نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل خجالتی

867
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12839
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل خجالتی

سلام
    من یک مشکل دارم اینکه نمیتونم در قدم اول با کسی برخورد کنم یعنی فکر میکنم کسی داره میاد خونمون از همون لحضه ناراحتیم شروع میشه نمیدونم چمه برای افردا غریبه این موضوع کمتره
    و بیشتر تو خانواده مثلا عمو دایی بیشتر دایی و خاله نمیتونم برم مثلا خونشون این مشکل برخورد ول رو دارم
    به نظرتون چیکار باید بکنم قرصی چیزی نیازه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل خجالتی

نقل قول نوشته اصلی توسط flash1 نمایش پست ها
    سلام
    من یک مشکل دارم اینکه نمیتونم در قدم اول با کسی برخورد کنم یعنی فکر میکنم کسی داره میاد خونمون از همون لحضه ناراحتیم شروع میشه نمیدونم چمه برای افردا غریبه این موضوع کمتره
    و بیشتر تو خانواده مثلا عمو دایی بیشتر دایی و خاله نمیتونم برم مثلا خونشون این مشکل برخورد ول رو دارم
    به نظرتون چیکار باید بکنم قرصی چیزی نیازه
    دوست عزیز این مشکل بیشتر افراد امروز جامعه است چون رفت و امدهای خانوادگی و فامیلی کم شده

و شما در برخورد های اولیه همیشه این مشکل رو در خودتون احساس میکنید ...

به همین خاطر باید روابط اجتماعی خودتون رو افزایش بدید مثلا" با دوستی خوب و همراه در گروه ورزشی مثل پیاده روی و .. شرکت کنید

برخورد با افراد مختلف این حالت رو از شما دور خواهد کرد

یک قدم مهم برای درمان خجالت و یا اضطراب اجتماعی این است که علائم و نشانه های این احساس را شناسایی کنید...

وقتی خجالت می کشید ، دقیقا" چه حسی دارید و چه تغییراتی در بدن شما رخ می دهد. بعضی ها وقتی خجالت می کشند عرق می کنند...

و برخی دیگر ضربان قلبشان تندتر می شود . علائم مخصوص به خودتان را شناسایی کنید و به محض اینکه احساس کردید این علائم در حال ظاهر شدن هستند...

سعی کنید برای چند دقیقه خودتان را از آن موقعیت دور کنید و نفس عمیق بکشید تا این علائم کمتر شود ...

توجه کنید که چه زمانی این علائم در شما کمتر می شوند و چه چیزهایی باعث کمتر شدن و یا ازبین رفتن آنها می شوند ...

با خودتان مهربان باشید و سعی کنید کم کم خودتان را با شرایط مختلف سازگار کنید تا درنهایت بتوانید بر احساس خجالت غلبه کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12615
    تشکـر
    60
    تشکر شده 81 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکل خجالتی

منم مشکل شما رو تا همین سه سال پیش داشتم. نمیگم الان خوبم اما بهتر شدم چون سعی کردم بهتر بشم!
    درسته وقتی با کسی حرف میزنم سرخ و سفید میشم اما خودمو مجبور میکنم که آرامش خودمو حفظ کنم و حتما حرف بزنم! یکم هم یه وقتا کلمه ها رو اشتباه میگم و کلا زیاد حرف نمیزنم. اما سعی میکنم تا جایی که بتونم حرف بزنم!
    سعی کن به خودت تلقین کنی که اونا هم آدمن مثل خودت! هیچ فرقی باهات ندارن. یکم محکم باش. وقتی میبینیشون لبخند بزن برو جلو سلام کن و روبوسی کن یا دست بده باهاشون! بپرس خوبین بچه ها خوبن زندایی خوبه شوهرخاله خوبه، ....
    سعی کن لبخند رو روو لبت داشته باشی و زیاد توو چشم طرف مقابل خیره نشو وقتی داری حرف میزنی یا اونا باهات حرف میزنن نه اینکه بی توجهی کنی اما خیره نشو! و سعی کن آب دهنتو که میخوای قورت بدی فوری دستتو بیاری طرف چونه و چونتو بخارون!!! که متوجه نشن داری خجالت میکشی(چون وقت خجالت آدم آب دهنشو همش قورت میده!من که اینجوریم) یا مثلا یه حرکتی انجام بده تا آروم بشی جوری که اونا نفهمن! مثلا انگشت رو آروم فشار بده و دائم توو دلت بگو آروم باش هیچی نیست و قبل از اومدنشون هم اگه توو دلت پشت سر هم صلوات بفرستی حتما آروم میشی
    نمیگم من الان خیلی خوب شدم اما خیلی اینجوری تمرین کردم و الان واقعا بهترم. قبلا اصلا حرف نمیزدم!!
    امضای ایشان
    خسته شدم!

5. کاربران زیر از شمیم-م بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)