نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: اضطراب

1072
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12660
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب

سلام
    ببخشید که این اسم رو برای مشکل خودم انتخاب کردن چون اتفاقی که برام می افتاد مثل اینه
    من یه مرد 29 ساله هستم مشکلی که دارم اینکه که وقتی با یکی بجثم میشه یا دعوا بدنم شروع به لرزیدن میکنه قلبم به شدت میتپه و نمیتونم خودم و کنترل کنم که این قضیه موجب میشه که در موقعیت ضعف قرار بگیرم
    با وجود اینکه از قدرت بدنی مناسبی برخورددار هستم ولی نمی تونم ازش استفاده کنم واین قضیه باعث میشه که نتونم از خودم دفاع کنم به همین خاطر همیشه سعی میکنم از مشکلات یا بحث ها فرار کنم
    مسئله که باعث شد تا به فکر حل این قضیه بافتم اتفاقی بود که دیروز در دانشگاه افتاد و با یکی از هم کلاسی هام بحثم شدم و با وجود اینکه حق با من بود نتونستم از خودم دفاع کنم
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم کنترل در ناراحتی

نقل قول نوشته اصلی توسط borket نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید که این اسم رو برای مشکل خودم انتخاب کردن چون اتفاقی که برام می افتاد مثل اینه
    من یه مرد 29 ساله هستم مشکلی که دارم اینکه که وقتی با یکی بجثم میشه یا دعوا بدنم شروع به لرزیدن میکنه قلبم به شدت میتپه و نمیتونم خودم و کنترل کنم که این قضیه موجب میشه که در موقعیت ضعف قرار بگیرم
    با وجود اینکه از قدرت بدنی مناسبی برخورددار هستم ولی نمی تونم ازش استفاده کنم واین قضیه باعث میشه که نتونم از خودم دفاع کنم به همین خاطر همیشه سعی میکنم از مشکلات یا بحث ها فرار کنم
    مسئله که باعث شد تا به فکر حل این قضیه بافتم اتفاقی بود که دیروز در دانشگاه افتاد و با یکی از هم کلاسی هام بحثم شدم و با وجود اینکه حق با من بود نتونستم از خودم دفاع کنم
    ممنون
    این حالت طبیعی بدن شماست که واکنش نشون میده ...

اگر بتونید شرایط رو مدیریت کنید و آرامش خودتون رو حفظ کنید مسلما" میتونید در اون لحظه واکنش درستی رو بروز بدید

و فکرتون کمکتون میکنه تا بتونید در جواب دیگران پاسخی مناسب بدید ...

دانستن این موضوع که هنگام عصبانیت چه اتفاقاتی در بدن می افتد بسیار مهم است. در زمان عصبانیت ممکن است گرفتگی عضلات،

فشار دادن دندان ها، زنگ زدن گوش، قرمز شدن و گرگرفتگی، افزایش فشار خون، درد قفسه سینه، تعریق بیش از حد، لرز، سردرد شدید و یا میگرن را تجربه کنید.

همچنین در اثر عصبانیت مزمن ممکن است به زخم معده، یبوست، اسهال، درد معده و روده، سوء هاضمه مزمن، حمله قلبی، سکته، مشکلات کلیوی، چاقی و یا سرماخوردگی های مکرر مبتلا شوید.

متخصصان دریافته اند که عصبانیت به شدت عضلات قلبی را تحت تاثیر قرار می دهد و توانایی قلب برای پمپاژ خون را کاهش می دهد.

یکی از اثرات گسترده خشم و عصبانیت بر بدن، ترشح مواد شیمیایی و هورمون ها در بدن، مخصوصا هورمون آدرنالین و نورآدرنالین است.

هورمون های آدرنالین و نورآدرنالین بر تمام اعضایی که از اعصاب سمپاتیک عصب می گیرند، تاثیر می گذارند و باعث تحریک قلب، اتساع عروق کرونر (که تغذیه کننده قلب اند)،

انقباض رگ های خونی روده و سرکوب هضم و جذب موادغذایی در مواقع لزوم می گردند.

البته باید گفت که سرکوب نابجا و همیشگی عصبانیت نیز می تواند تاثیرات روانشناختی مهمی در فرد برجا گذارد، نظیر افسردگی،

اختلالات غذا خوردن، اعتیاد به الکل و مواد مخدر، کابوس های شبانه، اختلالات خواب و بی خوابی، رفتارهای آسیب رسان به خود و همچنین اختلال رفتاری با دوستان و اطرافیان.

به همین خاطرتسلط بر روی رفتار خودتون در اون لحظه یک هنره و هنر یادگرفتنیه ...

چون شما چه بخوایت و چه نخوایت این هورمون ها در شما ترشح شده و باعث استرس و اضطراب شما خواهد شد ولی وقتی درک درستی از موقعیت داشته باشید

میتونید اثرات رو خیلی زود خنثی کنید و با تعادل برسید و از خودتون دفاع کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12660
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از لطفتون
    دقیقا باید چیکار کنم؟!

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12660
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

درضمن وقتی دعوا میکنم بدنم فقل میشه اصلا مغزم کار نمیکنه

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط borket نمایش پست ها
    درضمن وقتی دعوا میکنم بدنم فقل میشه اصلا مغزم کار نمیکنه
    وقتی در حالت دعوا قرار میگیرید با وارد شدن هورمون آدرنالین ضربان قلب بالا میره و عروق باز میشه تا خون بهتر به عضلات و ... بدن برسه

به همین خاطره که شما بعد از اون احساس ضعف و شل بودن میکنید

این یک حالت طبیعیه و شاید تا اخر عمر با شما همراه باشه مثل اینکه موقع دعوا و ترس میلرزید و یا صداتون لرزش داره

کسایکه میبینید در درگیری ها عادی هستند به این خاطره که ترس در این افراد کمرنگ شده و تجربه درگیریها به اونا تجربیاتی داده که میتونن خودشون رو کنترل کنن
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12660
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    آیا این حالت به دوران کودکی برمیگرده ؟
    مثلا از یه چیزی آدم بترسه و یا ازاینجورچیزا؟
    ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد