نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: رابطه خوب با والدین

1113
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12349
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رابطه خوب با والدین

سلام

من برای رابطه خوب با والدینم واقعا نیاز به کمک دارم. ما خانواده خوب و گرمی هستیم. ولی گاهی از آموزش های اخلاقی والدینم که تمامی ندارن خسته میشم. من تقریبا از اولین سال دانشگاه از خانواده دور شدم. و آخرین سالهای تحصیلم رو هم خارج از ایران بودم. بعد از سالهای موفقی که داشتم به دلایل فشار بالای کاری و روابط سخت کاری تازکی ها از ینگه دنیا به ایران برگشتم. خوب اینجا شروع خوبی نداشتم و چندین ماه بیکار موندم. ولی چیزی که بیشتر وقت از من گرفت عادت کردن به زندگی دوباره در قالب خانواده بود.
    ولی این مساله بیشتر از من پدر و مادرم رو مشغول و نگران کرده. این یه مساله کاملا طبیعی هستش که من فرق کرده باشم. البته نه چندان زیاد. ولی این سالهای دوری باعث شده اونها قراموش کنن. راستش من هیچوقت از مهمونیهای خونوادگی لذت نمیبردم. و دوست داشتم با دوست یا دوستانم باشم. به نظرم من میتونم انتخاب کنم که تو چه مهمونیهایی شرکت کنم. ولی برای والدینم اینا نشانه عدم اجتمایی بودن هستش.
    من دوست ندارم به دیدن دخترعموی مادرم که همسرش فوت کرده برم. یا دیدن خاله مادرم که از کربلا اومده. ولی پدر و مادرم ساعت ها با من بحث میکنن که من باید این کارو انجام بدم. این مساله به یه موضوع بزرگ برای اونا تبدیل شده و آزارشون میده. من میخوام یه جوری این رو حل کنم که هم برخلاف میل خودم کاری انجام ندم و هم اونا نگران نباشن. شما چه راههایی پیشنهاد میکنین.

قبلا از کمکتون ممنونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : رابطه خوب با والدین

نقل قول نوشته اصلی توسط SaraP نمایش پست ها
    سلام
    من برای رابطه خوب با والدینم واقعا نیاز به کمک دارم. ما خانواده خوب و گرمی هستیم. ولی گاهی از آموزش های اخلاقی والدینم که تمامی ندارن خسته میشم. من تقریبا از اولین سال دانشگاه از خانواده دور شدم. و آخرین سالهای تحصیلم رو هم خارج از ایران بودم. بعد از سالهای موفقی که داشتم به دلایل فشار بالای کاری و روابط سخت کاری تازکی ها از ینگه دنیا به ایران برگشتم. خوب اینجا شروع خوبی نداشتم و چندین ماه بیکار موندم. ولی چیزی که بیشتر وقت از من گرفت عادت کردن به زندگی دوباره در قالب خانواده بود. ولی این مساله بیشتر از من پدر و مادرم رو مشغول و نگران کرده. این یه مساله کاملا طبیعی هستش که من فرق کرده باشم. البته نه چندان زیاد. ولی این سالهای دوری باعث شده اونها قراموش کنن. راستش من هیچوقت از مهمونیهای خونوادگی لذت نمیبردم. و دوست داشتم با دوست یا دوستانم باشم. به نظرم من میتونم انتخاب کنم که تو چه مهمونیهایی شرکت کنم. ولی برای والدینم اینا نشانه عدم اجتمایی بودن هستش.
    من دوست ندارم به دیدن دخترعموی مادرم که همسرش فوت کرده برم. یا دیدن خاله مادرم که از کربلا اومده. ولی پدر و مادرم ساعت ها با من بحث میکنن که من باید این کارو انجام بدم. این مساله به یه موضوع بزرگ برای اونا تبدیل شده و آزارشون میده. من میخوام یه جوری این رو حل کنم که هم برخلاف میل خودم کاری انجام ندم و هم اونا نگران نباشن. شما چه راههایی پیشنهاد میکنین.
    قبلا از کمکتون ممنونم
    خب دوست عزیز شما باید این واقعیت رو بپذیرید ، همونطور که در خارج از کشور در شرایط رفتار متناسب رو انجام میدادید

در این مورد هم باید با شرایط خانواده خودتون کنار بیایت و راهی هم بجز رعایت این شرایط ندارید

مگر اینکه بتونید جدای از خانواده و دور زندگی کنید تا از تاثیر این رفتارها در امان باشید

به هرحال خانواده شما دوست دارند که شما در مراسمات در کنارشون باشید و این شما هستید که باید بر این اساس وفق پیدا کنید

پس بهتره برای کنار اومدن با این شرایط مشاوره کنید تا راهکارهای لازم رو در این مورد فرابگیرید
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

3. 2 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : رابطه خوب با والدین

یه مَثل آلمانی هست که میگه تجربه دیگران پوست آدمو خراش میده واگر خودش بخواد چیزی رو تجربه کنه باید از گوشتش مایه بزاره ؛
    در همون خارجی که تشریف آوردین یه موضوع تحقیقاتی ونتیجه اون از یه گروه به گروه بعدی الی آخر تا اینکه به نتیجه برسه واسمشو میزارن پیشرفت
    مشگل ما جهان سومیها اینه که هیچکس دیگری رو قبول نداره واینو توخونمون کردن تا هیچوقت پیشرفت نکنیم و برای همین جهالتهامون بیشتر از پیشرفتمونه
    پسر جان و پسر جانها ودختر خانوما ؛ چرا فکر میکنید چون نحوه لباس پوشیدن یا موسیقیهایی که گوش میدین یا یا یا ...... چون با پر مادراتون فرق داره پس لابد شما برتر یا بهترین ؟؟
    اونا با تمام وجود تجربیاتشونو که یه جور روانشناسی و جامعه شناسی عملیه دارن مفت در اختیار شما قرار میدن ؛ فقط عیبشون اینه که نمیتونن با جمله بندی مناسب یا آکادمیک بیانش کنند ؛ واین جهالت وغرور وخودخواهی و من من گفتن باعث میشه که همیشه بخواهیم همه چیز رو دوباره خودمون تجربش کنیم و همیشه در یک دور باطل ؛ هیچوقت پیشرفت نداشته باشیم وهیچوقت رو به جلو حرکت نکنیم ؟؟
    پدر مادر شما دارن درس زندگی ؛ درس جامعه شناسی ؛ وروانشناسی رو یاد میدن که مجموعه اون درغالب فرهنگ جا افتاده و مطمئن باشید اگه وفقط اگه به اونا اطمینان کنید ؛ در بیشتر موارد شمارو به سلامت از طوفان حوادث زندگی نجات میدن چون هم دوستون دارن وهم اینکه تجربه های خودشونودر شما میخوان اصلاح کنند .
    چرا خدا رو شکر نمی کنید که خانواده ووالدینی دارید که اونقدر تجربه دارن که هی میخوان به شما منتقل کنند ؟؟!! وتوانائی فهم مشکلات جامعه رو داشتند ( چیزی برای گفتن دارند )
    با چند تا از دوستا تون بدون باز کردن مطلب ؛ آمار بگیرید وببینید اصلا" خانواده اونها توانائی فهم مشکلاتو دارن ؟؟ چه برسه که منتقلش هم بکنند !!
    خدا از دست ما آدمها ذله نمیشه جای شگفتیه ؛ میده نق میزنیم ؛ نمیده نق میزنیم ؛ بابا برو سجده شکر بجابیار و هر روز دستشونو ببوس
    چندصفحه از تاپیکهائی که میزارن بخون ببین دیگران چه مشگلائی دارن بعد ؛ متوجه میشی که چه نعمتی خدا بهت عطا کرده ؛

5. کاربران زیر از ali502902700 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد