نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: استرس و ترس از محيط دانشگاهي

1057
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12272
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

استرس و ترس از محيط دانشگاهي

سلام دانشجوي كارشناسي هستم كه در دوروان تحصيل دانشجويي پر استرس بودم و به ازاي گرفتن نمره كم گريه ميكردم كه در دوران دبيرستان به دكتر مغز واعصاب مراجعه كردم. و بعد در رشته اي قبول شدم و رتبه كنكورم خيلي بد بود هميشه در طول مطالعه تپش قلب داشتم كه از روز اول از محيط دانشگاه ترس و محيط دانشگاه برايم تداعي گر دوران بد زندگي استو به طوري كه حال اصلا نميتوانم درسي را بخونم و از بچه ها و درس فراري هستم و به اين نتيجه رسيدم كه توانايي هيچ كاريو ندارم. و افت تحصيليه خيلي زيادي كردم و حتي روز هايي را نشسته و گريه ميكنم وترس همراهم شده
    لطفا كمكم كنيد چكار كنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : استرس و ترس از محيط دانشگاهي

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad20 نمایش پست ها
    سلام دانشجوي كارشناسي هستم كه در دوروان تحصيل دانشجويي پر استرس بودم و به ازاي گرفتن نمره كم گريه ميكردم كه در دوران دبيرستان به دكتر مغز واعصاب مراجعه كردم. و بعد در رشته اي قبول شدم و رتبه كنكورم خيلي بد بود هميشه در طول مطالعه تپش قلب داشتم كه از روز اول از محيط دانشگاه ترس و محيط دانشگاه برايم تداعي گر دوران بد زندگي استو به طوري كه حال اصلا نميتوانم درسي را بخونم و از بچه ها و درس فراري هستم و به اين نتيجه رسيدم كه توانايي هيچ كاريو ندارم. و افت تحصيليه خيلي زيادي كردم و حتي روز هايي را نشسته و گريه ميكنم وترس همراهم شده
    لطفا كمكم كنيد چكار كنم.
    به هرحال این مشکلات پیامدهای درست کار نکردن پیام‌آوران شادی در مغز ماست ...

پس...

به پزشک مراجعه کنید
    استرس بیش از حدی که خودتان نتوانید آن را از بین ببرید ممکن است علائم اولیه بیماریهایی از قبیل مشکل تیروئید، نامتعادل بودن کلسیم (زیاد بودن یا کم بودن)، کم خونی، مرض قند، شیدایی-افسردگی (اختلال دوقطبی)، مشکلات کبدی، اختلال ریوی، کمبود ویتامین و کمبود هورمونی باشد. اینها نمونه‌هایی از بیماریهای جسمی هستند که ممکن است شما از وجودشان آگاه نباشید اما آنقدر استرس در بدن شما به وجود آورند که شما را به استرس بیش از حد دچار سازند.

پزشک شما با در اختیار داشتن سابقه بیماریهای شما و انجام آزمایشهای کامل خون و ادرار می‌تواند وجود این بیماریها را تشخیص دهد.

پزشک همچنین می‌تواند با قطع کلیه نیروبخش‌ها، داروهای جایگزین برای شما تجویز کند.

به متخصص تغذیه مراجعه کنید
    پیش از این گفتیم که باید از خوردن غذاهایی که در شما حساسیت ایجاد می‌کند خودداری کنید. هر نوع واکنش حساسیتی، استرس‌زاست و می‌تواند به استرس بیش از حد شما کمک کند.
    اما نوع دیگری از غذاها هم هستند که باید از خوردن آنها خودداری کرد. غذاهایی که خیلی دوستشان دارید و یا به قول عامیانه دلتان برایشان لک می‌زند، غذاهایی هستند که مستقیماً بر مغز شما تاثیر می‌گذارند. در اغلب موارد، این گونه غذاها حاوی نیروبخش‌ها، مثل قند یا کافئین هستند. ولی گاهی اوقات نیز ذرت، شیر یا مخمرها این نقش را بازی می‌کنند. پروتئین موجود در آنها مستقیماً بر عملکرد پیام‌آوران مغز تاثیر می‌گذارد. متخصص تغذیه می‌تواند رژیمهای غذایی بدون ذرت، بدون شیر و یا بدون مخمّر به شما پیشنهاد کند.

به روان‌شناس مراجعه کنید
    یک روان‌شناس با تجربه می‌تواند کمک زیادی به شما بکند. او می‌تواند منابع استرس‌زایی را که شما نادیده گرفته‌اید کشف کند و به شما کمک کند تا با مشکلات عمومی زندگی به نحوی کنار آئید که استرس کمتری در شما به وجود آورد. در این رابطه، تکنیکهایی مثل مدیتیشن و یوگا برای «استراحت دادن به ذهن» بسیار موثرند.

به روان‌پزشک مراجعه کنید
    اگر همه اقدامات قبلی را انجام داده‌اید و هنوز نتوانسته‌اید سطح استرس خود را کاهش داده و احساس راحتی کنید، به روان‌پزشک مراجعه کنید. روان‌پزشک می‌تواند با تجویز داروهای خاصی به «متعادل ساختن دوباره فعل و انفعالات شیمیایی مغز» شما کمک کند. این داروها در دو دسته عمومی قرار دارند. یکی تری سیکلیک‌ها که میزان سروتونین، دوپامین و نورآدرنالین را افزایش می‌دهند و دیگری ssrt ها که مانع جذب سروتونین شده و عمدتاً عملکرد سروتونین را تقویت می‌کنند.
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)