نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: هیچ احساسی به نامزدم ندارم

9403
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12334
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

هیچ احساسی به نامزدم ندارم

سلا.من 26سالمه و تیر93بانامزدم عقد کردیم. قبل از این3سال بایه پسری دوست بودم، خیلی همدیگه رو دوست داشتیم برای هم ازجون ودل مایه میزاشتیم توی دلم یقین داشتم ماله همیم و به زودی باهم ازدواج میکنیم تا اینکه فهمیدم دوست پسرم زن داره و دارن ازهم جدامیشن. این موضوع خیلی داغونم کردهمه رویاهام یکجا نابود شد.پیمان(دوست پسرم) خیلی سعی کرد منو متقاعد کنه که دوستم داره وخوشبختم میکنه فقط بهش یه مدت باید وقت بدم که از زنش جدابشه و بامن ازدواج کنه ولی من از یه طرف هم عذاب وجدان داشتم که چرا باید باعث خراب شدن زندگی یه زن دیگه بشم وازطرف دیگه جداشدن ازش برام واقعا سخت بود.بالاخره قبول نکردم وازش جداشدم. درست همین موقع بود که یه خاستگار برام اومد، خانوادم واسه اینکه پیمان دیگه سراغم نیادو هم اینکه به نظرشون خاستگارم واقعاپسرخوبیه ومرد زندگیه شدیدا رو مخم کار کردن که جواب مثبت بدم. انقدردرمورداین موضوع بامن حرف زدن که من باورم شد با این مردخوشبخت میشم.... جواب مثبت دادم وعقد کردیم. ازفرداش تمام تصوراتم یکی یکی اشتباه درمی اومد...علی )نامزدم( مردی نیست که من میخواستم وفقط مورد تایید خوانوادمه. رفتارش، گفتارش ، طزفکرش، فرهنگ خانوادش کلا بامن متفاوته خییییییلی سعی کردم دوستش داشته باشم وتودلم جاش بدم ولی موفق نشدم اصلا برام مهم نیست.... خیلی به خودم میگم دختر کارت اشتباهه وباید رفتارت رو درست کنی باید بهش محبت کنی باید سعی کنی ازهمین الان همه چی رو درست کنی ولی موقع عمل واقعا نمیتونم. درنظرمن علی یه رباطه که فقط خدا بهش غریزه جنسی داده و این طرز فکرم باعث میشه نتونم دوستش داشته باشم. چون تآلان هرچی درمورد خواسته هام بهش گفتم و خواستم که رفتارش رو یکم توی رابطمون عوض کنم موفق نشدم. اصلا به نظرم علی اقتدار مردانه نداره و50درصد وجودش زنه ومن این موضوع رو نمیتونم تحمل کنم. این ادعاروهم ندارم که خودم بی عیب ونقص نیستم شاید بیشتر ازعلی عیب داشته باشم ولی هر کاری میکنم چون دوستش ندارم نمیتونم خوبیهاش روببینم و بدیهاش رو نادیده بگیرم. برام کوچکترین عیبش اندازه ی یه کوه بزرگی داره و بزرگترین خوبیش اصلا به چشمم نمیاد. کلا وضعیتم درهم برهمه.
    ببخشید که زیاد طولش دادم.... منتطر نظرات شماهستم شاید تونستم به کمک شما موفق بشم. ممنونم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : هیچ احساسی به نامزدم ندارم

سلام دوست من....
    اگر در مقام مقایسه قرار گرفتین باید بدونید که بزرگترین اشتباه رو انجام میدین ....
    چرا که هییییچ انسانی کامل نیست و همینطور نمیتونه به طور قطع شبیه به انسان دیگه ای باشه....
    از مقایسه نامزدتون با دوست قبلیتون تنها به این نتیجه میرسید که باید نفر قبلی رو انتخاب میکردین چرا که دورانه بیشتری رو با اون گذروندین و خاطرات و اتفاقات عاطفی بیشتری با اون داشتین در صورتی که نامزدتون در دوره ای وارد زندگی شما شد که فرصتی برای ابراز علاقه و شناخت علایق و خواسته های شما به ایشون داده نشده و قططعا این قیاس هیییچ نتیجه ای جز جدایی از همسرتون نداره...
    اما....
    اگر ایشون رو با خودتون مقایسه میکنید باز هم در اشتباه هستین چرا که ایشون با تربیت و جو زندگی و فرهنگ متفاوت بزرگ شده و نمیشه انتظار داشت که کاملا مثل شما فکر کنه و تصمیم بگیره...
    نه تنها ایشون بلکه هر فرد دیگه ای که پا به زندگی شما بگذاره این خصوصیت رو داره اما اگر به لحاظ فرهنگی اجتماعی منطق و مادیات به معیار های شما نزدیک باشه کافیه و باید ادامه همرنگ شدن رو در زندگی ساخت و تجربه کرد....
    دوست من این رو فراموش نکن که داشتن اعتقاد پایه و اساس اخلاق و زندگی هر فردی محسوب میشه که شما با جدا شدن از فرد قبلی این رو به خودتون ثابت کردین که زندگی فقط احساس و هوس نیست وگاهی وجدان و اعتقاد و انتخاب درست یعنی انسانیت که به همراهش عشق رو وارد زندگیت میکنه....
    شااااااد باشییییید....
    امضای ایشان

3. کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8802
    تشکـر
    63
    تشکر شده 156 بار در 86 پست
    میزان امتیاز
    10

عجله در ازدواج و فرصت پیدا نکردن برای شناخت نتیجه اش میشه همین.... من موافق دوستی های بی هدف نیستم ولی به شدت مخالف ازدواج سنتی هستم.ازدواجی که بدون شناخت اخلاقی وشخصیتی باشه تلخ میشه در نهایت !!!
    متاسفانه شما دیر متوجه شدید ...ااگه با خواهش و درخواست بتونید تغییرش بدید که هیچ اگه نه با غر زدن یا اجبار کردن تغییر نمیکنه چون هیچ انسانی تغییر پذیر نیست !!! هرکس شخصیتش هرطور باشه همونه و هیچ وقت تغییر نمیکنه.
    شما 2 راه داری 1- ازش بخواه باهم معامله کنید ( یعنی خواسته های خودتو در مقابل خواسته هایی که اون داره مبادله و معامله کنید یک به یک مساوی) اینجوری هردو به خواسته هاتون میرسید
    2- اگه راه بالا جواب نده و نتونی مسالمت آمیز و با توافق باهم کنار بیاید.... روز به روز بهم سرد تر خواهید شد و در نهایت در سنین میان سالی به طلاق کشیده میشه و یا اگرم کشیده نشه حس و میلتون بهم از بین میره و زیبایی زندگی براتون از بین میره
    پس به نفعتونه اگه شبیه هم نیستید باهم معامله کنید که به درخواست های هم احترام بزارید

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12334
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بزرگترین اشتباهم این بودکه خیال کردم اگه عاقلانه ازدواج کنم با عشق بعدازازدواج میتونم عاشقانه زندگی کنم. من پیمان رو برای همیشه فراموش کردم وبه علی جواب مثبت دادم ومقایسه ای درکار نیست رفتار علی آزارم میده بجای اینکه دراین دوران کاری کنه عاشقش بشم و دوستش داشته باشم فقط باعث آزارم میشه. مثلا گاهی باحرفهاش باعث میشه ازش متنفر بشم...مثلا یروز توی بازار من یه مانتو دیدم که برای خانمهای50ساله مناسب بود با یه شور وذوق خاصی گفتم علی وقتی 50ساله شدم ازاینا میپوشم ها...توی جواب بمن گفت توالانشم میتونی بپوشی چون پیردختری. روزتولدم که نیومد هیچ بعد یه هفته یهعطر برا تولدم بهم هدیه داد و آخرشم گفت من سییییییییییییییی هزارتومن بابت عطر پول دادم کم مونده بود پول عطر رو بکوبم به صورتش بگم گدا بردار پولوبزار توجیبت لازمت میشه. بارها بهش گفتم من ازگردش خوشم میاد دوست دارم توی دوران نامزدیمون بهترین لحظه ها روباهم داشته باشیم یاوقتی چیزی برام میخری قیمتش روبهم نگو یا منت سرم نزار.اگه کاری میکنی ازته دل برام انجام بده تا بهم بچسبه تو که الان به فکر اینجورچیزا نیستی بعد ازدواج که ازاین بدتر میشی....
    گاهی وقتا فک میکنم قراره بایه گوسفند زندگی کنم.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

شما مطمینید ک نامزدتون کس دیگه ای را در گذشته دوست نداشت مثه خود شما؟ ویا اینکه باانتخاب خودش باهاتون ازدواج کرده؟

7. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط رقی.پ نمایش پست ها
    سلا.من 26سالمه و تیر93بانامزدم عقد کردیم. قبل از این3سال بایه پسری دوست بودم، خیلی همدیگه رو دوست داشتیم برای هم ازجون ودل مایه میزاشتیم توی دلم یقین داشتم ماله همیم و به زودی باهم ازدواج میکنیم تا اینکه فهمیدم دوست پسرم زن داره و دارن ازهم جدامیشن. این موضوع خیلی داغونم کردهمه رویاهام یکجا نابود شد.پیمان(دوست پسرم) خیلی سعی کرد منو متقاعد کنه که دوستم داره وخوشبختم میکنه فقط بهش یه مدت باید وقت بدم که از زنش جدابشه و بامن ازدواج کنه ولی من از یه طرف هم عذاب وجدان داشتم که چرا باید باعث خراب شدن زندگی یه زن دیگه بشم وازطرف دیگه جداشدن ازش برام واقعا سخت بود.بالاخره قبول نکردم وازش جداشدم. درست همین موقع بود که یه خاستگار برام اومد، خانوادم واسه اینکه پیمان دیگه سراغم نیادو هم اینکه به نظرشون خاستگارم واقعاپسرخوبیه ومرد زندگیه شدیدا رو مخم کار کردن که جواب مثبت بدم. انقدردرمورداین موضوع بامن حرف زدن که من باورم شد با این مردخوشبخت میشم.... جواب مثبت دادم وعقد کردیم. ازفرداش تمام تصوراتم یکی یکی اشتباه درمی اومد...علی )نامزدم( مردی نیست که من میخواستم وفقط مورد تایید خوانوادمه. رفتارش، گفتارش ، طزفکرش، فرهنگ خانوادش کلا بامن متفاوته خییییییلی سعی کردم دوستش داشته باشم وتودلم جاش بدم ولی موفق نشدم اصلا برام مهم نیست.... خیلی به خودم میگم دختر کارت اشتباهه وباید رفتارت رو درست کنی باید بهش محبت کنی باید سعی کنی ازهمین الان همه چی رو درست کنی ولی موقع عمل واقعا نمیتونم. درنظرمن علی یه رباطه که فقط خدا بهش غریزه جنسی داده و این طرز فکرم باعث میشه نتونم دوستش داشته باشم. چون تآلان هرچی درمورد خواسته هام بهش گفتم و خواستم که رفتارش رو یکم توی رابطمون عوض کنم موفق نشدم. اصلا به نظرم علی اقتدار مردانه نداره و50درصد وجودش زنه ومن این موضوع رو نمیتونم تحمل کنم. این ادعاروهم ندارم که خودم بی عیب ونقص نیستم شاید بیشتر ازعلی عیب داشته باشم ولی هر کاری میکنم چون دوستش ندارم نمیتونم خوبیهاش روببینم و بدیهاش رو نادیده بگیرم. برام کوچکترین عیبش اندازه ی یه کوه بزرگی داره و بزرگترین خوبیش اصلا به چشمم نمیاد. کلا وضعیتم درهم برهمه.
    ببخشید که زیاد طولش دادم.... منتطر نظرات شماهستم شاید تونستم به کمک شما موفق بشم. ممنونم.
    در این مورد بهتره اول از همه با مشاوره کردن این مشکل رو بررسی کنید

ولی عزیزم پله اول در ازدواج اینه که در وهله اول به دل هم بشینید و گرنه نمیتونید زندگی خوبی رو تجربه کنید

به همین خاطره باید مشاوره کنید تا تکلیفتون در زندگی مشخص بشه وگرنه با این تردید و شک راه به جایی نخواهید برد

یا باید طرز فکرتون رو عوض کنید و یا اینکه یک زندگی سخت بدون عشق رو تحمل کنید
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12334
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اون که خودش همیشه بهم میگه دوستت دارم وجونمو بهت میدم ولی درعمل یذره هم اینو نشون نمیده. درموردگذشته هم ازش هیچی نپرسیدم چون برام مهم نبود. اگه بهش یگم بریم مشاوره مطمئنم بهش برمیخوره وقبول نمیکنه. باید تنهایی برم مشاوره؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)