلی راه پیش رو داریم،گفت انقد این مدت فکر کردم ، دوس ندارم تو بخاطر من خوشبختیتو از دست بدی، من هنوز خیلی راه دارم تا بتونم بیام خواستگاری.
    ولی من با خانوادم صحبت کردم خانواده من با نامزدی من در حین سربازی ایشون مشکلی ندارن ، حالا نمیدونم من چیکار کنم، حتی خودشم گفت بخدا این حرفایی که میزنم برام خیلی سخته ، ولی میترسم که تو تا 2 سال دیگه از دستم بری برای همین از الان اگه دوس داری تمومش کن که راحت بری با یکی دیگه ازدواج کنی
    به نظر شما من باید رابطه رو تموم کنم یا ایشونو راضی کنم برای نامزدی؟ یا منتظر بمونم تا سربازیشون تموم شه؟!
    خب نظر خانواده خودتون رو به ایشون بگید تا با خانواده خودش مطرح کنه

اگر مشکلی نبود میتونید نامزد باشید تا ایشون شرایطش با ثبات بشه

هر چند ممکنه در آینده در مورد پیدا کردن کار کمی به این زمان اضافه بشه

ولی اگر قبول نکردن بهشون تا زمانی مشخص فرصت بدید تا فکر کنه و بهد تصمیم نهایی رو برای ادامه یا کات کردن بگیرید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 4 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12128
    تشکـر
    6
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از اینکه راهنمایی میکنید، متشکرم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست عزیز
    بنظر من شما نه بهش وعده بده ک منتظرش میمونی نه نامزد کنید پسرا وقتی میرن سربازی خیلی عوض میشن زندگیت را بکن و اگه فردی پیدا شد ک معیارهات را داشت و دوستش داشتی زندگیت را بکن و بهش دل نبند اگه قسمت هم باشین خدا خودش درست میکنه شک نکن

6. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14858
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با عرض سلام و خسته نباشيد حضور محترم شما
    من 38سالمه 22ساله كه بودم كارمند بودم با پسري كه توي بازار كارگاه كفاشي داشت اومد به خواستگاريم عقد كرديم بعد از عقد و در دوران نامزدي مشكلاتي پيش اوم كه باعث شد من از اون تقاضاي طلاق كنم و اون قبول نكرد و هنوز عروسي نكرده بوديم فقط عقد دايم بوديم 9 -نه سال طول كشيد تا من از طريق قانوني و دادگاه از اون جدا بشم بعد از نه ماه يكي از پسرهاي فاميل كه از زنش جداشده بود دو تا بچه داشت (يكي پسر 14 ساله يه دختر5 ساله كه هر دوشون با مادرشون زندگي ميكردن )به من اظهار علاقه كرد و به خواستگاريم اومد كه خانوده ام مخالفت كردند الان هشت سال از اون خواستگاري ميگذره توي اين مدت منم ازدواج نكردم و درسم رو ادامه ميدم و دانشگاه ميرم (ترم 3 روانشناسي عمومي هستم) ولي اون با يك نفر ديگه ازدواج كرد و از اونم طلاق گرفت ولي بازم اومد و ازمن دوباره براي چندمين بار متوالي خواستگاري كرد خانواده ام اصلا موافق نيستن ولي اون دست بردار نيست .در ضمن من كاملا احساس ميكنم اون همسر سابقش (مادر بچه هارو خيلي دوست داره و هميشه باهم رابطه دارند ولي همسرش راضي نيست كه باهاش ازدواج كنه فقط طوري باهاش رفتار ميكنه كه همه دارايي شو از اون ميگيره به بهانه بچه ها -اينطوري بگم كه خيلي دخالت غير مستقيم از طريق بچه هاش داره طوري كه همه درآمدش صرف هزينه هاي دختر و پسرش ميشه حالا هم بازم به من اظهار علاقه ميكنه و درضمن ميگه كه هيچ پشتوانه مالي هم نداره ولي عاشق منه منم نميتونم اين حرف اونو قبول كنم و باور كنم و من خودم هم كار ميكنم هم درس ميخونم و تا حد معقولي پس انداز و درآمد دارم ولي اون دست بردار نيست لطفا منو راهنمايي كنين.از زحمات بي دريغ شما نهايت تشكر رو دارم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14858
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزيزم هنوز سن شما خيلي كمه و بايد خيلي در مورد ايندتون دقيق و سنجيده تصميم بگيرين يك انتخاب خوب يك موفقيت كامل در اينده است بنظر من خوب در مورد رابطتون فكر كن تا در آينده دچار مشكللات نشي مثل من انتخاب اشتباه من خيلي از انتخابها و زمان زندگي منو به هدر داد برايت آرزوي خوشبختي ميكنم

9. 2 کاربران زیر از shagayeg بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12128
    تشکـر
    6
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز ممنون از راهنماییت، من رابطه رو تموم کردم ، چون ایشون هنوز خیلی راه دارن تا برای ازدواج آماده بشن، الان فقط یکم دلتنگی منو اذیت میکنه ولی خیالم راحته که تصمیم عاقلانه ای گرفتم
    امیدوارم که بهترین تقدیر هم برای شما رقم بخوره

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15959
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام
    من2سال پیش بایکی از همکلاسیام اشنا شدم وپس از 6ماه کم کم خانواده ها رو در جریان گذاشتیم.راسش محمد باتمام پسرایی که من تابحال دیدم متفاوت بود وهمین سبب شد که من هم رابطه ای کاملا متفاوت از روابط دختر وپسرهایی که تابحال دیدید با اون داشته باشم بطوریکه همه در تعجب هستند از نوع رابطه ما.راستش من مطمینم که محمد خیلی دوستم داره ومنم واقعا از صمیم قلب میخوامش ولی محمد فردی درون گراس وزود رنجه ودوس نداره تا زمان چیزی نرسیده درباره موضوعی صحبت کنه حالامن واون ترم اخریم ولی من باید به شهر خودم (تهران)بازگردم ودوری از اون منو فوق العاده اذیت میکنه ولی اون حتی برنامش برای ازدواج بمن نمیگه ...چند وقت پیش هم که ازش پرسیدم گفت چراانقد عجله میکنی؟هروقت زمانش بشه بهت میگم ودیگه این سوال نپرس...من میدونم که نهایتش یک سال دیگه میاد ولی راستش میترسم دوری وکار سبب سردیش بشه وواقعا طاقت دوری ازش ندارم...حالا نمیدونم باهاش تموم کنم وبه خواستگارای دیگم جواب بدم...منتظر بمونم...یا...امیدوارم تونسته باشم اخلاق محمدو خوب بیان کرده باشم

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12128
    تشکـر
    6
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز ب نظر من اگه تا آخر همین ترم تکلیفتون رو معلوم کنید خیلی بهتره، بخاطر اینکه اولا ازدواج رابطه دوطرفس، نمیشه ک آقا توی فکرشون برنامه ریزی کنن و هیچی ب شما نگن، اول از همه از برنامه هاش بپرس و اگر برنامه ای توی ذهنش نبود نمیشه به همچین فردی اعتماد کرد و برای اینکه آماده ی ازدواج بشه منتظرش موند، بخاطر اینکا معلوم نیس تا چند وقت دیگه برنامشون تغییر کنه
    اصولا آقایون توی این سن بخاطر اینکه چیزی از خودشون ندارن ، ممکنه ازدواجو ب تاخیر بندازن، و طولانی شدن رابطه واقعا سردی رابطه رو در پی داره، این تجربه ای بود ک من کسب کردم، ب نظرم سریعتر تکلیفتونو معلوم کنید ، یا تموم شدن یا نامزدی کردن
    امیدوارم تصمیم عاقلانه ای بگیرید

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21393
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من دختر22ساله ای هستم حدودا سه ماهه باپسری اشناشدم 26 ساله خانواده دار ودنبال رشد وپیشرفت ومنطقی معیاراش براش خیلی مهمه.صبرونحمل خیلی مهمه براش میگه باهم تلاش کنیم وهمه چی بدست بیاریم تاالان رابطمون خوب بود اما بعد سفر2روزه که رفت واومد باهام سرد شده میگه منم حس دارم ولی بروزنمیدم که برای تصمیم گیری احساسی قدم برنداریم وای منم دلم میخاد حسشوبروزبده گاهی میزنه توذوقم وبعدش میگه میخام قوی بشی توزندگی تا یکم سوال پیچش میکنم میگه اخلافت بچگانس من خیلی کوتاه میام راستی یادم رفت بگم قدمون اردواجه .میترسه من جابزنم حس میکنم داره امتحانم میکنه لطفا راهنمایی کنید من چیکارباید بکنم؟چجوری رفتاربکنم؟به نظرشما اون دوسم داره ؟چرا داره اینجوری میکنه؟من دوسش دارم نمیخام ازدسش بدم وقتی تواس میگم ذوس دارم سرموروسینت بزارم میگه داری خیالبافی میکنی بچه ای من چیکارکنم؟چه رفتاری بکنم خیلی دوسش دارم

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalsaeedi نمایش پست ها
    من دختر22ساله ای هستم حدودا سه ماهه باپسری اشناشدم 26 ساله خانواده دار ودنبال رشد وپیشرفت ومنطقی معیاراش براش خیلی مهمه.صبرونحمل خیلی مهمه براش میگه باهم تلاش کنیم وهمه چی بدست بیاریم تاالان رابطمون خوب بود اما بعد سفر2روزه که رفت واومد باهام سرد شده میگه منم حس دارم ولی بروزنمیدم که برای تصمیم گیری احساسی قدم برنداریم وای منم دلم میخاد حسشوبروزبده گاهی میزنه توذوقم وبعدش میگه میخام قوی بشی توزندگی تا یکم سوال پیچش میکنم میگه اخلافت بچگانس من خیلی کوتاه میام راستی یادم رفت بگم قدمون اردواجه .میترسه من جابزنم حس میکنم داره امتحانم میکنه لطفا راهنمایی کنید من چیکارباید بکنم؟چجوری رفتاربکنم؟به نظرشما اون دوسم داره ؟چرا داره اینجوری میکنه؟من دوسش دارم نمیخام ازدسش بدم وقتی تواس میگم ذوس دارم سرموروسینت بزارم میگه داری خیالبافی میکنی بچه ای من چیکارکنم؟چه رفتاری بکنم خیلی دوسش دارم

سلاام دوستات عزیزات تایپک جدا بزنید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)