نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: سقط بچه دوم

1294
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12234
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سقط بچه دوم

سلام.مادری شاغلم که بچه اولم تازه یه سال و سه ماهشه،بخاطر بچه دارشدنم از لحاظ کاری خیلی بسختی افتادیم.البته علت اصلیشم دوری از خونواده هامونه که نمیتونن کمک حالمون باشن،بعد از کلی کلنجار باخودم تصمیم گرفتم برای بچم یه پرستار مطمین پیداکنم که خداروشکرم پیداشد،حالا که یه مقدارفکرم آسوده شده فهمیدم بازم حاملم.شوهرمم که دیده چقدشرایطمون سخت بوده اصرار داره تابزرگتر شدن بچه اولمون،این یکی روسقطش کنیم،اما من از عذاب خداو عقوبت گناهش خیلی میترسم و هرچی باهاش صحبت میکنم راضی نمیشه نگهش داریم،میگه بذار اقلا بیفتیم یه شهری نزدیک خونواده هامون،بعدش به فکریه بچه دیگه بیفتیم.اما من واقعاناراحتم،از یه طرف خودمم میدونم با یه بچه دیگه،به بچه اولم نمیتونم آنچنان که باید وشاید برسم و میدونم هم که سختیاش زیاده،از طرف دیگه مسایل مذهبی و اعتقاد به اینکه دنیا دار عمل و عکس العمله داره دیوونم میکنه،باوضعیت ناجورمون،رومم نمیشه با خانوادم مشورت کنم،نظر شماچیه؟

2. کاربران زیر از همای سعادت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9098
    تشکـر
    4
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سقط بچه دوم

خدا که مطمعا باشید مشکلی نداره . اما خوب یادم هست مادر کریس رونالدو ( بازیکن فوتبال ) هم میخواسته بخاطر همین مشکلات بچشو سقط کنه/.
    به خودتون بستگی داره اما خوب اگر به بچتون فرصت زندگی بدید خیلی بهتر هست .

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2736
    تشکـر
    176
    تشکر شده 120 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    11

لطفا جنایت نکنید شما مادر هستید و مسئولیت دارید چطور می تونید همچنین کاری را انجام دهید ؟!!!!!!!!!!!!

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط همای سعادت نمایش پست ها
    سلام.مادری شاغلم که بچه اولم تازه یه سال و سه ماهشه،بخاطر بچه دارشدنم از لحاظ کاری خیلی بسختی افتادیم.البته علت اصلیشم دوری از خونواده هامونه که نمیتونن کمک حالمون باشن،بعد از کلی کلنجار باخودم تصمیم گرفتم برای بچم یه پرستار مطمین پیداکنم که خداروشکرم پیداشد،حالا که یه مقدارفکرم آسوده شده فهمیدم بازم حاملم.شوهرمم که دیده چقدشرایطمون سخت بوده اصرار داره تابزرگتر شدن بچه اولمون،این یکی روسقطش کنیم،اما من از عذاب خداو عقوبت گناهش خیلی میترسم و هرچی باهاش صحبت میکنم راضی نمیشه نگهش داریم،میگه بذار اقلا بیفتیم یه شهری نزدیک خونواده هامون،بعدش به فکریه بچه دیگه بیفتیم.اما من واقعاناراحتم،از یه طرف خودمم میدونم با یه بچه دیگه،به بچه اولم نمیتونم آنچنان که باید وشاید برسم و میدونم هم که سختیاش زیاده،از طرف دیگه مسایل مذهبی و اعتقاد به اینکه دنیا دار عمل و عکس العمله داره دیوونم میکنه،باوضعیت ناجورمون،رومم نمیشه با خانوادم مشورت کنم،نظر شماچیه؟

اگر هنوز روح دمیده نشده باشه میتونید با مشورت و مشاوره این کارو بکند

برای هر مرحله ای دیه ای در نظر گرفته شده ...

فقها با استناد به روایات معصومین (ع) فرموده اند اگر نطفه در رحم استقرار یابد دیه اش 20 دینار (20 مثقال طلا) در علقه 40 دینار ....

در مضغه 60 دینار و در جای كه استخوان پیدا كرده 80 دینار وقتی روی استخوان راگوشت گرفته و خلقت بدنی كامل شده 100 دینار ...

و اگر روح در ولوج كرده یعنی دارای نفس انسانی شده هزار دینار كه این تفصیل از علی (ع) و امام باقر و امام صادق(ع) نقل شده و هر سه بزرگوار تمسك به آیات شریفه 12 تا 14 سوره مؤمنون كه گذشت كرده...

اما اینكه ولوج روح (نفس انسانی) در بدن دقیقا در چه زمانی است مستفاد از آیات و همه روایات این است كه بعد از كامل شدن خلقت بدن است و در بعضی روایات از معصومین علیهم السلام نقل شده كه در چهار ماهگی است...

پس بهتره بجای تلف کردن وقت در این مورد مشاوره کنید تا بتونید تصمیم قاطعی رو بگیرید چون هر روز که بگذره شرایط فرق خواهد کرد
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام
    اینکه سقط کنید یا نه تصمیمی هست که باید به تنهائی بگیرید ؛ اما شرایطی که یک فرزند برای تولد وزندگی لازم داره از بدو تولد تا آخر عمر خورد وخوراک نیست بلکه خواسته شدن ودوست داشتنه شدن هست و خیلی از خانواده ها بودن که به دلیل نا خواسته به دنیا آوردن وبی توجهی و عاطفه لازم ؛ باعث کمبود های روحی وروانی شگرفی شده اند که از همین کمبودها فرد تبدیل به جنایتکاران آنچنانی شده اند
    ولابد میدانید که گناه فرزند بد را علاوه بر خودش به حساب پدر مادر هم مینویسند ؛
    باید بینخوب و بد وبدتر شرایط خود را بسنجید ؛ خداوند به تفکر ارزش زیادی قائل شده واگر هر تصمیمی گرفتید به خدا توکل کنید که ارحم الراحمین است .
    حضرت یوسف در دامان حضرت یعقوب که هردو پیامبر بودند بخاطر مسائل عاطفی مورد سوء قسد قرار میگیرند وای به حال ما مردم عامی
    وراه غائی وانتخاب آخر شما ؛ زایمان ودر اختیار قراردادن فرزند به خانواده ای که بی اندازه خواهانش هستند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد