نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: آینده کاری در حوزه it (فناوری اطلاعات)

1538
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    تشکر شده 34 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb آینده کاری در حوزه it (فناوری اطلاعات)

سلام خدمت دوستان خوبم.میخواستم در مورد آینده کاریم در حوزه فناوری اطلاعات با هم بحث کنیم و کمکم کنید.

خوب بهتره قبل از شروع یک کم از خودم بگم و یک کم از هدف.

بنده کاردانی فناوری اطلاعات رو در دانشگاه جامع علمی کابردی تموم کردم.معدل و درسم بدک نیست وسعی کردم کلا به دانشگاه تکیه نکنم.عقیده خودم این بود که مهم نیست که کجا درس میخونم بکله مهم اینه که هر جا هستم خودم بیاموزم و برم دنبال چیزی.اکنون ترم اول کارشناسی ناپیوسته درهمین رشته و گرایش هستم منتهی نمیخوام اشتباهات گذشته و وقت کشی های گذشته رو تکرار کنم.هدف از زدن این تاپیک این بود که بهتر بتونم به کاردراین زمینه دست بزنم که شاید خواسته خیلی ها باشه.

بنده یک هدف یا پلن برا خود ترسیم کرده ام که در این پلن دلم میخواد مباحث پایه رو در سه حوزه فرا بگیرم این حوزه ها به تریتب شامل : وب، امینت و مباحث شبکه هست.تفاوت الان من با دوران کاردانیم اینه که اون زمان به صورت تعوری یاد میگرفتم و اگه عملی هم کار میکردم در حد همون تعوری بود که به مرور فراموش میشن چون تمرین و تکراری نیست.
    حالا میخوام به این سه حوزه به صورت جدی مسلط بشم چون حس میکنم اگه در این سه حوزه تسلط داشته باشم میتونم در آینده کارای خوبی در این رشتم انجام بدم.

هدف نهایی از این کارم اینه که یک شرکت تاسیس کنم که کارایی رو بتونه در زمینه فناوری اطلاعات انجام بده.نمونه این کارها همین سه حوزه که گفتم و همینطور کارای خاص که به صورت ایده انجام خواهند شد.
    اگه گفتم یک شرکت چون بدنبال پایریزی گروهی هستم که با هم صمیمانه کار کنند و به قولی برابچ پایه ای باشند.
    تا حدودی این گروه رو میتونم جمع کنم ولی خودتون میدونید الان گروهی موفقه که اولا به صورت تجربی و عملی چیزی بلد باشن و دوما گروه بتونه به صورت هماهنگ و در یک هدف پیش بره.
    از اونجایی که رشته بنده در مقطع کارشنایی ناپویسته هست، و گرایش های زیادی داره به نظر خودم دسترسی به این اهداف دور از انتظار نیست.خود بنده گرایش فناوری اطلاعات رو دارم، یکی از دوستان نزدیکم امنیت اطلاعات و دوست دیگرم در گرایش تجارت الکترونیک به صورت ترم اولی مشغول به تحصیل هستند.

گرایش فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ناپویسته یک گرایش مدیریتی هست و از اونجا که من قصد مدیر شدن و تاسیس شرکت دارم به نظر خودم بسیار عالی هست که در این گرایش درس بخونم و جدا از درس خوندن "سه موضوع وب،امینت و شبکه ها" رو هم به جد یاد بگیرم.خوب دوستان هم گرایش های خوبی دارند و اگه جدی باشن میتونیم به کمک هم کاری تو این وضعیت بیکاری برا خودمون دست و پا کنیم.دلیل اینکه میگم خودم حتما به این سه موضوع مسط بشم نیاز اطلاعاتی خودمه و اینکه به عنوان یک مدیر دلم میخواد بی سواد نباشم.

بنده به دوستانم پیشنهادهایی دادم و اونها هم استقبال کردند.دلم میخواست که این دوستانم هم تو رشتشون جدی باشن و هم جدی یادبگیرن.بنابراین حس میکنم "یک سرفصل درست برای هر کدوم" و کلا برا هدفم نیاز دارم که بعد از این دو سال که کارشناسیمون تموم میشه هر کدوم از ما بتونیم موفق باشیم و در نهایت شرکتی که میگم رو تاسیس کنیم.

از اینکه طولانی شد عذر میخوام.

خوب خواسته و سوالات من از شما چیه؟!
    خواسته من از شما اینکه که در ابتدای کار بگین که نقص کارم چیه؟و باید چه کنم؟برا هر قسمت از گروهم چه مطالبی باید به صورت تجربی و عملی آموخته بشه یا به قول خودم چه سرفصل کلی رو برا خودم و دوستان تعریف کنم و بر اساس اون پیش برم؟!؟

در ادامه بگین که کلا مشاغلی که میتونم انجام بدم چیاست؟(در غالب شرکت یا غیر)

حالا به نظر شما کدوم مبحث در فناوری اطلاعات درآمد و بازدهی بهتری تو کشورمون داره؟

بعد بگین که برا خبره شدن در سه زمینه(به ترتیب) وب، امنیت و شبکه باید چه کرد؟
    منظورم از این سوال اینه که به تریتب اولویبت باید کدوم رو آموخت و برای هر کدوم از کجا تا کجا شروع کرد و با کجا رسید؟

راستی مدارک بین المللی مثل سیسکو.ام سی اس ای و ... هر کدوم چه کاربردی دارن؟؟؟ارزش اخذشون رو دارن؟برا اخذشون باید چه کرد؟

در آخراز شما درخواست میکنم اگه مطلبی نصیحتی چیزی در مورد این مباحث دارین لطف کنین و رد کنید بیاد.

باتشکر از همه دوستان گلم!

2. 2 کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : آینده کاری در حوزه it (فناوری اطلاعات)

سلام به همگی.
    پیشکسوتان IT و دوستان با تجبربه.مشاور محترم و روانشناس محترم و چمچنین m.yMJJ عزیز.اگه ممکنه در این تاپیک یاریم کنید
    خیلی ممنونم

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

سلام خدمت همه دوستان خوبم.
    پیشکسوتان و متخصصان It اینجا کم نیستند ولی نمیدونن چرا نمیان نظر بدن.
    به هر حال شاید نظرات شما به درد خیلیا بخوره.اینکه نظر بدین و تجربه شیرینتون رو منتقل کنین میتونه درس برای امثال من باشه که از صد درچجه از کلاس درس و دانشگاه بهتره.
    ممنون میشم اگه بیاین

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

سلام به همگی دوستان خوبم.
    بنده دوست دارم که در حوزه وب به عنوان تخصص اصلیم کار کنم.این جمله من یه کم کلی هست اگه ممکنه دوستان به طور کل به جز بازش کنند و اولا بگن که چه موضوعات و به نوعی نقشه راهی باید داشته باشم و دوما با هر میزان اظلاعات چه طوری و چه مقدار میتونم کسب درآمد داشته باشم؟!

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    313
    تشکـر
    1
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    توصیه من این هست که یا شبکه تون را خیلی قوی کنید. یا برنامه نویسی تجاری تون رو

7. کاربران زیر از iceflower بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط iceflower نمایش پست ها
    سلام
    توصیه من این هست که یا شبکه تون را خیلی قوی کنید. یا برنامه نویسی تجاری تون رو
    سلام دوست خوبم.
    همونطور که گفتم هدف من وب هست لطفا به پستی که در مورد وب دادم پاسخ بده
    ممنون

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

سلام به همگی دوستان خوبم.

بنده دوست دارم که در حوزه وب به عنوان تخصص اصلیم کار کنم.این جمله یه کم کلی هست اگه ممکنه دوستان به طور کل به جز بازش کنند و اولا بگن که چه موضوعات و به نوعی نقشه راهی باید داشته باشم و دوما با هر میزان اطلاعات چه طوری و چه مقدار میتونم کسب درآمد داشته باشم؟!
    البته بحث درآمد رو میدونم که به این سادیگا نمیشه گفت و به خود من بستگی داره ولی بالاخره اگه تجربه ای در این زمینه دارین حداقل میتونه امیدوار کننده باشه.

برا موضواعات میدونم که کلا دو شاخه وجود داره : یکی طراحی یا دیزاین و دیگری برنامه نویسی
    و همینطور میدونم که در برنامه نویس وب باید در دو قسمت برنامه نویسی کلاینت و برنامه نویس سمت سرور کار کنم.این بدیهی است که اول باید سمت کلاینت رو یاد بگیرم و سپس سمت سرور رو کار کنم.درخواست من از شما اینه که کلا برام حوزه وب رو باز کنید تا من بتونم با داشتن این موضوعات(یا به قول خودم سرفصلها) دنبال منبع مناسب بگردم و همیطور برنامه ریزی برا یادگیری هر کدوم بکنم.

راستی از کلیه مباحث(تو تحقیقاتم) متوجه شدم که برنامه نویسی وب (مثلا asp) نیاز داره که فرد base از برنامه نویسی داشته باشه.خیلیا میگن که برای این کار باید الگوریتم رو اول کار کنم و سپس به یادگیری یک زبان پایه مثل سی بپردازم.اینطوری میتونم هر زبانی رو کار کنم.
    یکی مثال قشنگی زد گفت که مثلا برا رانندگی با پراید آموزش میبینم ولی بعد گرفتن گواهینامه ممکنه هر ماشینی سوار بشم و اگه مثلا پیکان سوار شدم قواعد رانندگی همونه فقط یه کم باید با همون پیکان تمرین کنم تا بدون مشکل رانندگی کنم.
    میخواستم بدونم که این حرفام اولا درسته و دوما اگه درسته چه طور باید به بهترین شکل این پایه رو فوی کنم؟؟؟

همونطور که تو تاپیک هم گفتم بنده الان ترم یک کارشناسی هستم و این به این معنی هست که دروسی مثل ساختمان داده و همینطور پایگاه داده و تجزیه تحلیل سیستم ها رو پاس کردم و تو کارشناسی هم همین اول ترم دارم دروس طراحی الگورتیم و بانک اطلاعات کاربردی و ریاضی گسسته و ریاضی مهندسی رو پاس میکنم.میخوام این base رو جوری فرا بگیرم که به صورت (اگر و فقط اگر= دو طرفه) بتونم هم این درسا رو به بهترین شکل پاس کنم و هم واقعا مردانه بیام بالا و کلا با تجربه و پخته باشم و سرسری از مسایل رد نشم.
    اگه صحبتم در مورد الگوریتم و همینطور زبان پایه درست باشه فکر کنم به عنوان یک پیش نیاز، نیاز به ریاضی و زبان متوسط به بالایی دارم که تو این زمینه شاید یه کم بلنگم.
    تشکر از همگی مخصوصا اونهایی که وثت عزیزشون رو در اختیار بنده میذارن

10. کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    835
    تشکـر
    148
    تشکر شده 58 بار در 25 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام دوست عزیز
    خیلی خوب راجب رشته تحصیلی و علاقه مندیها و اهدافتون توضیح دادید ممنون و سپاسگزاریم
    شبکه، برنامه نویسی و امنیت هر کدوم بحث مجزایی هستند که برای فعالیت در هر زمینه نیاز به تخصص دارید و مسلما اگر یکی از این مباحث رو انتخاب کنید و سعی کنید تخصص لازم رو درهمون راستا پیدا کنید موفق تر خواهید بود تا اینکه بخوای در همه ی اون زمینه ها دانش اندکی داشته باشید
    اگه مایلید در زمینه ی وب کار کنید باید برنامه نویسی بلد باشید هر چند نرم افزارهایی برای طراحی وب موجود هست اما اگه بخواین حرفه ای کار کنین حتما باید یکی از زبانهای برنامه نویسی وب ور یاد بگیرید
    خب در این زمینه مطالب زیادی تو اینترنت هست که میتونید مطالعه کنید و معلوماتتون رو بالا ببرید
    به نظر من بهتره علاوه به تحصیل در دانشگاه یک دوره آموزش طراحی وب ( ciw) رو در آموزشگاهها بگذرونید
    به آموخته های دانشگاه اکتفا نکنید و سعی کنید عملی کار کنید و تجربه کسب کنید حتما موفق خواهید شد.
    موفق و پیروز باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)