نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: خودارضایی و عوارض آن

1179
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12492
    تشکـر
    25
    تشکر شده 13 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

خودارضایی و عوارض آن

سلام 20 سالمه 8 سال اینکارو میکردم از 12 سالگی اون موقع نمیدونستم چیه و چه ضررهایی داره خیلی اتفاقی این کارو یاد گرفتم تو 17 سالگی فهمیدم چیه و با خودم چیکارکردم ولی دیگه دیر شده بود و بهش معتاد شده بودم و متاسفانه زیاد اینکارو انجام میدادم مخصوصا از 15 سالگی که شدید شد دلیلشم این بود به خاطر مشکلی که برام پیش اومد خیلی افسرده شدم و خیلی کم میرفتم بیرون بعضی وقتا
    1 هفته بیرون نمیرفتمو بیشتر تو خونه بودم الان خیلی بیشتر افسرده شدم چون زودانزالی" onclick="replacer_hook(55)" target="_blank" href="http://forum.moshaver.co/f147">زودانزالی شدید گرفتم و نمیتونم ازدواج کنم میدونم دیگه برای ترکش دیر شده ولی با اینحال 1 ماهه ترکش کردم الانم خجالت میکشیدم بیام اینجا و مشکلمو بگم ولی دیگه نمیتونم تحمل کنم وقتی به این فکر میکنم که با خودم چیکارکردم خیلی عصبی میشم دارم داغون میشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12076
    تشکـر
    15
    تشکر شده 58 بار در 42 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : خودارضایی و عوارض آن

نقل قول نوشته اصلی توسط miladd نمایش پست ها
    سلام 20 سالمه 8 سال اینکارو میکردم از 12 سالگی اون موقع نمیدونستم چیه و چه ضررهایی داره خیلی اتفاقی این کارو یاد گرفتم تو 17 سالگی فهمیدم چیه و با خودم چیکارکردم ولی دیگه دیر شده بود و بهش معتاد شده بودم و متاسفانه زیاد اینکارو انجام میدادم مخصوصا از 15 سالگی که شدید شد دلیلشم این بود به خاطر مشکلی که برام پیش اومد خیلی افسرده شدم و خیلی کم میرفتم بیرون بعضی وقتا
    1 هفته بیرون نمیرفتمو بیشتر تو خونه بودم الان خیلی بیشتر افسرده شدم چون زودانزالی شدید گرفتم و نمیتونم ازدواج کنم میدونم دیگه برای ترکش دیر شده ولی با اینحال 1 ماهه ترکش کردم الانم خجالت میکشیدم بیام اینجا و مشکلمو بگم ولی دیگه نمیتونم تحمل کنم وقتی به این فکر میکنم که با خودم چیکارکردم خیلی عصبی میشم دارم داغون میشم

خطایی در زندگي اتفاق افتاده است. بايد سعي كند با گذشته خداحافظي كند و براي اينده برنامه ريزي كند. البته انسان زماني كه مرتكب گناه مي‌شود، دچار عذاب وجدان مي‌شود، اين عذاب وجدان كاملا طبيعي است اما نبايد به حدي باشد كه انسان را آنقدر نااميد كند تا از فعاليت و تلاش براي جبران گذشته بازدارد. شيطان براي اينكه انسان را از حركت بازدارد، سعي مي‌كند دائما گناهان گذشته را جلو چشمان او نمايان كند تا فرد را از حركت در مسير بندگي خداوند باز دارد. بايد مراقب اين دام شيطان باشد، اميد خود ر ازا دست ندهد و براي حركت در مسير بندگي آماده باشد.
    بايد خدا را شاكر باشيد كه متوجه اشتباهتان شده ايد و از انجام اين كار پشيمان هستيد. همين پشيماني و پي بردن به اشتباه است كه شما را به سمت درمان اين مشكل مي كشاند. اين نشان از طينت پاك شما دارد كه با وجود اين گرفتاري توانسته‌ايد اين احساس را در خودتان حفظ كنيد. قدر اين روحيه را بدانيد و در جهت حفظ و تقويت آن تلاش كنيد كه حتماً موفق خواهيد شد.
    بنابراين نبايد به صورت افراطي احساس گناه كنيد و از خودتان نااميد شويد اين حالت انرژي شما را براي تلاش در جهت اصلاح و خودسازي كاهش مي دهد و مانع حركت تكاملي شما خواهد شد. پس هر چه زودتر تغيير وضعيت دهيد و با توبه و استغفار صادقانه افكار منفي را از خويش دور نماييد و با فراموش كردن گناهان سابق و حفظ شادابي و نشاط و يقين نسبت به رحمت و بخشش خداوند، زندگي تازه اي را شروع كنيد و مطمئن باشيد كه نه تنها خداوند گناهان شما را مي بخشد، بلكه توبه كنندگان را دوست دارد و مورد عنايت خويش قرار مي دهد. شك نكنيد.
    شما واقعا بنده خوب خدا هستيد. پس با همين پشيماني و ناراحتي قلبي كه داريد سر به سجده بگذاريد و از خدا بخواهيد كه شما را ببخشد و به او قول بدهيد و از او مدد بگيريد كه ديگر سراغ اين گناه و ديگر گناهان نرويد. اگر حقيقتا توبه كنيد كه حتما چنين است، واقعا جايي براي نگراني و عذاب وجدان وجود ندارد. خود خداوند وعده داده كه توبه شما را مي پذيرد و نخواهد گذاشت آبروي شما ريخته شود.
    در صورت توبه واقعي هر گناهي بخشيده مي شود اگر چه قبلا گناه را تكرار كرده باشد. توبه در حقيقت بازگشت بنده از گناه و تصميم قاطع براي بندگي و اطاعت خدا ا ست. در اين صورت گذشته بنده ناديده گرفته شده بلكه سيئات او مطابق روايت به حسنه تبديل مي شود. چرا كه خدا ارحم الرحمين است، خدا رحمن است، خدا رحيم است و خدا تمام خوبي هاست. پس جايي براي نااميدي نمي ماند. حتي اگر گناهان شما به اندزه تمام ستارگان آسمان ها باشد، به اندزه تمام قطرات آب اقيانوس ها باشد، به اندازه تمام شن هاي بيابان ها باشد، در برابر لطف و كرم خدا قطره اي بيش نيست.
    براي اينكه بتوانيد در تصميم خود مصمم و پايدار باشيد بايد از هرگونه تلقين منفي خودداري كرد هيچ وقت نگوييد كه من به اين گناه عادت كرده ام و نمي توانم آن را كنار بگذارم.اين افكار را به كلي كنار بگذاريد خيلي ها بودند كه به گناهاني بدتر از گناه شما مبتلا بودند ولي با عزمي راسخ و با توبه اي واقعي مسير زندگي خود را عوض كردند . پس اين را هميشه با خود تكرار كنيد كه من توانايي اين را دارم هر گناهي را كنار بگذارم.
    مهم ترين راه براي غلبه بر اين مشكل و كنترل شهوت و ترك آن است كه اراده خود را در مقابل اين گناه و گناهان ديگر تقويت نماييد. براي تقويت هر چه بيش تر اراده ، به فوايد و آثار آن و نتيجه اي كه به دست خواهيد آورد، نيز به اهميت آن و آيندة روشني كه با تقويت اراده خواهيد داشت ، بايد بينديشيد .تمركز فكر در اين مسايل و توجه كردن به پاداش عظيم اخروي و رضايت خدا در ترك گناه و استمنا ، قدرت اراده وشوق و انگيزه كار را چند برابر مي كند .
    پس اين را هميشه با خود تكرار كنيد كه من توانايي اين را دارم هر گناهي را كنار بگذارم. به اين نكات دقت داشته باشيد:
    1. موقعيت هايي كه شما را بيشتر تحريك مي كند تا چنين برنامه هاي را ببينيد را شناسايي كنيد و آن زمينه‌ها را از بين ببريد. آيا وقتي بي حوصله هستيد يا وقتي عصباني مي باشيد؟ يا وقتي دلتان شكسته؟ خسته يا احساس تنهايي مي كنيد؟
    2. اوقات خالي خود را با برنامه هاي مفيد پر كنيد؛ به گونه‏اى كه اصولاً مجال ديدن آن فيلم‏ها را نداشته باشيد.
    3. تلاش كنيد تنها و بيكار نمانيد، بويژه شبها.
    4. تهيه فهرستي از فعاليت هاي جايگزين براي تان مفيد است. به تناوب ديدن اين گونه فيلمها را با ديگر سرگرمي ها و مشغوليت هاي جذاب كه قبلا انجام مي شدند جايگزين كنيد.
    5. فيلم‏هاى سالم و جذاب ديگرى در صورت امكان تهيه و آنها را در معرض قرار دهيد. فيلم‏هاى سينمايى، فيلم‏هاى علمى بسيار شيرين، راز بقا، مناظر تاريخى و طبيعى دلكش و جذابى كه بتدريج ايشان را از فيلم‏هاى مبتذل منصرف سازد.
    6. يك عادت تازه و مورد علاقه‌اي را شروع كرده تا جايگزين عادت به هرزه‌بيني شود. مثلا رمان زيبايي بخوانيد يا به ورزش با دوستان برويد.
    7. اگر رايانه يا تلويزيون در اتاق شخصي يا در محل مجزا قرار دارد، انتقال آن به مكاني مثل آشپزخانه، اتاق ناهارخوري، هال يا هر مكاني در منزل كه براحتي بتوان آن را مشاهده كرد مي تواند به شما كمك كند و حتي مي توانيد براي مدتي از شخصي ديگر بخواهيد در كنار شما باشند، و شما از اينترنت استفاده كنيد.
    8 . به حداقل رساندن تماس هاي بي دليل وغير موجه با اشياء يا افرادي كه شما بيشتر توسط آنها دچار آسيب مي شويد و زمينه هاي فساد جنسي را در شما تقويت مي كنند. مثلاً براي مدتها شما با خود اين تصميم را بگيريد كه با كامپيوتر يا اينترنت وصل نشويد- در صورت امكان- و يا در حد ضرورت از آن استفاده كنيد، كه اين تصميم، خويشتنداري را وهمچنين اراده را در شما تقويت خواهد كرد.
    9. چون تصميم ترك عادتي را داريد كه با آن انس گرفته ايد، لذا ساعتي را كه با خود خلوت مي كرده ايد، ممكن است نفس در آن موقع شما را وسوسه كند و شما باز دنبال اينترنت برويد، تا دوباره دچار مشكلات شويد، اما با به كارگيري روش جايگزيني، زماني كه نفس شما را به عادت قبلي سوق مي دهد، به جاي اينكه به سراق اينترنت برويد، مثلا برنامه تلويزيون مي بينيد، يا كتابهاي مفيد مطالعه مي كنيد، و يا هرچيز مفيدي كه جايگزين آن وقت شود انتخاب مي كنيد.
    10. رفتارها و صفات ناپسندي كه انسان در خود ايجاد كرده است را بايد با تكرار، تمرين و رياضت از وجود خويش پاك كنيد.
    نسبت به نماز به خصوص نماز اول وقت (و درصورت امكان جماعت) اهتمام داشته باشيد. همان طور كه مي دانيد نماز انسان را از فحشاء و منكرات باز مي دارد و اين وعده حق الهي است. «ان الصلاه تنهي عن الفحشاء والمنكر؛ همان نماز،بازدارنده از فحشا و منكر است». در هيچ شرايط زندگي، از خداوند قادر نااميد نشويد، و هميشه به او توكل كنيد، و دست به دعا برداريد، از خداوند بخواهيد، تا شما را در جواني پاك نگه دارد. از خدا حقيقتاً بخواه، مطمئن باش ياريش را حس خواهي كرد، فقط بخواه از ته دل.
    يكي از عوامل موفقيت شما در هركاري، خصوصا در مشكل ياد شده، تقويت اراده است، پس در تقويت آن كوشا باشيد. در اين راستا گرفتن روزه براي دوري از گناه، تقويت اراده و رويش تقوا در درون بسيار موثر است. امام علي – عليه السلام- مي فرمايد:« هنگامي كه نفس انساني، قوي شود، شهوتش كاهش مي يابد». در سوره اي بقره آيه 45 مي فرمايد، كه از نماز و روزه كمك بگيريد.
    بدانيم ما خليفه خدا هستيم و در اين مورد لازم است، روزها فكر و تأمل كنيم، رسيدن به اين درك چنان به ما ارزش مي دهد كه حتي لحظه اي وقت خود را بي جهت صرف نخواهيم نمود، تا چه برسد در گناه. بر روي اين مطلب فكر كنيم، فكر. ما براي كار ديگري به اين دنيا آمده ايم، اما كار ديگر مي كنيم!!! موفق باشيد»
    ویرایش توسط shna110 : 03-09-2015 در ساعت 08:04 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12274
    تشکـر
    444
    تشکر شده 347 بار در 199 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : خودارضایی و عوارض آن

باشگاه بريد ترجيحا بدن سازي كه تحركش كمتره و نماز بخونيد زود انزاليتون بعد ازدواج و نزديكي طبيعي با همسر از بين ميره و به حالت طبيعي برميگرده
    اگه ميخوايد اطلاعاتتون كامل شه كتاب راز كاميابي "اقاي جمشيد خدادادي" رو تهيه بفرماييد
    موفق باشيد
    امضای ایشان
    هدف های محدود زندگی را محدود می کنند!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)